Teraz jest 19 mar 2024, 04:01




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2013, 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Oj tam, oj tam.
Nie czepiam się tylko punktuję nieścisłości. Dla mnie PB jest jednym z ciekawszych miejsc w okolicach Jury.

A z tymi quadami trochę przesadzacie i rodzi się obraz jakby człowiek miał przebywać w centrum W-wy na Marszałkowskiej.
Owszem, jest tego trochę, ale wystarczy dobry aparat, trochę chęci i sami sobie dadzą spokój, jak co tydzień będą płacić mandat lub grzywnę.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Michał napisał(a):
spróbujcie spojrzeć obiektywnie - co jest atrakcyjnego w Pustyni Błędowskiej w jej obecnej formie z uwzględnieniem pory zimowej?


Jak to co ? Nie na każdej pustyni pada śnieg :mrgreen: . Chyba trzeba by wydzielić ostatnie posty ;) .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
W ciągu ostatnich kilku lat byłem na pustyni kilka razy i rzeczywiście przypomina ona bardziej mocno eksploatowany poligon niż atrakcję turystyczną. Chciałem znaleźć chociaż skrawek terenu z naturalnie pofalowanym przez wiatr piaskiem i niestety nie udało mi się, nie mówiąc juz o ruchomych wydmach :), o których piszą na tablicach informacyjnych. Podoba mi się pomysł przywrócenia stanu sprzed lat, ciekawe co z tego wyjdzie. Nie wyobrażam sobie jednak współistnienia ścieżek przyrodniczych i crossowych delikatnie powiedziawszy trochę się to gryzie :?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 20:26 

Dołączył(a): 04 sty 2012, 13:48
Posty: 91
sandwich napisał(a):
Oj tam, oj tam.
Nie czepiam się tylko punktuję nieścisłości. Dla mnie PB jest jednym z ciekawszych miejsc w okolicach Jury.

A z tymi quadami trochę przesadzacie i rodzi się obraz jakby człowiek miał przebywać w centrum W-wy na Marszałkowskiej.
Owszem, jest tego trochę, ale wystarczy dobry aparat, trochę chęci i sami sobie dadzą spokój, jak co tydzień będą płacić mandat lub grzywnę.


Ci którzy nie zwalniają przy pieszych to nie są quadowcy tylko PSEŁDO quadowcy. A co do jazdy po pustyni z pewnych informacji wiem że w Chcechle ma powstać Stowarzyszenie zrzeszające użytkowników samochodów 4x4. Podobno po akcji wycinania ma zostać wytyczona trasa dla samochodów i wtedy nie będzie trzeba płacić żadnych mandatów.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 21:46 

Dołączył(a): 16 sty 2013, 23:08
Posty: 2
Spokojnie Panowie :)
Ja tylko się zapytałem, a tu forumowy poligon się zrobił :) Akurat wybieram się na pustynie dlatego, że tam nic nie ma! :D Być, zobaczyć i poczuć surowy krajobraz z horyzontem dookoła (mam nadzieję, że znajdę takie miejsce). Poczuć się troszkę jak nasi rodacy uciekający z syberii, którzy szli taka pustynią śniegu..
Niedawno znalazłem w sieci relację z takiej 1dniowej wyprawy http://dzieciou.jogger.pl/2009/07/11/na ... bledowska/ i zainteresowało mnie coś takiego:)
Dodatkowo może polecicie jakieś jaskinie ciekawe i łatwo dostępne (również ich znalezienie) w okolicy?

Wiem, że trzeba się zgłosić i zamierzam to zrobić, ale miałem nadzieję, że ktoś z Was już to robił i uprzedzi mnie ewentualnie o potrzebie specjalnego argumentowania powodu wejścia bym mógł się przygotować do takiej rozmowy :)

Jakby ktoś był zainteresowany to wstępnie planujemy wyprawę na 1-3 luty w zależności od sesji i pogody.
Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
jurasikprog napisał(a):
Panie Oruba skąd pewność że nie znam PB?


Bo jakbyś znał, to byś tak nie pisał. I nie namawiaj do łamania prawa, bo jak piszą że jest bezwzględny zakaz to jest zakaz i pozwolenie jest potrzebne, bo wtedy w Gminie podpowiedzą gdzie można iść w danym dniu, a gdzie nie wolno bo są prowadzone prace. (Nie jest ciężko dostać takie pozwolenie, po prostu powiedz prawdę jaki jest Twój cel podróży).
W zimę Pustynia ma bardzo fajny charakter, szczególnie przy tak dużej pokrywie śniegu. Jest ciężka do przejścia, w dodatku nie jest niczym skalana (piszę o stronie Chechelskiej) rozlega się ogromy obszar nieprzemierzonego śniegu. W dodatku "ukryte" są 2 bunkry w których można sobie siąść i odpocząć, naruszyć termosik z kawką, herbatką itp.
Co do rozminowania terenu na 15 cm jest rozminowany cały teren więc niebezpieczeństwa nie ma dla piechurów. Od strony Klucz trwają teraz prace związane z wycinką drzew. Więc przejście będzie utrudnione. O pozwolenie możesz spróbować ubiegać się telefonicznie, zadzwoń pod 326428508 i poproś Panią z Centrum Pustynnego. Resztę Ci ona dopowie.
Co do tego co Damian napisał, nie będzie żadnej ścieżki dla quadów itp., RDOŚ nie wyda zezwolenia, poza tym nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności za wypadki jakie mogą powstać na ścieżkach pieszych. Poza tym teren Natura 2000 jest chroniony prawem europejskim i oni też na to nie pozwolą. Twoje pewne informacje są śmieszne i zaprzeczają rzeczywistości.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 24 sty 2013, 09:52 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
dawidoruba napisał(a):
jurasikprog napisał(a):
Panie Oruba skąd pewność że nie znam PB?


Bo jakbyś znał, to byś tak nie pisał. I nie namawiaj do łamania prawa, bo jak piszą że jest bezwzględny zakaz to jest zakaz i pozwolenie jest potrzebne, bo wtedy w Gminie podpowiedzą gdzie można iść w danym dniu, a gdzie nie wolno bo są prowadzone prace. (Nie jest ciężko dostać takie pozwolenie, po prostu powiedz prawdę jaki jest Twój cel podróży).
W zimę Pustynia ma bardzo fajny charakter, szczególnie przy tak dużej pokrywie śniegu. Jest ciężka do przejścia, w dodatku nie jest niczym skalana (piszę o stronie Chechelskiej) rozlega się ogromy obszar nieprzemierzonego śniegu. W dodatku "ukryte" są 2 bunkry w których można sobie siąść i odpocząć, naruszyć termosik z kawką, herbatką itp.
Co do rozminowania terenu na 15 cm jest rozminowany cały teren więc niebezpieczeństwa nie ma dla piechurów. Od strony Klucz trwają teraz prace związane z wycinką drzew. Więc przejście będzie utrudnione. O pozwolenie możesz spróbować ubiegać się telefonicznie, zadzwoń pod 326428508 i poproś Panią z Centrum Pustynnego. Resztę Ci ona dopowie.
Co do tego co Damian napisał, nie będzie żadnej ścieżki dla quadów itp., RDOŚ nie wyda zezwolenia, poza tym nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności za wypadki jakie mogą powstać na ścieżkach pieszych. Poza tym teren Natura 2000 jest chroniony prawem europejskim i oni też na to nie pozwolą. Twoje pewne informacje są śmieszne i zaprzeczają rzeczywistości.


Jednak nic nie napiszę. Szkoda wysiłku intelektualnego.

_________________
Rafał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2013, 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Poligonu już tam nie ma ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2013, 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Oczywiście, że jest.

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 kwi 2013, 10:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2013, 10:02
Posty: 12
Witajcie, napiszcie, w którym miejscu najlepiej odwiedzić Pustynię, aby piaski zobaczyć, jakieś większe połacie. Dokładne miejsce proszę.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 kwi 2013, 12:18 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
Od strony Chechła są najlepsze widoki.

_________________
Rafał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2013, 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2013, 10:02
Posty: 12
Dzięki, od tej Dąbrówki tak?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 kwi 2013, 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Tak jak wyżej napisane. Najlepszy widok jest od Dąbrówki.
Tak to w zimę wygląda
Obrazek

A tak w lato:
Obrazek

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 kwi 2013, 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2013, 10:02
Posty: 12
Dzięki za info i super fotki :) Ja widziałam z Czubatki parę lat temu to tak ładnie nie było :) tzn nie pustynnie :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 kwi 2013, 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Polecam się na przyszłóść.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 04:01


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL