Teraz jest 16 lip 2024, 12:57


Jurajskie Forum Dyskusyjne - Warunki użytkowania

Witam na Jurajskim Forum Dyskusyjnym


Forum ma charakter krajoznawczo - turystyczny, służy przede wszystkim wymianie i pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej i okolicznych regionach (Obniżenie Górnej Warty, Jura Wieluńska, Próg Lelowski, itd.). Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej. Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach, a także wziąć udział w ogłaszanych na forum wędrówkach, wyjazdach rowerowych, spływach kajakowych i innych spotkaniach terenowych.
Forum Jurajskie i Towarzystwo Jurajskie mimo bliskiej współpracy są tworami samodzielnymi i niezależnymi względem siebie.

Poniższy tekst jest zapisem ogólnie przyjętych i powszechnie szanowanych norm panujących na większości for internetowych.

1) Forum jest własnością prywatną, korzystanie z niego jest w pełni dobrowolne, wolne od opłat.

2) Aby mieć możliwość wypowiedzi na forum, należy się zarejestrować.

2a) Konto aktywowane jest przez administratora, najpóźniej w 48h po jego założeniu. Administrator zastrzega sobie prawo odrzucenia aktywacji, oraz usunięcia już aktywnych profili bez podania przyczyny.

2b) Po zarejstrowaniu grupą domyślną, za wyjątkiem nowych członków TJ, jest grupa "Nowi użytkownicy" mająca pewne ograniczenia (brak podpisu/sygnaturki, wyłączone PW). Spowodowane jest to masową rejestracją profili spamerskich lub w inny sposób działających na szkodę forum.
Po okresie próbnym użytkownik uzyskuje pełną funkcjonalność profilu.

3) Wszelkie dane i informacje w profilu podajesz dobrowolnie.
Administrator forum nie przekazuje ich innym podmiotom, nie są one wykorzystywane do celów marketingowych, służą jedynie zapewnienia technicznej funkcjonalności skryptu. Więcej informacji w zakładce "Polityka Prywatności".
Zgodnie z obowiązującymi przepisami masz prawo do wglądu i usunięcia zgromaczonych danych osobowych. Skasowanie danych profilu uniemożliwia pełne korzystanie z forum.
W celu edycji/usunięcia danych proszę pisać na adres admin@forumjurajskie.pl


4) Forum jest apolityczne i neutralne światopoglądowo, wszelkie dyskusje o polityce będą bezwzględnie usuwane. Proszę również o unikanie tematyki gospodarczej i społecznej, chyba że temat dotyczy w sposób bezpośredni naszego regionu.

5) Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym, to nasza postawa i styl wypowiedzi tworzy klimat forum. Sprawdź najpierw czy Ci to odpowiada, jeżeli tak to zapraszamy do rejestracji i czynnego udziału w dyskusji, jeżeli jednak nie to szkoda Twego czasu. Na forum nie jest tolerowane "trolowanie", a wszelkie próby zaniżenia ogólnego poziomu, oraz destabilizacji spotkają się z błyskawiczną reakcją moderatorów.

6) Administrator nie jest odpowiedzialny za propagowanie, oraz zachowanie/archiwizację wprowadzonych treści.

7) Zamieszczając na forum zdjęcia, skany, fragmenty innych publikacji których nie jesteś autorem ZAWSZE podaj ich źródło.

8) Administrator i powoływani przez niego moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratora, moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. W trosce o ciągłość forum i zapobieganie powstawaniu luk w dyskusji usunięcie użytkownika nie jest tożsame ze skasowaniem jego wszystkich wypowiedzi.

9) Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, SPAMU i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem, lub naruszających dotychczasowy ład forum. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.

Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku/postów. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Treści wprowadzone do bazy przez użytkownika, a nie widoczne dla ogółu użytkowników, nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych. Decyzja administrator jest ostateczna i nie podlega dyskusji, administrator nie jest zobowiązany do publicznego uzasadniania podjętych działań

10) Pamiętaj, iż forum jest otwarte i osoby nie zrejestrowane mogą bez przeszkód czytać Twoje wypowiedzi, pobierać zamieszczone przez Ciebie zdjęcia, itp. Forum jest indeksowane przez Google i inne wyszukiwarki, oraz internetowe archiwizery, przez co nawet po usunięciu bazy danych forum wprowadzone treści mogą być dostępne w Internecie. Miejsce to można w dowolnym momencie opuścić, jednak żądanie usunięcia zamieszczonych materiałów (nasze prawodawstwo nie jest tu jednoznaczne) jest wyrazem egoizmu i niezrozumienia idei forum.

11) Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałaś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum - więcej w Polityka prywatności
Pamiętaj swoje hasło, administrator nie ma do niego dostępu, w przypadku kiedy je zapomnisz zostanie utworzone nowe, które będziesz później mógł zmienić.

12)Konta aktywowane są przez administratora, podanie adresu mailowego jest wymagane przez skrypt, jednak nie jest on widoczny dla innych userów. Skrypt forum wykorzysta podany adres do wysyłania powiadomien o PW, obserwowanych tematach itp.
Profile aktywowane z zerową liczbą postów i brakiem aktywności będą kasowane.

13) Na forum obowiązuje zakaz zamieszczanie treści komercyjnych w szczególności reklamy produktów i usług nie związanych z rynkiem turystycznym. Wyjątkiem są posty mające charakter informacyjnym o imprezach masowych, ogólnodostępnej infrastrukturze turystyczo-rekreacyjnej, nowych produktach, wydawnictwach, kursach/szkoleniach organizowanych przez stowarzyszenia i instytucje nie komercyjne itp. Zakaz bezwzględny obejmuje reklamy komercyjnych imprez i wycieczek; hoteli, zamkniętych obiektów itp. Na forum nie wolno posługiwać się formami graficznymi oznaczającymi uprawnienia przewodnickie. Punkt ten dotyczy wszelkich treści zamieszczanych na forum z wyjątkiem pkt 14.

14) Forumowicze z większym stażem i dorobkiem na forum mają możliwość zamieszczenia w sygnaturce postu jednej tekstowej linijki o charakterze komercyjnym z aktywnym linkiem do własnej strony www. Jej treść może mieć tylko i wyłącznie charakter informacyjny, zabronione jest tam używanie określeń typu najtańszy, najlepszy, itp. oraz cen produktu/usługi. Mogą oni bez przeszkód, o ile ma to związek z dyskusją, zamieszczać w postach linki do stron o charakterze komercyjnym np. allegro, itp. Jednak nadużywanie tej możliwości, czyli posty nic nie wnoszące w zawartość merytoryczną forum, będzie skutkowało usunięciem linków lub sygnaturki, a w przypadkach szczególnych usunięciem profilu.

15) Za SPAM uznawane będą wszelkie posty zalewające forum i nic nie wnoszące do zawartości merytorycznej, w tym jednozdaniowe posty nowych w stylu "jakie fajne", "jadę tam jutro", etc. podpisy/PW reklamujące inne fora/strony/... nie związane z tematyką przewodnią forum, lub inne reklamy zamieszczane przez nowych użytkowników specjalnie w tym celu zakładających konto (dotyczy to również linków w profilu), oraz wykorzystywanie forum w charakterze bloga. Obejmuje to również łańcuszki i wszelkie internetowe śmieci. Tego typu posty będą bezwzględnie kasowane a userzy banowani.

16) Do zaakcentowania i uwypuklenia części wypowiedzi służą znaczniki: pogrubienie [b]...[/b], pochylenie [i]...[/i] cytowanie [quote]...[/quote]
Nie piszemy całości tekstu DUŻYMI literami i nie używamy kolorowania lub niepotrzebnego centrowania tekstu. Kolor zastrzeżony jest dla administratora/moderatora, czerwony - uwagi krytyczne, zielony - zaakcentowanie ingerencji w post/temat.

17) System ostrzeżeń przyznawanych przez administratora (z jego inicjatywy, lub na wniosek użytkowników) za naruszanie ładu forum. Po ostrzeżeniu w profilu użytkownika pojawi się niewielka żółta kartka z ew. cyfrą wewnątrz, uzasadnienie i jeżeli trzeba instrukcją co robić by uniknąć powtórki zainteresowany otrzyma w PW.
1 ostrzeżenie > aktywne jest przez 7 dni, brak ograniczeń w korzystaniu z forum,
2 ostrzeżenie > blokada możliwości pisania na 1 dzień,
3 ostrzeżenie > blokada możliwości pisania na 3 dni,
4 ostrzeżenie > blokada możliwości pisania na 30 dni,
Można dostać kilka ostrzeżeń pod rząd, ale również uznaniowo administrator może w dowolnej chwili je cofnąć.
W przypadku powołania moderatora będzie on posiadał możliwość nadawania ostrzeżeń.

18) FJ nie jest forum fotograficznym i wszelkie dogłębne dyskusje o technicznej stronie zaprezentowanych materiałów dozwolone są w dziale
Jura w obiektywie - technika naszych fotek.

19) Terenowe spotkania ogłaszane na forum, o ile w treści nie podano inaczej, nie są zorganizowanymi formami wypoczynku w rozumieniu stosownych przepisów prawnych, a osoba ogłaszająca nie jest organizatorem turystyki / wypoczynku.
Udział w takim spotkaniu odbywa się na pełną odpowiedzialność uczestnika, który wszelkie koszty i zobowiązania pokrywa we własnym zakresie.

*** Klikając odnośnik Rejestracja, oraz każdorazowo logując na forum zgadzasz się na powyższe warunki. ***

Regulamin wprowadzono 10 maja 2008r. z późniejszymi zmianami, administrator zastrzega sobie możliwość jego modyfikacji.

Po zalogowaniu proszę odwiedzić dział Działanie forum i stron jurajskich, gdzie w przyklejonych tematach zamieszczone są inne ważne informacje dotyczące fukcjonowania forum

Michał Demel
JuraPolska.com
właściciel i administrator Forum Jurajskiego


Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL