Teraz jest 19 mar 2024, 10:42




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 cze 2016, 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
Ponieważ na forum był już wiele razy poruszany wątek miejsc noclegowych na Szlaku Orlich Gniazd i Jury Wieluńskiej i pewnie jeszcze nie raz pojawią się takie pytania, dlatego - uprzedzając fakty i tym bardziej, że zbliżają się wakacje - postanowiłem zaprezentować Wam i przyszłym użytkownikom listę takich miejsc w formie graficznej, wystarczającą do zaplanowania optymalnej wyprawy pieszej/rowerowej od Krakowa aż do Wielunia. Mapka prezentuje wyłącznie miejsca leżące w bezpośredniej bliskości wyżej wymienionych szlaków (maksymalnie 1-2 km).
Obiekty noclegowe podzieliłem na kilka kategorii:
A - szeroko rozumiana agroturystyka, poczynając od "prawdziwych" gospodarstw agroturystycznych, poprzez pokoje gościnne i kończąc na pensjonatach,
H - hotele i gościńce,
O - ośrodki wczasowe/rekreacyjne,
S - schroniska.
Wszystko, co zaprezentowałem zostało znalezione w sieci i posłużyło do planowania moich własnych wypraw. Niemniej jednak nie gwarantuję, że lista jest w 100% aktualna. Przyporządkowanie obiektów do poszczególnych kategorii - jeśli nie wynika to bezpośrednio z nazwy - też w większości przypadków jest na wyczucie. To co mogę zagwarantować, to prawidłowość położenia miejsc noclegowych - weryfikowałem je z danymi adresowymi na Geoportalu więc ich współrzędne są na pewno prawidłowe.
W przypadku znalezienia jakichś rażących błędów, proszę o informację.
Mapa znajduje się pod adresem:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=mhjqmlntcgkalkjb
W celu wyświetlenia danych teleadresowych należy kliknąć na wybrany obiekt.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 cze 2016, 09:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Greg nie zrozum mnie źle,nie krytykuje Twojej roboty,mnie się marzy aby było jak kiedyś.Na poprzednim ustroju wieszamy psy ale co w tamtym czasie było fajne to to że ludzie byli bardziej życzliwi dla siebie,dzięki tej życzliwości SOG zrobiliśmy z namiotem cztery razy nocując w ogródkach.Nikt nie chciał za to kasy,gdy nad ranem wyciągaliśmy pieniądze z kieszeni ludzie dawali nam jajka,mleko itp.
Gdy sobie o tym przypominam to hasło "komuno wróć" nie jest takim bezpodstawnym sloganem :mrgreen:
Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2016, 21:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
Doskonale Cię rozumiem. Ja też w latach 90. ubiegłego wieku (jak to brzmi! :) ) trzykrotnie "zdobywałem" Jurę z namiotem, rozbijając się po części na dziko, po części u gospodarzy w ogrodzie (choć niekoniecznie za darmo). Niestety 25 lat to jest szmat czasu i niestety te czasy i ten klimat już nie wrócą. Trzeba jakoś do tych nowych warunków się przystosować, tym bardziej, że lat na karku coraz więcej i przynajmniej jeśli chodzi o mnie, nie bardzo już mam ochotę na dodatkowe kilogramy w plecaku w postaci namiotu. Z wiekiem człowiek staje się wygodny :) I najważniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo tych zmian nadal chce mi się chodzić po Jurze i oby tak zostało jak najdłużej. A jeśli mi kiedyś czas pozwoli to przygotuję listę gospodarstw, które stoją otworem dla strudzonych wędrowców i w których gospodarze obdarowują na pożegnanie mlekiem i jajkami :) Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 cze 2016, 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Kawał dobrej roboty, pasowałoby podwiesić. Spanie u gospodarzy i dźwiganie namiotu ? Od czego są okapy ? :lol:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 07:40 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
Pensjonat Zamek w Rabszytnie - zamknięty. Właśnie się próbowałem do nich dodzwonić i cisza. Zapytałem ludzi z zamku i powiedzieli, że zamknięte.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 13:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
greg napisał(a):
Z wiekiem człowiek staje się wygodny :) I najważniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo tych zmian nadal chce mi się chodzić po Jurze i oby tak zostało jak najdłużej.

W moim przypadku mi nie grozi niechęć do łażenia,przeszkadza mi brak czasu,choć dzisiaj sprzęt turystyczny jest lżejszy to chyba bym się już nie zdobył na taki wymarsz,tak jak piszesz wygoda i możliwości wygrywają :)
Robert napisał(a):
Spanie u gospodarzy i dźwiganie namiotu ? Od czego są okapy ? :lol:

:) To Robercie było wymuszone,człowiek jak był młody to ciągle walczył z brakiem kasy,więc namiot był cudownym rozwiązaniem.Zycie to kurcze jeden wielki paradoks,jesteś młody to czasu i chęci na wszystko więcej,jak się człowiek troche dorobi to nima czasu żeby za te pieniążki porządnie porządzić :mrgreen: Jeden koleś chyba dobrze gada mówiąc że starość Bogu się nie udała :D
Robert napisał(a):
Kawał dobrej roboty, pasowałoby podwiesić.

Jasne że tak,nie chcę się wtrącać w nie swoje kompetencje ale dobrze by było aby takie coś było na bieżąco redagowane.Przykładowo kolega x był w miejscu gdzie miło mu się noclegowało,wysyła powiastę do Autora mapy i już.Trochę ludzi tu zagląda i pisze może tym sposobem powstała by całkiem fajna duża baza z której myśle że niejeden forumowicz i nie tylko by korzystał.
Dobra kończę już to zaśmiecanie wątku...
Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
nazimek napisał(a):
Pensjonat Zamek w Rabszytnie - zamknięty.

Uuuu... To kiepsko. To był jedyny i całkiem przyzwoity nocleg na długim odcinku od Sułoszowej aż do Golczowic. No cóż... zatem pierwsza aktualizacja. Dzięki za info.

Marianowski napisał(a):
dobrze by było aby takie coś było na bieżąco redagowane.Przykładowo kolega x był w miejscu gdzie miło mu się noclegowało,wysyła powiastę do Autora mapy i już.

Jeśli tylko będę dostawał informacje to nie widzę problemu w tym, aby co kilka dni zaktualizować mapkę. Z biegiem czasu można by bazę rozszerzyć na cały obszar Jury, a nie tylko na SOG I SJW.
Ponieważ żyjemy już w erze smartfonów i gps'a więc na dniach postaram się dodatkowo przygotować plik gpx z punktami POI, który będzie można zaimportować do programu OsmAnd.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 cze 2016, 11:20 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
greg napisał(a):
nazimek napisał(a):
Pensjonat Zamek w Rabszytnie - zamknięty.

Uuuu... To kiepsko. To był jedyny i całkiem przyzwoity nocleg na długim odcinku od Sułoszowej aż do Golczowic. No cóż... zatem pierwsza aktualizacja. Dzięki za info.



Jeszcze można spróbować zweryfikować w wakacje. Jeżeli dalej będzie nieczynne, to już jest 100% pewności. Fajne miejsce, może standard nie był najwyższy, ale ciekawa okolica.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2016, 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
Zgodnie z obietnicą przygotowałem plik z noclegami do zaimportowania w aplikacji OsmAnd pracującej w telefonach z systemem Android. Nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że plik ten bez problemu można wczytać również do dowolnej aplikacji mapowej z opcją zapisywania własnych punktów POI.
Plik znajduje się pod adresem: pabianiciana.pl/roznosci/Noclegi_na_SOG_i_SJW.gpx
Najwygodniej jest kliknąć na powyższy link prawym klawiszem myszy i wybrać opcję: Zapisz element docelowy jako...
Krótka instrukcja jak zaimportować dane.
Plik wrzucamy do dowolnego katalogu w telefonie, a następnie uruchamiamy menadżera plików i klikamy na nasz plik. Otworzy się okienko z listą aplikacji obsługujących pliki *.gpx. Zaznaczamy OsmAnd'a.
Załącznik:
01.png
01.png [ 29.32 KiB | Przeglądane 23205 razy ]

Po uruchomieniu aplikacji pojawi się kolejne okienko z pytaniem czy plik zapisać czy zaimportować dane. Wybieramy opcję Importuj.
Załącznik:
02.png
02.png [ 23.47 KiB | Przeglądane 23205 razy ]

Po wczytaniu pliku zakładka Miejsca --> Ulubione powinna wyglądać następująco:
Załącznik:
03.png
03.png [ 14.02 KiB | Przeglądane 23205 razy ]

Największą zaletą tego rozwiązania w porównaniu do Gpsies.com jest to, że OsmAnd poprawnie interpretuje numery telefonów oraz linki do stron, dzięki czemu aby zadzwonić lub wejść na stronę www wystarczy kliknąć na numer telefonu lub link widoczny w opisie interesującej nas lokalizacji.
Załącznik:
04.png
04.png [ 43.61 KiB | Przeglądane 23205 razy ]

To na razie tyle z mojej strony.
Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest 19 mar 2024, 10:42


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL