Teraz jest 28 mar 2024, 13:50




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 590 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 lis 2015, 14:09 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Maćko napisał(a):
Nie rozumiesz. To słowa do pana senatora.

Dzięki za uświadomienie... Osobiście wątpię aby Was posłuchał :( Jedyna nadzieja, że kasy nie starczy...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2015, 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Kasy i układów, dość już robienia cyrku z tej okolicy.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2015, 08:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Robert napisał(a):
Kasy i układów, dość już robienia cyrku z tej okolicy.

Popieram!!!!!! To już nie to co kilka dobrych lat temu cisza spokój fauna i flora nienaruszona. Proszę patrzeć w przyszłość.

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 mar 2020, 11:00 

Dołączył(a): 30 mar 2020, 10:47
Posty: 7
Mirów Polska napisał(a):
Właścicielem (to nieco umowne pojęcie, bo nikt dokumentów nie widział), a w każdym razie najważniejszą osobą, u której się pracowało w Gorzelni, był Fuchs. Jego czasy lokowane są w pamięci jako przed I wś.


Dzień dobry,

Odkopując trochę wątek, mój pradziadek Rudolf Fuchs (http://mefuxe.pl/?page_id=139), był dzierżawcą w Kotowice-Mirów. Nie mam informacji od kiedy (zakładam początek lat 30tych). W 1936 zmarł w Mirowie.

Być może mowa jest dwóch różnych Fuchsach.

W razie dodatkowych pytań, prośba o kontakt email: tfuchs@mefuxe.pl

Pzdr,
Tadeusz Fuchs
mefuxe.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2020, 11:56 

Dołączył(a): 13 lis 2015, 09:27
Posty: 1241
Lokalizacja: Jura
mefuxe napisał(a):

Odkopując trochę wątek, mój pradziadek Rudolf Fuchs (http://mefuxe.pl/?page_id=139), był dzierżawcą w Kotowice-Mirów. Nie mam informacji od kiedy (zakładam początek lat 30tych). W 1936 zmarł w Mirowie.



Ma Pan może informacje od kogo Pana pradziadek dzierżawił majątek Kotowice-Mirów?
I czy wie Pan kto dzierżawił majątek po jego śmierci? Ktoś z Pana rodziny czy zupełnie obce osoby?
Czy zna Pan nazwisko Łapczyński?

Czy Pana pradziadek został pochowany na cmentarzu parafialnym w Niegowie?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2020, 18:55 

Dołączył(a): 30 mar 2020, 10:47
Posty: 7
Dzień dobry,

1. Rudolf Fuchs dzierżawił Mirów od "H. Przeworski". Nie wiem jaki zakres ale w dokumentach znalazłem wzmiankę o nadzorowaniu lasu.
2. W linku podsyłam stare zdjęcie z podpisem "Mirów-Kotowice". Być może po kształtach będzie można rozpoznać co to za dom(gdzie sie znajduje/znajdował).
Część osób rozpoznaję ale może są tam osoby spoza mojej rodziny: https://drive.google.com/file/d/1xL9PX3x2kUWVERY4YkzmLY85FvV7iZl5/view
3. Nie przewinęło mi się nazwisko Łapczyński. Jedyne na jakie natknąłem się w Mirowie to Musiałek? Stanisław rolnik z Mirowa oraz Antoni Opałka z Kotowic.
4. Nie wiem gdzie został pochowany Rudolf Fuchs.

Pzdr,
Tadeusz Fuchs
mefuxe.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2020, 20:46 

Dołączył(a): 13 lis 2015, 09:27
Posty: 1241
Lokalizacja: Jura
Panie Tadeuszu, a czy na poniższym zdjęciu może rozpoznaje Pan jakieś osoby ze swojej rodziny?


Załączniki:
przed zamkiem w Mirowie, nn osoby, nn rok,.jpg
przed zamkiem w Mirowie, nn osoby, nn rok,.jpg [ 139.65 KiB | Przeglądane 7021 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2020, 20:51 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Wow! Który to rok? Ten temat tak w ogóle to już zaistniał pt "Folwark czy dwór w Kotowicach?" . Może admin zgodziłby się przenieść tam ostatnie posty? Ten mój oczywiście usuwając

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 31 mar 2020, 22:27 

Dołączył(a): 13 lis 2015, 09:27
Posty: 1241
Lokalizacja: Jura
Rybak napisał(a):
Wow! Który to rok? Ten temat tak w ogóle to już zaistniał pt "Folwark czy dwór w Kotowicach?" . Może admin zgodziłby się przenieść tam ostatnie posty? Ten mój oczywiście usuwając

Niestety nie wiem Rybaku który to rok, niestety nie wiem kto jest na tym zdjęciu. Szukam trochę po omacku.
Oryginał zdjęcia ma jedna z mieszkanek Mirowa, ale też nie wie kiedy zostało zrobiono i jakie osoby się na nim znajdują. Z tyłu zdjęcia jest napis "B K H G M Kołacz".
Zdjęcie zostało zamieszczone również w wydanym w 2018 roku albumie "Mieszkańcy gminy Niegowa. Zatrzymane w kadrze"


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2020, 22:34 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Ale na zdjęciu mefuxe prawdopodobnie jest "złapany" dwór w Kotowicach :mrgreen:
O ile istniał naprawdę. Bo nachylenie gruntu się nie zgadza. Chyba, że to jednak jest dom o który pokłóciłem się onegdaj z Mirów Polska :P

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 kwi 2020, 16:19 

Dołączył(a): 28 cze 2015, 20:35
Posty: 183
mefuxe napisał(a):
Odkopując trochę wątek, mój pradziadek Rudolf Fuchs (http://mefuxe.pl/?page_id=139), był dzierżawcą w Kotowice-Mirów. Nie mam informacji od kiedy (zakładam początek lat 30tych). W 1936 zmarł w Mirowie.
Być może mowa jest dwóch różnych Fuchsach.
mefuxe.pl


Bardzo dziękuję za odezwanie się w tym temacie! Na pewno będę miał do Pana wiele pytań i odezwę się mailem. "Fuchs" było jedynie pamięciowo określonym nazwiskiem przez mieszkańców Mirowa, w rozmowach z lat 2013-15, obecnie nikt z nich już nie żyje i gdyby nie ich relacje, nie byłoby szansy w ogóle na jakiekolwiek skojarzenia ze strony obecnie żyjących mieszkańców wsi. Ci nieżyjący już "Fuchsa" kojarzyli z I wojną światową jakoś właśnie, no i z Gorzelnią, czyli zabudowaniami administracyjnie należącymi przed II wojną światową do gminy Włodowice (parafia teoretycznie też Włodowice, ale różnie mogło to być w praktyce, mogłaby być i Niegowa. Z kolei Mirów - do 1922 gmina Włodowice, parafia Niegowa, od roku 1922 i gmina i parafia Niegowa.

Stąd od razu kojarzy mi się pytanie, jeśli Pana przodek zmarł w Mirowie, to czy we wsi Mirów (od razu pytanie gdzie dokładnie mieszkał), czy też w zabudowaniach nazywanych teraz Gorzelnia, a dawniej też gdzieś określanych "Folwark Kotowice Mirów" lub podobnie.

Czy ma Pan może dane, że w ogóle były stawy przy zabudowaniach Rudolfa Fuchsa, czy nie było? W Internecie istniało też zdjęcie podpisane "Mirów" koło Myszkowa z fragmentem stawu i dość dużymi drzewami (pewnie go kiedyś odszukam go) było z lat 30-tych.

Z Mirowa nadal nie ma rozwiązania kto i kiedy zbudował obecną remizę OSP oraz kto i kiedy zbudował dwa okazałe przed II wojną bliźniacze domy, przy głównej ulicy prowadzącej pod zamek.

Rybak, sam ze sobą się mogłeś co najwyżej pokłócić, bo ja bym nie miał i tak ochoty na to. :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2020, 17:39 

Dołączył(a): 30 mar 2020, 10:47
Posty: 7
sław Miro napisał(a):
Panie Tadeuszu, a czy na poniższym zdjęciu może rozpoznaje Pan jakieś osoby ze swojej rodziny?


Dzień dobry, niestety nikt nie pasuje do moich zdjęć.

Pozdrawiam,
Tadeusz Fuchs
mefuxe.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2020, 17:56 

Dołączył(a): 30 mar 2020, 10:47
Posty: 7
Mirów Polska napisał(a):
"Fuchs" było jedynie pamięciowo określonym nazwiskiem przez mieszkańców Mirowa, w rozmowach z lat 2013-15, obecnie nikt z nich już nie żyje i gdyby nie ich relacje, nie byłoby szansy w ogóle na jakiekolwiek skojarzenia ze strony obecnie żyjących mieszkańców wsi. Ci nieżyjący już "Fuchsa" kojarzyli z I wojną światową jakoś właśnie, no i z Gorzelnią, czyli zabudowaniami administracyjnie należącymi przed II wojną światową do gminy Włodowice (parafia teoretycznie też Włodowice, ale różnie mogło to być w praktyce, mogłaby być i Niegowa. Z kolei Mirów - do 1922 gmina Włodowice, parafia Niegowa, od roku 1922 i gmina i parafia Niegowa.

Akt zgonu Rudolfa mam własnie z USC Włodowice. Wpis 56 dla "Kotowice-Mirów".

Mirów Polska napisał(a):
Stąd od razu kojarzy mi się pytanie, jeśli Pana przodek zmarł w Mirowie, to czy we wsi Mirów (od razu pytanie gdzie dokładnie mieszkał), czy też w zabudowaniach nazywanych teraz Gorzelnia, a dawniej też gdzieś określanych "Folwark Kotowice Mirów" lub podobnie.

Nie znam tych terenów i teraz z perspektywy wpisów na forum i Państwa rozważań, rzuciłem okiem jeszcze raz na akt zgonu. Jest tam napisane m.in "na folwarku Kotowice-Mirów... zmarł", "dzierżawca rolny", "zamieszkały w Kotowicach-Mirowie".

Mirów Polska napisał(a):
Czy ma Pan może dane, że w ogóle były stawy przy zabudowaniach Rudolfa Fuchsa, czy nie było? W Internecie istniało też zdjęcie podpisane "Mirów" koło Myszkowa z fragmentem stawu i dość dużymi drzewami (pewnie go kiedyś odszukam go) było z lat 30-tych.


Nie mam żadnych wpisów o stawach. Mam wpis o nadzorowaniu lasów. Zdjęcie mojej rodziny (przynajmniej kilku osób które rozpoznałem)z podpisem "majątek Kotowice-Mirów" podesłałem wcześniej.

Edit: Mam m.in takie zdjęcie dla którego nie mogę namierzyć lokalizacji -> https://drive.google.com/file/d/1KQ3IWcX3xzfpHPSEUQn5lZ6YOFpvQasG/view

Pozdrawiam,
Tadeusz Fuchs
mefuxe.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2020, 18:13 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
mefuxe napisał(a):
Edit: Mam m.in takie zdjęcie dla którego nie mogę namierzyć lokalizacji -> https://drive.google.com/file/d/1KQ3IWcX3xzfpHPSEUQn5lZ6YOFpvQasG/view


Mam wątpliwości czy to aby o jurajski Mirów chodzi - to zdjęcie raczej mało prawdopodobne by przedstawiało Mirów lub Kotowice w powiecie myszkowskim.
Oczywiście mogę sie mylić, ale architektura nie pasuje...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 kwi 2020, 18:32 

Dołączył(a): 28 cze 2015, 20:35
Posty: 183
Na tym ostatnim zdjęciu oczywiście nie jest Mirów, takich budynków, w takim układzie, nie było tam. Nie jest to też obecna Gorzelnia (czyli dawniej folwark Kotowice-Mirów, czy tez Mirów-Kotowice), tzn. zbyt okazałe te budynki jak na tamto miejsce.
Poprzednie zdjęcie, to z opisem na nim "Majątek..." jak najbardziej może przedstawiać któryś z dawnych budynków w Gorzelni, bo to miejsce tak właśnie nazywano jak opis na zdjęciu (Mirów-Kotowice, Kotowice-Mirów).

No ale przynajmniej możemy ustalić dokładnie, że Rudolf Fuchs zmarł - biorąc pod uwagę tylko nazwy administracyjne - w Kotowicach gm. Wlodowice (parafia Włodowice) i standardowo mógł być pochowany na cmentarzu we Włodowicach (ale też i zabrany przez rodzinę gdziekolwiek, cmentarz w Kotowicach nie istniał jeszcze w 1936 r.). Obecnie są to Kotowice gm. Żarki i mają własną parafię Kotowice (powiat myszkowski).

Duży dom w tej Gorzelni nadal istnieje, murowany, wielokrotnie przebudowywany, ale zachowany miejscowo sprzed wojny (opieram się w tym tylko na relacjach mieszkańców, że stoi w tym samym miejscu co przedwojenny).


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 590 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:50


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL