Teraz jest 19 mar 2024, 07:59




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 mar 2010, 22:24 

Dołączył(a): 24 kwi 2008, 07:34
Posty: 50
Lokalizacja: Zawiercie
markpm wyluzuj, takie nieoficjalne informacje nie są za bardzo pomocne, a wręcz mogą zaszkodzić.
Pozdrawiam

_________________
Pzdr Duży


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2010, 06:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Trochę mnie poniosło, już skasowałem.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 mar 2010, 11:51 

Dołączył(a): 22 paź 2005, 08:32
Posty: 39
Lokalizacja: Chrzów/Bydlin
Moim zdaniem to jest przykład skrajnej głupoty. Hotele owszem są potrzebne w celu rozwoju turystyki tylko budujmy je trochę dalej od skał. Jeżeli powstaną i każdy właściclel ogrodzi swoją działkę to będziemy mieli ciekawą sytuację gdyż ruch turystyczny umrze bo po co przyjeżdżać w miejsce zamknięte z powodu płotów ( sklepy będą miały mniejsze obroty, parkingi strzeżone, itd. ). Hotele także będą miały niskie obroty bo kto będzie chciał przyjechać gdzieś żeby móc pochodzić po jednej skale bo ta obok ma już innego właściciela. Ludzie ( a zatem pieniądze dla Gminy ) przeniosą się gdzie indziej.

PS. Może jak też ogrodze swój las bo przecież jest mój i moge innym ludzią zabronić po nim chodzić i zbierać grzyby czy inne przysmaki.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2010, 13:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2007, 17:17
Posty: 309
Lokalizacja: Jaworzno
Kilka fotek z dzisiaj. Ciekawym jest, czy kilku metrowa hałda wapieni zalega tylko na prywatnym gruncie ? Idąc od zamku przez szczeline pomiedzy skałkami , to o mało co a nie da sie przejść bezpiecznie czerwonym szlakiem :-/
Kilka fotek. Nie oddaja jednak jak widze rzeczywistości :-/


Załączniki:
IMG_0024.JPG
IMG_0024.JPG [ 105.8 KiB | Przeglądane 20578 razy ]
IMG_0020.JPG
IMG_0020.JPG [ 68.24 KiB | Przeglądane 20582 razy ]
IMG_0019.JPG
IMG_0019.JPG [ 84.81 KiB | Przeglądane 20582 razy ]
IMG_0017.JPG
IMG_0017.JPG [ 102.8 KiB | Przeglądane 20582 razy ]
IMG_0016.JPG
IMG_0016.JPG [ 90.84 KiB | Przeglądane 20582 razy ]

_________________
Marek&Buddy&Wena
http://picasaweb.google.com/nitka.marek
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 10:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Kilka fotek z wczorajszego spaceru (23.10.2010). Szczerze mówiąc, bardziej od wykrzykiwania niecenzuralnych słów po ludzku chce mi się uronić łzę nad tym tragedią tego miejsca...

Załącznik:
IMG_1255.jpg
IMG_1255.jpg [ 152.4 KiB | Przeglądane 20470 razy ]

Załącznik:
IMG_1256.jpg
IMG_1256.jpg [ 164.05 KiB | Przeglądane 20470 razy ]

Załącznik:
IMG_1257.jpg
IMG_1257.jpg [ 196.96 KiB | Przeglądane 20470 razy ]


Czy to wszystko jest legalne? Przecież praktycznie połowa Góry Janowskiego przestała istnieć. Na miłość boską, to jest park krajobrazowy! Nawieziono tam kilkadziesiąt (kilkaset?) ton wapienia, zasypano kawał terenu, wycięto sporo drzew. Przecież ktoś za to odpowiada! Chciałbym, żeby ktoś uprawniony skontrolował, czy ta budowa jest zgodna z prawem. Istnieje przecież coś takiego jak plan przestrzennego zagospodarowania terenu, są jakieś przepisy, które regulują stawianie takich kloców - nawet na terenie prywatnym, ale w obrębie parku krajobrazowego!

A wiecie, moi drodzy, co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? To, że główny inwestor nazywa się dokładnie tak samo, jak pracownik Instytutu Ochrony Przyrody PAN, którego tematyka badawcza skupia się na, cytuję, "Zagrożeniach różnorodności biologicznej pod wpływem działalności inwestycyjnej". O ironio!

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 11:50 

Dołączył(a): 06 wrz 2009, 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Sosnowiec
Wszelkie uzgodnienia dotyczące inwestycji czynione są już na etapie zatwierdzania projektu. Projekt analizują urzędnicy i oni decydują czy obiekt może powstać. Wygląda na to ,że wszystko jest w porządku, bo inwestycja idzie pełną parą. Pewnie, że w między czasie można załatwić różne odstępstwa, ale odpowiedzialność za takie działania biorą na siebie lokalni urzędnicy. Może nie będzie tak źle?Jak się to posprząta.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Jest gorzej niż myślałem szok... półtora roku mnie tam nie było i już taka degradacja i ingerencja właścicieli :evil: Miałem cichą nadzieje że może cofną pozwolenie a budowę czegoś takiego w tym miejscu.... Mało jest wzniesień na Jurze pow. 500m a tym bardziej najwyższe jest tylko jedno a tu masz... :cry:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 16:14 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Ja się obawiam jednego: to niczym choroba zakaźna może się rozplenić na Jurze. Czyżby następne były Sokole Góry??? (vide inwestycja gmniny Olsztyn w wody termalne). Wynika z tego, że niektóre najpiękniejsze zakątki Jury trzeba będzie rzucić na pożarcie komercji, tandecie i kiczowi. Rozumiem, że następuje rozwój i inwestycje, ale czemu w taki sposób? A może tak kolejny Hotel Gołębiewski np. pod zamkiem w Smoleniu???


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 16:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Sprawa jest prosta, hotelu pod lasem w Kiełkowicach nikt by nie odwiedził, do hotelu nad Zamkiem będą waliły tłumy. Pomyśl jak fajnie po imprezie integracyjnej pójść na spacer przez specjalnie i wyłącznie dla gości otwartą furtkę w szczelinie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 16:22 

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 10:00
Posty: 340
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Jožin napisał(a):
A może tak kolejny Hotel Gołębiewski np. pod zamkiem w Smoleniu???

Wypluj te słowa bo wykraczesz :mrgreen:

_________________
"Przechodniu! w dzień jasny i pogodny, wnijdź na szczyt wieży, potocz w około okiem, a mimowolnie schylisz kornie czoło przed Stwórcą, poznasz Jego Wielkość!!!"
Roman Hubicki "Opis trzech zamków..." o Smoleniu


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Masakra !
Jako budowlaniec wiem że dla zwykłego zjadacza chleba pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego w takim miejscu jest nieosiągalne. Co innego jeśli wchodzą w grę ogromne pieniądze i pazerni urzędnicy.
Gmina Ogrodzieniec ma jakieś "dziwne tendencje" do budowanie różnorakich dziwolągów w niezbyt "stosownych" do tego miejscach. A to że nie można tam zaparkować w żaden sposób nie uiszczając zapłaty - to normalna paranoja.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2010, 09:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
tomek_ napisał(a):
(...) galerii jurajskich (...)

Upss. Lepiej nie szastaj tą nazwą bo wiem że jedni już beknęli za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat największej częstochowskiej galerii. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2010, 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Raczej nie będę się rozpisywał na tematy nie związane z tematyką tego forum.
Jak dane nam będzie spotkać się 04-11-2010 to Ci powiem o co chodziło. Ale bez zbytnich sensacji.

Jeżeli chodzi o Galerię Jurajską w Częstochowie to prócz nazwy raczej nic nie ma związanego z Jurą.
Przy jej budowie żadnego rezerwatu nie zbezczeszczono, zwierząt nie wypłoszono.
Postawili ją na podmokłych terenach w bliskim sąsiedztwie zakładu karnego, między dwoma częstochowskimi dzielnicami "cudów" - Zawodziem i Starym Miastem.
Mało ciekawa miejscówka :roll:

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2010, 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
egzor napisał(a):
Masakra !
Jako budowlaniec wiem że dla zwykłego zjadacza chleba pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego w takim miejscu jest nieosiągalne. Co innego jeśli wchodzą w grę ogromne pieniądze i pazerni urzędnicy.

Co z tym można zrobić? Nikt z nas tutaj nie chce być chamski i inwestorów, że tak powiem kolokwialnie, podpierd....ć, ale tej inwestycji powinien się ktoś z góry przyjrzeć.

Jakiś cynk do prasy? Ochrona przyrody wdzięczny temat, a nuż ktoś podłapie. Oficjalne pismo gdzieś wyżej? Ja się postaram odkurzyć stare znajomości, może uda mi się pogadać z kimś z gazety. Jeśli ktoś ma jakieś wtyki w przeróżnych organizacjach - również proszę o odzew. Tej inwestycji już nie cofniemy, ale może uda się przetrzeć ścieżki, żeby powstrzymać kolejne. Trochę nas na forum jest, możemy coś zdziałać!

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2010, 15:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Witam po dłuższej przerwie na forum.
Przeczytajcie sobie moje poprzednie posty w tym wątku i zapytajcie TMZZ dlaczego nie oprotestował tej budowy. Myślę, że odpowiedź pseudomiłośników byłaby wymijająco interesująca.

To co się dzieje na Jurze od 20 lat nie podoba mi się. Jura powinna być wyłącznie dla plecakowców.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 07:59


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL