Teraz jest 28 mar 2024, 12:39




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2007, 08:39 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
A ja liczę że usłyszę jakiś argument, poparty rzeczywistymi danymi który choć w najmniejszym stopniu wskaże realne korzyści dla Jury...
Z tym że mimo wszystko jestem realistą, a całość przypomina topic o JPN, z różnicą że na nowym woj. więcej ludzi i na większą skalę skorzysta, ale to dalej będzie bardzo wąska i zamknięta grupa :wink:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 mar 2007, 10:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2006, 12:35
Posty: 165
Lokalizacja: Zawiercie
najbardziej to mnie denerwuje jak ktoś się wypowiada o moim regionie a nawet go nie zna albo jest tu tylko turystą szczególnie agresywnie ci z G.O.Pu wpierniczają się w nasze sprawy albo jak ktoś zaprzecza niepodważalnym faktom tak jak to było w moich tematach to po prostu można dostać białej gorączki także sie nie przejmuj neptun oni po prostu tacy są a Częstochowa i Kraków to też w pewnej części Jura

_________________
" zwiększa sie świata majątek ale coraz bardziej znika człowiek "


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2007, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
sądząc po tym jak się udzielasz na forum, znasz Jurę dużo słabiej niż 'gopowcy'

ale nie tracę nadziei, skoro Neptun nie ma pomysłu na Jurę to napisz mi co trzeba zrobić aby żyło się tu lepiej i dostatniej ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2007, 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2006, 12:35
Posty: 165
Lokalizacja: Zawiercie
po pierwsze to powinieneś mieć do mnie i do mieszkańców Jury choć trochę szacunku bo to my od wieków mieszkamy na Jurze a nie ty i doskonale wiemy co tu sie dzieje a po drugie jak chcesz sie zmierzyć ze mną na wiedzę o Jurze mogę ci podać moje gg nie ma sprawy; po trzecie wymień mi chociaż jedną nie prawdę jaką napisałem na tym forum
Jeśli ktoś kwestionuje że Jura jest częścią Małopolski albo że woj. małopolskie jest jednym z najbogatszych województw to jak ja mam z tobą prowadzić poważną dyskusję ? ja już częściowo odpowiedziałem na twoje pytanie w temacie przyłączenia pow. zawie. do woj. małopolskiego

_________________
" zwiększa sie świata majątek ale coraz bardziej znika człowiek "


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2007, 21:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Zawierciaczek napisał(a):
po pierwsze to powinieneś mieć do mnie i do mieszkańców Jury choć trochę szacunku bo to my od wieków mieszkamy na Jurze a nie ty


Zawiercie to nie Jura, mógłbyś wreszcie to zrozumieć

Zawierciaczek napisał(a):
jak chcesz sie zmierzyć ze mną na wiedzę o Jurze mogę ci podać moje gg nie ma sprawy;


nie skorzystam, wystarczy, że pokażesz klasę w 'konkursach' bo z tego jak się przedstawiasz jesteś najlepszym znawcą Jury na forum a może nawet w wszechświecie


Zawierciaczek napisał(a):
po trzecie wymień mi chociaż jedną nie prawdę jaką napisałem na tym forum


piszesz najczęściej zwykłe głupoty

Zawierciaczek napisał(a):
Częstochowa jest najbrzydszym miastem na Jurze moim zdaniem i mam je w czterech literach


nieprawda to wyższa szkoła jazdy

Zawierciaczek napisał(a):
Jeśli ktoś kwestionuje że Jura jest częścią Małopolski albo że woj. małopolskie jest jednym z najbogatszych województw to jak ja mam z tobą prowadzić poważną dyskusję ?


gdzieś kwestionuję małopolskość Jury ?

małopolskie jest na 5 miejscu w kraju jeśli chodzi o PKB i zostało zaliczone do grupy województw biedniejszych link

- jasne ?

Zawierciaczek napisał(a):
ja już częściowo odpowiedziałem na twoje pytanie w temacie przyłączenia pow. zawie. do woj. małopolskiego


to napisz jeszcze raz, tym razem całościowo i nie pisz bajek tylko na temat bo się znudzę :wink: i będziesz mógł tylko z Neptunem pogaworzyć


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2007, 20:54 

Dołączył(a): 02 sty 2007, 10:59
Posty: 29
Lokalizacja: Częstochowa
Jeśli chodzi o domniemnie iż niektórzy z forumowiczów (Robert i MiCzel) są "turystami" - wnioskuję to z opisu - mianowicie "Skąd: Katowice oraz Górny Śląsk". Cóż, sami tak się podpisaliście... Ja zeresztą też jestem szczery i deklaruję od początku swoje pochodzenie i skromność jeśli chodzi o wiedzę na temat JURY ;)

A co do opcji politycznej rzekomo lansowanej przez mnie, co bodajże Alferek ciągle powtarza, to się nieźle bawię gdy to słyszę ;)
O jaką może On mnie podejrzewać ;) Ideę województwa w końcu poparły wszystkie siły polityczne w mieście, a także wielu politków z regionu np. senator Lasecki czy posłanka Wiśniewska... Może więc kojarzy mnie z prawicą?
Z drugiej strony to Prezydent Kwaśniewski oraz SLD upierało się przy 17 województwach, a osatnio Wiceprzewodniczący Rady Miasta Czewy Krzysztof Matyjaszczyk mocno zaangażował sie w sprawę secseji... Może więc jestem demokratą.pl?
Chyba że jestem ludowcem? - W Stowarzyszeniu działającym na rzecz przywrócenia województwa dla regionu działają wszak także działacze PSL i to na kierowniczych stanowiskach...
A może Liga? - Longin Dobrakowski także działa przy tym Stowarzyszeniu...
No jeszcze Wspólnota Tadeusza Wrony została z poważniejszych sił politycznych w mieście... Jednak działacze młodzieżowego Stowarzyszenia PROGRESJA, którego jestem członkiem, raczej kandydowali z innych list niż Prezydent Czewy (np. Jacek Krawczyk, Piotr Messjasz czy Tomasz Kubat).

Dla rozjaśnienia tego niestety niczemu nie służącemu wywodowi deklaruję, że jestem "wszechpolityczny" ;)

_________________
Województwo to tylko na początku urzędy i urzędnicy, ale z czasem to olbrzymie pieniądze, inwestycje publiczne i prywatne, to nowe miejsca pracy, rozwinięta infrastruktura, promocja i własny samorząd - wszystko dla regionu...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 mar 2007, 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
widzisz, ze mną jest gorsza sprawa, urodzony w Chorzowie od zawsze mieszkaniec Katowic, na Jurze spędziłem masę czasu robiąc chyba wszystko co się da i może trochę ją poznałem

gorzej - mam od paru lat działkę, i to nie w Zawierciu czy Częstochowie tylko wśród skał i "Jurajczyków", jak dobrze pójdzie to na emeryturze tam osiądę i umrę, będę leżał gdzieś w Skarżycach albo Włodowicach na cmentarzu, więc nie tylko turysta ale także kolonizator, zaborca i nawóz

Ty i Zawierciaczek musicie to jakoś znieść


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2007, 06:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Robert, tu muszę Cię poprzeć, ja "od wieków" mieszkam na Jurze, ale Twoja wiedza na jej temat jest na pewno większa od mojej, podobnie jest z wiedzą Alferka czy Michała. Zarzut "turystyczności" jest naciągany. My "tutejsi" tak doceniamy walory rejonu, że ho ho... Na pewno potrafimy śmiecić, wokół każdej wsi w moim rejonie jest dzikie wysypisko śmieci, azbest ze starych dachów pakuje się do każdej dziury, gruz na drogę, kradnie się bezczelnie drewno (widziałem osobówki z przyczepami i gości kradnących drewno z legalnego wyrębu albo po prostu wycinających jak popadnie). Turyści azbestu i gruzu raczej nie przywożą, jedynie tzw. pseudoturyści niedzielni rzucają wszędzie butelki PET i wszelakie opakowania. I nie pomoże tu nowe województwo, jak ktoś jest syfiarzem, bo tak został wychowany, to do końca życia będzie śmieci zamiatał pod dywan (czyli do lasu albo jakiejś dziury). Jeżdżąc na rowerze bardzo często się zastanawiam jakim trzeba być człowiekiem, żeby taki syf robić.
Niestety, politycy z reguły szukają cudzych (czyli naszych) pieniędzy, żeby gówno pomalować na ładny kolor.
A, jeszcze jedno co my "lokalesi" umiemy: zapierdzielić kraty WEMA z punktów widokowych (np. Grodzisko Pańskie) i wrzucić do chlewika, bo gnój do kostek.
Zamiast lotniska budować, trzeba zacząć wychowywać młodych.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2007, 10:25 

Dołączył(a): 02 sty 2007, 10:59
Posty: 29
Lokalizacja: Częstochowa
Ja także popieram "turystów", że tak dobrze znają i kochają JURĘ Marku... Zgadzam się z Tobą także, że oni zwykle nie zasypują azbestu w dołach np. w parku krajobrazowym. Jednak trochę denerwuje mnie fakt, że jak to powiedział jeden z "turystów" - robią sobie działki między skałkami, a nie w miejscach do tego przeznaczonych, tj. zwartej zabudowie miast i wsi JURY... Mój kolega z Żarek ostatnio żalił się, że nawet pojedyncze skałki się odgradza...

A co do województwa - to jest szansa a nie "złote runo" czy "arka przymierza". Pewnie że można zmarnować pieniądze, inwestycje, instytucje, samorząd itd, ale nie chcieć tego od samego początku to jakiś bezsens...

_________________
Województwo to tylko na początku urzędy i urzędnicy, ale z czasem to olbrzymie pieniądze, inwestycje publiczne i prywatne, to nowe miejsca pracy, rozwinięta infrastruktura, promocja i własny samorząd - wszystko dla regionu...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 mar 2007, 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
może spytałbyś najpierw gdzie mam działkę zanim poinformujesz o tym cały świat ? polecam uważniejsze czytanie tekstu przed wyciągnięciem wniosków


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2007, 15:10 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
NEPTUN napisał(a):
Mój kolega z Żarek ostatnio żalił się, że nawet pojedyncze skałki się odgradza...




No co Ty , Kolega Ci o tym ostatnio powiedział ? Hmmm....
Widzę ,że jesteś znawcą Jury .....
Gdybyś chociaż raz przejechał się rowerem po jurajskich szlakch czy pomaszerował w weekend , to sam osobiście byś to zobaczył dawno temu i nie musiał się posiłkować kolegą.
Ale Ty chyba wciśnięty w gajerek siedzisz po całych dniach za biureczkiem i obmyślasz jak by tu dostać etacik w nowym urzędzie wojewódzkim...........

Krawaciarzom i pseudopolitykom mówię NIE !


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2007, 22:48 

Dołączył(a): 02 sty 2007, 10:59
Posty: 29
Lokalizacja: Częstochowa
juzo - kolejny "turysta". Ten oryginalnie podpisuje się, że jest z "Silesii"...
Ale przynajmniej wygadany jest ;)
Od razu weselej.
Też jesteś dumnym posiadaczem działeczki na JURZE ? ;)

A ja... no cóż, na razie jestem studentem, więc ani do białych , ani do niebieskich kołnierzyków mnie raczej nie zaliczysz ...

_________________
Województwo to tylko na początku urzędy i urzędnicy, ale z czasem to olbrzymie pieniądze, inwestycje publiczne i prywatne, to nowe miejsca pracy, rozwinięta infrastruktura, promocja i własny samorząd - wszystko dla regionu...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 mar 2007, 00:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Panowie, nie karmić trola :)

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 mar 2007, 02:19 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Moi drodzy, dajmy sobie spokój z wycieczkami personalnymi...
Można przecież spokojnie wymienić poglądy, na siłę nikogo do niczego nie przekona ani jedna, ani druga strona, a z dyskusji zawsze jakieś wnioski można wyciągnąć.

Jedyne co skomentuję to ataki na "działkowców/turystów" niestety prawda będzie okrutna i bolesna - większość rodowitych mieszkańców nie zna regionu. Znają bezpośrednie sąsiedztwo własnej miejscowości, trasy dojazdowe do okolicznych miast i to wszystko. Mieszkam na Jurze od 9 lat, to wystarczająca ilość czasu by dobitnie przekonać się o prawdziwości powyższego stwierdzenia, oczywiście są ludzie znający większy teren doskonale, ale to w skali ogółu nikły promil, bo nawet nie procent :? - tu jest pole do popisu.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 mar 2007, 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
aha, student... pewnie pierwszy rok ? dobra, nie będę dobijał leżącego

popatrz na banner tego forum :

"... mieszkańców, miłośników, turystów"

nie jesteś żadnym z nich, więc...


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:39


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL