Teraz jest 28 mar 2024, 10:34




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lip 2015, 19:57 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
o! super! wybieram się ze szwagrem w sobotę :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lip 2015, 11:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Przesyłam fotkę jednego z zamków.
Jest to w całości rękodzieło. Jak już wcześniej wspomniałam, zamki robię sama, ręcznie maluję. Podstawkę ręcznie toczę zazwyczaj z brzozy, modrzewia albo olchy.

P.S.
Zapraszam szczególnie tych, którzy pomagali mi tu na forum. Dla tych osób będzie zniżka. Proszę o kontakt na priv (do końca lipca), a prześlę umowne hasło, aby uniknąć nieporozumień :) .


Załączniki:
mir.jpg
mir.jpg [ 36.51 KiB | Przeglądane 13117 razy ]

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 lip 2015, 08:13 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
A cenę podasz, czy jest to kwota, która może zszokować ? :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2015, 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Wiesz, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do taniej masowej chińszczyzny to może faktycznie być "zdziwiony" :shock: ... Cena dużej kuli mieści się w granicach 230 zł . Czy to dużo za rękodzieło?
Każda kula jest inna, więc i cena inna...wiadomo że jest w niej zamek ale każdy jest malowany ręcznie, do tego drewniana podstawka ręcznie robiona i ozdabiana... Nie mam tego za wiele, tyle ile dałam rade wykonać, ale będzie możliwość zamówienia sobie, dobrania kształtu podstawki, kolorystyki itp. ...wiadomo, gusta są różne, a kto płaci ten wymaga. Oczywiście w każdej kuli jest magiczny śnieg, który super się prezentuję.
Będę mieć też magnesy "na lodówkę" w tematyce jury (około 7 zł), tak że dla każdego coś miłego ;)
Aha jeśli pytasz o cenę to może wspomnę że średnica kuli to 12 cm ! a wysokość, razem z podstawką to około 16 cm.
Zapraszam chociażby do zobaczenia jak taka kula się prezentuje...

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 lip 2015, 09:10 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
Pralina86 napisał(a):
Wiesz, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do taniej masowej chińszczyzny to może faktycznie być "zdziwiony" :shock: ... Cena dużej kuli mieści się w granicach 230 zł . Czy to dużo za rękodzieło?
Każda kula jest inna, więc i cena inna...wiadomo że jest w niej zamek ale każdy jest malowany ręcznie, do tego drewniana podstawka ręcznie robiona i ozdabiana... Nie mam tego za wiele, tyle ile dałam rade wykonać, ale będzie możliwość zamówienia sobie, dobrania kształtu podstawki, kolorystyki itp. ...wiadomo, gusta są różne, a kto płaci ten wymaga. Oczywiście w każdej kuli jest magiczny śnieg, który super się prezentuję.
Będę mieć też magnesy "na lodówkę" w tematyce jury (około 7 zł), tak że dla każdego coś miłego ;)
Aha jeśli pytasz o cenę to może wspomnę że średnica kuli to 12 cm ! a wysokość, razem z podstawką to około 16 cm.
Zapraszam chociażby do zobaczenia jak taka kula się prezentuje...


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2015, 20:26 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Jestem chyba jedynym , dla którego zniżki nie będzie :P
Ale i tak nie dałbym rady finansowo.
Fajne zdjęcie. Będę sie nim pocieszał.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 sie 2015, 08:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Niestety ludzie przyzwyczajeni do chińskiej taniości szybko pokazali mi, że za drogo!!! Cena została zweryfikowana... A jednak, w Polsce nie wyżyje się z rękodzieła...
Zapraszam do śledzenia mnie na fb, niedługo konkurs, gdzie będzie można wygrać szklaną śnieżną kule z zamkiem z Jury.

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 sie 2015, 15:25 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
:oops: :!:

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 sie 2015, 16:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Nie śledzę wątku, pamiątek raczej nie kupuję, Bobolic w obecnym stanie nie chciałbym za darmo, a 220 zł to dla przeciętnego Polaka kawałek wypłaty.
Myślałaś o poszerzeniu oferty o charakterystyczne skały ? Może Okiennik Skarżycki albo Maczuga znalazłyby chętnych, w drugim przypadku może cały kawałek wzgórza z zamkiem i pałą ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2015, 18:35 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Pralina - sądzę, że "dodałaś mnie do wrogów" i nie czytasz moich postów. Gdyby tak jednak nie było, to
1. Zróżnicuj ceny
2. Na kilka sztuk zrób promocję
3. Wystaw jeden egzemplarz do przodu z napisem "zarezerwowane"
4. Zostaw kilka sztuk w okolicznych hotelach wraz z wizytówką
Myślę, że się odkujesz :mrgreen:

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 sie 2015, 19:29 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
oj niestety - w porównaniu z wieloma małymi tanimi modelami (nie w szklanych kulach) to przepaść - ale fakt, cena została zweryfikowana, bo na zamku były za mniej niż 200 zł (a jeszcze zniżki dla forumowiczów)... może trzeba pomyśleć o większej ilości modeli bez kul (żeby zmniejszyć koszty).


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 sie 2015, 20:59 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wygląda to dobrze. Tylko ta cena. W naszych realiach to jednak za dużo. Dobry pomysł z tymi hotelami, nawiąż współpracę i tam powinno się coś sprzedawać (inny portfel klienta). Magnesy też ciekawy pomysł. Ja na przykład kupuję sobie takie magnesy w różnych miejscach i szlag mnie trafia, jak wszędzie widzę te same chińskie dziadostwo.
Głowa do góry!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2015, 08:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Robert napisał(a):
Nie śledzę wątku, pamiątek raczej nie kupuję, Bobolic w obecnym stanie nie chciałbym za darmo, a 220 zł to dla przeciętnego Polaka kawałek wypłaty.
Myślałaś o poszerzeniu oferty o charakterystyczne skały ? Może Okiennik Skarżycki albo Maczuga znalazłyby chętnych, w drugim przypadku może cały kawałek wzgórza z zamkiem i pałą ?


Niestety, aby zwróciło mi się za materiały i mój czas, co i tak nie wliczam w cenę czasu poświęconego na projekt, to taka cena się plasuje...a jeszcze opłata za stoisko i wiele innych rzeczy...ehh cóż począć, początki zawsze są trudne... Może kiedyś ktoś mnie doceni..oby nie po śmierci ;)

W małej kuli będę robić Okiennika oraz Maczugę...

Cena za Serie Jurajskie Zamki w dużej kuli to około 160 zł... tak że już niższa cena nie wchodzi w grę.
Może teraz zrobię na drewnianej podstawce same modele zamków... czas pokaże, ale na pewno będą tańsze.


Dzięki Rybak za porady, skorzystam... Tylko musiałabym mieć troche tego aby w każdym hotelu zostawić choć jedną... Ciężko ogarnąć samemu wszystko...
Raczej odchodzę teraz od serii Jury i zabieram się za to co było na początku w planach... Zamki z Jury na pewno dokończę, bo chce zrobić wszystkie ze szlaku Orlich Gniazd. Teraz, jak czas pozwoli zabiorę się za Rabsztyn i Okiennik.
Pałac w Pilicy chyba sobie daruję...poczekam aż go odrestaurują..

Będę robić stronę internetową i tam też będzie można śledzić moje poczynania co do Serii Zamków z Jury... adres: juriperus.wix.com/juriperus

Dzięki ludzie za wsparcie...
Będę robić konkurs i do wygrania będzie duża kula z zamkiem...więc zapraszam... tylko myślę nad pytaniem konkursowym..tak że zapraszam na facjate facebook.com/juriperus ...jakoś za tydzień się rozpocznie

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 sie 2015, 08:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Jak ktoś nie widział to daję fotki.
Wszystkie zamki to odwzorowanie stanu rzeczywistego.


Załączniki:
Ogrodzieniec
035.jpg
035.jpg [ 106.19 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Mirów
020.jpg
020.jpg [ 86.06 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Bobolice
015.jpg
015.jpg [ 88.6 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Olsztyn
050.jpg
050.jpg [ 91.71 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Bąkowiec
049.jpg
049.jpg [ 92.8 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Gród na górze Birów
Birow02.jpg
Birow02.jpg [ 82 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Birów
Birow01.jpg
Birow01.jpg [ 93.2 KiB | Przeglądane 12715 razy ]
Pilcza w Smoleniu
Smolen.jpg
Smolen.jpg [ 85.6 KiB | Przeglądane 12715 razy ]

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 sie 2015, 11:30 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Nawet 150zł to cena zaporowa dla nabywcy masowego, a nie ma się co czarować w tej branży to On się liczy najbardziej. Piszę to na podstawie obserwacji wycieczkowiczów których po Jurze oprowadzam, oraz doświadczeń z dawniejszego handlu skamieniałościami.

Pomysł z hotelami całkiem niezły, do tego można jeszcze spróbować z bardziej zasobnymi Urzędami/organizacjami/firmami jako regionalny "gift"

Jeszcze jedno - może bez kul tylko na podstawkach cieszyły by się te miniatury większym wzięciem, ale i tak nie mają najmniejszych szans w konkurowaniu ceną z gipsowymi odlewami...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:34


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL