Teraz jest 19 mar 2024, 03:48




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2011, 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Autostrada nie jest nazwą oficjalną.To było moje żartobliwe określenie :mrgreen:
Cytuj:
Nie ma ani asfaltu ani kostki kładzionych na leśnych drogach :) Przewidziane są remonty nawierzchni tłuczniowych i naprawy dróg gruntowych leśnych.
Chodzi wyłącznie o poprawienie dróg istniejących a dotyczy to raptem kilku procent powierzchni trasy. Nie mam nic przeciwko temu aby parę krótkich odcinków ucywilizować przez sypnięcie kamienia w wiecznie zalane wodą koleiny. Nie będzie kostki betonowej ani latarń. Dla miłośników takiej formy rowerowych przejażdżek wystarczą miejskie parki. Nie trzeba jechać na Jurę.
Cytuj:
(żółty szlak znikąd donikąd - znad zalewu do Ryczowa?)
Nie znalazłem takiego wariantu. Proszę o przykład trasy mtb mającej inny cel niż przemieszczanie się dla przyjemności z punktu A do punktu B :) A co do wiat- Pomiędzy miłośnikami grilla i połykaczami kilometrów są tacy,którzy w weekend zamiast siedzieć przed telewizorem jeżdżą całą rodziną na rowerach i chwała im za to. Potrzebują do tego niezbyt długiej i w miarę przejezdnej trasy z miejscami do odpoczynku. Znam większe obiekty znacznie bardziej szpecące jurajski krajobraz niż wiaty :roll: Oznakowanie trasy wygląda w dokumentacji przyzwoicie. jak będzie w praktyce przekonamy się niedługo. Dla miłośników rowerowych szaleństw są w projekcie trasy zjazdowe.

p.s. Po przeczytaniu opisu trasy mam mieszane uczucia bo miejscami jest ona za trudna dla weekendowo-rodzinnych kolarzy i to zarówno w kierunku pod górę jak i z góry, a miejscami jest nudna dla miłośników jazdy terenowej ze względu na ruchliwe asfaltowe i miejskie odcinki. plusem jest objęcie projektem leżących dotychczas na turystycznym uboczu terenów wokół Cisowej.


Załączniki:
MTB.jpg
MTB.jpg [ 340.07 KiB | Przeglądane 21161 razy ]

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Michał napisał(a):
są ogromne rzesze ludzi dla których 15km na rowerze, (...) po Jurze to już spory wysiłek i pomijam tu osoby niepełnosprawne


Słowo klucz - Jurasik za przewodnika i nie trzeba daleko szukać :mrgreen: .

alkosander napisał(a):
plusem jest objęcie projektem leżących dotychczas na turystycznym uboczu terenów wokół Cisowej.


Dla mnie to minus, każda osoba o przeciętnej kondycji i umiejętności posługiwania się mapą, da radę przeżyć "wyprawę" w tym rejonie. Coraz większą atrakcją nie są szlaki tylko tereny bez szlaków.

Dla mnie idealnym modelem turystyki są szlaki w Dolomitach czy górach Chorwacji, żadnych kolorków, hektolitrów farby co 10 metrów, zwykłe plamy czerwonej farby i tylko w miejscach, gdzie są rozwidlenia ścieżek. Nawet gdy szlak się rozwidla i idą dwa w różnych kierunkach to są oznakowane takimi samymi pacnięciami pędzla i w tym samym kolorze. Skoro ktoś idzie w teren to powinien trochę się przygotować, prowadzenie za rączkę po wysypanych kamyczkami i zabudowanymi wiatami szlakami to makabryczna wizja, coś jak oglądanie tv vs czytanie książek :| .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
każda osoba o przeciętnej kondycji i umiejętności posługiwania się mapą, da radę przeżyć "wyprawę" w tym rejonie.
Zwłaszcza po obejrzeniu na Discovery programów o zabarwieniu survivalowym,w których bohater mówi,że jest właśnie sam w dziczy i próbuje przeżyć. Kamery i mikrofony niosą za nim pewnie lokalne małpiszony :mrgreen:

Jest wielu takich,którzy zanim zdecydują się na samodzielne przeżycia z mapą w ręku spróbują swoich sił w wędrówce według znaków namazianych na drzewach.Podejrzewam ,że część tych pionierów będzie przerażona tym jak rzadko one występują :shock: Jeżeli będą tacy,którzy w weekend ruszą de... sprzed telewizorów to warto budować ścieżki i paćkać korę farbą bo jak mówi ludowe przysłowie "powoli chłop do dzieci doszedł" :wink:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 19:01 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
I tu właśnie warto, aby te środki poszły choć w części na poprawę stanu tego, co już jest. Alkosander zwraca uwagę na słabe oznakowanie, które zniechęca do korzystania ze szlaków - ja mam takie spostrzeżenie (również na Jurze), że częstotliwość oznakowania spada proporcjonalnie do zawiłości trasy - bywa, że im trudniejszy orientacyjnie odcinek tym mniej znaków - często brakuje tego jednego jedynego i tracimy np. 30 minut. Na prostej drodze natomiast gęsto, tak jakby chciał ktoś nadrobić poprzednie zaniedbania :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Powiedzcie jeszcze, że mamy za mało szlaków ;), naprawdę nie każda ścieżka musi być oznakowana, drzewo pod Biśnikiem jest symbolem przeładowania Jury znakami wszelkiego rodzaju. Teraz jeszcze każdy stromy zjazd będzie nosił szumną nazwę tor dałnhillowy imienia (...) i oznaczony wielką, żółtą tablicą z napisem TOPR :D . Kto chce niech skorzysta ze szlaków istniejących, stopięćdziesiąty szlak do zamku w Smoleniu naprawdę nie ulży doli ludu siedzącego w trudzie przed TV :P .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Dobrze że ktoś wspomniał o początkujących rowerzystach dla których (niestety) tylko nowe udogodnione trasy/szlaki mogą spowodować że zaczną więcej czasu spędzać na aktywnym wypoczynku a nie wszędzie quadami i autami podjeżdżać :wink:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 19:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Podczas moich pierwszych spacerów po Jurze i nie tylko pilnowałem znaków jak oka w głowie żeby nie pobłądzić w dziczy :mrgreen: Upłynęło sporo czasu zanim dotarło do mnie ,że Ziemia jest okrągła więc prędzej czy później do domu wrócę :) Jest rzesza turystów,często z wieloletnim stażem w górach wszelakich,używających gps-u. Mam ich potępiać bo używają "sztucznych ułatwień" zamiast iść według mchu lub Gwiazdy Polarnej? Mnie to nie przeszkadza,podobnie jak znaki na drzewach.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 23:55 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Zrobią trasę to się przejadę. Mam nadzieje że na trasę rowerową nie będzie się dało wjechać kładami, samochodami i co gorsza wózkami z małymi dziećmi.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2011, 00:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Trzy razy TAK, dziękujemy!

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 sty 2011, 15:23 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Architekci pracujący nad trasami rowerowymi zapewne znają miejscowych chłopaków wymiatających liście z lokalnych ścieżek. Miejscówki można by było wykorzystać jako odcinki specjalne. W tych miejscach można też postawić te trójkątne pancerne wiaty. Świetnie nadawały by się na hopy. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=kDeyXUkb ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xXxDftQY ... re=related

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2011, 19:17 

Dołączył(a): 08 mar 2011, 18:48
Posty: 18
Pozwoliłem sobie wyedytować mapkę z pierwszej strony. Zieloną kropka zaznaczyłem miejsce gdzie postawiono dwie wiaty- takie jak z projektu na początku postu (znajdują się one zaraz po wjeździe do lasu- patrząc od Woli Kocikowa), chyba zastąpiono nimi miejsce pierwotnego ich postawienia w okolicy Brzuchackiej skały (kropa brązowa).

Druga sprawa, powstaje też duża wiata (taka jak nad Pilickim zalewem, oraz pod zamkiem w Smoleniu) na trasie szlaku czerwonego między Biśnikiem a Górami Bydlińskimi (Na polanie w miejscu którym stała ta stara leśniczówka(?) wyburzona jakieś dwa lata temu).
pozdrawiam


Załączniki:
trasa.jpg
trasa.jpg [ 64.33 KiB | Przeglądane 20819 razy ]

_________________
Obrazek
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2011, 21:06 

Dołączył(a): 26 lip 2009, 19:23
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Mam pytanie a czy gdzieś w internecie będzie promowany/prezentowany ów szlak? przydało by się


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2011, 15:01 

Dołączył(a): 08 mar 2011, 18:48
Posty: 18
Ostatnio zauważyłem że trasy ścieżek rowerowych w Pilicy są już oznakowane. Czas odświeżyć temat. Czas też wyrazić swoje zdanie.
W samym obrębie Pilicy postawiono dziesiątki słupków z tabliczkami oznaczającymi kierunki szlaków.

Słupy jak na znaki drogowe na 2 metry wysokie + tabliczka 20x20cm- paranoja. W jednym miejscu naliczyłem w odległości ok200 metrów prawie 20 takich słupów(!) Jaki to ma sens? Czasem stoi obok siebie trzy znaki w odległości ok. metra- jeden za drugim...

Jeśli coś robić- to dobrze. Cieszyłem się na samą wieść tworzenia tych ścieżek- to promocja dla gminy i zachęcenie mieszkańców do jazdy na rowerze, ale można to było wykonać lepiej. Czy nie dało się umieścić tych oznakowań na drzewach/ słupach wys. napięcia/ogrodzeniach (tak jak klasyczne oznakowania szlaków)?

Są już nawet efekty utworzenia ścieżek rowerowych. Kilka tabliczek już poznikało (kolekcjonerzy złomu?), a słupy metalowe stoją sobie i straszą.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2011, 19:42 

Dołączył(a): 05 gru 2010, 11:42
Posty: 106
Przejechałam dzisiaj szlakiem niebieskim z Pilicy do Ryczowa,tragedia,jeżeli ktoś ma ochote jechac po leśnej drodze rozjezdżonej przez samochody które wywoziły drzewo z lasu to tak właśnie wygląda ta trasa.Do wiaty która jest zaraz ma Kocikową szlak jezcze jakoś wygląda ale dalej jest poprostu tragedia,czułam się jakbym znalazła się na pustyni,najciekawsze jest to ze w pewnym momencie znaki poprostu sa zamalowane i gdyby nie znała drogi to stojąc pod skałą trzeba się zastanawiac którą ścieżke leśną wybrać.Nie polecam tej trasy w najbliższym czasie nikomu kto chce bez nerwów pojeździc na rowerze


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2011, 20:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
-droga rowerowa od Brzuchacza do Ryczowa to do wyboru fikcja albo Golgota. Piach, koleiny, dojazdy do wyrębów i t.d. i t.p. Ten odcinek będzie stale zdewastowany przez nierowerowych użytkowników i aurę.
Pisałem to zaraz po przejrzeniu przebiegu trasy w dokumentacji. Niestety najwyraźniej projektant nie sprawdził przebiegu trasy w terenie a zaufał kreskom na mapie. Jest na to metoda:
Cytuj:
Sprawdzony wariant to jazda dalej asfaltem [czyli ul.17 stycznia] i skręt w las w lewo,na skrzyżowaniu na którym w prawo odchodzi droga do Kocikowej, potem w lewo przez szlaban i szutrowym podjazdem oraz polną ale twardą drogą do Ryczowa. Droga jest już na tym odcinku utwardzona. Podjazd jest momentami nieco uciążliwy dla niewprawnego rowerzysty ale przyjemniejszy od pchania roweru po piasku. Premią jest piękny widok na ryczowskie skałki z okolic Bazelówki :)

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 03:48


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL