Teraz jest 04 lip 2024, 22:24




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 lip 2010, 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2007, 12:59
Posty: 848
Lokalizacja: JAWORZNIK
Witam.
Dzisiaj odwiedziłem park miniatur,co do wrażeń to po kolei. Bardzo przyjemna obsługa, duży plus za bawialnię dla dzieci - zrobiona z głową i bardzo atrakcyjna, furorę robi dmuchana zjeżdżalnia dostępna w cenie biletu. Moja pociecha miała super frajdę. Teraz trochę o makietach - ogólnie tak jak wyżej napisano całość robi wrażenie niedokończonej koncepcji. Same makiety hm, może to nie najlepsze określenie - zimne i bezduszne, w niektórych przypadkach brak detali.Wszechobecny szary żwir przy wszystkich obiektach psuje efekt i pozbawia zamki indywidualnego charakteru. Modelarstwo to chyba trochę sztuka, tutaj raczej mamy do czynienia z rzemiosłem. Moim zdaniem całość wymaga dopracowania, być może obecny stan nie jest jeszcze tym finalnym. Trudno mi się wypowiadać o technicznych aspektach odwzorowań i ich historycznej wierności. Rzuciła mi się w oczy tylko jedna rzecz. W przypadku Ojcowa donżon względem wieży bramnej ma podobne proporcje do obecnych a przecież pod koniec XIX wieku, o ile dobrze pamiętam Ludwik Krasiński nakazał wieżę obniżyć o dobre 6 metrów ponieważ obawiano się, że całość nie jest w najlepszym stanie i nie wytrzyma własnego ciężaru.
Pozdrawiam

_________________
Towarzystwo Jurajskie.
http://www.agroturystyka-jura.pl
www.imprezy-jura.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lip 2010, 19:25 

Dołączył(a): 17 paź 2007, 19:07
Posty: 97
Lokalizacja: Sosnowiec
z tego co mi menager Parku powiedział,to tylko tyle ze jakas firma z Poznania ktora wykonała makiete,zrobiła ja niesolidnie.Niewiem o która chodziło,ale cos w waszych negatywnych wypowiedziach musi byc.Ja byłem zadowolony,ale tez nie na 100%.Czegos tam byłobrak.

_________________
Strona o Turystycznych Pamiatkowych Stemplach:

http://www.stempleturystyczne.bloog.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 lip 2010, 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2006, 20:13
Posty: 1487
Ja np się nie gorączkuję.Wiem , że chodzi o disneyland dla gawiedzi.
Duża kasa( koszt)? Nie szkodzi -nie z moich.

_________________
Woody Allena cenię za specyficzne poczucie humoru
Wojciecha Pokorę również za nazwisko cenię.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lip 2010, 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Pełna symbioza i nikt nie ma nic przeciwko temu ,że Siewierz czy Będzin to nie Jura.
Przyznaje się bez bicia ,że ugryzłem się w ...klawiaturę :mrgreen: Nie Jura ale tym razem nie w tym problem :)

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 lip 2010, 23:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010, 14:48
Posty: 9
Lokalizacja: Dąbrowa G.
Szymon napisał(a):
Dokładnie Michale jak dla mnie (parającego się swego czasu modelarstwem i dioramami) zamki są zbyt czyste i jakieś takie bardzo sztuczno-cukierkowate. Brakuje mi drzewek w skali modelu, jakiś chałup pod murami, wieśniaków wypasających bydło, jadącego do zamku rycerza na koniu, winorośli na murach, itp, itd. Bardziej dla mnie te modele prezentują oddanie bryły samej budowli i porównanie jej na tle innych niż realistycznie odwzorowany model z danej epoki.



Ehh ludzie 8) doceńcie samo to, że ktoś w ogóle podjął się próby rekonstrukcji zamków Jury Krakowsko Częstochowskiej... ciągle narzekacie :roll: Dla mnie są naprawdę dobrze wykonane (choć może nie każdy - Siewierz mi trochę nie podszedł).

Zgodzę się tu z tym, że może faktycznie czegoś przy tych zamkach brakuje, jakiegoś życia (ludzie, powozy itd) ale gdybym sam miał się postawić na miejscu właścicieli to hm... nie wiem czy nie bałbym się trochę o takie małe rzeczy. Już teraz jak byłem w Parku to np Pieskowa Skała Skała miała chyba tylko 1 wskazówkę przy zegarze, którą ktoś chyba sobie przywłaszczył :evil: masakra...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 05:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Domyślam się,że problemem Jurajskiego Parku Miniatur był czas. Obiekt musiał być pewnie zrealizowany w pewnym sztywnym okresie czasu i w pewnych sztywnych ramach finansowych a na dodatek zacząć szybko na siebie zarabiać.Wakacyjne żniwa turystyczne są przecież tylko raz w roku.Stąd spore uproszczenia w modelach.Nie zmienia to faktu,że trzeba nad nimi dalej pracować i myślę,że w tym kierunku idą nasze uwagi.Rynek jest rynkiem. Po pierwszej "euforii" zacznie się porównywanie do innych obiektów i ocenianie czy cena jest warta tego co za nią turysta dostaje. Choć synku zamiast oglądania jakiś domków kupię ci miecz,którym wzbudzisz zazdrość u kolegów ...

Na tyle na ile mogę zorientować się po zamieszczonej fotografii Pilica została przedstawiona w wersji współczesnej.Jeśli tak to szkoda,że nie przedstawiono jej w okresie świetności np. jako pałac z początku XVII wieku.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 05:14 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9177
Lokalizacja: Włodowice
pavlo napisał(a):
Ehh ludzie 8) doceńcie samo to, że ktoś w ogóle podjął się próby rekonstrukcji zamków Jury Krakowsko Częstochowskiej... ciągle narzekacie :roll:

No i narzekamy, wszak to taka typowa cecha naszej nacji.
Jednak zazwyczaj to chyba nie jest takie płytkie marudzenie na zasadzie "nie bo nie", marudząc wskazujemy elementy które warto zmodyfikować. Kto chce ten być może skorzysta...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 06:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2006, 20:13
Posty: 1487
Podzielam zdanie Michała, tym bardziej że za oglądanie albo podziwianie (jak kto woli) trzeba płacić.
Nie może być tak ,że większe wymagania mamy w stosunku do rekonstruktorów braci Laseckich(
pewnie dlatego, że swoją kasę wyłożyli i nawet śmieci każemy im częściej za te pieniądze wywozić :mrgreen: ) a w Ogrodzieńcu będzie pełna akceptacja dla byle jakich poczynań( chociaż są "ładniste")
Jak alkosander wcześniej "dał sygnała" jest tutaj coś poplątane albo pomylone. Czasami w branży dorożkarskiej nazywa się to - brakiem przejrzystej koncepcji albo liczy się sztuka( wiązka siana dla konia).
PS
Skoro nastała moda na miniatury to proponuję właścicielom Bobolic jak najszybciej wykonać makietę ruin Bobolic. Z uwagi na fakt, że jest pełna dokumentacja fotograficzna i pamięć i niewiele jeszcze się zmieniło w otoczeniu, jest duża szansa, że będzie to realistyczna kopia ruin i świadectwo epoki( łącznie z Bramą Laseckich jako śmietnik i kloaka) 8)

_________________
Woody Allena cenię za specyficzne poczucie humoru
Wojciecha Pokorę również za nazwisko cenię.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2010, 21:30
Posty: 17
mlody napisał(a):
Podzielam zdanie Michała, tym bardziej że za oglądanie albo podziwianie (jak kto woli) trzeba płacić.
Nie może być tak ,że większe wymagania mamy w stosunku do rekonstruktorów braci Laseckich(
pewnie dlatego, że swoją kasę wyłożyli i nawet śmieci każemy im częściej za te pieniądze wywozić :mrgreen: ) a w Ogrodzieńcu będzie pełna akceptacja dla byle jakich poczynań( chociaż są "ładniste")


Witam,

dokładamy wszelkich starań by nasz Park był z każdym dniem coraz to bardziej atrakcyjny.

Jutro tj. 8 lipca planowany jest przyjazd zamku Bobolice, a na 15-16 lipca oczekujemy Zamku Wawelskiego. Dodatkowo nieustannie zastanawiamy się nad różnymi opcjami, które pomogły by jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz Park dla wszystkich turystów.

Myślimy np o wydaniu książeczki pamiątkowej, która gromadziła by zdjęcia wszystkich zamków jakie mamy w Parku z kompletem zdjęć i opisów (zdjęcia obecne i rekonstrukcje w miniaturze).

Jesteśmy jak najbardziej otwarci na wszelkie sugestie naszych Gości. Może nie każde Państwa pomysły są możliwe do wprowadzenia ale za to możemy obiecać, że absolutnie każde są poddawane dyskusją.

Mimo wszystko mamy nadzieję, że nasz Park Miniatur się Państwu podoba! Gwarantuję, że zdjęcia nie oddają piękna makiet jakie znajdują się w naszym Parku Zamków Jurajskich - to trzeba zobaczyć na żywo.

także ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Park Zamków Jurajskich

_________________
Park Miniatur - Ogrodzieniec


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 17:04 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9177
Lokalizacja: Włodowice
Byłem dziś rano w Parku i na żywo wygląda dużo lepiej niż na zamieszczonych kilka kilka postów wcześniej zdjęciach.

To co wg mnie trzeba obowiązkowo poprawić, czyli obsypać miniatury grysem wapiennym, ew. dolomitowym przekazałem managerowi obiektu. Koszt takiej operacji jest znikomy, a powinien znacznie poprawić odbiór otoczenia. Dodatkowo zmniejszenie sterylności otoczenia (figurki, zabudowania na podzamczach, etc.) i będzie jeszcze lepiej.

Alkosandrze - Pilica, a właściwie jej otoczenie ma być modyfikowane jeszcze.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 18:44 

Dołączył(a): 17 paź 2007, 19:07
Posty: 97
Lokalizacja: Sosnowiec
Szkoda ze Park Miniatur nic nie napisał o cenach,bo na swojej stronie w Ksiedze Gosci az kipi z negatywnymi wypowiedziami odnosnie wygórowanych cen wstepu.

_________________
Strona o Turystycznych Pamiatkowych Stemplach:

http://www.stempleturystyczne.bloog.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Ta sterylność jest moim zdaniem największym mankamentem modeli.Dla porównania Będzin z Podzamcza i Będzin z Inwałdu.Przy okazji warto zwrócić uwagę na istotne różnice w wyglądzie obu rekonstrukcji stworzonych przy udziale autorytetów w dziedzinie architektury obronnej. Odbudowa prowadzona bez szczegółowej ikonografii,jako wypadkowa reguł kiedyś tam obowiązujących, zawsze będzie tylko pewną "hipotezą" a nie rekonstrukcją.
Cytuj:
Pilica, a właściwie jej otoczenie ma być modyfikowane jeszcze
Chciałbym kiedyś zobaczyć makietę Pilicy z XVII wieku z całymi ówczesnymi fortyfikacjami.Może być bez wody w fosie doprowadzonej z Podzamcza ;)
p.s. Jest drobny problem.Model 1:25 miałby wymiary 12x7 metrów :roll: ale przez porównanie z innymi modelami dawałby wyobrażenie o ogromie ówczesnego założenia obronnego.Historycy od dawna zastanawiają się po co stworzono tak wielkie fortyfikacje.


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 72.37 KiB | Przeglądane 4682 razy ]
32847569.jpg
32847569.jpg [ 58.83 KiB | Przeglądane 4682 razy ]

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lip 2010, 22:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
Powyższy post Alkosandra, a konkretnie zdjęcia kwitują całość. Robiąc swoje dioramy i modele, czy nawet teraz rekonstrukcje 3D nauczyłem się jednego, że modelarstwo to w pewnym sensie sztuka oszukania rzeczywistości. Będzin z Inwałdu sfotografowany i umieszczony na jakimś lesistym tle, wyglądał by bardzo realnie, co niektórych by się dało oszukać. Natomiast Będzin z parku jest cukierkowaty.

@Pavlo - nikt nie narzeka, bo cieszy, że ktoś w jakimś stopniu zrekonstruował zamki Jury i umieścił je tak, że da się je porównać ze sobą. Po wypowiedziach widać jedno, każdy z nas sugeruje, że można jeszcze to czy tamto poprawić, dać rycerzy, obsypkę itp, ale jednocześnie każdy rozumie, że to też przedsięwzięcie na które ktoś wydał $ i chce ją odzyskać. Rachunek ekonomiczny jest prosty: zrobić makiety i zacząć zarabiać od tego sezonu, lub wypacykować mega-hiper-realistyczny makiety z kozą chodzącą w koło pod bramą zamku :) ale zacząć na ruchu turystów zarabiać za rok, bo tyle potrwa budowa i montaż makiet. A ceny realistycznych makiet to również inna bajka.

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 lip 2010, 05:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Alkosandrze!
Będzin z Inwałdu jest odwzorowaniem współczesnego wyglądu(z resztą wszystkie makiety w Inwałdzie są kopią współczesności). Będzin z Podzamcza jest próbą rekonstrukcji dawnego wyglądu.
Na temat obecnego wyglądu zamku w Będzinie i zgodności z historyczną wersją było wiele dyskusji.


O sterylności nie mówię. Może się z czasem przykurzy. :)

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 lip 2010, 05:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Wiem,że są to Będziny z różnych okresów. Pisałem o nich po to aby pokazać,że każda taka rekonstrukcja przedstawia tylko przybliżony wygląd obiektu w jakimś okresie.Dla makiety jest to do przyjęcia.Przy obiektach istniejących moim zdaniem zabiegiem jest to zabiegiem dyskusyjnym.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Teraz jest 04 lip 2024, 22:24


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL