Teraz jest 16 kwi 2024, 07:40




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 gru 2006, 21:41 
Mam pytanie czy z tych kopalń na północno-wschodnich peryferiach
Zawiercia zostały jakieś ślady:
Obrazek


Gora
  
 
PostNapisane: 25 gru 2006, 21:47 
tam jest chyba huta teraz


Gora
  
 
PostNapisane: 26 gru 2006, 00:54 
Oczywiście Rudniki to też okolice Zawiercia. Interesuje mnie nie tylko zdjęcie
kawałek tego minerału też mi się przyda dla celów porównawczych.


Gora
  
 
 Tytuł: mapa
PostNapisane: 26 gru 2006, 01:06 
jest to mapa wig z 1937 r
najdalej wysunieta na mapie to kopalnia węgla brunatnego Gustaw ( OCZYWIŚCIE ŻE PODZIEMNA) reszta to ruda żelaza a jedna to kamieniołomy. Tam gdzie w kółeczku krzyżyki wiadomo że były szyby teoretycznie zgodnie z prawem górniczym powinny być zatopione i zlikwidowane chodniki ale kto wie ( zawsze wszyscy na tych robotach oszczędzali)


Gora
  
 
PostNapisane: 29 gru 2006, 14:14 
Michał napisał(a):
Łaziłem po tamtych okolicach do znudzenia - teraz wszystko zarośnięte jest wysoka trawą/sitowiem, krzakami tarniny, dzikiej róży a bardziej w kierunku Rudnik gęstym lasem.
Jest tam masa małych oczek wodnych, bajorek, ogólnie cały teren na batońskich nieprzepuszczalnych iłach i trzeba mocno uważać, sąsiadka opowiadała mi kiedyś że w takich bajorkach to wóz razem z koniem znika bez śladu, widocznie nie wszystkie wyrobiska/szyby zasypano.
Jak jesteśmy juz w tej okolicy to zaorano olbrzymi teren między drogą Włodowice-Rudniki i wąskim asfaltem Parkoszowice-Rudniki, praktycznie całą Rudnicką Górę.


też tam chodzilem latem bo mieszkam blisko i można tam tylko znaleźć troche kiepskiej rudy żelaza i nasyp dla kolejki wąskotorowej którą niegdyś wywożono urobek a tak poza tym to nic niema to była kopalnia odkrywkowa stąd ta duża ilość stawów teraz to już praktycznie wszystko zarośnięte ktoś kto nie wie o tym ze była tu kopalnia nawet by się nie zorientował ze tam coś było heh wiem na ten temat trochę bo mój dziadek tam pracował później jak ją zlikwidowali to pracował w kopalni w Rudnikach ale po niej to już tylko hałda została a co do tego zaoranego pola heh to też mnie to ciekawi komu zachciało się to zaorać ? może ktoś za rok będzie tam coś uprawiać bo podobny teren zaorano za lasem koło boiska w Blanowicach i coś tam posiano jakieś zboże ale co dokładnie to nie wiem ?!


Gora
  
 
PostNapisane: 29 gru 2006, 14:16 
a co do tych mapek z tych la to ma ktoś je z troche większym obszarem tego terenu??


Gora
  
 
PostNapisane: 29 gru 2006, 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6891
Lokalizacja: Śląsk
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2006, 20:16 
dzięki świetna stronka z tymi mapkami wojskowymi ale najbardziej interesującego mnie regionu niema a mianowicie Żarki bo
Olkusz jest Koniecpol też ale pomiędzy nimi jest brak tego regionu co za pech bo te mapki sa świetne orientuje się ktoś czy one są aktualizowane tzn czy dodawane sa nowe regiony???


Gora
  
 
 Tytuł: Kopalnia
PostNapisane: 03 sty 2007, 15:18 
Mam pytanie do zbieraczy skamielin -
jak dojść z I piętra kopalni na drugie bo tu są te najciekawsze spirytyzowane amonity
bo jak wiadomo od pewnego czasu jak tym wentylacyjnym szybikiem spadł ten korek gruzu i zaklinował się na -30m jest to tą drogą niemożliwe.
O która pochylnię czy szybik miedzypoziomowy chodzi bo nie usmiecha
mi się penetrowac wszystkich a i tak nie bede pewien czy dotrę we
właściwe miejsce.
Ponadto tez czy ten ostatni poziom na -50m jest już cały zalany czy może jednak
zachowały się jakieś w miare suche partie - suche tzn nie zalane po strop gdzie np
da się pływać pontonem ?
Poza tym prośba o zostawianie tego miejsca a szczególnie wejścia w takim stanie jak się go zastało bo przyjda , zasypia i juz nie bedzie spirytyzowanych amonitów z Rudnik
bo ta ekipa chyba z Łodzi zostawiła w jednym miejscu taki syf ( karbid ) że aż strach :evil: .


Gora
  
 
PostNapisane: 03 sty 2007, 15:39 
jak macie zdjęcia tych amonitów to wklejcie na forum


Gora
  
 
 Tytuł: amonity
PostNapisane: 03 sty 2007, 21:46 
Akurat nie mam amonitów z tej kopalni czy ich zdjęć
ale tu jest link do strony gdzie mozna zobaczyc te amonity
co prawda nie sa one z kopalni a z pobliskiej glinianki -
ale w kopalni są podobne a nawet ładniejsze :lol:
http://www.rudniki.pl/cms/php/do_druku. ... i_zdjecia=


Gora
  
 
PostNapisane: 04 sty 2007, 08:47 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9159
Lokalizacja: Włodowice
No prawie - okazy na zdjęciach z linku pochodzą z bardzo znanej lokalizacji w Faustiance k/Rudnik tyle że są one oddalone około 100km od Rudnik w g. Włodowice :mrgreen:

Choć w sumie to bardzo zbliżone utwory i okazy mogą być podobne, ale ja i tak wolę inne piętro jury...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 sty 2007, 10:45 
Mam pytanie do gosc -
Czy zeszliscie cały poziom na -40m
bo na jego końcu sa takie wąskie a głebokie szybiki
czy tam zjezdżaliście bo w poblizu nie było nic z czego
by sie dało załozyć stanowisko
a spitów nie mieliśmy przy sobie
Ponadto robiliśmy szkic i wyszło nam -
I poziom 2,5km ciągów
II poziom - 7km
III poziom - w całości zalany ale
i tak ok 2,5km ciagów pontonowych
czy wasze dane pokrywaja się czy tez spenetrowaliscie
jeszcze jakieś inne ciagi szczególnie pionowe gdzie my
nie bylismy, ponadto - chodzi o ten magazyn -
skad tam tyle tych "fantów" górniczych ?
Zas co do głebokosci wyszło nam I poziom -31m,
II poziom -42m, III poziom -51m.
fajnie tez zamaskowaliście wejście - pomysłowo :lol:


Gora
  
 
PostNapisane: 05 sty 2007, 12:38 
.....a tak na marginesie to nie boicie się tak tam wszystko penetrować przecież takie stare szyby to grożą zawaleniem nie mówiąc już o chodnikach ????!!!!!


Gora
  
 
PostNapisane: 05 sty 2007, 18:17 
Akurat ten szyb jest w bardzo dobrym stanie i schodzi sie po metalowych drabinach -
w środku wyglada jakby górnicy dopiero co porzucili narzędzia i poszli do domu,
tak samo mimo że niema obudowy, wzmocnień itp korytarze tez zachowały się w bardzo dobrym stanie tylko miejscami tak gdzie przesiąka woda i są utwory piaszczysto-gliniaste to porobiły się małe obwały. Trochę te skały sa za bardzo zwięzłe jesli chodzi o pozyskiwanie z nich amonitów ale tez dzięki temu jak juz się do takiej skamieliny dotrze to zachowana jest w bardzo dobrym stanie i ma duża wartość mineralogiczną.


Gora
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 16 kwi 2024, 07:40


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL