Teraz jest 28 mar 2024, 10:51




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2009, 09:38 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
sandwich napisał(a):
miki napisał(a):
sandwich napisał(a):
że nawet paragonu nie potrzebujesz, bo data produkcji jest na obudowie).

Bzdury...



Nie bardzo, bo się dowiadywałem u osób kompetentnych.

Widocznie osoby były niedoinformowane albo Cię zbyły podając nieprawdziwe informacje. Polskie prawo mówi, że gwarancja trwa od momentu NABYCIA TOWARU a NIE od momentu PRODUKCJI.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Tu nie chodzi o prawo, a o dobrą wolę producenta, która w tym wypadku nie jest sprzeczna z prawem. Jeżeli masz dowód zakupu to masz gwarancję od momentu zakupu. Jeżeli nie masz liczą ci widocznie datę produkcji.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 16:42 

Dołączył(a): 12 maja 2009, 11:10
Posty: 7
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Cześć sandwich dziękuję za linki :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2009, 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Jeżeli producent się ceni, to nie ma żadnych problemów z gwarancją. Miałem buty Alpinusa, które pękły po dwóch latach. Gwarancja była na 1,5 roku. Oddali mi pięniądze i jeszcze przeprosili.
Myślę, że w przypadku Petzla jest tak samo. Z resztą nie słyszałem o uszkodzonej czołówce Petzla.
P.S.Alpinus przed upadkiem.

Z tym linkiem to trzeba uważać. Najlepiej zadać pytanie na http://www.petlzl.pl. Ja o tej "żarówce LED" dowiedziałem się z ukrainskiego katalogu. Ta jest przeznaczona do DUO przemysłowego. Nigdzie nie pisze o zastosowaniu w zwykłych DUO. Chociaż wydaje mi się, że gdzieś było. Dziś będę w klubie dowiem się z normalnego źródła i odpiszę.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 maja 2009, 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
sandwich napisał(a):
Z resztą nie słyszałem o uszkodzonej czołówce Petzla.

No bez przesady, moja wysiadła (Duo). Naderwanie przewodu. Niestety okazało się, że czołówka jest praktycznie nienaprawialna. Montaż wewnętrzny na zaspawanym tworzywie. Nie demontowalne w sposób umożliwiający ponowne złożenie bez kombinowania. Wiadomo, że w końcu ją poskładam. Tylko musze dokombinować jakieś zgrabne rozwiązania na LEDach. Zamiast halogenka też.

P.S. Mam czasem wrażenie pewnego wręcz religijnego podejścia do Petzla. Są to bardzo dobre czołówki, uznane od lat. Ale trzeba brać pod uwagę kilka faktów. Czasy się zmieniają, Ferdynand Petzl nie żyje, do głosu dochodzą b...e w garniturkach i z wolna przejadają dobre imię firmy tworzone od wielu lat. Wystarczy porównać trwałość Crolla sprzed lat, a teraz. Generalnie cenię Petzla, ale uważam, ze mógłby spaść z ceną o jakieś 20-40%. Jest trochę przewartościowany. Trzeba brać pod uwagę, że rynek (zwłaszcza w czołówkach) jest w Polsce praktycznie zdominowany przez Petzla, stąd też możemy nie znać wielu innych ciekawych rozwiązań choćby z Silvy, Black Diamonda itp. Faktem jest, że w światku jaskiniowym prawie nie świeci się czymś innym, niż tylko Petzlem. Nie licząc napranych szczyli ze świeczkami w rękach (a trafiłem na takich w jaskini w Straszykowej Górze).


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 maja 2009, 07:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
No trochę przesadziłem. Mam zooma, któremu pękł plastik od gumki przy obudowie baterii.
Ale raczej to już wiekowa czołówka, a materiał się starzeje.
Kabelki i gumki z wiekiem niestety nadają się do wymiany, ale mówię tu o okresie 6-10 lat.

Co do Silvy, Diamonda itd. ich wadą jest to, że rzadko można spotkać osoby, które przetestowały je w praktyce.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 maja 2009, 16:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Tak z ciekawości, jest artykulik do przeczytania o porównaniu czołówek Petzl i MacTronic. Artykuł wyraźnie tendencyjny, ale jednak pokazujący pewne trendy konkurencji.
Tutaj co nieco o czołówkach Black Diamond, tutaj zaś do wyboru cała masa innych możliwości. Dodatkowo trafiłem w necie na czołówki Mammuta, Silvy, itp. Teraz akurat jest w czym wybierać, nie to co jakieś 10 lat temu, kiedy to Petzl praktycznie nie miał konkurencji. Myślę że kwestią czasu jest, kiedy Petzl na głowie przestanie być synonimem extremy i profesjonalizmu. Nadal są to czołówki z najwyższej półki, mam tylko nadzieję, że konkurencja zmusi ich w końcu do większego urealnienia cen. Bo póki co, trochę przeginają...

P.S. Aby było jasne, sam mam w domciu Zoom Belta, 2x Duo i Tikkę XP. Ale to jeszcze z czasów, gdzie innego wyboru za bardzo nie było.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 maja 2009, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Problem polega na tym, że Petzl to facet, który w sumie zaczynał w jaskiniach i pod tym kątem wymyślał rozwiązania. Oczywiscie ojciec, nie syn.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 maja 2009, 23:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
sandwich napisał(a):
Problem polega na tym, że Petzl to facet, który w sumie zaczynał w jaskiniach i pod tym kątem wymyślał rozwiązania. Oczywiscie ojciec, nie syn.

Wiem. I chwała mu za to. Płaniety i Crolle petzlowskie są nie do podhaczenia. Duo do jaskiń dalej jest chyba najlepszą czołówką jaskiniową. Ale...świat idzie do przodu i Petzl przestaje być jedyny. Tylko tyle chciałem zasygnalizować. Zasady konkurencji podziałają tylko na Naszą korzyść.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 maja 2009, 05:50 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Żeby jeszcze ta konkurencja była bardziej dostępna na naszym rynku...

Może i faktycznie obecnie Petzl jest lekko przereklamowany, ale jak szukałem latarki dla siebie to w nacie znalazłem dziesiątki opinii o modelach które były w zasięgu finansowym, mogłem je zobaczyć "w naturze" (u innych użytkowników w terenie, w wielu sklepach) i dopiero później kupić przez net tam gdzie towar był tani a sprzedawca pewny.

W przypadku pozostałych firm tej możliwości nie miałem, lub wiązało by się to ze zbyt drogą wycieczką do miasta x czy y. Musiał bym kupować na ślepo, a to jak dla mnie dość drogi sprzęt i wywalenie xxx zł było by odczuwalne.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 maja 2009, 18:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Jonasz napisał(a):
sandwich napisał(a):
Problem polega na tym, że Petzl to facet, który w sumie zaczynał w jaskiniach i pod tym kątem wymyślał rozwiązania. Oczywiscie ojciec, nie syn.

Wiem. I chwała mu za to. Płaniety i Crolle petzlowskie są nie do podhaczenia. Duo do jaskiń dalej jest chyba najlepszą czołówką jaskiniową. Ale...świat idzie do przodu i Petzl przestaje być jedyny. Tylko tyle chciałem zasygnalizować. Zasady konkurencji podziałają tylko na Naszą korzyść.


Podhaczyli i to już dawno. :wink:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 maja 2009, 09:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
W związku z dyskusją na temat gwarancji.
Zadałem pytanie u źródła i dostałem taką odpowiedź

"Dzień dobry,

Generalnie powinien Pan reklamować produkt w miejscu zakupu.(czyli potrzebny jest dowód zakupu...).

Niemniej rozpatrzymy reklamację. Przed wysyłką proszę opisać jakie jest uszkodzenie czołówki.

Pozdrawiam

Piotr Śmiałek
AMC"


> Witam!
>
>
>
> Mam pytanie. Czy jak wyślę uszkodzone DUO 14 po roku od zakupu, ale
> bez paragonu, czy zostanie uwzględniona gwarancja producenta licząc od
> daty produkcji na obudowie?
>
>
>
> Jarek Sawicz
>
> Sandwich
>


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 maja 2009, 09:57 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
ergo??


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 maja 2009, 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Jeszcze jeden fajny artykulik o czołówkach


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 maja 2009, 20:15 

Dołączył(a): 12 maja 2009, 11:10
Posty: 7
Lokalizacja: Dolnyśląsk
hehe faktycznie fajny :D masz może więcej takich porównań ?


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:51


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL