Teraz jest 28 mar 2024, 09:57




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lip 2021, 11:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Robert napisał(a):
Jerzy Radwański napisał(a):
nie ma mnie na fb. I wszystko wskazuje na to, że tak zostanie.



Jak miło wiedzieć, że nie jestem sam w tym postanowieniu :twisted: .

Postanowienia zawsze można zmienić ;) fb czasem się przydaje chociaż sam wiele razy miałem ochotę usunąć konto(dużo syfu) ale jakieś grupy tematyczne, wydarzenia regionalne- można być bardziej na bieżąco


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2021, 23:08 

Dołączył(a): 02 lip 2021, 17:25
Posty: 79
Zostawmy już portale społecznościowe i wróćmy do tematu.

Na początek sprostowanie. Trzy otwory omawiane przeze mnie nie leżą na linii południe - północ tylko zachód - wschód. Dziura jest w tym wschodnim.

Z miejsca na którym wczoraj skończyłem wychodzi dość długi i niski korytarz którym można wyjść na samym końcu skałki. Jest on jednak bardzo mokry (woda stoi) i niski. Nie ma w nim też dużo do zobaczenia. Dlatego po wyjściu na zewnątrz wróciłem do jaskini otworem którym wszedłem. Łatwiej i szybciej.
Załącznik:
DSC_0022.jpg
DSC_0022.jpg [ 308.05 KiB | Przeglądane 4363 razy ]


W tym miejscu czyli przy rozejściu za małym kwadratowym otworem, jest dość wysoko, można spokojnie stanąć na nogi.
Załącznik:
DSC_0024.jpg
DSC_0024.jpg [ 307.33 KiB | Przeglądane 4363 razy ]

Załącznik:
DSC_0026.jpg
DSC_0026.jpg [ 328.17 KiB | Przeglądane 4363 razy ]



Został już tylko największy korytarz. Jest niski. Czyli w najlepszych momentach idziemy na czworaka, czasem trzeba się czołgać. Nie jest jednak ciasno. Po prawej mijamy kompozycję z ceramiki i kości zwierząt. I tu mam dylemat, czy jest to zaczątek wystawki etnograficzno - paleozoologicznej czy też resztki posiłku pierwszych zdobywców.
Załącznik:
DSC_0029.jpg
DSC_0029.jpg [ 323.23 KiB | Przeglądane 4363 razy ]


Jak dla mnie korytarz jest dość urodziwy
Załącznik:
DSC_0030.jpg
DSC_0030.jpg [ 260.29 KiB | Przeglądane 4363 razy ]


Dalej kolejna osobliwość. Potrzask, pewnie zostawiony na niedźwiedzia jaskiniowego przez speleologów, ale chyba uciekł bo zatrzaśnięty
Załącznik:
DSC_0033.jpg
DSC_0033.jpg [ 302.52 KiB | Przeglądane 4363 razy ]


Kolejne zdjęcie jest nie ostre ale zamieszczam, pokazuje bardzo obiecujące miejsce przy końcu korytarza (na lewo i do góry). Ja się nie przecisnę. Nie wiem jakiej postury są odkrywcy. Jeśli jest to drużyna żużlowców to przejdą, a jak rugby to będą kłuć i jest szansa dla mnie. A dalej jest pięknie.
Załącznik:
DSC_0039.jpg
DSC_0039.jpg [ 327.07 KiB | Przeglądane 4363 razy ]


Teraz zdjęcie buta pokazujące wysokość korytarza. Czyli nie najgorzej.
Załącznik:
DSC_0043.jpg
DSC_0043.jpg [ 275.04 KiB | Przeglądane 4363 razy ]



I ostanie zdjęcie. Korytarz w drodze powrotnej.
Załącznik:
DSC_0046.jpg
DSC_0046.jpg [ 271.6 KiB | Przeglądane 4363 razy ]


Na zakończenie taka refleksja. Nie wiem czy to jest tytułowa jaskinia. Lokalizacja się zgadza, ale ta szukana przeze mnie może leżeć np 20 dalej, a opisywany obiekt to coś zupełnie nowego. Trzeba poczekać aż odkrywcy się tym pochwalą. Jedno jest pewne. Przybył obiekt który mogą zwiedzać osoby które lubią się poczołgać, a nie jest jakoś bardzo wymagający.

Wracając, zajrzałem jeszcze do pierwszego (zachodniego) otworu. I już wiem, że muszę tam się wybrać jeszcze raz. Po lewej coś się otwiera. Czyli jeszcze coś tu napiszę.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2021, 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2021, 16:26
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
siemka.gdzie ta dziurka jest?;) okolice Krakowa?;)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2021, 21:03 

Dołączył(a): 02 lip 2021, 17:25
Posty: 79
Hej,

markpm podał linka do inwentarza z dokładną lokalizacją. Tak, jest to koło Krakowa, w dolinie Grzybowskiej.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2021, 19:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2021, 16:26
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
ok , dziekuje, znajomy kopie jaskinie w tyńcu, nie chciałbys pomóc?;)


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 28 mar 2024, 09:57


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL