Teraz jest 19 mar 2024, 05:40




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sie 2015, 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
smar napisał(a):
A zezwolenie RDOŚ mają?

Napisałem do RDOŚ Katowice, ciekawe co odpowiedzą...

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 wrz 2015, 16:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
v3rt napisał(a):
smar napisał(a):
A zezwolenie RDOŚ mają?

Napisałem do RDOŚ Katowice, ciekawe co odpowiedzą...

Dostałem bardzo miłą odpowiedź z RDOŚ. Zgodnie z ekspertyzą taką i owaką jaskinia Stajnia jest obiektem silnie przekształconym przez działalność człowieka i nie stwierdzono w niej zimowania nietoperzy tudzież obecności innych zwierząt/roślin objętych ochroną. Stanowi jednak znane stanowisko archeologiczne, w związku z czym wystosowali oficjalne pismo do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach :-)

Czekamy dalej.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 gru 2015, 15:18 

Dołączył(a): 02 kwi 2011, 06:53
Posty: 98
"Zamek w Mirowie zastanie odbudowany"-sonda
http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/zamek-w-mirowie-zostanie-odbudowany-czy-bedzie-jak-bobolice,3588492,artgal,t,id,tm.html
:? :x :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2015, 16:45 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
Obecnie trwają prace przy fundamencie pod płotek (?) przy nowo budowanym obiekcie.


Załączniki:
DSC_0223.JPG
DSC_0223.JPG [ 181.17 KiB | Przeglądane 12059 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2015, 08:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
A jednak dopną swego :twisted:

Cytuj:
W ciągu kilku ostatnich lat w jego otoczeniu doszło do kilku śmiertelnych wypadków.

Ja nie kojarzę takich wypadów...

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2015, 11:33 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
Też nie kojarzę by w "ostatnich latach" ktoś tam zginął.
Pamiętam jednak, że ponad 10 lat temu spotkałem w Górach Stołowych człowieka, który wspominał o śmiertelnym wypadku swojego syna na zamku w Mirowie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2015, 11:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Też pamiętam to wydarzenie było to ok 13 lat temu. Przy skale były świeże kwiaty i znicze a po paru tygodniach była tabliczka.

Jest wzmianka jeszcze o tym wydarzeniu:
Cytat:
akt. 22.06.2002, 14:29
Wypadek na zamku w Jurze Krakowsko-​Częstochowskiej
Dwoje młodych ludzi spadło z ruin zamku w Mirowie koło Czestochowy. Do wypadku doszło podczas schodzenia ze ściany górnego zamku, w momencie, gdy mężczyzna postanowił wziąć na plecy bojącą się zejść kobietę. Oboje spadli na skały z wysokości ok. 15 metrów. Z relacji ratowników wynika, że mężczyzna spadł na kobietę, u której podejrzewa się złamanie kręgosłupa, miednicy i wstrząs mózgu. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie, zajęli się nimi chirurdzy. (mkr)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=1160ec

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 lis 2016, 18:50 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
W niedzielne popołudnie w Mirowie cisza, spokój. Listopadowa (nie)pogoda odstraszyła turystów. Prace trwają. Na zamku pojawiło się coś w rodzaju prowizorycznych daszków. Można porównać stan obecny ze zdjęciem Rybaka z lipca 2015 roku zamieszczonym parę postów wcześniej.


Załączniki:
DSC_0806.JPG
DSC_0806.JPG [ 179.19 KiB | Przeglądane 10380 razy ]
DSC_0805.JPG
DSC_0805.JPG [ 130.44 KiB | Przeglądane 10380 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2017, 09:22 

Dołączył(a): 28 cze 2015, 20:35
Posty: 181
Pod podanym niżej linkiem, na stronie 1 i 7 znajduje się ciekawy krótki artykuł pt. "Park kulturowy odbierze nam grunty" na temat najnowszych planów Laseckich na terenie gminy Niegowa. Plany jak plany i oceniać można różnie. Natomiast relacje w tej sprawie na linii gmina - mieszkańcy, to przede wszystkim kompletny brak informacji dla mieszkańców na temat jakie to dla nich niesie konsekwencja w sprawie zabudowy działek, wykorzystania lasów itp. Dopiero na szybko gmina Niegowa się "obudziła" i na jutro (28. 02.)zwołała niby na jedną godzinę :) konsultacje społeczne z powiadomieniem o tym ...w sobotę 25. 02.:)
Konsultacje 28. 02. a decyzja na radzie jakiejś tam nadzwyczajnej, czy też na szybko zwołanej podobno już w pierwszym tygodniu marca - podobno, bo oficjalnych informacji jak zwykle brak.

Link:
http://demokratyczna.com.pl/wp-content/ ... 4gjs4n.pdf


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2017, 14:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
No i widzicie na czym polega przyjaźń wilków z owieczkami.
Rozmawiając kilka lat w tył z miejscowymi pamiętam że mieli gdzieś jak senator bezpowrotnie zmienia okolice na niekorzyść,szczęście niepojęte wyrażali nad miejscami pracy i takie tam bzdety propagandowe powtarzali.Dlatego ja teraz mam gdzieś wasze problemy,jak sobie pościelisz tak się wyśpisz,a głupota niestety kosztuje.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2017, 14:32 

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:09
Posty: 103
:( Słyszałam plotki o panu L. w Złotym Potoku. Podobno kupił on tam młyn Kołoczek wraz z przyległymi gruntami, m.in działkę na której znajduje się Harcówka. Już jej nie będzie. Będzie inny właściciel i inne ceny oczywiście.
Wiecie coś pewnego na ten temat?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2017, 21:59 

Dołączył(a): 11 wrz 2013, 10:22
Posty: 88
anwi napisał(a):
:( Słyszałam plotki o panu L. w Złotym Potoku. Podobno kupił on tam młyn Kołoczek wraz z przyległymi gruntami, m.in działkę na której znajduje się Harcówka. Już jej nie będzie. Będzie inny właściciel i inne ceny oczywiście.
Wiecie coś pewnego na ten temat?
Nie słyszałem. Chodzi o młyn Kołaczew?
Harcówka to ten "Ośrodek Szkolenia Metodycznego"? Jeśli tak, to nie ma czego żałować.
Jak nie znoszę pomysłów pana L. tak to mnie nie oburza...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2017, 22:42 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Z tą różnicą, że niebawem nie będzie można wejść gdziekolwiek

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 mar 2017, 17:09 

Dołączył(a): 28 cze 2015, 20:35
Posty: 181
Powstało trochę zamieszania w sprawie najnowszego planu zagospodarowania (tzw. studium) i sprawa nieco się odwlecze. Na dzień dzisiejszy z nowości:
- możliwość budowy budynku o wysokości do 16 metrów od gruntu na działce z tym dawnym polem namiotowym i dalej w kierunku zamku (oś widokowa z drogi na zamek już nie przeszkadza;)) (na działce pod zamkiem gdzie obecnie trwa budowa, możliwość również jest określona na 16 metrów)
- możliwość budowy budynków o wysokości do 10 metrów przy drodze łączącej Łutowiec z drogą Mirów-Niegowa
Oczywiście to tylko możliwości budowy, nie znaczy że na pewno budynki powstaną, ale projekt "studium" takie uprawnienia na tych działkach przyznaje. Z tego co wiem, wszystkie należą do osób związanych ze starostą myszkowskim.
Poza tym, konserwator zabytków w ustnej wypowiedzi stwierdził, że nie widzi przeszkód by działki od obecnego baru w kierunku zabudowań byłego wójta gminy Niegowa (prawa strona drogi Mirów-Bobolice naprzeciw zamku) również były zabudowane turystycznie, ale gmina jak na razie nic tam nikomu nie przyznała w ramach "studium". Studium wejdzie w życie jeśli radni gminni go uchwalą, a na razie opcja "za" ma większość.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2017, 17:20 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Powoli, pomalutku krok po kroczku do celu - podziwiam konsekwencję i długo falowe planowanie...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 36  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 05:40


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL