Teraz jest 28 mar 2024, 09:46




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2020, 20:20 

Dołączył(a): 10 maja 2015, 13:22
Posty: 18
Było o tej drodze z Ogrzelnika? Bardzo proszę, wrzuć link, bo nie mogłam znaleźć info na ten temat tutaj.

A jeśli idzie o ekonomię/ergonomię, to jest tak jak "jadę do Niegowej" (wersja poprawna), ale ze względu na ekonomię/ergonomię tubylcy zgodnie z uzusem mówią "jadę do Niegowy", bo tak jest łatwiej i szybciej. Dlatego nie mieści mi się w głowie, że skoro z Mirowa do Bobolic jest ok. 2 km, to teraz żeby tam przejechać samochodem, muszę robić 9 :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 20:24 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Dwie strony wstecz Michał podał status drogi z Ogorzelnika, bo sam o nią pytałem. Kasiu. Czy Ty naprawdę wszędzie musisz dojechać samochodem?

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 20:34 

Dołączył(a): 10 maja 2015, 13:22
Posty: 18
Widziałam to, ale myślałam, że znajdę na temat tej drogi coś więcej niż wiem :)

Wszędzie samochodem? To chyba nie o mnie :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 20:39 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Na całe szczęście na Jurze są miejsca jeszcze, do których dojechać się nie da i dlatego też martwi mnie los drogi z Ogorzelnika. Myślę, że jest to potencjalna alternatywa ex-senatora w momencie, gdy ścieżka pieszo-rowerowa realnie się zamknie.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 21:20 

Dołączył(a): 20 mar 2020, 06:05
Posty: 10
W ten weekend w Bobolicach czułam się jakbym siedziała pośrodku autostrady A4, masakra po prostu, motocykle, rowery, quady, terenówki, wyścigówki.... I to wszystko po tej wąskiej dróżce. Przy wjeździe do Mirowa są dwa znaki, jeden ograniczający prędkość do 30 i znak, że to droga pieszo-rowerowa. Prędzej czy później dojdzie tam do nieszczęścia, tym bardziej, że teraz nie da się przejść z jednego zamku na drugi Grzędą. Jak można skontaktować się z właścicielem zamku? Znacie jakiego maila?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 21:27 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Basiu. Właściciel zamku nie rozwiąże problemów dotyczących ruchu drogowego. Dlaczego nie zadzwoniłaś na policję?. Następnym razem tak zrób.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 maja 2020, 16:09 

Dołączył(a): 20 mar 2020, 06:05
Posty: 10
Wiem, że nie rozwiąże on żadnych problemów ale tak jestem zła za te zagrodzone skałki, że chciałabym napisać mu parę ciepłych słów :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2020, 22:55 

Dołączył(a): 16 kwi 2020, 22:02
Posty: 31
Kill napisał(a):
markpm napisał(a):
Szlak "udało" się już skasować z Grzędy :roll:


A to od kiedy ? I jakim sposobem ? :evil:


Oto odpowiedź jaką otrzymałem kilka dni temu z PTTK na moje zapytanie w tym temacie:

"Przebieg szlaku, o który pan pyta, na odcinku Mirów - Bobolice na terenie gm. Niegowa został zmieniony w lecie 2019 r. z powodu zamknięcia poprzez ogrodzenie terenu siatką dotychczasowego przebiegu tego szlaku przez Mirowskie Skały (popularnie określane "Grzędą Mirowską") przez właściciela terenu i właściciela zamków p. Laseckiego. Choć właścicielem tego terenu p. Lasecki jest od ok. 15 lat, wcześniej nie podejmował on żadnych działań, które utrudniałyby ruch turystyczny. Ogrodzenie to zostało wykonane prawdopodobnie wczesną wiosną 2019 r. (dokładna data nie jest nam znana). Oddział PTTK w Zawierciu został wiosną 2019 zaalarmowany przez turystów wędrujących tym szlakiem, którzy napotkali na nim przeszkodę. Po dokonaniu wizji lokalnej, która potwierdziła otrzymane sygnały, Zarząd Oddziału nawiązał kontakt z władzami gminy Niegowa a także z właścicielem terenu, aby wyjaśnić okoliczności związane z tym faktem.
Po upewnieniu się, że p. Lasecki jest pełnoprawnym właścicielem terenu i w świetle obowiązujących przepisów mógł wykonać takie ogrodzenie swej własności, koledzy znakarze z Grupy Znakarskiej działającej przy tym Oddziale spenetrowali dokładnie teren, aby znaleźć możliwość ominięcia zagrodzonego terenu. Penetracja dała wynik negatywny. Za jedyny możliwy sposób ominięcia zagrodzonego terenu uznano
poprowadzenie szlaku drogą gminną Mirów-Bobolice przebiegającą na południe od "Grzędy Mirowskiej". Propozycja takiego przebiegu szlaku na tym odcinku została uzgodniona z władzami gminy Niegowa i w lecie
2019 r. nowy przebieg został wyznakowany w terenie. Wykonana przekładka szlaku na tym odcinku zapewnia jego ciągłość, omijając zagrodzony teren i nie zmuszając turystów korzystających ze szlaku do wykupywania biletów na trasę wg poprzedniego przebiegu, które wprowadził właściciel terenu. Daje też możliwość oglądania panoramy skał oraz obu zamków z perspektywy drogi, którą prowadzi przełożony odcinek szlaku. Oddział w Zawierciu uznał to rozwiązanie za jedyne możliwe w zaistniałej sytuacji. Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK podziela to zdanie. Pragnę podkreślić, że na etapie negocjacji prowadzonych między p. Laseckim a władzami gminy Niegowa oraz wspólnotą gruntową właścicieli części działek na terenie, przez który przebiegał poprzednio "Szlak Orlich Gniazd" na tym odcinku, a także podczas zawierania umowy kupna-sprzedaży terenu żadna ze stron nie zasięgała opinii ani nie informowała PTTK o tej sprawie. Nie mamy też wiedzy o tym, czy zasięgano opinii Dyrekcji Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych w tej sprawie. Dokładną wiedzą na ten temat z pewnością dysponują wymienione instytucje a także p. Lasecki, obecny właściciel tego terenu. Czy istniała możliwość zastrzeżenia w umowie kupna-sprzedaży terenu swobodnego dostępu turystów na szlak turystyczny i czy w ogóle kwestia ta była poruszana w negocjacjach?
Odpowiedź na te pytania znają zapewne władze gminy, ale dziś ma ona już tylko historyczne znaczenie. Natomiast rolą PTTK w zaistniałej niezależnie od nas sytuacji było zapewnienie ciągłości szlaku bez konieczności opłacania biletów wstępu na dotychczasowy jego przebieg i z tej roli koledzy z Oddziału PTTK w Zawierciu się wywiązali.

Z poważaniem,

sekretarz KTP ZG PTTK"


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2020, 11:00 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
No! :mrgreen: to już jest coś! Piękna, rzeczowa odpowiedź. Po raz pierwszy jestem w jakimś stopniu mile zaskoczony. Zatroskany: Brawo! Pierwsze światełko w tym mrocznym tunelu.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 maja 2020, 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Zatroskany o Jurę napisał(a):
Choć właścicielem tego terenu p. Lasecki jest od ok. 15 lat, wcześniej nie podejmował on żadnych działań, które utrudniałyby ruch turystyczny.


Czyli jednak utrudnia ... no patrzcie. Ale co tam "prawdziwi" turyści nawet nie zauważą

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2020, 19:42 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Szkoda, że forum jest apolityczne, bo poleciłbym fajny tekst w tym kontekście.
@Kill - co nam pozostało? Przekraczasz 30 na godzinę na asfalcie? :P

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 15:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Rybak napisał(a):
@Kill - co nam pozostało? Przekraczasz 30 na godzinę na asfalcie? :P


bez problemu, nawet rowerem...

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 17:54 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
A skąd wiesz? Musisz mieć jakiś licznik zapewne. Ja czasem pożyczam rower w Mirowie od - chyba jeszcze - zaprzyjaźnionego gospodarza i on (rower, nie gospodarz) nie ma licznika. A muszę uważać bo na tej ścieżce jest znak ograniczenia prędkości :P

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Rybak napisał(a):
A skąd wiesz?

Np z aplikacji zapisującej ślad gps


Załączniki:
Na dole zaznaczyłem prędkość w danym momencie
B-M.JPG
B-M.JPG [ 80.57 KiB | Przeglądane 16088 razy ]

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 21:12 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Piękne. Jeszcze piękniejsze, że jechałeś zgodnie z przepisami.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 09:46


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL