Teraz jest 19 mar 2024, 10:28




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 sie 2014, 21:56 

Dołączył(a): 23 lut 2007, 20:57
Posty: 375
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Bez przesady.

_________________
Forum Eksploratorzy


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2014, 08:29 

Dołączył(a): 25 sty 2009, 22:19
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław
Brawo!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2014, 09:25 

Dołączył(a): 01 wrz 2013, 12:23
Posty: 19
Lokalizacja: Częstochowa-Włodowice
Sprawa dzisiaj zgłoszona straży miejskiej w Żarkach. Czekam na odpowiedz i będę informował o działaniach. A tak wracając do sprawy gdybyśmy go spotkali chwilę później ktoś z nas napewno wpadłaby pod koła bo było z górki i dość szybko jechaliśmy.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 sie 2014, 10:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
rafik1000 napisał(a):
Sprawa dzisiaj zgłoszona straży miejskiej w Żarkach. Czekam na odpowiedz i będę informował o działaniach. A tak wracając do sprawy gdybyśmy go spotkali chwilę później ktoś z nas napewno wpadłaby pod koła bo było z górki i dość szybko jechaliśmy.

Jak ktoś ma żyłkę kaskadera to może być dobry sposób ;) Hamować na tyle umiejętnie, żeby z minimalną prędkością dojechać tuż przed samochód, teatralnie wskoczyć na maskę, ostrożnie z niej zlecieć na bok i dzwonić na 112 :-)

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 sie 2014, 07:14 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Cytuj:
Zagłosuj na najlepsze ścieżki pieszo-rowerowe na Jurze.

Zachęcamy mieszkańców i sympatyków ścieżek pieszo-rowerowych do oddania głosu w konkursie "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego" . Inwestycja z gmin: Żarki, Niegowa, Janów rywalizuje z 44 innymi.

Gmina Żarki zgłosiła do wojewódzkiego konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego" inwestycje pt. Szlak atrakcji turystycznych Województwa Śląskiego (http://www.jurajskiesciezki.pl). Zachęcamy do oddawania głosów przez Internet.
W tegorocznej, 15 edycji konkursu zgłoszono 45 realizacje. Zlokalizowane są one na terenie 34 gmin (4 gmin z subregionu północnego, 18 gmin z subregionu środkowego, 7 gmin z subregionu zachodniego i 5 gmin z subregionu południowego). 36 zgłoszeń złożyły gminy, 9 zgłoszeń - inne podmioty (inwestorzy, projektanci).

- Wniosek do konkursu został złożony przez lidera projektu, czyli przez Gminę Żarki, ale przypomnijmy, iż projekt był realizowany w partnerstwie i dotyczy jeszcze gmin Janów i Niegowa – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Na przełomie lipca i sierpnia planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez komisję konkursową złożoną z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.
W dniu 1 sierpnia ruszył plebiscyt internautów. Głosowanie będzie trwało do końca wakacji, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w zabawie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy w październiku br.

Przypomnijmy, iż Gmina Żarki w 2012 roku w głosowaniu internatów uzyskała trzecie miejsce za realizacje inwestycji - Przebudowa dawnej Synagogi w Żarkach na potrzeby Ośrodka Kultury.


ZAGŁOSUJ KONIECZNIE:
http://www.slaskie.pl/npp/?grupa=20&rok=2014&id_menu=21

Nie zapomnij potwierdzić głosowania drogą mailową. Tylko wówczas głos jest ważny.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

Źródło: materiały nadesłane z UMiG Żarki

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 09 sie 2014, 21:57 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Dzisiaj postanowiłem dokończyć testowanie tytułowych ścieżek. Po "prologu" z Czewy do Ostrężnika wybieram ścieżkę na Trzebniów. Po "górskiej premi" dalej z górki do Trzebniowa - nie myślałem, że można tu tak szybko dotrzeć. Jednak "z buta" wolałbym czarny szlak - znacznie ciekawsza droga. Z Trzebniowa uderzam na Brzeziny. Uffff... górska premia pierwszej kategori!!! Następnie fajną polną drogą (trawiasta - bez piachu!) zjeżdżam do Niegówki. Tutaj kolorowy zawrót głowy! Co ciekawe wszystkie ścieżki prowadzą wszędzie tylko odległości są różne! Wybieram przez Niegową do Bobolic. Po wspólnym odcinku z samochodami (których na szczęście nie było!) zjeżdżam na szutruwkę. Fantastyczna! Jest "perspektywa" i można gnać na złamanie karku do Bobolic nie martwiąc się co za zakrętem! W pewnym momencie widzę odbudowany zamek Bobolice z północnej strony. Wierzcie mi - robi wrażenie jurajskiego "Noiszwansztejn". Naprawdę z tej strony wygląda kapitalnie! Mam tylko komórkę a zdjęcie pod Słońce więc mam nadzieję, że jakiś lepszy fotograf lepszym sprzętem ten widok uwieczni i na Forum wrzuci. Do tej pory w zasadzie na nic nie mogę narzekać. Gorzej było jak jechałem dalej. Bobolice - no cóż... powoli stają się centrum jurajskiej turystyki. Na drodze z Bobolic do Mirowa brakowało tylko quadów i pielgrzymki! Za to na Gościńcu Mirowskim największą przeszkodą okazała się pielgrzymka która na prawie trzystu metrach całkowicie zablokowała Gościniec. Zresztą cały ten Gościniec to jedno wielkie nieporozumienie! Ze ścieżką pieszo/rowerową ma on najmniej wspólnego. W Żarkach z kolei mało się nie pogubiłem! Tablice z mapami których do tej pory było w trzy dooopy jakby zniknęły (lub ja ich nie zauważyłem). Więc ścieżką wzdłóż Leśniówki trafiam na drogę do Leśniowa i dalej do Przewodziszowic. Ten odcinek też do najciekawszych nie należał. Z Przewodziszowic wspinam się znaną mi już ścieżką przez Czatachowę do Ostrężnika - ta jest OK. Z Ostrężnika "epilog" do Czewy ale to już poza tematem.
Reasumując: całe te ścieżki to wg. mnie niezły pomysł tylko na odcinku Bobolice - Żarki to jakoś mało atrakcyjne...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2014, 10:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
smar napisał(a):
Naprawdę z tej strony wygląda kapitalnie! Mam tylko komórkę a zdjęcie pod Słońce więc mam nadzieję, że jakiś lepszy fotograf lepszym sprzętem ten widok uwieczni i na Forum wrzuci.

Mówisz o tym widoku:
Obrazek
z 2009r.

smar napisał(a):
na odcinku Bobolice - Żarki to jakoś mało atrakcyjne...

Bo to jest ekspresówka czyli szybkie przemieszczenie się na ciekawszy wschód z Żarek/Myszkowa :P

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2014, 11:31 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Kill napisał(a):
Mówisz o tym widoku

Mniej więcej tylko bardziej z prawej. Fajnie wtedy widać przewieszenia skały na której stoi. I jak patrzy się ze szlaku (żółtego) to fajnie wyłania się zpośród drzew
Sorry, że tak wybrzydzam - skoro się tak mądruję to sam powinienem zrobić to zdjęcie :oops:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2014, 11:36 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Kill napisał(a):
smar napisał(a):
wytrenowaniu nie dałbym rady na niektórych podjazdach (szczególnie tym w połowie drogi Trzebniów-Ostrężnik :!: )

No właśnie kiedyś to był sukces tam podjechać na raz :wink:


Możesz się jeszcze wykazać - część starej drogi pozostawiono:


Załączniki:
droga.JPG
droga.JPG [ 141.98 KiB | Przeglądane 16984 razy ]
A te Bobolice od północy komórką wyszły mi mniej więcej tak...
bobolice.jpg
bobolice.jpg [ 117.9 KiB | Przeglądane 16984 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Nie wiem, czy to ten sam program, ale wiatka wygląda na świeżą i nie ma jej zaznaczonej na mapie przy ścieżce. Stojak dla rowerów jeszcze nie docięty.

Załącznik:
DSC_0002.JPG
DSC_0002.JPG [ 423.48 KiB | Przeglądane 16602 razy ]


Załącznik:
DSC_0003.JPG
DSC_0003.JPG [ 478.36 KiB | Przeglądane 16602 razy ]

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 20:26 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
A chciałem tam teraz z aparatem się wybrać bo to jedno z ostatnich miejsc w centrum gdzie jeszcze otoczenie pod ruinami nie ruszone było :evil:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Mnie też lekko zszokował widok, bardzo szkoda miejscówki.

Asfalt w wielu miejscach pomalowany jest lepikiem. Jak się w nie puknie kijem trekingowym, to słychać głuchy dźwięk. Długiej żywotności tym ścieżkom nie wróżę :roll:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 21:14 

Dołączył(a): 25 sty 2009, 22:19
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław
Nie taki znów niezmącony był ten widok. Już wcześniej raziła żółta tablica ostrzegawcza...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 21:21 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Wiesz żółta paskudna tablica, a żółta paskudna tablica + kosz na śmieci + wiata i duża inna tablica to jest drobna różnica.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Jakby ktoś nie widział, to żółta tablica czai się zaraz za wiatą - wystarczy się przesunąć ;)

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 10:28


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL