Teraz jest 29 mar 2024, 12:57




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 mar 2014, 13:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Kill napisał(a):
W szczycie sezonu może nie być tak źle bo kto zechciałby tam zapuszczać się autem wiedząc i widząc tłumy rolkarzy/rowerzystów/biegaczy itp :P Gorzej poza sezonem...

Na początku ścieżki będzie pusto, ktoś się zdecyduje przejechać, a dalej się zacznie meksyk...

Dzisiaj tam Przemek łazi z jakąś grupą, jak wróci to pewnie jakieś zdjęcia wrzuci. Ciekawe ile samochodów spotkają...

Jeszcze w ramach ciekawostki - ludziom z zewnątrz widocznie to też przeszkadza (chyba, że to ktoś z forum?) - cytat z księgi gości na stronie UMiG Żarki:

Cytuj:
Turysta
Szanowna Pani Rzecznik!

Proszę zainteresować lokalne władze problemem tych rozjeżdżanych przez samochody ścieżek rowerowych, bo sprawa rozbija się już regularnie o Urząd Marszałkowski! Składałem tam niedawno skargę na te ścieżki i usłyszałem, że nie jestem pierwszą osobą, która się skarży na ruch samochodowy na nich oraz że będzie prowadzone w tej sprawie postępowanie! Proszę zacząć działać, a nie czekać, aż Unia każe oddać dofinansowanie!

---------

Szanowny Turysto!
W urzędzie została wyznaczona specjalna procedura wydawania zgody na wjazd na ścieżki. Prawo wjazdu mają tylko i wyłącznie osoby, które ma uzasadniony interes np. dojazd do posesji, pola, bo korzystały z tej trasy od lat. Na to, aby wjechać na ścieżkę trzeba mieć specjalne pozwolenie urzędowe, osoby które nie mają takiego pozwolenia nie mają prawa wjeżdżać na ścieżkę i są karane mandatami. Ścieżki są regularnie monitorowane przez Straż Miejską.

Nam zależy na bezpiecznym przemieszczaniu się po ścieżkach. Doskonale Pan wie, że poszanowanie prawa w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Pozostają regularne kontrole i mandaty.

z poważaniem

Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

Inna sprawa, że jeden post wyżej ktoś pyta ile się czeka na pozwolenie na jazdę samochodem po ścieżkach...

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 kwi 2014, 08:50 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Niestety nie byłem. Wybieram się w tym tygodniu na odcinek Trzebniów - Ostrężnik. Cieszy mnie, że sprawa pojawiła się w TV. Widocznie jest większe grono niezadowolonych z obecnego rozwiązania. Zastanawiam się, kiedy to dotrze do ludzi w UMiG Żarki. Wypowiedzi pani Rzecznik raczej o tym nie świadczą. Póki co zachęca nas do biegania za samochodami z aparatem fotograficznym lub komórką :shock:. Na moje pismo brak dotąd odpowiedzi.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2014, 13:29 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Dostałem wczoraj maila z Urzędu Marszałkowskiego w odpowiedzi na pismo, które wysmażyłem jeszcze w marcu. Zapowiadają, że sprawa odcinka Trzebniów - Ostrężnik będzie niebawem przedmiotem kontroli na zakończenie realizacji rzeczowej projektu. Cokolwiek to znaczy, niech kontrolują! Trudno zaakceptować to, co się tam dzieje. Kontrole straży miejskiej nie rozwiążą problemu, który samemu wywołano - to mydlenie oczu, że w sprawie coś się robi.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2014, 11:28 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9149
Lokalizacja: Włodowice
Cytuj:
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak

wraz
z Wójtem Gminy Janów Sławomirem Krzyształowskim
i Wójtem Gminy Niegowa Krzysztofem Motylem
serdecznie zapraszają

do wzięcia udziału w otwarciu Szlaku atrakcji turystycznych - Ścieżki spacerowo-rowerowej w północnej części Województwa Śląskiego na terenie gmin Żarki, Niegowa, Janów

w dniu 25 kwietnia 2014 r. o godz. 13.00


Miejsce: nieopodal skrzyżowania dróg DW 798 w ciągu ul. Ofiar Katynia i ul. Targowej w Żarkach

Mile widziana obecność w stroju sportowym i z rowerem

ATRAKCJA:
Prezentacja zabytkowych rowerów z kolekcji red. Wojciecha Mszycy, m.in. 100-letniego Adlera 1 z 1914 r. oraz unikatowego Światowita Extra z ok. 1935 r., z Fabryki "Światowit" w Myszkowie.


źródło: materiały nadesłane z UMiG Żarki

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 27 kwi 2014, 11:25 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Promocja ścieżek ruszyła a sprawa ruchu samochodowego nadal nierozwiązana. Zbliża się majowy weekend, większy ruch turystów. Zastanawiam się na co czekają urzędnicy, na wypadek? Widocznie w Polsce potrzeba wstrząsu, aby coś ruszyć albo kogoś przekonać, bo po dobroci - przed szkodą, nie dajemy rady za wiele zrobić. Żal tylko, że być może (oby nie!!!) ktoś musi przypłacić te eksperymenty organizacyjne zdrowiem albo życiem. Pani rzecznik z UMiG Żarki ogranicza się póki co do narzekań na poziom przestrzegania prawa w Polsce, tak jakby od wczoraj tu mieszkała i nie znała zwyczajów polskich kierowców. Ja ze swej strony nie polecam na razie tego produktu (bubla?) turystycznego, zwłaszcza pieszym i rolkarzom.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2014, 08:33 

Dołączył(a): 08 lip 2010, 09:53
Posty: 70
Po tak uroczystym otwarci ścieżek rowerowych w Żarkach, i wspaniałe spoty reklamowe w TVP Katowice w niedzielę postanowiłem przejechać się, i zobaczyć nowy nabytek trzech gmin wykonany za unijne i gminne fundusze. Mamy problem z samochodami jeżdżącymi po ścieżkach, no nie spotkałem ale przeraziła mnie informacja na tablicach umiejscowionych na ścieżkach. Nie wiem jak można robić takie buble i kto za to odpowiada, żeby takie coś odebrać i wypłacić grube pieniądze. Konstrukcje tablic zostały wkopane do ziemi a wokół zrobiono obmórówkę z kamienia wapiennego. Ten "fundament" przy każdej tablicy już się rozsypuje i tablice się chwieją przy większej wichurze będą powywracane, a może i dobrze bo w końcu zostaną poprawione błędy merytoryczne, które są na tablicach a są to: na Ostrężniku mamy jaskinie Ostrą, na parkingu w Siedlcu mamy fotkę Diabelskich Mostów a podpis Brama Twardowskiego, w Złotym Potoku mamy Aleję Klonową a tu występuje Aleja Dębowa i tak na każdej tablicy można się dopatrzeć i błędów ortograficznych i merytorycznych ale najgorsze jest to dlaczego turystów wprowadza się publicznie w błąd. Dlaczego wydaje się tak duże pieniądze na ścieżki a robi się totalny bubel czy naprawdę koordynator projektu gmina Żarki nie miał nad budową inżyniera nadzoru i kto to odebrał jednym słowem MASAKRA.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2014, 20:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Samochodów dziś nie spotkałem (na szczęście) ale za to taką kartkę


Załączniki:
20140501_192622.jpg
20140501_192622.jpg [ 270.66 KiB | Przeglądane 5742 razy ]

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 maja 2014, 14:34 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Samochody to, moim zdaniem, przede wszystkim problem odcinka Trzebniów - Ostrężnik. Pojawiają się tam, bo trasa ta jest wygodnym skrótem z np. Trzebniowa czy Ludwinowa do drogi wojewódzkiej 793. Jest to więc kwestia kalkulacji, bez zważania niestety na obowiązujące zakazy.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2014, 19:21 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9149
Lokalizacja: Włodowice
Tak dla porównania:

Obrazek

foto z tekstu http://www.znajkraj.pl/majowy-rower-prz ... -i-kaszuby co prawda tam dla odmiany jest narzekanie na szuter, ale tu o szerokość głównie i brak kolosalnej ingerencji w krajobraz idzie...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 maja 2014, 20:38 

Dołączył(a): 08 lip 2010, 09:53
Posty: 70
Takie ścieżki na Kaszubach jak pierwsze wybudowano w Dolinie Wiercicy
w Gminie Janów.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 maja 2014, 06:21 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9149
Lokalizacja: Włodowice
Nie do końca - pierwsza taka ścieżka powstała pod Grodziskami w Dol. Wiercicy. Jednak to szczegół, chodzi tylko o ilustrację jak by być mogło...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 09 maja 2014, 09:10 

Dołączył(a): 08 lip 2010, 09:53
Posty: 70
No właśnie ja też dałem przykład jak winny wyglądać ścieżki, ale ścieżki asfaltowe to tylko nazwa, bo w całym projekcie to chodziło o wybudowanie dróg lokalnych asfaltowych a pozyskanie kasy na projekt pod nazwą ścieżki rowerowe. Znaki postawiono wtedy kiedy zrobił się szum na forum i strasznie pani rzecznik UG ŻARKI informuje, że gmina posiada straż, każe robić fotki i karać. To jest blef i wszyscy dobrze o tym wiemy.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 maja 2014, 09:50 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Ale ten projekt "budowy asfaltowych dróg lokalnych" to chyba nie jest oficjalna informacja, tylko domniemanie :?:

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 09 maja 2014, 14:07 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Nie była to oficjalna nazwa - informacja, ale tak im jakoś wyszło ... :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, 21:29 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Przejechałem się dzisiaj rowerem ścieżką od Żarek do Mirowa. Jechało się cudnie, spotkałem 12 osób z kijami, 5 rowerzystów, 3 rolkarzy i 2 biegaczy, aut 0. Było to ok 19.00, ścieżka świetnie spełnia oficjalne założenia, a te jakieś tam inne mnie nie obchodzą.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Teraz jest 29 mar 2024, 12:57


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL