Teraz jest 28 mar 2024, 09:36




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2020, 14:38 

Dołączył(a): 19 kwi 2020, 14:30
Posty: 1
Witam! Chciałbym wybrać się w piesza wędrówkę czerwonym szlakiem. Chciałem dopytać, czy istnieje możliwość rozbijania się na dziko, jako że z tego co widzę jest bardzo małych pol namiotowych, a poza tym chciałbym zupełnie na dziko spędzić ten czas. Co z ogniskami? Czy tylko w wyznaczonych miejscach, czy w ogóle nie mogę ich palić? Chodzi mi tutaj o informacje z pierwszej reki- kogoś kto niedawno szedł szlakiem. Wiem, że rozbijanie na dziko jest niedozwolone, ale czy robią problemy, czy przymykają oko?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2020, 14:58 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Thomson napisał(a):
Wiem, że rozbijanie na dziko jest niedozwolone, ale czy robią problemy, czy przymykają oko?

Bo i na jakiej podstawie? (pomijając Parki Narodowe i rezerwaty).
W Lasach Państwowych teoretycznie nie można, jednak jak nie robi się syfu i nie pali ogniska to jeszcze nie spotkałem się na Jurze z przypadkiem interwencji leśników.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 maja 2020, 10:40 

Dołączył(a): 23 maja 2020, 10:35
Posty: 2
Witam,

mam pytanie do obeznanych w temacie. W czerwcu lub lipcu planuje przejść cały SOG pieszo. Nie jestem jednak doświadczony w takich wyprawach, więc chciałbym całą trasę nocować w kwaterach i nie brać ze sobą namiotu. Czy to dobry pomysł? Jak wygląda dostępność tych kwater na szlaku? Trzeba rezerwować wcześniej?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2020, 11:44 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Polecam schroniska ptsm. Na trasie są conajmniej dwa. Tanie, tylko trza wcześniej zadzwonić.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 maja 2020, 11:53 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
zarazzzek napisał(a):
Witam,

mam pytanie do obeznanych w temacie. W czerwcu lub lipcu planuje przejść cały SOG pieszo. Nie jestem jednak doświadczony w takich wyprawach, więc chciałbym całą trasę nocować w kwaterach i nie brać ze sobą namiotu. Czy to dobry pomysł? Jak wygląda dostępność tych kwater na szlaku? Trzeba rezerwować wcześniej?

Wprawdzie w tym roku mamy nowe rozdanie i reguły mogły się zmienić, nie mniej jednak w bardziej popularnych miejscowościach trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Tak przynajmniej było do tej pory. Warto mieć z sobą listę kwater z numerami telefonów i sprawdzać na bieżąco. Dotyczy to również schronisk.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2020, 19:19 

Dołączył(a): 23 maja 2020, 10:35
Posty: 2
niki napisał(a):
zarazzzek napisał(a):
Witam,

mam pytanie do obeznanych w temacie. W czerwcu lub lipcu planuje przejść cały SOG pieszo. Nie jestem jednak doświadczony w takich wyprawach, więc chciałbym całą trasę nocować w kwaterach i nie brać ze sobą namiotu. Czy to dobry pomysł? Jak wygląda dostępność tych kwater na szlaku? Trzeba rezerwować wcześniej?

Wprawdzie w tym roku mamy nowe rozdanie i reguły mogły się zmienić, nie mniej jednak w bardziej popularnych miejscowościach trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Tak przynajmniej było do tej pory. Warto mieć z sobą listę kwater z numerami telefonów i sprawdzać na bieżąco. Dotyczy to również schronisk.


Dzięki za info. Wcześniej tzn. w ten sam dzień rano jest wystarczająco, czy raczej wyprzedzenie kilkudniowe?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2020, 09:55 

Dołączył(a): 08 paź 2011, 14:24
Posty: 22
Cześć
Rok temu w maju szedłem szlakiem Orlich Gniazd. Nie wiem czy miałem szczęście czy nie ale nocleg znajdowałem bez problemu na miejscu albo na kilka godzin przed dotarciem do celu. Zatrzymywałem się w następujących miejscach.
Sułoszowa - ul. Olkuska 18
Pasek Jolanta
nazwa obiektu: „Noclegi u Joli - przystanek Sułoszowa - Stopina Góra”
tel. kom; 889247960; 504663819; (12)3896439
8 miejsc noclegowych a byłem sam, cena 30zł
Bydlin - https://meteor-turystyka.pl/zacisze-bydlin,bydlin.html
100 miejsc noclegowych a byłem sam, cena 30zł
Podlesice - https://www.orlegniazda.pl/Poi/Pokaz/19 ... -moczulski
w Podlesicach to chyba najmniejszy problem znaleźć coś na trasie, cena jak wszędzie 30zł
Zrębice - http://www.folwark-zrebice.pl/
Niesamowite miejsce, cena 25zł

Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2020, 11:13 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
zarazzzek napisał(a):
Dzięki za info. Wcześniej tzn. w ten sam dzień rano jest wystarczająco, czy raczej wyprzedzenie kilkudniowe?

Kilka dni przed początkiem wyprawy zadzwoń na parę numerów i będziesz wiedział jaka jest aktualnie sytuacja. W trakcie wędrówki być może wystarczy rezerwacja telefoniczna w dniu poprzedzającym nocleg.
Lepiej być przygotowanym (mieć listę telefonów i adresy), ponieważ te wakacje mogą różnić się znacznie od poprzednich.
Kiedyś pokpiłem sprawę rezerwacji i odłożyłem ją na ostatnią chwilę. Efekt był taki, że spałem w bardzo "klimatycznej"kwaterze. Od jaskini różniła się tylko tym, że kosztowała 25 złotych :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2020, 16:20 

Dołączył(a): 17 lip 2018, 21:43
Posty: 12
o mało się nie przewróciłem:
https://tvn24.pl/ciekawostki/milionerzy ... ie-4746412


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2020, 18:02 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Nam związanym z Jurą "to się w pale nie mieści" ale chyba zadecydował wybór zamku. Gdyby w pytaniu był Ojców, Pieskowa Skała lub... Wawel :mrgreen: to pewnie proporcje by się odwróciły. A tak to zdecydowana większość zasugerowała się Olsztynem na Mazurach i być może nawet nie kojarzą że jest jakiś drugi Olsztyn pod Czewą.
A tak trochę z innej beczki choć nieco podobny przykład: mieszkam w Czewie w dzielnicy Mirów i dwukrotnie zdarzyło mi się odpowiadać przejezdnym na pytanie gdzie tu jest ten zamek...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2021, 12:23 

Dołączył(a): 17 lip 2018, 21:43
Posty: 12
a to jeszcze chyba jest głupsze?

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 55616.html


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lip 2021, 12:54 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Zmiana na szlaku SOG między Górą Stołową a Golczowicami. Gdy szliśmy tamtędy w październiku 2020 z Golczowic wszystko przebiegało według mapy (piaszczysty, leśny odcinek za Golczowicami z przejściem przez linię kolejową do fabryki w Kluczach). Przedwczoraj szliśmy od strony Jaroszowca do Golczowic i przebieg szlaku jest zmieniony - nie mieliśmy czasu ani sił sprawdzać, ale szlak SOG i żółty odbijają obecnie w prawo (na wschód) prawdopodobnie do drogi asfaltowej Zalesie Golczowickie - Golczowice.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lip 2021, 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Niedługo ze szlaku zostanie tylko nazwa, prawdziwi turyści będą go mogli samochodem pokonać.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2021, 14:12 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Na najnowszej, laminowanej mapie Compassu ("pomarańczowa Jura" z zamkiem Olsztyn) z roku 2020 ta zmiana jest już naniesiona. Nie wiem jaka myśl za tym stoi: z trudnego odcinka (piaski) zdjęto dwa szlaki piesze (SOG i żółty) na drogę Zalesie G. - Golczowice, zostawiono niebieski rowerowy. Ergo: piesi na asfalty, rowerzyści na piachy. Jednak rowerem łatwiej nadrobić kilometry niż pieszo. Na naszej ostatniej wspólnej wycieczce we wtorek 06.07 miałem podejrzenie, że może w Golczowicach jakieś sprawy własnościowe zaważyły na zmianie, ale nic nie zauważyliśmy. Chyba że mieszkańcy nie życzą sobie turystów wychodzących zza płota i pisali jakieś wnioski.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2021, 07:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Może zmiany wynikają z niemożności prowadzenia szlaku (bezpieczeństwa) przez torowisko? Zmiana jest raczej kosmetyczna, ale rzeczywiście szkoda leśnego odcinka.

Załącznik:
mapagolcz1.jpg
mapagolcz1.jpg [ 148.68 KiB | Przeglądane 10826 razy ]


Załącznik:
mapagolcz2.jpg
mapagolcz2.jpg [ 136.38 KiB | Przeglądane 10826 razy ]

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 09:36


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL