Teraz jest 19 mar 2024, 05:34




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lis 2012, 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
peterka71 napisał(a):
pytałem z czystej ciekawosci..bez złośliwości..Miedzy mna a Tomkiem nie ma żadnych niezałatwionych spraw ;)..i niech tak zostanie..wiem jaki to chleb bo sam grywam na giełdzie...zazdrosze wolnego czasu.wycieczek juz mniej.zreszta pisałem na czacie..wiec Sandwich :nie podlizuj sie Tomkowi ;)
kazdy ma własne ścieżki..ja mam inna..ja mu przytyków nie robie.. :roll: ..no moze o ten wolny czas w tygodniu.... :|



Ja się nie podlizuję. Na forum chyba jestem największym jego antagonistą, ale znam go z reala i fajnie się z nim chodzi. :D

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 lis 2012, 22:43 

Dołączył(a): 26 sty 2012, 19:17
Posty: 812
post skasowany na życzenie usera /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 11 mar 2016, 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2009, 18:47
Posty: 110
Lokalizacja: Ogorzelnik/Katowice
https://www.facebook.com/kronikakrakow/ ... 461297182/
Cytuj:
"Jesteśmy niewolnikami na własnej ziemi" - mówią mieszkańcy wiosek położonych w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego. Protestują przeciwko planom wprowadzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego otuliny, zgodnie z którym nie wolno im remontować budynków i stawiać nowych.


Wolność Tomku w swoim domku... czyli Zakopane naszym wzorem :roll:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=1WqQd7Wv8RQ


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 12 mar 2016, 08:27 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
Ja wszystko rozumiem, ale zakaz remontowania tego co już stoi? :roll:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 12 mar 2016, 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
W którym fragmencie jest o zakazie remontowania domów ? Rozłażąca się zabudowa to realny problem, także w całym parku krajobrazowym, ostańce na południe od DK94 są już otoczone przez "wille".


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 12 mar 2016, 12:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2009, 18:47
Posty: 110
Lokalizacja: Ogorzelnik/Katowice
W Polsce co mnie najbardziej razi jest kompletny brak myślenia wspólnotowego nad którym góruje prymitywny i krótkowzroczny indywidualizm.
Ludzie za kilka pensji oszczędności czy zwykłej wygody (!!) są w stanie zdegradować środowisko, krajobraz czy przyszłości swoich potomków pozbawiając ich dziedzictwa przeszłości.
Mentalność folwarczano-pańszczyźniana, sytuacja jak z XVI wieku. To jest ogromny ból, bo można być biednym narodem, ale trzeba mieć swoją godność. Słowacja, Czechy są dobrym przykładem w tych kwestiach.
Niemcy, Austria prezentują sobą rzeczywistość idealną - wszystko jest przemyślane, na swoim miejscu, uporządkowane, a przez to wieczne. Jura wciągu mojego krótkie życia prawie znikła zamieniając się kawałek ziemi poprzecinany ogrodzeniami. Pewnie za 20-30 lat los Jury podzielą Bieszczady i Beskid Niski. Rozpacz :(

PS: A cy wielcy wybrańcy narodu którzy mają zamiar bronić rękami i nogami "woli ludu" doprowadzają mnie do wściekłości, najlepszy przykład, że demokracja jest co najmniej ułomna.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=1WqQd7Wv8RQ


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 12 mar 2016, 22:22 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Cytuj:
Jura wciągu mojego krótkie życia prawie znikła zamieniając się kawałek ziemi poprzecinany ogrodzeniami. Pewnie za 20-30 lat los Jury podzielą Bieszczady i Beskid Niski. Rozpacz :(


Niestety mam takie samo odczucie i trudno mi się z tym pogodzić. Pamiętam ostańce o których pisze Robert powyżej gdzie nie było ani jednego domu, a skały były widoczne z drogi jak jechało się do Krakowa z rodzicami... Wszędzie płotki, domy, ogrodzone skały (np willa w Ryczowie pana Prezesa gdzie ogrodzono kilka hektarów terenu), albo słynny betonowy mur w Piasecznie którego nie dało się rozebrać i nikt nie miał na to wpływu. Ech... szkoda gadać, nic z tego już nie będzie. Jurę traktuję już od dawna jako teren na niedzielny spacer.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 13 mar 2016, 11:30 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Robert napisał(a):
...Rozłażąca się zabudowa to realny problem, także w całym parku krajobrazowym...

To jest niestety problem nie tylko Jury ale wręcz całej Polski (sic!) Zwróćcie uwagę, że jadąc samochodem dowolną drogą nie będącą "s-ką" bądź autostradą (choć zbyt wiele to ich nie ma...) praktycznie cały czas jedziemy przez "obszar zabudowany". Jako miłośnicy Jury piszemy o tym co nam bliskie lecz problem jest znacznie szerszy i obawiam się, że niestety Puchowy się myli - Bieszczady i Beskid Niski zostaną zabudowane znacznie wcześniej... :cry:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 14 mar 2016, 09:02 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
Ja uważam, że sprawa jest bardzo złożona. Ziemie, które mają być objęte jakimiś zakazami powinny zostać przez Państwo odkupione i sprawa byłaby załatwiona. Wystarczy postawić się w sytuacji tych osób. Masz jakiś grunt i nagle nie możesz nic z nim zrobić, bo nie. Powinno być zadośćuczynienie finansowe i myślę, że to by rozwiązało sprawę.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 14 mar 2016, 11:52 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
Tak sobie myślę, że problem tkwi w okopywaniu się na swoich pozycjach. Z jednej strony mamy obrońców swojej własności . Z drugiej strony mamy władze Parku,ekologów, miłośników przyrody, którzy z poczuciem wyższości patrzą na ciemnogród nierozumiejacy potrzeby ochrony przyrody, krajobrazu. Dialogu między stronami zabrakło. Na gwałtowny atak (propozycje władz) jest gwałtowna odpowiedź (mieszkańcy). Osobiście również nie chciałbym mieszkać w skansenie, który cieszy turystów a nie szanuje mojej własności.Co nie oznacza, że nie widzę potrzeby harmonijnego kształtowania przyrodniczo cennych miejsc.
Pogodzenie tych dwóch stron wymaga dialogu, chęci zrozumienia problemu. Rzucanie - jedynie słusznych propozycji- nie wystarczy.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 14 mar 2016, 14:44 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Twoje rozważanie (i tym podobne innych osób) nic nie wnosi do tematu. Pobożne życzenia które można było formować i wdrażać w życie ale podczas gwałtownej modernizacji polskiej wsi czyli tak od około 1970-1975r. Teraz jest już za późno i nic tego nie zmieni. Problem leży tylko i wyłącznie w mentalności Polaków i braku odpowiedniego spojrzenia w kierunku wrażliwości na tworzenie i kształtowanie krajobrazu kulturowego. Przez 40 lat nikt nie nadzorował zabudowy miast i wsi. Jedynym chyba tylko realizowanym wyznacznikiem było np. na Podhalu to, że dach miał być dwustopniowy spadzisty, ale to tylko i wyłącznie dlatego żeby nie było katastrof budowlanych. Temat rzeka, ale tylko do rozważań czysto hipotetycznych co by było gdyby.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 14 mar 2016, 17:17 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
Uważam po prostu, że nie można zmienić mentalności, "spojrzenia w kierunku wrażliwości na tworzenie i kształtowanie krajobrazu kulturowego" tylko i wyłącznie nakazami. To budzi opór drugiej strony. Ale myślę, że mentalność można zmieniać poprzez dialog. Przedstawianie swoich racji i wsłuchiwanie się w argumenty, obawy drugiej strony. Raju nie będzie ale jest szansza na pozytywne zmiany. To jest proces, często pomijany.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 14 mar 2016, 17:36 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Nie ma takiej opcji o jakiej piszesz. Dialog to sobie można prowadzić przy ognisku. Grzeczne głaskanie po główkach i romantyczne rozmowy nic nie pomogą. Konieczne są (a raczej były) konkretne działania. Nakaz rozebrania płotu, garażu, zmiany koloru elewacji czy dachu i przede wszystkim surowe respektowanie nakazów. Polacy są tacy że jak ktoś nie stoi nad nimi z batem i nie wali po plecach to rozłażą się po polu jak barany. Każdy w swoją stronę i po swojemu trawę skubie.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 15 mar 2016, 09:35 

Dołączył(a): 28 lut 2016, 15:19
Posty: 156
Lokalizacja: http://www.naukaoklimacie.pl/
Jura jaką pamiętam z lat 70,80 czy 90-ych nie ma z obecną prawie nic wspólnego. Na przestrzeni tych lat można by śmiało powiedzieć, że to są dwa zupełnie inne światy. Moim zdaniem wszystko zmienia się na gorsze. Tak jak cały świat zresztą a niekorzystne zmiany postępują coraz szybciej.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Ojców
PostNapisane: 15 mar 2016, 11:19 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
Brutalna prawda jest taka, że tam gdzie pojawiają się pieniądze - kończy się dialog.

A już pal sześć te wioski obok. Sam Ojców za chwilę zrobi się doliną knajp.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 05:34


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL