Teraz jest 16 cze 2024, 09:36




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 590 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 cze 2010, 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Czym innym jest dla mnie stawianie od podstaw nowego neocośtam a czym innym przebudowa ruin w zamek. Co powiecie na dorobienie rąk posagowi Wenus z Milo oraz głowy Nike z Samotraki? Koncepcję głowy i rąk powinni oczywiście opracować najwięksi w branży wizjonerzy, na podstawie innych zachowanych posagów.100% zgodność z utracony oryginałem powinna być w ten sposób zapewniona. To powinno podnieść wartość artystyczną i historyczna posągów :mrgreen:

Najprościej jest sprzedać wszystkie ruiny i zamienić Szlak Orlich Gniazd w Jurajski Szlak Gastronomiczno-Hotelarski, na którym obiekty będą różniły się od siebie jedynie nazwami serwowanych potraw. Po tym czy będziemy spożywali Kotlet Ottona czy Flaki Maćka Borkowica można będzie określać położenie w terenie dokładniej niż za pomocą GPS. To i tak wariant optymistyczny bo kto zabroni prywatnemu nabywcy otoczyć posiadłość płotem i nie wpuszczać gawiedzi? Sprzedaż w prywatne ręce jest najprostszym ale i najgorszym rozwiązaniem bo pozbawia wszystkich poza właścicielem prawa do jakichkolwiek decyzji. W mikroskali można to było prześledzić na przykładzie jurajskich płotów przegradzających szlaki. Moje i nic wam do tego!

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi wielką pokusą będzie oznajmienie lokalnej społeczności ,że „zabytek został uratowany a na dodatek pieniążki wpłynęły do gminnej kasy”. Nie każdy nowy właściciel podejdzie do połączenia zabytek-turyści tak mądrze jak pan Popiel w Kurozwękach.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 20:53 

Dołączył(a): 30 lis 2008, 13:23
Posty: 77
Lokalizacja: jura
alkosander jakoś przezyjesz ze te parenaście kamieni które kiedyś pokrywały wzgórze na których stoi teraz piękny zameczek w Bobolicach,cieszy swiom widokiem turystów.Przeciez już niedługo w Twojej miejscowosci bedzie też tylko kupa kamieni w które zamieni się piękny kiedyś pałac .Tez jest przecież w prywatnych rękach tylko ci właściciele jakoś nie spiesza się do odbudowy,wiec popada sobie w ruine.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2010, 20:08
Posty: 253
Lokalizacja: Jura
A co powiecie na remont dachu Kap. Św Piotra w Rzymie ? po co ?
" Spieszmy oglądaqć freski tak szybko zaciekają", czy tak?
A kto ma prawo wydawać "wyroki" remontować czy nie ? :P

Bobolice, kto był tam choćby wczoraj, wygladaja pięknie, nareście nasze dzieci moga zobaczyć coś w prawdziwej okazałości a nie tylko w bajkach lub na "zgniłym zachodzie". !!!
Jeszcze raz brawo za odwagę rekonstrukcji :mrgreen: :mrgreen:
Myśle że opowieści w stylu... wiesz synu, a kiedyś tu był zamek... "mamusiu tu" ??? to taki malutki tak? bo tu tylko pare kamieni zostało..... :shock: Czy to ma być naszą spuścizna?

Mniemam że nawet ekipa z Towarzystwa przyzna mi racje :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2010, 20:08
Posty: 253
Lokalizacja: Jura
Ami napisał(a):
alkosander jakoś przezyjesz ze te parenaście kamieni które kiedyś pokrywały wzgórze na których stoi teraz piękny zameczek w Bobolicach,cieszy swiom widokiem turystów.Przeciez już niedługo w Twojej miejscowosci bedzie też tylko kupa kamieni w które zamieni się piękny kiedyś pałac .Tez jest przecież w prywatnych rękach tylko ci właściciele jakoś nie spiesza się do odbudowy,wiec popada sobie w ruine.



Mam wrażenie że nasz kolega jest zdegustowany że Pilica "znowu schodzi na psy" i na zasadzie u nas ruina u was ruina....

Aleksandrze ja równiez ubolewam że taki piekny Pałac poprzez zawirowania spadkowe niszczeje...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 21:19 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
Moi Drodzy - dyskutujmy, wymieniajmy się opiniami, pomysłami itp. ale bez personalnych nawet wycieczek bym prosił.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2010, 20:08
Posty: 253
Lokalizacja: Jura
Słuszne to i sprawiedliwe,
wszak my Michale tylko o zabytkach :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 21:34 

Dołączył(a): 30 lis 2008, 13:23
Posty: 77
Lokalizacja: jura
Michał masz racje ,ale wkurza mnie jezeli ktos napisał tyle postów krytykujących odbudowę zamku w Bobolicach przecież jeżeli nie podoba sie komus ten zamek to wcale nie musi tam przychodzić mamy inne sypiące się ruiny na jurze.Ciekawa jestem opini o zamku w Bobolicach ludzi których tam przyprowadzasz ,przeciez jestes przewodnikiem wieć zapewne i tam zagladasz


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2010, 20:08
Posty: 253
Lokalizacja: Jura
Dla koneserów ruin...
Polecam piękną rozsypkę w Bydlinie, cudowną strażnicę w Ryczowie itp
z nowszych ...Cementownie w Ogrodzieńcu ... już prawie sama trawa czy Eternit , naprawdę piekne ruiny ....
Oczywiście to propozycje dla koneserów...

a właśnie popieram AMI-ego Michale co mówi naród ?

Ja ilekroć jestem w Bobolicach ( w tym roku chyba 5 razy) zawsze słysze pozytywne komentarze
i achy i ochy i po prostu podziw że Taaaaaakie te zamki były duże.!! :shock: :shock: :shock:
a jak Twoje wycieczki ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Maciej44 napisał(a):
a właśnie popieram AMI-ego Michale co mówi naród ?

Ja ilekroć jestem w Bobolicach ( w tym roku chyba 5 razy) zawsze słysze pozytywne komentarze
i achy i ochy i po prostu podziw że Taaaaaakie te zamki były duże.!!
a jak Twoje wycieczki ?

Kolega trafił w sedno. Moi drodzy! Tego trzeba naszej Jurze! Zachwytu turystów! Mam wspaniały pomysł na odbudowę Mirowa!

Obrazek

A tak serio... Dyskusja przestaje być dyskusją. Alkosander cierpliwie kilka razy wykłada punkt widzenia, który podzielam, a który wcale nie oznacza, że zamki mają się zamienić w kupkę gruzu. Niektórzy jednak w kółko swoje, więc albo nie rozumieją słowa pisanego albo je ignorują. Chwała niebiosom, większość jednak czytać potrafi.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 cze 2010, 06:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Też jest przecież w prywatnych rękach tylko ci właściciele jakoś nie spiesza się do odbudowy,
Powinienem ten post wstawić do zagadek: W czyich rękach jest dzisiaj pilicki pałac? Kto jest tym właścicielem,który nie spieszy się do odbudowy?

Myślałem,że brak umiejętności czytania ze zrozumieniem jest problemem dziatwy szkolnej widzę jednak,że problem jest szerszy.Ja piszę o zabezpieczeniu w formie trwałej ruiny a oponenci o kupie kamieni :) Ogrodzieniec jest dzisiaj poza zasięgiem odbudowywaczy-rekonstruktorów.Dlaczego nie piszecie,że przez to wydał na siebie wyrok? Pewnie dlatego,że ten przykład nie pasuje do koncepcji.Odbudowa Bobolic stała się faktem i nie zamierzam wzywać do krucjaty w celu ich zburzenia. Niech sobie stoją,niech ludzie tam przyjeżdżają. [Kiedyś o tym pisałem na Forum].Niech turyści pokazują zamek dzieciom.
Cytuj:
A tutaj synku stoi zbudowany w XXI wieku XIV wieczny zamek
:wink:
Ktoś,kto nie siedział między Mirowem a Bobolicami przy ognisku podziwiając w ciszy nocne niebo może się zachwycać tym co dzisiaj tam ujrzał.Ci,którzy mieli taką okazję patrzą na bobolicki zamek z innym nastawieniem.Można cieszyć się z tego,że Jura powoli zmienia się w Tatro-Beskidy bis.Można mieć inne zdanie.Można uczyć się na cudzych błędach.Można je powielać.
Cytuj:
Mam wrażenie że nasz kolega jest zdegustowany że Pilica "znowu schodzi na psy" i na zasadzie u nas ruina u was ruina....

Tych którzy twierdzą,że Pilica schodzi na psy zapraszam żeby na własne oczy przekonali się jak z bliska wygląda pies.Wiele jurajskich miejscowości może nam zazdrościć wielu rzeczy co nie znaczy,że można wpadać w samouwielbienie i uważać ,że wszystko jest cacy a do szczęścia brakuje nam tylko odbudowanego zamku w Smoleniu.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 cze 2010, 07:21 

Dołączył(a): 30 lis 2008, 13:23
Posty: 77
Lokalizacja: jura
Najbardziej to "zazdroszczę"Pilicy wyciknki starych pięknych drzew na rynku, teraz wszyscy cisną sie pod jedną pozostawioną lipą a reszta rynku to w upalny dzien patelnia,
Co do nocnych ognisk w plenerze i oglądania ruin Bobolic to myślę ze wielu ludzi tam obozowało,ja tez pozostały piękne wspomnienia .lecz żyjmy dniem dzisiejszm nie wspomnieniami,postepu nie zatrzymamy


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 cze 2010, 07:23 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
Maciej44 napisał(a):
a właśnie popieram AMI-ego Michale co mówi naród ?

Nie wiem co mówi Naród i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to zbytnio.
Natomiast uczestnikom wycieczek, z którymi trafiam pod Bobolice, w większości się one podobają.
W większości co nie znaczy wszystkim, osoby zainteresowane tematyką wykazują umiarkowany optymizm, są też głosy krytyczne. Z tym że coś tam jeszcze zależy od tego jak przedstawiam zagospodarowanie całego terenu przez właścicieli, których zazwyczaj chwalę choć nie omieszkam wspomnieć o potencjalnych niebezpieczeństwach i pokusach w objęcia których łatwo wpaść i w momencie zdegradować krajobraz Grzędy.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 cze 2010, 08:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
nie omieszkam wspomnieć o potencjalnych niebezpieczeństwach i pokusach w objęcia których łatwo wpaść i w momencie zdegradować krajobraz Grzędy.
To jest sedno problemu.
Cytuj:
postepu nie zatrzymamy
Co nie oznacza,że powinniśmy godzić się na wszelkie jego przejawy.Kiedy pierwszy raz zobaczyłem pilicki rynek bez starych drzew też miałem mieszane uczucia i to z przewagą negatywnych.
p.s.Można usiąść pod "pompką" albo pod parasolami przy pubie lub przy lodziarni :mrgreen:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 cze 2010, 11:55 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Nigdy nie widziałem pilickiego rynku z drzewami - pierwszy raz byłem tam w roku 2005, więc było już po remoncie. Mnie się podoba - widać że jest to główny plac miasta, widoczna jest architektura - o to tu chodzi. Zasadniczo rynek miasta to nie skwerek i chyba dopiero po II wojnie światowej zaczęto zadrzewiać rynki - w sumie wychodziło coś takiego jak obecnie w Janowie - podoba wam się???


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 cze 2010, 12:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Czasy wieców już dawno minęły, stadiony i hale przejmują imprezy kulturalne, więc po co tak wielki, pusty plac?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 590 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona

Teraz jest 16 cze 2024, 09:36


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL