Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Częstochowa - Sokole Góry
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=11&t=5944
Strona 1 z 1

Autor:  Jožin [ 10 sie 2013, 17:59 ]
Tytuł:  Częstochowa - Sokole Góry

Ostatnio przejechałem się leśna, utwardzoną przez ALP drogą z Kręciwilka do Sokolich Gór. Bez wielkiego halo zrobiono rowerzystom kapitalny odcinek łącząc "Dębowcówkę" ze ścieżką "Cztery Łapy". Całość nie jest oznakowana jako trasa wiodąca do Sokolich Gór, ale orientacja jest prosta. Zimą zapewne będzie to dobra trasa na biegówki. Start na parkingu za Kręciwilkiem, gdzie zaczyna się asfaltowa rowerówka do Odrzykonia w kier. południowym do Dębowcówki, po 2,5 - 3 km odbicie na wschód utwardzonym odcinkiem przecinającym szlak zielony do Dębowca i droga pnie się w górę ok. 2,5 - 3 km (ścieżka "Cztery Łapy") do drogi Olsztyn - Biskupice na wysokości Kamiennych Górek (obok leśnego grobu z czasów II wojny światowej). Wg. mnie ciekawa i bezpieczna możliwość dojazdu do oraz powrotu z Sokolich Gór do Częstochowy.

Autor:  ikjas [ 12 sie 2013, 08:40 ]
Tytuł:  Częstochowa - Sokole Góry

Potwierdzam, ścieżka została zrobiona wcale nie tak dawno. Obecnie mało uczęszczana przez to, ze nie jest jeszcze znana szerszemu gronu. Anyway świetne miejsce na wycieczki rowerowe:)

Autor:  Jožin [ 13 sie 2013, 17:50 ]
Tytuł:  Częstochowa - Sokole Góry

Najbardziej malowniczy odcinek to moim zdaniem łącznik "Dębowcówki" i zielonego szlaku Walk 7 Dywizji Piechoty. Utwardzona droga jest nieco węższa, jest więcej zakrętów niż na pierwszym i ostatnim odcinku, w lesie są liczne cieki wodne (co widoczne jest doskonale na mapie) więc i drzewostan jest bogatszy niż na Kręciwilku i w okolicy Sokolich Gór. Dodatkowo kilka przecinek urozmaica drogę, pojawia się m. in. widok na zalesioną hałdę dawnej kopalni Dębowiec. Po przecięciu zielonego szlaku opuszczamy Obniżenie Górnej Warty i droga prowadzi wyłącznie pod górę, podjazd nie jest jednak uciążliwy. Przy łączniku niedaleko "Dębowcówki" stolik i ławki. I tak niewielkim kosztem zrobiono drogę pożarową i jednocześnie coś dla turystów. Bez bitumicznych nawierzchni itd. Cała ta sprawa z ścieżkami asfaltowymi w gminach Żarki / Niegowa / Janów to uszczęśliwianie ludzi na siłę.

Autor:  EdytKa [ 09 sty 2014, 09:41 ]
Tytuł:  Częstochowa - Sokole Góry

Dawniej z Olsztyna najczęsciej wracało się rowerostradą, a teraz przeciwpożarówką :)
Naprawdę super dróżka do jazdy :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/