Teraz jest 15 cze 2024, 23:54




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: polecam nocleg
PostNapisane: 03 lis 2005, 13:38 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Powiem szczerze , że w związku z bliską odległością Jury od miejsca zamieszkania , rzadko miałem okazję tam nocować , ale.....
Polecam noclegi w Gościńcu Jurajskim ( należy do komleksu przy Hotelu Ostaniec ) . Wprawdzie nocowałem tam trochę czasu temu ( łazienki były jeszcze na korytarzu , teraz są w pokojach ) , ale było naprawdę przyjemnie . Czysty, schludny pokój . Cisza na korytarzu , żadnych krzyków , miła obsługa . Ceny przystępne - 70 za pokój dwuosobowy z łażienką ( cena aktualna ) , czyli wychodzi 35 za osobę .
Na dole można coś zjeść - chociaż nie za tanio .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2006, 21:54 
Od listopada nikt tu nic nie napisał więc ja polecam nocleg w schronisku MAŁGOSIA w Łazach koło Będkowic


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lut 2006, 08:32 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
A ja Małgosię zdecydowanie odradzam!!!

1. Inną cenę facet krzyknął za nocleg przez telefon... a inną szefowa po pobycie. Tłumaczyła się słowami, że telefony odbiera jaj ojciec, który "się nie zna".
Jak się nie zna, to po kiego odbiera telefony i udziela informacji???

2. Kuchnia i w ogóle wszelaki dostęp do lodówki niemożliwy po godzinie 22. Tego się nie spodziewaliśmy i nie sposób było to przewidzieć... Ale trochę mi tym skomplikowali sytuację.

3. Byliśmy w pokoju trzyosobowym, którego okna wychodziły na... inny pokój!!! Szok!!!

4. No i sama architektura: garaż przerobiony na schronisko!!!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2006, 09:52 
Czy schronisko Małgosia to schronisko PTSM czy nie? Kiedys w PTSM w Lazach bardzo mi sie podobalo ale niestety, dawno tam nie bylem. Czy ktos moze podac jak ksztaltuja sie ceny w tym /tych?/ schroniskach i ew. kontakt :)


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lut 2006, 20:13 
Schronisko PTSM i Małgosia to dwa różne schroniska
Tutaj masz linka do tego schroniska
http://www.jerzmanowice.ceti.pl/ptsm-lazy/


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lut 2006, 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
"Małgosia" to dość popularne i w sezonie oblężone miejsce. Moim zdaniem (choć nie spałem tam z prostej przyczyny, że teść mój mieszka dwa domy powyżej) nie jest tam źle - sporo moich znajomych tam spało, ja byłem nieraz w środku - widziałem pokoje, kuchnię, jest całkiem znośnie. "Małgosia" ma kilka lat i cała część sypialna jest wybudowana od zera.

Schronisko PTSM mieści się w starym dworku, jakieś 200 metrów poniżej "Małgosi". Nie byłem nigdy w środku ale ponoć też jest tam całkiem dobrze - wg opinii osoby, która tam nocowała.
No i do baru bliżej :D

A tak poza tym Łazy to świetne miejsce wypadowe na Jurę południową. W zasięgu wycieczek pieszych jest cały OPN i wszystkie Dolinki. Jest tam spokój.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: nocleg
PostNapisane: 09 lut 2006, 19:30 
PTSM w Woli Kalinowskiej też jest super. Mają dużą kuchnię z pełnym wyposażeniem, jadalnię i zadaszony gril na zewnątrz. Do OPN-u jest blisko


Gora
  
 
PostNapisane: 13 lut 2006, 11:04 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
PTSM bardzo, ale to bardzo polecam!!! http://www.jerzmanowice.ceti.pl/ptsm-lazy/

Czysto, miło, kuchnia super wyposażona (można nawet piec ciasta: jest mikser i blaszki :D :D :D ) dostępna przez całą noc. No i... sam fakt, że to dworek!!! :D :D :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2006, 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2005, 18:40
Posty: 4
Ośrodek Edukacyjno - Naukowy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Smoleniu (przydługaśna nazwa;])

http://zpk.com.pl/index1.php?ntabela=os ... nu=osrodki

Ośrodek położony w samym centrum rezerwatu Smoleń... (łatwo dojechać-mapka wyżej)... w ośrodku muzeum (wejście free)...
Cen dokładnie nie pamiętam ale wachają się od niecałych 20zł za osobę w domku do 20paru zł za osobę w samym ośrodku. Polecam domki: ciepła bierząca woda, prysznic, kuchnia, od kilku do kilkunastu osób w tymże domku (stoi takich chyba 6)...
+ duża zadaszona wiata z paleniskiem i grillem
+ spora świetlica
+ nie jestem pewien ale chyba jest możliwość wynajęcia/pojeżdzenia quadem
+ wiem że są tam przyjmowane wycieczki nawet na 50 osób

Ps. dwa lata temu w wakacje jakoś dogadaliśmy się z szefostwem i zamiast płacić za nocleg- poszliśmy odpracować- grabić siano na łące;]
"z grabiami na słońce" świetne lekarstwo na kaca;]

mam nadzieję że z tego bełkotu który tu napisałem coś odczytacie...
polecam to miejsce


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Smoleń
PostNapisane: 14 lut 2006, 20:27 

Dołączył(a): 11 lut 2005, 21:40
Posty: 307
Lokalizacja: Za-cie
Smoleń fajny ale schodzi na tzw. psy.
Domki oddano w ajencję a ajent wyciśnie jak cytrynę i zostawi.
Jesienią byłem tam z grupą i.....
-dozorczyni nie potrafiła napalić w CO a noc była już zimna
-gdy ze starości rozleciało się okienko ,musiałem zapłacić za szybę
Kiedyś było bardziej przyjaźnie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2006, 13:00 
Cześć! A ja polecam "Skalny" pana Makowskiego na ul. Partyzantów w Pozdzamczu. Byłam tam 9 noclegów (od 23.06 do 02.07.06) i było rewelacyjnie-czyściutko, spokoj i ceny przystępne. Za nocleg bez łazienki 25 zł (ale łazienki i tak są zaraz obok pokoi) i 30 zł z łazienkami. Uczciwie polecam.
Pozdrowienia ze Szczecina :D


Gora
  
 
PostNapisane: 03 lip 2006, 13:03 
aha- no i można korzystać z kuchni która jest wyposażona we wszystkie potrzebne rzeczy. Jest nawet mikrofala aby podgrzać coś na szybko.
Polecam także knajpkę "Stodoła" - dają duzo i smacznie a do tego piwko jest w super cenie.


Gora
  
 
PostNapisane: 25 mar 2007, 21:12 
Anonymous napisał(a):
Cześć! A ja polecam "Skalny" pana Makowskiego na ul. Partyzantów w Pozdzamczu. Byłam tam 9 noclegów (od 23.06 do 02.07.06) i było rewelacyjnie-czyściutko, spokoj i ceny przystępne. Za nocleg bez łazienki 25 zł (ale łazienki i tak są zaraz obok pokoi) i 30 zł z łazienkami. Uczciwie polecam.
Pozdrowienia ze Szczecina :D


Witam!
Również polecam, chociaż narażam się na brak miejsca.....
Baza noclegowa na Jurze to kompletna porażka, na szczęście niektórzy zaczynają myśleć, pan Makowski był jednym z pierwszych, którzy postawili na jakość. Mieszkaliśmy tam kilkakrotnie i nie wyobrażamy sobie innej lokalizacji.
Miejsca nie polecam dla ludzi, którzy cenią sobie balangi i inne wybryki, tacy na szczęście mają szansę mieszkać tam 1 noc, później dostają wymówienie,

pozdrawiam


Gora
  
 
PostNapisane: 29 mar 2007, 11:02 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
A możecie podać jakieś konkretne namiary na Pana Makowskiego w Podzamczu? Wybieram się w te okolice na weekend. Początkowe plany były na okolice Olsztyna (tam znam kilka adresów), ale wszystko wskazuje na to, że wypuścimy się jednak nieco dalej...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2007, 11:38 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
Ostatni dom w Pozdamczu idąc w stronę G. Birów - http://www.tur.pl/skalny/

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 15 cze 2024, 23:54


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL