Teraz jest 28 mar 2024, 10:30




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 cze 2009, 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2009, 19:37
Posty: 19
Lokalizacja: Zaborów
Tyle czytam o szlakach rowerowych Jury, że nabieram ochoty na taką formę spędzenia przynajmniej części urlopu w lipcu. Niestety napisałam w kilka miejsc i nie ma już możliwości znalezienia noclegu. Może znacie coś godnego polecenia.
Swoją drogą zastanawiam się, czy ja rowerzysta z równin równych jak stół poradzę sobie w trudniejszym terenie.

_________________
Pozdrawiam - Pajęczak


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 cze 2009, 10:53 

Dołączył(a): 12 maja 2007, 19:06
Posty: 139
Lokalizacja: Zawodzie k/Poczesnej
Oczywiście że sobie poradzisz! Trzeba tylko wybierać odpowiednie drogi bo jest tu sporo piachu szczególnie gdy długo nie pada.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 cze 2009, 16:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2009, 19:37
Posty: 19
Lokalizacja: Zaborów
Jacek napisał(a):
Oczywiście że sobie poradzisz! Trzeba tylko wybierać odpowiednie drogi bo jest tu sporo piachu szczególnie gdy długo nie pada.

Dzięki za wsparcie :D .

_________________
Pozdrawiam - Pajęczak


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 cze 2009, 18:47 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Z noclegami pozostaje tylko wstępnie wybrać co nas interesuje na stronach z bazą noclegową:
- http://jurajska.org.pl
- http://jura-it.pl
- http://jurainfo.pl
- http://jura.com.pl

i dzwonić, gdzieś się wolne w końcu znajdzie, a mając rower i/lub samochód polecam wybieranie obiektów z dala od centrów w stylu Olsztyn, Podlesice, Podzamcze itp.

Samo jeżdżenie rowerem po Jurze nie jest takie straszne jak się może wydawać - ZAWSZE jest możliwość objechania górki/piachu/... prostszą drogą. Zazwyczaj wystarczy dobra mapa i wstępne rozeznanie w necie/na forum, lub korzystanie z gotowych opisów tras np. http://forumjurajskie.pl/viewforum.php?f=27

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 cze 2009, 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2009, 19:37
Posty: 19
Lokalizacja: Zaborów
Tak też właśnie robię. Linki podane przez Ciebie znam i z nich korzystam. Dzięki. :D
Mam też mapę jurajskiej turystyki wiejskiej - trudno mi ocenić co ona jest warta, ale ...

_________________
Pozdrawiam - Pajęczak


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2009, 20:02 

Dołączył(a): 31 maja 2009, 13:56
Posty: 9
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Tak sobie czytam to forum i czytam... oraz inne źródła o jurze i głowa już mi pęka :roll:
Myślałam że wiem co chcę zobaczyć w te wakacje, ale teraz zupełnie jestem zbita z tropu. Może ktoś mi coś poradzi... Otóż spędzę 5 pełnych dni w okolicach Ojcowa. Mój wstępny plan jest taki że dwa dni chę poświęcić na zamki (bedziemy samochodem), a pozostałe na Ojców i okolice, tylko że tyle jest ciekawych miejsc że zupełnie nie wiem co wybrać. Już w sumie zaczęłam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam że wybrałam jako bazę wypadową Ojców. Na razie w Ojcowie oprócz zamku, Jaskini Łokietka i Pieskowej Skały nie mam pomysłu. Chyba musze przysiąść do mapy jeszcze raz na spokojnie i opracować dokładny plan... Może ktoś mi podpowie jakieś ciekawe szlaki w okolicach Ojcowa.... a może warto więcej czasu poświęcić na "objazdówkę"? jednak zapytam tak: czego nie mogę przeoczyć będąc w tym rejonie?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2009, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Taniej będzie spać w Łazach, 6km od Ojcowa. Ojców to "drożyzna jurajska".
Oprócz typowego zwiedzania Ojcowa i Pieskowej Skały, oklepanego zdjęcia przy Maczudze proponuję uderzyć w Podkrakowskie Dolinki - Będkówki, Kobylańską i Wąwóz Bolechowicki.

Z jaskiń polecam Nietoperzową i Wierzchowską - obie komercyjne ale warto choć raz zaliczyć.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 cze 2009, 20:09 

Dołączył(a): 31 maja 2009, 13:56
Posty: 9
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Dzięki za podpowiedź :D

p.s Nocleg juz mam "zaklepany" w Grodzisku k/Ojcowa


Ostatnio edytowano 05 cze 2009, 20:27 przez maliva, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2009, 20:25 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Może nie całkiem w bezpośredniej okolicy Ojcowa, ale polecił bym Dolinę Dłubni, dokładniej trasę:
Skała - Minoga - Wysocice - Ściborzyce - Imbramowice - Glanów z przyległościami.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 cze 2009, 15:09 

Dołączył(a): 31 maja 2009, 13:56
Posty: 9
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
mam już mały plan na pobyt - jeszcze nie cały ale w większości
w drodze - Częstochowa (bądź z powrotem), Olsztyn, Złoty Potok, Mirów, Bobolice
1 dzień - wyjście od młyna Katarzyńskich czerwonym/niebieskim szlakiem do Ojcowa, w Ojcowie żółtym Doliną Sąspowską do Pieskowej Skały - tam zwiedzanie zamku itp, powrót czerwonym szlakiem
2 dzień - okolice Grodziska ( Kościół i pustelnia bł. Salomei), dalej niebieskim szlakiem do Groty Łokietka, pokręcimy się trochę w tamtych terenach (może w dół szlakiem czerwonym będzie ciekawie?) i powrót tą samą drogą
dzień 3 - planuję samochodem dojechać do J. Nietoperzowej, po zwiedzeniu jej dalej iść Doliną Będkowską szlakiem niebieskim, potem skręcić w żółty i dalej D.Kobylańską i Bramę Bolechowicką do Zelkowa, następnie wykręcić w szlak czer. rowerowy i wrócić do samochodu - czy to się uda?? dobrze są tam oznakowane te szlaki?? bo średnio mam ochotę błądzić :wink:
dzień 4 - zamki: Ogrodzieniec, Smoleń, skały: Rzędkowickie... (coś jeszcze damy radę?)
ufff :P
Na Wawel chyba jednak nie pojadę :( a tak chciałam pozwiedzać te wszystkie komnaty itp (pamiętam z dzieciństwa jak przez mgłę) - ale trudno...
A do tych moich planów co byscie dodali lub ujęli - bardzo proszę o korektę.
a swoją drogą zazdroszczę wszystkim zamieszkującym te tereny... Ja na Kujawy narzekać nie będę, ale widoków to my tu nie mamy żadnych :? chociaż właściwie mamy wspólną postać: Wł. Łokietka (mieszkam blisko Płowiec :) a w mojej miejscowości jest klasztor wybudowany przez niego na cześć zwycięskiej bitwy


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2009, 17:34 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Pilica a w okolicach Smolenia - Dolinę Wodącą z przyległościami.
Rzędkowickie tak, G. Zborów można sobie darować, koniecznie Okiennik Wielki koło Skrżyc

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 cze 2009, 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Pilica a w okolicach Smolenia - Dolinę Wodącą z przyległościami.
Można być w Rzymie i nie widzieć papieża ale być na Jurze i nie zobaczyć Pilicy? :roll:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 cze 2009, 08:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
maliva napisał(a):
dzień 3 - planuję samochodem dojechać do J. Nietoperzowej, po zwiedzeniu jej dalej iść Doliną Będkowską szlakiem niebieskim, potem skręcić w żółty i dalej D.Kobylańską i Bramę Bolechowicką do Zelkowa, następnie wykręcić w szlak czer. rowerowy i wrócić do samochodu - czy to się uda?? dobrze są tam oznakowane te szlaki?? bo średnio mam ochotę błądzić :wink:


Trasa na cały dzień, oznakowanie dobre. Z Zelkowa idź czerwonym rowerowym, zaliczając kawałek dol. Kluczwody i starą granicę dwóch cesarzy
tu masz kawałek tej trasy: http://www.alferek.republika.pl/trasy/30/kluczwoda.htm

Potem z Wierzchowskiej idziesz przez Bębło i potem schodzisz do Będkowskiej mniej więcej na wysokości Nietoperzowej.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 lip 2009, 11:17 

Dołączył(a): 31 maja 2009, 13:56
Posty: 9
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Właśnie wróciłam z Ojcowa. Chciałabym się więc podzielić moimi wrażeniami. Planu całego oczywiście nie wykonaliśmy, ale i tak jestem zadowolona :) Jednak wycieczkę dolinkami podkrakowskimi udało nam się zrealizować - 6 godzin nam to zajęło, ale trochę pobłądziliśmy niestety. Na początku na niebieskim szlaku zaskoczył nas strumyk, który całkowicie zalał szlak i gdyby nie to, że mieliśmy sandałki które szybko wyschły nie wiem jak byśmy przeszli ten "potop'. Nie wiem czy powodem zalania były te wcześniejsze deszcze czy oberwane zbocze... ale strumyk płynął sobie żywo całym szlakiem przez kilkadziesiąt metrów, że już mieliśmy się wracać. Muszę przyznać też niestety, że zaskoczyły mnie śmieci, których było całe mnóstwo i nie były to śmieci turystów, ale okolicznych mieszkańców czy letników!! (jakieś miski, zlewy, elementy pralek itp leżące w lesie). Zabłądziliśmy natomiast w okolicach bramy Bolechowickiej (nie wiem jak to się stało ale szlak nam zaginął), ale trafiliśmy jakoś na miejsce obchodząc cały ten lasek. Dalej zbłądziliśmy, bo ktoś niestety (nie wiem czy złośliwie czy dla żartu czy może miało to czemuś innemu służyć) namalował żółty szlak na drzewach i mimo, że wydał się nam podejrzany poszliśmy nim. Nadłożyliśmy może tylko 0,5 km, ale za to niezbyt ciekawie się szło przez jakieś knieje, wyszliśmy koło ŁKS Zelków. Pomimo jednak tych różnych przeszkód które napotkaliśmy warto było tam się udać. Naprawdę piękna okolica :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lip 2009, 12:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
a konkretnie gdzie ta rzeka płynęła?

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:30


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL