Teraz jest 26 cze 2024, 12:28




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2006, 06:41 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!
Nie wiem czy ten temat jest w dobrym dziale, jesli nie to bardzo przepraszam!
mam pytanie o te miejscowosc.Nie jestem pewna czy przyjade do niej.ale kiedy bym byla w Rzędkowicach to co moge robic?Podajcie mi rozne formy wypoczynku.Najbadziej chodziloby mi o szlaki piesze, jaskinie i przyrode.Czy blisko jest do PN?Jakiegos rezerwatu?Czy sa jakies jaskinie do ktorych nie potrzeba jakis specjalnych umiejetnosci bo nigdy nie chodzilam po jakiniach.
Dziekuje za wszelskie informacje!
Pozdrawiam serdecznie!


Gora
  
 
PostNapisane: 27 wrz 2006, 07:43 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
Witaj,

w bezpośredniej okolicy Rzędkowic masz same Skałki Rzędkowickie, Skałki Podlecicki i Skałki Morskie, czyli bardzo fajne lesiste wzgórza z ogromną liczbą skał. Jest sporo szlaków, ruiny zamku w Morsku, rez. G. Zborów nad Podlesicami, ciekawą jaskinię W Kroczycach (G.Popielowa w Skałkach Kroczyckich), możesz iść na Rzędkowickie Gaje poszukać skamieniałości, wynająć instruktora do wspinaczki, pojeździć na rowerze etc, etc...

Kup dobrą mapę, poczytaj co piszą w przewodniku i na stronach internetowych, jeżeli to nie wystarczy pozostaje wynająć przewodnika który wszystko pokaże i wszędzie zaprowadzi :mrgreen:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 27 wrz 2006, 11:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Hehe, Michał, pod ostatnim zdaniem powinieneś dodać jeszcze coś w stylu "<<<------------" ;)

@Stokrotka: Odnośnie Rzędkowic to Michał ma rację - najlepiej kupić mapę i kręcić się samemu. Skoro pytasz, wnioskuję, że nie znasz tych okolic. A skoro ich nie znasz, to za każdym zakrętem będzie czekać jakaś przyjemna niespodzianka, więc nudzić się na pewno nie będziesz.

Zwiedzanie jaskiń lepiej ograniczyć do obejrzenia wejścia i zajrzenia w mrok; do środka lepiej się nie zapuszczaj, chyba że chcesz poznać chłopaków z juraskiej grupy GOPR :)

I jeszcze na koniec drobny o/t do Michała. Zwróciło moją uwagę zdanie Stokrotki o nieodpowiednim dziale. Szczerze mówiąc, sam często zastanawiam się, gdzie umieścić niektóre posty. Póki co nie jest źle, bo forum jest na tyle małe, że zaglądając raz na 1-2 dni można spokojnie przejrzeć wszystkie nowe posty, ale gdybym chciał nawigować po nazwach działów to byłoby ciężko. Nie wiem, może tylko ja odnoszę takie wrażenie. Nie myślałeś nad jakąś reorganizacją struktury działów?

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 27 wrz 2006, 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Uważaj na jaskinie, bo akurat w najbliższej okolicy są pionowe dziury jak j. Żabia, Studnia Szpatowców, Sulmowa. Lepiej nie ryzykować. Poza tym Rzędkowice to idealne miejsce na wypad.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 27 wrz 2006, 21:39 

Dołączył(a): 09 wrz 2005, 11:18
Posty: 111
Czesc. Czy Ty jestes zdublowana Stokrotka z 321? :D

_________________
Pozdrawiam. Irek.
http://www.maledolomity.pl - Twoje miejsce na Jurze
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 wrz 2006, 14:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2006, 11:53
Posty: 168
Lokalizacja: Z-cie
Cześć. Jesli masz taką możliwość to nawet się nie zastanawiaj i bierz rower ze sobą. To idealne, i według mnie najlepsze rozwiązanie :) Rzędkowice dodatkowo są położone w takim miejscu że blisko stąd do dość znanych i rekreacyjnych punktów na jurze (morsko, podlesice). Oprócz tego przy pomocy roweru można niewielkim kosztem zwiedzić dużą częśc północnej jury (pieszą będzie trudniej - co nie oznacza mniej ciekawie).


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2006, 17:20 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
v3rt napisał(a):
... Nie myślałeś nad jakąś reorganizacją struktury działów?

Na razie jeszcze nie i nie wiem czy ma to sens - nie da się wprowadzić podziałów które będą zawsze właściwe. Jednak jeżeli masz/macie jakies sugestie to piszcie.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 paź 2006, 08:09 

Dołączył(a): 27 wrz 2006, 06:43
Posty: 9
Lokalizacja: z gór
Irek napisał(a):
Czesc. Czy Ty jestes zdublowana Stokrotka z 321? :D

Witaj Irku:)Nie myslalam ze tutaj bedziesz na tym forum:)Ale chyba na zlocie nie bede;/
Moze sama sobie przyjade i pobede choc w wakacje to raczej nie wiem czy znajde czaa.
Napisaliscie tu o wielu atrakcjach i mysle ze trzebaby tam zostac na troszke wielec dni a nie wiem czy znajde czas.
Powiedzcie kiedy sie najlepiej tam wybrac?
No i czy w wakcje jest duzo ludzi?Tlumow nie lubie i licze na to ze bedzie spokojnie...
Pomysleo mapie.A z jakiego wyd. sa dobre mapy z tego regionu?
To jakinie raczej odpadaja?
A z rowerem....chyba raczej nie przyjade. cos kiepsko to widze...
Pozdrawiam serdecznie!
Dziekuje ze mi pomogliscie:)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2006, 09:43 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
- ludzi w Rzędkach nie ma w tygodniu poza sezonem, za jakiś miesiąc nawet w weekendy da się przejść bez przepychania na ścieżce :wink:
- mapa zdecydowanie Compass cała Jura w skali 1:50 000 (2 mapy+ przewodnik) i dodatkowo Góra Zborów w skali 1:15 000 (obejmuje Skałki: Morskie, Podlesickie, Kroczyckie i Rzędkowickie z przyległościami) Mapy bez problemów kupisz przez net a i na miejscu też zazwyczaj są
- termin pobytu - polecam jesień czyli przełom (ostatnia i pierwsza dekada) października/listopada, lub maj ale wtedy jest sporo ludzi, ew. jak ktoś lubi to zapraszam zimą kiedy jest pusto cicho i rewelacyjnie :D

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 paź 2006, 15:05 

Dołączył(a): 27 wrz 2006, 06:43
Posty: 9
Lokalizacja: z gór
Zima to nie wiem...co bym tam robila...
a polecacie zeby pod namiot?Czy lepiej nie?Tzn pod namiot ale w porach cieplych:)
Z Compassa dobre sa mapy.Liczylam na to ze ja polecicie:)
Nie lubie robic zakupow przez neta;/a lepiej kupic chyba przed wyjazdem.Czy do ksiegarni mozna sobie zamowic?Bo u nas to nie ma takich:(
Chyba zostanie mi jesien ale nie wiem...przyszly rok dopiero:(
Narazie nic nie wiem....
Pozdrawiam serdecznie!
Jeszcze raz dziekuje za wszytskie rady!:)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2006, 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Compassuj jeśli możesz. Te mapy przechodzą surową weryfikację - nie tylko moją ale i innych - tak więc zbliżają się do doskonałości, choć i Jura w międzyczasie się zmienia za sprawą zmieniających się szlaków.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 paź 2006, 21:11 

Dołączył(a): 09 wrz 2005, 11:18
Posty: 111
Czesc.
Stokrotka napisał(a):
Witaj Irku:)Nie myslalam ze tutaj bedziesz na tym forum:)Ale chyba na zlocie nie bede;/

Czemu? Toz to prawie jakby za miedza dla mnie :D. Spotkaniem sie nie stresuj choc w opinii wielu ludzi warto jak podaja niezalezne zrodla :). Juz planuje zreszta dwa nastepne kameralne spotkania w zime i na wiosne.
Stokrotka napisał(a):
No i czy w wakcje jest duzo ludzi?

O ile mur skalek moze byc oblegany o tyle juz w dalszej okolicy spokojni znajdziesz piekne miejsca gdzie mozna nacieszyc sie samotnoscia.

_________________
Pozdrawiam. Irek.
http://www.maledolomity.pl - Twoje miejsce na Jurze
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl


Ostatnio edytowano 03 paź 2006, 21:13 przez Irek, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 paź 2006, 21:12 

Dołączył(a): 09 wrz 2005, 11:18
Posty: 111
Czesc.
Alferek napisał(a):
Compassuj jeśli możesz. Te mapy przechodzą surową weryfikację - nie tylko moją ale i innych - tak więc zbliżają się do doskonałości, choć i Jura w międzyczasie się zmienia za sprawą zmieniających się szlaków.

A temcie map. Czy ktoras z nich ma siatke GPS? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale jakos tak szlajajac sie nieczesto zabieram mape :twisted:

_________________
Pozdrawiam. Irek.
http://www.maledolomity.pl - Twoje miejsce na Jurze
Zapraszam na http://www.portalgorski.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 paź 2006, 06:25 

Dołączył(a): 27 wrz 2006, 06:43
Posty: 9
Lokalizacja: z gór
Irek napisał(a):
Spotkaniem sie nie stresuj choc w opinii wielu ludzi warto jak podaja niezalezne zrodla :). Juz planuje zreszta dwa nastepne kameralne spotkania w zime i na wiosne.

Wierze Ci na slowo tyle ze ja sie nigdy nie wspinalam ale bardzo bym chciala:)!Nie ma z kim;/Chociaz zeby ktos pokazal o co w tym chodzi.....A tam pewno sami zawodowcy;).....No i kolejna sprawa nie wiem jak sie bym zachowywala na sciance....Trudno to wszytsko okrelisic....A na spotkanie to na 100% nie przyjade....chyba tam nie pasuje..ale moze kiedys sama....nie wiem jeszcze....malo na wszytsko czasu.....
Pozdrawiam serdecznie i zycze wam powodzenia!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2006, 08:06 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9173
Lokalizacja: Włodowice
Irek napisał(a):
temcie map. Czy ktoras z nich ma siatke GPS?

Oczywiście - Jura Krakowsko-Częstochowska (dwie mapy + przewodnik 1:50000) wyd. Compass/Galileos - siatka GPS WGS84/UTM

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 26 cze 2024, 12:28


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL