Teraz jest 28 mar 2024, 09:53




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2011, 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
To jakaś aluzja :evil: :mrgreen: ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 20:40 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Robert napisał(a):
To jakaś aluzja :evil: :mrgreen: ?

A mogę w odpowiedzi załączyć zdjęcie? :mrgreen:

edit:
Jest zgoda, jest fotka - viewtopic.php?p=37114#p37114

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Skoro chcesz mieć do czynienia z członkiem KR i samym Prezesem Dyrektorem :twisted:

Daj, niech się ludzie pośmieją :mrgreen: .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Jeśli chodzi o oznakowanie wszystkich ścieżek jakie się nawiną - kto chce jeździć ten sobie da radę bez słupków, ton żużla, hektolitrów farby i cudacznych budek- niechcącego nawet one nie zachęcą.
Cytuj:
Za PRLa szlaki turystyczne były tylko malowane na drzewach i to dość skromnie i człowiek jakoś zawsze trafił do celu.
Zgadzam się z tym,że często przesadza się z ingerencja w naturę ale to pewnie dlatego,że
Cytuj:
mam nieodparte wrażenie że tymi projektami zajmują się ludzie którzy na rowerze nigdy nie siedzieli
co nie znaczy,że cały pomysł nadaje się wyłącznie do kosza.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
No tak, dla kogoś z zewnątrz nie musi to być śmieszne, wobec tego prostuję, niech się śmieje kto chce :twisted: .

Alkosandrze, ja nie widzę krzty pozytywu w takich ścieżkach, może już przeszedłem do dziadków leśnych :mrgreen: .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 21:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2006, 20:13
Posty: 1487
Mnie się tam podoba. :mrgreen:
Z pewnością projektanci uwzględnili przewagę wiatrów jurajskich, jeżeli chodzi o przeciągi a i latem
jak ktoś będzie czuł niedosyt potu pod koszulką, to pod dachem z PCV uzupełni braki. Na wysokich stołkach nogi świetnie odpoczywają a jeżeli przy okazji ktoś z chmielem w bidonie to pewne, że uderzy on w nogi a nie pójdzie do głowy.
Jeżeli chodzi o drogi szutrowe. " Szlachetnej" jurajskiej roślinności dostatek a zwłaszcza na szlace dobrze się zawsze mają chwasty, które jak się rozplenią przyduszą nadmiar jurajskiej roślinności.
Przed kilku laty mowa była o jurajskiej architekturze i kamieniu wapiennym. Widać, że idea ta padła.
PCV górą.

_________________
Woody Allena cenię za specyficzne poczucie humoru
Wojciecha Pokorę również za nazwisko cenię.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2011, 22:42 

Dołączył(a): 22 gru 2009, 12:04
Posty: 188
Lokalizacja: Olkusz
Robert napisał(a):
ja nie widzę krzty pozytywu w takich ścieżkach

Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2011, 15:14 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
niezła ta fota, panowie prawie na bezdechu a w tle piękny okiennik :mrgreen:


wszędołaz nie zrozumiał, hmmm.......


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2011, 21:28 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
:? przecież oni podprowadzali na każdym podjeździe

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2011, 21:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
No, jeszcze sprowadzaliśmy bo zawsze było za stromo :P . Dobrze, że mnie przeniosłeś na barana przez błotko, przynajmniej sobie butów nie upaprałem :twisted: .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2011, 14:04 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Na totemach zawisły "gustowne" blaszane tablice z mapami oraz kierunkowskazami. Całość wygląda powiedzmy kontrowersyjnie. Na tablicach z mapami można doszukać się błędów np. SuliMy zamiast SuliNy. Pod Rzędową wiato-przystanek skończony ba nawet już "ochrzczony". Na blatach stały 4 puste półlitrówki. I tu jedno zdanie w tym temacie. Te budki będą w 10% służyły turystom a w 90% okolicznej zmotoryzowanej młodzieży ponieważ są tak umiejscowione, że dojazd każdym pojazdem silnikowym nie stanowi najmniejszego problemu. Będzie tak jak w Morsku. Ilekroć tam przejeżdzam jest w wiacie impreza na całego łącznie z muzyką z dwóch samochodów naraz ;).

Podsumowując, bo wiem że będzie to czytała osoba odpowiedzialna za projekt.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że idzie ku lepszemu w kwestii szlaków rowerowych w naszym regionie. Szlaki poprowadzono przez mało wymagające tereny i dla przeciętnego turysty są w sam raz. Przyczepiłbym się natomiast do wykonania tej całej infrastruktury. Wspomniane blaszane tablice nie dość, że wyglądają jak przysłowiowe "gó..o w kadzi z ponczem" i nie komponują się za nic z drewnianymi totemo-palami to jeszcze są do nich przytwierdzone w taki sposób, że odlecą przy pierwszym większym wietrze. Następna rzecz to te nieszczęsne przystanki. Tak samo jak tablice. Pasują nijak do otoczenia. Można je było zrobić w stylu drewniano jurajsko góralskim albo w każdym innym byle nie takim jak jest. Wiem przesadzam ale wyglądają "kontrowersyjnie" na tle jurajskich pól i lasów. Na koniec wypada sprawdzić pisownię na mapach zanim się je odda do druku, wykonania. A tak to jest kolejny powód do śmiechu. Mam również nadzieję że ta infrastruktura będzie utrzymywana w należytym stanie technicznym. Bo jak sięgne pamięcią do roku 2010 to przez cały sezon nie dało się uprzatnąć szlaków turystycznych po styczniowym lodzie. Co odbiło się szerokim echem na ogólnopolskich forach tematycznych.
Na przyszłość tak jak pisałem kilka postów wyżej. Wystarczy na odpowiednim forum, nawet anonimowo poddać temat jakie to mają marzenia jurajscy rowerzyści i będzie gotowy projekt zgodny z oczekiwaniami większości. Wprowadzi się konieczne zmiany aby to wszystko było wykonalne i zgodne z europejskimi normami i wszyscy będą zadowoleni.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 lis 2011, 20:53 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Masz racje i wszyscy rowerzyści z okolicy mają podobne zdanie. Idzie ku lepszemu, ale kierunek nie do końca prawidłowy. Trasy prowadzą po znanych istniejących drogach, ścieżki powstają na mapach i kuszą rowerzystów z poza Jury niezliczoną ilością. Budynki i tablice są ważne ale rowerzysta to nie leniuch który będzie tam przesiadywał. W krajach gdzie ludzie jeżdżą na rowerach a nie turyści, ścieżki rowerowe są niezależnymi drogami które bezkolizyjnie wyprowadzają rowerzystę z miasta.
Inną sprawą są szlaki rowerowe związane raczej z turystyką.
Uważam że na Jurze szlaków jest wystarczająco, ale nowych asfaltowych ścieżek przy głównych drogach ciągle brak.
Jedyną która fajnie wyprowadza z miasta to ta od Stawki w kierunku basenu Rudniki ma od niedawna nową kremową nawierzchnię. W cale nie musiał być tam duży nakład finansowy.
W budowie jest ścieżka asfaltowa z Wart do Wydry i to chyba jedyna asfaltowa w powiecie. Zrobili tam ładny mostek na którym pewnie nie jeden wyglebi na śliskich deskach.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2011, 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
miki napisał(a):
Na totemach zawisły "gustowne" blaszane tablice z mapami oraz kierunkowskazami. Całość wygląda powiedzmy kontrowersyjnie.

Do tej pory podtrzymywałem się z krytyka projektu do puki nie zobaczyłem tych "map" jak dla mnie porażka jeśli chodzi o wielkość i czytelność :!: Nie wiem czy wielmożną unie nie stać wykupić mapy z Compass-u albo przynajmniej na niej się wzorować bo to co wisi nie zachęca bynajmniej mnie do śledzenia trasy. Takie moje odczucie, może po prostu się mylę bo przyzwyczaiłem się za bardzo do map papierowych ... :?

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2011, 16:07 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Żeby było weselej miejsce postojowe sfotografowane przez Kill(a) jest zaznaczone na "mapie" w zupełnie innym miejscu niż jest w rzeczywistości. Idę o zakład, że nastepnym razem jak się zatrzymam i opanuje nerwy związane ze studiowaniem mapy to znajdę kolejny błąd :!:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 gru 2011, 22:27 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Tyle, że to jest projekt na który ktoś daje pieniądze i takie niechlujstwo razi... Nawet jak ktoś się już oswoi z innością tych map to i tak będzie zawiedziony, że w zaznaczonym miejscu nie będzie mógł odpocząć pod ładnym zadaszeniem.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 09:53


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL