Teraz jest 16 cze 2024, 14:37




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 sie 2008, 12:43 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Kilka zdjęć spod jaskini - m.in. widac obryw skalny:
Mam pytanie - czy ktoś zwiedzał partie nieturystyczne ?
Jak one wygladają ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2008, 16:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
geolog, nie byłeś w niedostępnych partiach ? :P

też mnie ciekawi jak tam jest, w końcu czasem widuje się zdjęcia z naciekami z tejże jaskini.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 sie 2008, 17:21 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Tak się złozyło że mimo okazji nie byłem w tych partiach
choć z tego co wiem nie problem załatwić tam wejście


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2008, 07:27 

Dołączył(a): 15 kwi 2008, 13:23
Posty: 62
Lokalizacja: Czeladź
Miałem okazję odwiedzić po raz kolejny Wierzchowską kilka tygodni temu.
I powiem szczerze jestem mocno rozczarowany tym w jaki sposób potraktowano mnie i pozostałą grupę turystów. Z jaskini wyszliśmy już po 35 minutach - choć chyba wszystkie foldery i przewodniki informują, ze jaskinię zwiedza się 1 godzinę. Zresztą byłem w tej jaskini nie raz i wiem, że zwykle to trwało to prawie godzinę.
Przewodnik (młody człowiek) tak gonił grupę, że praktycznie nie miałem czasu na robienie zdjęć (zrobiłem ok.20 zdjęć, a w Nietoperzowej ponad 100!), a w momencie gdy nieco zostałem z tyłu otrzymałem upomnienie.
Podziwianie charakterystycznego stalagmitu w Sali Tronowej trwało zaledwie kilkanaście sekund, nawet nie pozwolono nam podejść w jego pobliże, ponieważ szybko zgaszono oświetlenie.
Ogólnie - wielkie rozczarowanie, tym bardziej, że ceny wejścia do jaskini do najniższych nie należą (13 zł - osoba dorosła, 11 zł - dziecko)

_________________
pozdrowienia
grek74
moje wyprawy: https://picasaweb.google.com/PrestoGrzegorzK


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 sie 2008, 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Też to zauważyłem, że ostro gonią turystów. Ogólnie trasa wydaje się być dość krótka. Poza tym w ciągu godziny teraz mogą wejśc 2 grupy, wiec więcej zarobią ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 wrz 2008, 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Byłem kiedyś tylko w czterdziestce tam tylko mnie puścił przewodnik po kryjomu bo byłem tam tylko z kolegą. Ciasna rura liche polewy i wystające kable zasilające.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 wrz 2008, 20:54 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Też byliśmy tam dzisiaj 35 minut za 13 zeta od osoby 8)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2008, 13:48 

Dołączył(a): 22 wrz 2008, 10:34
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
Witam, pewnie się wszystkim narażę ale dla mnie ta jaskinia to wielkie rozczarowanie, dobijająca atmosfera szkolnej wycieczki, scenka aktorska dla przedszkolaków, ścieżki, schodki itp, brakowało kiosków z pamiątkami i hotdogami, dla nas była to jedna wielka komercyjna kicha i a nie turystycznjy hit Jury, tak mnie to wszystko wkurzyło że nawet zdjęc za bardzo nie porobiłem, odzyskaliśmy humor dopiero po Dzikiej, Mamutowej i innych okolicznych dziurach, aha - nas też ciągle popędzali i byli ogólnie irytujący, pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2010, 21:12 

Dołączył(a): 21 cze 2010, 20:03
Posty: 3
Witajcie, specjalnie się zarejestrowałam,bo jestem zaskoczona,iż tak negatywnie wspominacie wizytę w tej jaskini.Po raz pierwszy trafiłam do niej trzy lata temu, ostatnim razem byłam w lutym tego roku. Zwiedziłam ją z grupą ok. 20 osób/latem/, jak i zostałam oprowadzona tylko z przyjacielem/zimą/. Jaskinia przepiękna,w kt. można zobaczyć wiele nietoperzy, owadów,zrobiłam niesamowite zdjęcia/zorientuję się jak i dołączę parę/. Przyznaję, że więcej czasu spędziłam w niej zimą/przewodnikiem był p. Jerzy-fascynujący człowiek, który zresztą jest odpowiedzialny za oświetlenie(skrytykowane w jakimś wątku,a które nie wyłącza przewodnik, bo jest ono sterowane procesorem, o tym jak i o km kablach wiemy, gdyż zadawaliśmy różne pytania, na kt. uzyskiwaliśmy odpowiedzi) :) Zwiedzaliśmy wówczas więcej czasu niż godzinę,ale było to poza sezonem. Dodam, że byliśmy i w paru miejscach poza trasą/warto zadzwonić i się umówić na takie wejście, to jeszcze przede mną, ale miałam już mały przedsmak-zapewne dlatego,iż fascynujemy się jaskiniami i byliśmy już w niejednej w kraju i za granicą/. Oczywiste natomiast dla mnie jest to, iż nie można pozostawać za grupą czy liczyć na zejście z podstawowej trasy/ warunki bezpieczeństwa/. Ja polecam tę jaskinię.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 05:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
No świetnie!
To byłaś prywatnie z Jurkiem Roszkiewiczem, a nie turystycznie.
Też miałem okazję zwiedzać tą jaskinie w innych niż turystyczne warunkach, ale to było dawno temu.

Dyskutantom chodzi jednak o komercyjne podejście do wycieczek!!!

Byłem tam również niedawno z dziećmi. Miałem to szczęście, że grupę tworzyła tylko moja rodzinka.
Na czas oprowadzania nie narzekam, bo przewodnikowi z braku turystów nie śpieszyło się, a ja znając tą jaskinie od podszewki( kiedyś pracowałem w niej jako przewodnik) nie bardzo interesowałem się szczegółami. Żenująca jest szopka w ostatniej komorze, ale może dzieciom się podoba. Nie wiem.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 08:58 

Dołączył(a): 21 cze 2010, 20:03
Posty: 3
Nie rozminęłam się z tematem. Geolog zapytał o partie poza "turystyczną ścieżką". Zapewne jako przewodnik widziałeś Kropielnicę czy zjechałeś do Kostnicy,by penetrować korytarz/nie byłam, ale wiem, iż jest to możliwe za jakąś opłatą, gdy zbierze się grupa osób-o to podpytałam zimą/. Jednak pozostali uczestnicy forum skupili się na czasie zwiedzania, skoro mam inne spostrzeżenia -zabrałam głos, aby nie zniechęcili się potencjalni turyści/ja po przeczytaniu powyższych wątków, gdybym wcześniej tam nie była, zastanowiłabym się czy pojechać/. Moim zdaniem szkoda nie zobaczyć J.Wierzchowskiej,ale należy rozróżnić zwiedzanie w grupie szkolnej od indywidualnego/z grupą osób (poza wakacjami!)/ czy od wyprawy speleologicznej.Dodam, że nie byłam umówiona prywatnie z panem Jerzym, najwidoczniej oprowadza turystów poza sezonem. Ja trafiłam na niego-nie żałuję!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 09:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6900
Lokalizacja: Śląsk
Myślałem, że oprowadzanie turystów w okresie hibernacji gacków nie jest dozwolone.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 09:17 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
Realistko, zupełnie czym innym jest zwiedzanie w "ciągu" kiedy czekają już kolejne grupy i zazwyczaj idzie się z typową grupą zwiedzających (bez znaczenia czy to wycieczka szkolna, czy grupa indywidualnych turystów czekających na godzinę wejścia), a czym innym jest zwiedzanie w takim wypadku jak opisałaś.
To jedna sprawa, drugą jest to że jaskinie udostępnione i przystosowane do masowego ruchu turystycznego, dla osób chodzących po jaskiniach nieudostępnionych, są zazwyczaj średnio atrakcyjne. Piszę tu oczywiście o "naszych" jaskiniach.

Nawet J. Niedźwiedzia w Kletnie mimo uroku trasu turystycznej podczas zwiedzają z grupą jest taka sobie, natomiast wejście kiedy jest już zamknięta dla turystów + zboczenie z trasy :mrgreen: zupełnie zmieni postrzeganie tego obiektu

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 09:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
@ Michał - gratulacje, 5000... :mrgreen: :roll:

...i przy okazji - trasa turystyczna w Niedźwiedziej przebija nasze wszystkie jaskinie, te nieturystyczne oczywiście. Dolne partie Niedzwiedziej są poza krytyką, to inna bajka.


Zwiedzanie w zimie jest zakazane, ale... (dopisz sam :P )


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:59 

Dołączył(a): 21 cze 2010, 20:03
Posty: 3
Michale mamy bardzo podobne spostrzeżenia odnośnie zwiedzania- choć wg mnie jest jednak różnica między zwiedzaniem z grupą szkolną a grupą osób indywidualnych-samodzielnie podejmujących decyzję, jak chcą spędzić wolny czas/zdaję sobie sprawę, że bywają i świetne szkolne grupy, jak i fatalne dorosłych/.
Każdy natomiast może się tam wybrać wiosną czy jesienią w dzień roboczy, nie sądzę, aby wtedy były tłumy.
Zimą wywołałam oburzenie, sprawdziłam-jest czynna w okresie ferii dla woj. śląskiego i małopolskiego. A odnośnie nietoperzy- ich liczba z roku na rok tam wzrasta, więc zwiedzanie, które nie jest o tej porze roku masowe i podczas kt. zachowujesz się właściwie najwyraźniej nie szkodzi. Przecież nie chodzi się po całej jaskini-te ssaki mogą sobie wybrać dogodne dla siebie miejsca!
Nie mnie oceniać, czy zwiedzanie Wierzchowskiej dla Was speleologów może być ciekawe/przecież i w niej są partie "dzikie"/, a że należy uprzedzić gospodarzy o takim wejściu- to rozsądne. Nie wiem, czy ktoś chciałby wziąć odpowiedzialność za kogoś, kto spadłby parę metrów, bo szukał mocnych wrażeń we wspomnianej Kostnicy /zapewne znalazłby się niejeden amator szukający mocnych wrażeń i gdyby nie zabezpieczenie spróbowałby nawet bez asekuracji/.
Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 16 cze 2024, 14:37


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL