Teraz jest 01 lip 2024, 02:53




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:04 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert napisał(a):

Przypuśćmy, że bardzo mnie nęcą 13-latki (jak naszego sławnego reżysera), kiedy zapewnisz mi odpowiednią ilość młodocianych piękności i miłe okoliczności w rodzaju wyspa tropikalna i klimatyzowane wnętrza ? :lol:

Robert teraz Ty przeginasz i to zdrowo... To porównanie jest jak najmniej trafne. Bardziej ten problem porównałbym do jazdy autostradą z dozwoloną prędkością czyli 130. Niby wolno 130 ale tak naprawdę przepisowo jeżdzi 30 % kierowców. Mamy takie nasze narodowe "coś" do łamania konwencji, prawa etc. tak na zasadzie "co kur... ja nie mogę" ;). I nadal uparcie twierdzę że gdyby były miejsca przeznaczone do uprawiania tego typu sportów to zdecydowanie problem by się zmniejszył - nie zniknął własnie przez to "coś" ;) ale zmniejszył. Bo część ludzi mająca większe poszanowanie dla szeroko pojetego ładu społecznego wybrałaby tą alternatywe. A teraz nie mając takowej po prostu jadą przed siebie jak na amerykańskim filmie ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6902
Lokalizacja: Śląsk
miki napisał(a):
Robert teraz Ty przeginasz i to zdrowo... To porównanie jest jak najmniej trafne.


Wcale tak nie uważam, mam do tego prawo i będę walczył jak lew o swoje racje, zupełnie jak prokładowcy :razz: .


miki napisał(a):
Bardziej ten problem porównałbym do jazdy autostradą z dozwoloną prędkością czyli 130. Niby wolno 130 ale tak naprawdę przepisowo jeżdzi 30 % kierowców.


Przykład jak kula w płot. Tak się składa, że codziennie jeżdżę najszerszą w Polsce autostradą, powyżej 130 jeździ może 5 %, 50% to ofermy jadące 80 środkowym pasem i wyprzedzające się nawzajem, wokół tego 30 % to tiry i wyraźna mniejszość wiedząca co to jest autostrada i jak należy z niej korzystać.

miki napisał(a):
I nadal uparcie twierdzę że gdyby były miejsca przeznaczone do uprawiania tego typu sportów to zdecydowanie problem by się zmniejszył - nie zniknął własnie przez to "coś" ;) ale zmniejszył. Bo część ludzi mająca większe poszanowanie dla szeroko pojetego ładu społecznego wybrałaby tą alternatywe. A teraz nie mając takowej po prostu jadą przed siebie jak na amerykańskim filmie ;)


Podobnie teoretyzujesz jak z jazdą po polskiej autostradzie, dla mnie jednym trafnym określającym działania większości społeczeństwa słowem jest głupota , oni nie myślą zarówno wjeżdżając na drogi jak kupując quada i rozjeżdżając co się da. Podobnie jak nie nauczyli się korzystać z autostrad tak nie nauczą się do czego służy quad i gdzie wolno go używać.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:25 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Wiesz co tak to czytam i widze że jesteś najmądrzejszy na świecie i wiesz wszystko najlepiej. A poglądy jakie rezprezentujesz są jedynie słuszne :P. Dobra "teren zabudowany i przepisowe 50" Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 12 paź 2009, 10:27 przez miki, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6902
Lokalizacja: Śląsk
Jakie poglądy ? Masz na myśli moje informacje na temat jazdy po A4, których wyraźnie Ci brak ? ;).


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:29 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert napisał(a):
Jakie poglądy ? Masz na myśli moje informacje na temat jazdy po A4, których wyraźnie Ci brak ? ;).

A skąd ty wiesz kto ja jestem i jak czesto jeżdze po A4 ?? Zachowujesz sie własnie tak jakbyś to ty był jedyny który ma pojecie o jeżdzie po autostradzie.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6902
Lokalizacja: Śląsk
Piszesz jakbyś nie jeździł :razz: . Spokojnie, nie ma co się denerwować, można rozmawiać spokojnie, nie po quadowsku ;).


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:38 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert napisał(a):
....do czego służy quad i gdzie wolno go używać.

Wróćmy do rzeczowej dyskusji... Toć o tym cały czas prawię. Pytanie w takim razie Robert gdzie go wolno używać? No gdzies ci ludzie co go posiadają musza pojeżdzić, pomijam to z jakich pobudek go kupili. Gdyby mieli tor tam by się część z nich spotykała - tak jest w Nowym Targu i Krościenku


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 10:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6902
Lokalizacja: Śląsk
Przecież o tym już było w tym wątku i podobnych ;), wróć np na stronę 10,

alkosander napisał(a):
Cytuj:
Kupiłem quada więc gdzie mam jeździć?
W tym stwierdzeniu zawiera się cała inteligencja tej grupy użytkowników jurajskich bezdroży.A ja kupiłem granat więc p.... nim w centrum handlowym bo nie ma kurna żadnego specjalnego miejsca gdzie mógłbym to zrobić a przecież kupiłem go za własne ciężko zarobione pieniądze.Państwo nic w tej sprawie nie robi a powinno zbudować lub przynajmniej wytyczyć specjalne miejsca gdzie mógłbym to zrobić.Skoro tego nie czyni czuje się usprawiedliwionym. Czy z człowiekiem (?) rozumującym takimi kategoriami można prowadzić jakąkolwiek rozsądną dyskusję,ustalać reguły kiedy może walnąć granatem i w co? Jak na tak postawioną kwestię zareaguje przeciętny obywatel?
a- mamy demokrację więc niech sobie rzuca gdzie chce.
b- trzeba wprowadzić kary tak dotkliwe żeby idiocie wybić takie pomysły z głowy.

Granat w rękach idioty może zabić,quad w takich samych rękach też.Wybieram odpowiedź b
Cytuj:
w sytuacji kiedy jeden z drugim zjedzie z takiego szlaku walić kary po kilka tyś, aż po konfiskatę sprzętu włącznie jeżeli przewinienie znaczne


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 11:01 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
no ok ale ten przysłowiowy granat będziesz posiadał nielegalnie w odróżnieniu do rzeczonego qada którego tak naprawdę można kupic w każdym większym markecie w szerokim wyborze. I jak tu zakazać jazdy czymś co posiada się zupełnie legalnie?



Takie pisanie może być różnie rozumiane... ;) uściślam: uważam że miejsca do "dzikania" są potrzebne, jestem za zakazem jazdy tymi maszynami po szeroko rozumianych bezdrożach, jestem za karaniem włacznie z konfiskatą sprzetu dla idiotów nruszajacych przepisy ;) nie posiadam qada, dużo chodze po Tatrach i jeżdze na rowerze po wyznaczonych szlakach ;) a teraz zmykam odebrać Juniora z przedszkola. ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 11:08 

Dołączył(a): 05 paź 2009, 19:45
Posty: 45
Lokalizacja: Podzamcze
Robert, bez obrazy ale miki ma rację. Uważasz że jedynie twoje zdanie jest słuszne, nie przekonują cie żadne argumenty. Twoje przykłady też nie są ok bo rozwiązanie problemu z quadami jest prostsze niż z 13 lub granatem. Ciężko się z tobą dyskutuje. Da się jeżdzic na kładzie nie siejąc spustoszenia w przyrodzie ale wiadomo, w każdych strukturach są czarne owce. Nie można patrząc na nie osądzać wszystkich.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Trzeba myśleć zanim się coś kupi. Piłę mechaniczną też mogę kupić w każdym markecie, a to nie znaczy, że do zawodów drwali mogę się przygotowywać gdzie chcę albo, że państwo ma mi las posadzić.

W wielu sklepach i nternecie mogę kupić wiatrówkę. Tyle, że zanim ją kupię muszę pomyśleć, czy będę miał gdzie postrzelać i do czego. A nie potem jęczeć, że miasto ma mi strzelnicę wybudować. Przykłady można rzucać garściami bez odwoływania się do skrajności.

Jak sobie kupisz Bugatti to będziesz go trzymał w garażu, polerował i jęczał na polskie drogi.
Można sobie kupić łuk, motorówkę, motolotnię, samolot, czołg ale wcześniej trzeba myśleć.
Zakazu jazdy w lesie nie wymyślili po pojawieniu się quadów.

P.S. Skałki czyści się z niepotrzebnego zielska, bo niszczą skałe, która nie jest zdolna się odbudować tak jak zielsko. Stałe ubezpieczenia są wprowadzane dla bezpieczeństwa i na stałe, aby skała nie była niszczona każdorazowym zakładaniem punktów. Jeżeli jaskinia nie zostanie odryta i "zdeptana" przez grotołazów to jej nie ma. Jaskinie niedawno odkrywane przez grotołazów są zabezpieczane przed wandalami. Stare jaskinie zostały zniszczone przez wydobywaczy szpatu i przygodnych naukowców przekopujących namuliska, ale to było lata temu.

To że Rzędkowice są rozjeżdżone i zasrane, to nie wina wspinania, tylko wina , że są rozjeżdżone i zasrane.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6902
Lokalizacja: Śląsk
Clon, równie dobrze mógłbym napisać to samo w drugą stronę ;),

Cytuj:
. Uważasz że jedynie twoje zdanie jest słuszne, nie przekonują cie żadne argumenty. Twoje przykłady też nie są ok Ciężko się z tobą dyskutuje.


Cytuj:
Clon, bez obrazy ale sandwich ma rację.


Dyskusja polega jednak na wymianie poglądów a nie pisaniu o adwersarzu, może najpierw przeczytaj cały ten wątek, także inne na forum.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 12:40 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
sandwich napisał(a):
W wielu sklepach i nternecie mogę kupić wiatrówkę. Tyle, że zanim ją kupię muszę pomyśleć, czy będę miał gdzie postrzelać i do czego. A nie potem jęczeć, że miasto ma mi strzelnicę wybudować.



Akurat ten temat znam nadwyraz dobrze i jest tu o dziwo podobnie jak w temacie qadów. Ergo ??Zakazać sprzedży qadów, motorów, samochodów terenowych bo... głupie społeczeństwo nie wie do czego one służą poza nielicznymi wyjątkami - tak mam to rozumieć?
Tak jeszcze do przeczytania. Tam próbują coś z tematem zrobić... http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... =w&id=5866
Aaaa i nikt nie pisał że państwo tudzież władze samorządowe mają coś dać... no może oprócz wyznaczenia terenu ;)


Ostatnio edytowano 12 paź 2009, 13:18 przez miki, łącznie edytowano 3 razy

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 12:43 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
sandwich napisał(a):
To że Rzędkowice są rozjeżdżone i zasrane, to nie wina wspinania, tylko wina , że są rozjeżdżone i zasrane.

Wybacz nie łapę o co chodzi?? Same się rozjeżdziły i zasrały??


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 13:45 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
sandwich napisał(a):
Ja swego kałacha już dawno na strychu schowałem, jak się dowiedziałem, że w parku strzelać nie wolno. Teraz żałuję, że nie pomyślałem o tym przed kupnem

Ale możesz przyjacielu na strzelnicy - chcesz to Cie zabiorę często bywam ;) Strzelnica to taka analogia do toru off roadowego ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 39  Następna strona

Teraz jest 01 lip 2024, 02:53


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL