Teraz jest 17 cze 2024, 11:10




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2006, 09:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Mam na stronie materiał Mariusza dotyczący jaskini Z Drabiną. Wydaje mi się dość wiarygodny.
http://jurajskie.strony.pl/jas_z-drabina.html

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 maja 2006, 10:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
"Historia poznania - Znana od dawna. Jaskinia została odkryta przez poszukiwaczy szpatu i służyła jako kopalnia kalcytu. Zinwentaryzowana przez KKS. Wymieniowa w wykazie książki Jaskinie Wyżyny A. Górnego, M. Szelerewicza w 1986r. Plan i pomiar: M. Bąk, D. Soboń 26.01.2003r. nr inwen. - V.A.23."

Za dużo to nie zwojował prócz inwentaryzacji - takich dziur w okolicy jest sporo. Przy tej akurat udalo mi sie kiedys znalezc poroże koziołka sarniego :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:57 

Dołączył(a): 27 mar 2006, 18:39
Posty: 33
Michał napisał(a):
Pioterek napisał(a):
... Czy ktoś bierze udzial w akcjach sprzątania jury, jaskiń itp?
...

Nie biorę ponieważ nie mają one większego sensu - przeważnie zgania się kupę dzieciaków które ganiają z workami, zbiorą trochę śmieci z wierzchu, a worki zostają przy drodze i za jakiś czas ktoś/coś je targa i śmieci rozwiewa wiatr :evil:
Bez porównania większe znaczenie ma edukacja by śmieci nie rzucać w krzaki/do lasu/rowu/... i tutaj jedyna nadzieja.....

Nie zgodze sie z tym - wiadomo syzyfowa praca. ALe jest druga strona medalu - czym więcej takich akcji to mentalność ludzi się zmieni.
Teraz to wygląda tak - że wszyscy deklarują szanowanie przyrody itp. A wchodzisz do lasu a tam syf!! I niektórzy ludzie widząc taką kupę śmieci dokładaja do nich swoje. (ostatnio modne odpady azbestowe). Natomiast gdyby było sprzątnięte to by się kilka razy zastanowili zaczym zrobili by to ponownie.

A co do workow ze śmieciami - należałoby je wywieść na wysypisko - czy do koszy - torche jest to problem.



Co do Mariusza B
Nie rozumię tego sporu - miałem przyjemność spotkania sie z Mariuszem. Według mnie jest to osoba w porządku. Można zobaczyć na pewnym forum (ktos już podał wcześniej linka) jego posty. Co do eksploracji jaskiń,sztolni itp. przedstawia zdjęcia na których także jest jego postać. Więc w tych miejscach musiał być. Wiedzę na ten temat posiada dużą jak i także umiejętnosci. Wydaje mi sie że ten spór jest troche na wyrost.

Jak już ktoś tu słusznie napisał:
" Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2006, 07:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
No cóż - Mariusz B. w niektórych środowiskach będzie bohaterem a w innych z kolei posmiewiskiem. Moze prywatnie jest fajna i ciekawa osoba ale tego piwa to sobie sam nawarzyl. Jesli o mnie chodzi to troche nie rozumiem tego czlowieka chociaz go osobiscie nie znam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2006, 08:32 

Dołączył(a): 27 mar 2006, 18:39
Posty: 33
Nie mówię że jest bohaterem.
Ale jak już ktoś wspomniał przez to że wycofał sie z pewnego forum - tamto forum zamarło.
Nie wiem jak sie sprawa ma z kopaniem, poszerzaneim wejść przez niego.
Ale dzieki jego postom - coś się działo. Były prowadzone burzliwe dyskusje. Dzięki takim dyskusjom można było przekonać sie kto mowi prawdę, dowiedzieć sie czegoś nowego.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2006, 18:24 

Dołączył(a): 06 kwi 2006, 13:00
Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
Dla mnie Mariusz to człowiek pełen pasji i zaangażowania w to co robi. Za to go cenię.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2006, 07:23 

Dołączył(a): 19 lut 2006, 21:06
Posty: 30
Lokalizacja: Janów :)
Widze, że dyskusja przeszła na temat Pana B :/ Więc i ja się dopisze :)
Pośród potwierdzonych zarzutów jest także potwierdzanie swoich odkryć, osiągnięć i autorytetu na forach przez Pana B podszywającego się pod innych użytkowników. (moderator widzi takie rzeczy). A już szczytem jest wysłamie listu do pewnej znanej osoby, podpisując go innym, znanym nazwiskiem.

Jeśli chodzi o eksploracje, to jestem w zasadzie przeciwny. No, chyba, że ponosi się pełną odpowiedzialność za swoje odkrycie, tj. zabezpieczenie, skatalogowanie, pełne badania archeo, geleo i paleologiczne (a na to potrzeba sporej kasy), no i jest się gotowym na poniesienie odpowiedzialności karnej za zniszczenie takiego stanowiska przez siebie, lub osoby trzecie. (chociaż jak narazie taka odpowiedzialność nie grozi :/ )

Sam chętnie działam przy sprzątaniu, zabezpieczaniu liczeniu nietoperzy itp :) minn z Brzeszczami, czy kontrowersyjnym Speleo-trekkiem.

A co powiecie na eksploracje jaskiń, które już kiedyś widziały światło dzienne, ale zostały całkowicie zasypane przez np. szpatowców?

pozdro
Janusz[/i]


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2006, 15:47 
Szpatowcy z jednej strony odkryli sporo nowych jaskiń jak Koralową, Wielkanocną, Studnie Szpatowców i wiele innych ale z drugiej strony zniszczyli wiele nacieków w środku samych jaskiń ...
Ciekawią mnie natomiast obiekty jaskiniowe które szpatowcy wyeksplorowali a potem uległy one zapomnieniu czesto przez zasypanie samego otworu ...


Gora
  
 
PostNapisane: 26 maja 2006, 19:15 

Dołączył(a): 19 lut 2006, 21:06
Posty: 30
Lokalizacja: Janów :)
Sporo jest właśnie takich problemów.
Np jaskinia mostowa, która widnieje jeszcze w inwentarzu z bodajże 50 lat.
Sam znam kilka byłych szpatowni, które tylko czekają na ruszenie.
Ale to wymaga czasu


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 cze 2006, 20:54 
Z regułu szpaciarze działali na terenie Jury środkowej i północnej, raczej mniej południowej choć i tu można wymienić kilka jaskiń noszących ślady ich działalności np J. Szklarska. Ciekaw jestem dlaczego skupili się właśnie tam ?


Gora
  
 
PostNapisane: 04 cze 2006, 22:14 
http://zenonczosnek.w.interia.pl/ Polecam strone o mistrzu Mariuszu B. Nastepna sprawa jest taka, ze jest czlowiekiem ktory zyje swojimi dziwnymi opowiesciami.


Gora
  
 
PostNapisane: 28 cze 2006, 11:58 
geologist
Od dłuższego czasu eksploruje jaskinie jurajskie dokonujac ciekaych odkryc.
W tą majówke np odkrylismy jaskinię Wiszących Ogrodów w Skałach Kroczyckich.
W jaskini jest bogate stanowisko mineralogiczne.
Wicej o niej na forum http://www.poszukiwanieskarbow.com w dziale Twierdze, bunkry, podziemia, jaskinie szukajac postu Co nowego na Jurze.
W ostatnich kliku latach odkryto na Jurze kilkanascie kolejnych jeszcze nigdzie nie wzmiankowanych jaskiń.
Czy szanowni forumowicze tez biora udział w jurajskiej eksploracji jeśli tak proponuje podzielić się ze swoimi wiadomościami i relacjami z eksploracji. Może jakieś fotki ?
Niewatpliie jest to fascynujacy temat.[/quote]


Gora
  
 
PostNapisane: 28 cze 2006, 12:00 
No i wyszło szydło z worka !
Sporo czytania szkoda tylko że nie wszystkie linki działają.
Czy planowana jest aktualizacja strony o nowsze artykuły ?


Gora
  
 
 Tytuł: ex
PostNapisane: 02 lip 2006, 13:34 

Dołączył(a): 27 cze 2006, 08:30
Posty: 2
Lokalizacja: Częstochowa
działam raczej sam i rzadko ostatnio chodze do jaskiń..
Nie lubię kłuć skały meslemi młotem, co w większości przypadków,
jest potrzebne przy exploracji.., ale podaje linka:

moje speleogiczne odkrycia :-)

_________________
Ja chcę załapać i wykorzystać każdą chwilę swojego życia !!!


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 lip 2006, 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6900
Lokalizacja: Śląsk
Anonymous napisał(a):
http://zenonczosnek.w.interia.pl/ Polecam strone o mistrzu Mariuszu B. Nastepna sprawa jest taka, ze jest czlowiekiem ktory zyje swojimi dziwnymi opowiesciami.


nie znam sprawy ale strona jest obrzydliwa, to najgorsza twarz internetu


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Teraz jest 17 cze 2024, 11:10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL