Teraz jest 28 mar 2024, 14:53




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 maja 2008, 12:12 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Obiecuję, poprawię się :oops:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2008, 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
A my wlasnie wrocilismy z Pienin i Spiszu - powiem Wam - zadnych prawie smieci, zwlaszcza po slowackiej stronie, nawet w miastach. Ale i Pieniny sa czysciutkie, tak, ze moze te smieci, to jest nasza regionalna specjalnosc?
P.S. relacja at: http://picasaweb.google.pl/polyfem/PieninySpisz042008 - zdjec ze Spiszu nie ma praktycznie, bo mialem tylko mala karte do aparatu:)poza tym - czesc fotek jest "rodzinnych"

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 maja 2008, 12:30 

Dołączył(a): 15 kwi 2008, 13:23
Posty: 62
Lokalizacja: Czeladź
Zdjecia z dol.Wodącej, którą odwiedziłem 1 maja. Smieci w postaci plastikowych butelek przy jaskiniach Zegar (na zdjeciu) i Biśnik. Nie wiem, dlaczego pseudoturyści upatrzyli sobie główne atrakcje doliny Wodącej jako miejsca składowania odpadów. Na drugim zdjęciu dzikie wysypisko śmieci przy niebieskim szlaku w pobliżu zamku smoleńskiego.

Przy jaskini Zegar.
Obrazek

Przy szlaku Warowni Jurajskich
Obrazek

_________________
pozdrowienia
grek74
moje wyprawy: https://picasaweb.google.com/PrestoGrzegorzK


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 maja 2008, 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
Ho,ho - to moze zaden tam taki, ale oto dzisiejsza fotka z kamieniolomu przy Mirowskiej. Syf, ze glowa boli - na calym terenie:( Poza tym - to naprawde urocze miejsce...


Załączniki:
A tu - ktos dbajacy o przyrode postawil nawet kosz na smieci w centrum kamieniolomu:)
DSCN1435.jpg
DSCN1435.jpg [ 118.95 KiB | Przeglądane 21652 razy ]
DSCN1434.jpg
DSCN1434.jpg [ 145.64 KiB | Przeglądane 21657 razy ]

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 maja 2008, 06:56 

Dołączył(a): 21 lut 2008, 08:53
Posty: 14
Lokalizacja: Częstochowa
Miejsce może urocze ale prawda jest taka że nikt się nim nie interesuje a biorąc pod uwagę że to w mieście, to jaki rewelacyjny park można by tam urządzić.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2008, 07:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
outsider napisał(a):
Miejsce może urocze ale prawda jest taka że nikt się nim nie interesuje a biorąc pod uwagę że to w mieście, to jaki rewelacyjny park można by tam urządzić.

Mnie osobiscie podoba sie jego "dzikosc", wiec wole juz zasmiecone, ale bez alejek :)

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 08:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Michał napisał(a):
v3rt napisał(a):
Przestań szerzyć defetyzm. Mało, ale jednak coś da. Poza tym, gdyby takie sprzątanie było naprawdę "społeczne" to dałoby bardzo dużo.

Ale społeczne nie będzie - gdyby społeczeństwo nie śmieciło to nie istniał by problem, oczywiście poza nielicznymi wyjątkami. Takie akcje dają półgłówkom poczucie że i tak jacyś ekologowie posprzątają. Dostał by jeden z drugim po 500 mandatu to kolejnym razem by się poważnie zastanowił, "kumplom" też by powiedział, a może nawet by już więcej nie przyjechał "bo oszołomy awanturę o puszkę po piwie zrobiły"...

Chwilunia, powiedzmy jedną rzecz głośno - fakt, że ludzie nie będą więcej śmiecić nie sprzątnie tego, co już w trawie leży. Ja i tak uważam, że społeczeństwo już się trochę zreflektowało i nie ciepie papierków wszędzie dookoła - choćby z tego prostego powodu, że przy weekendowych tłumach na Jurze taki niedorozwinięty może narazić się na krytykę kogoś innego, a tego nasza nacja boi się straszliwie.

Krótko mówiąc - ja się z Tobą Michał zgadzam, że trzeba edukować, i że najfajniej to by było jakby ludzie nie śmiecili. Ale te śmieci gromadzą się od kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu lat! Ja sprzątałem, Ty sprzątałeś - nie powiesz mi, że po łąkach nie leży pełno starych puszek po konserwach, szklanych butelek po oranżadkach, itd. I edukacja tego faktu nie zmieni. W tym momencie przechodzimy dalej, do tego...

Michał napisał(a):
v3rt napisał(a):
Fajnie by było. Ale dywagacje "co by było gdyby..." sobie darujmy. Obecnie, i chyba długo to się jeszcze nie zmieni, bardziej prawdopodobne jest to, że śmieci sprzątnie ekologiczny korpus wyprawowy z innego układu gwiezdnego, niż pracownicy opłaceni przed gminę (jaaaaaaaaasne) czy właścicieli (JAAAAAAAAAAAAAAAAASNE).

Teraz Ty szerzysz defetyzm - prędzej czy później do takiej sytuacji dojdzie, nie zdziwił bym się zbytnio widząc taką akcję w Mirowie. A że samorządowcy pewnych rzeczy nie widzą, czy też widzieć nie chcą, czy też nie mają pieniędzy to zupełnie inna kwestia.

...kto powinien to sprzątnąć. Też się zgadzam, że kiedyś ktoś ten problem dostrzeże i jakieś kosze i ekipy sprzątające się pojawią. Ale łatwo sobie odpowiedzieć gdzie - w Mirowie, w Morsku, na Górze Zborów, dookoła zamku w Podzamczu, a jak kurniki skończą to zapewne wzdłuż szlaku na Górę Birów. A reszta? Tam, gdzie większość forumowiczów lubi sobie w ciszy pochodzić? Za 10 lat? 20? Nigdy?

Michał napisał(a):
Cytuj:
Michał napisał(a):
@v3rt - gdzie te śmieci chciałbyś wysypać? koło nowego pola namiotowego? i myślisz że coś by to dało???

Edukacja, proszę bardzo.

Edukować niby kogo chcesz w ten sposób, pomijając fakt że pole jest z boku, to chyba zbyt słabo znasz lokalne realia :twisted:
Myślisz że o istnieniu nielegalnych wysypisk, kamionek wydobywających kamień na skalę przemysłową, wjeżdżaniu samochodami pod skały, nielegalnych "polach" namiotowych itp. nikt nie wie? :lol:
Popytaj Damiana z forum, porozmawiaj z osobami związanymi z samorządami - to nie jest tematyka na forum, niestety...

Z całym szacunkiem, ale gdyby zebrać po Rzędkach 200 litrów śmieci i, za przeproszeniem, rozpieprzyć je przy ścieżce w jakimś widocznym dla spacerowiczów miejscu, po czym postawić stosowną tabliczkę, głoszącą skąd te śmieci, i gdyby ta akcja uzmysłowiła coś nawet tylko 5 osobom na pierdylion odwiedzających to, z całym szacunkiem, będzie to o 5 osób więcej niż da rozmowa z osobami związanymi z samorzadami.

A w sumie to wypadałoby nam wszystkim przestać deliberować i wklejać zdjęcia na forum, a zamiast tego spotkać się kiedyś w weekend na kilka godzin, połazić po lesie i połączyć przyjemne z pożytecznym - czyli rozmowę ze sprzątaniem.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 08:50 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Czyli należy się wspólnie wybrać w jakieś rzadziej odwiedzane miejsce (Straszykowe może?) i tam posprzątać informując wcześniej właściwy UG.
Natomiast tak jak pisałem "nie widzę sensu" sprzątania miejsc "mających gospodarzy" ponieważ wyjdą z założenia po co sprzątać jak jacyś naiwniacy to zrobią...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 maja 2008, 13:10 

Dołączył(a): 27 kwi 2008, 17:07
Posty: 12
Lokalizacja: Sosnowiec
No ilość śmieci na szlakach jest miejscami przerażająca. W lesie między Zdowem a Bobolicami widziałem nawet coś, co wyglądało na kawałek karoserii samochodu lub quada (dokładnie rozpoznać nie umiałem). Poza tym setki butelek szklanych i plastikowych, reklamówek, jakieś folie poobwiązywane wokół gałęzi i worki narzucone na małe drzewka, kupki niedopałków (chyba z opróżnianych samochodowych popielniczek), nie mówiąc już nawet o paczkach po cukierkach, czipsach itp. Najbardziej jednak podłamał mnie widok foliowych torebek pełnych łupinek po jajkach i innych pozostałości pikniku. Skoro dany "turysta" już pozbierał resztki po pikniku, to co stało na przeszkodzie, żeby zawiązać siatkę, zabrać ze sobą i wyrzucić gdzieś do śmietnika? Widocznie torebka z łupinkami z jajek okazała się za ciężka.


Swoją drogą - między Bobolicami a Mirowem ustawiono kosze na śmieci i chyba pozwoliło to ograniczyć problem, bo śmieci jest tam mniej niż w okolicznych lasach. Skoro więc z lenistwem się nie wygra i ludzie nie chcą nosić jakże ciężkiej pustej butelki po Coli w plecaku, to może dałoby się ustawić kosze przy szlakach turystycznych?


Inna bajka to dzikie wysypiska w lasach. To już kompletny ewenement. Każdy właściciel domu musi mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci. Jaki jest więc sens wyrzucania ich do lasu, skoro i tak śmieciarz jest opłacony i po śmieci przyjedzie? Głupota nie zna granic.[/list]

_________________
http://www.pajacyk.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2008, 15:14 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Misiekh napisał(a):


Inna bajka to dzikie wysypiska w lasach. To już kompletny ewenement. Każdy właściciel domu musi mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci. Jaki jest więc sens wyrzucania ich do lasu, skoro i tak śmieciarz jest opłacony i po śmieci przyjedzie? Głupota nie zna granic.[/list]

No własnie głupota nie zna granic, ale trzeba równiez popatrzeć na to z drugiej strony. Na przykład takie okoliczne zawierciańskie miejscowości obsługiwane przez firmę "R jakoś tam". Kosze na śmieci o pojemnosci 0,125 m 3 i wywożone raz w miesiącu. Umowa jest - jest. Tylko jest jedno ale, taki kosz wystarcza na 2 tygodnie dla 2 osobowej rodziny. Jeśli chcesz drugi kosz płać 2x więcej NIKT tam na taki układ nie pójdzie. Ergo - śmieci lądują w lesie...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 maja 2008, 18:09 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Mam pomysł :twisted: Proponuję, żeby w przypadku stwierdzenia dzikich wysypisk śmieci, braku porządku czy innych nieczystości pisać do konkretnych władz miast i gmin. Najlepiej z dokładnym opisem miejsca i zdjęciem, a kto potrafi to mógłby dodać skan mapy z zaznaczeniem felernego miejsca.
Jest bowiem taka podstawowa ustawa na którą można się powołać - czyli ustawa z dnia 08 marca 1990r. "o samorządzie gminnym"(tekst jedn. Dz.U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ). Artykuł 7 ust.1 tejże ustawy stwierdza, że" zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań włąsnych gminy. Wszczególności zadania własne gminy obejmują sprawy:
pkt 1 m.in : ochronę środowiska i przyrody;
pkt 3 m.in usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, utrzymanie czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, utrzymywanie wysypisk, unieszkodliwianie odpadów komunalnych.

W związku z powyższym dla ułatwienia sprawy koleżeństwu forumowiczów zamieściłem poniżej kilka adresów e-mailowych do poszczególnych gmin i zaznaczyłem w miarę (mam nadzieję) dokładnie spis miejscowości wchodzących w zasięg danej gminy.

MIASTO ZAWIERCIE
Prezydent - Mirosław Mazur
adres e-mail: sekretarz@um.zawiercie.pl

Niektóre dzielnice i sołectwa Miasta Zawiercie: Blanowice, Kromołów, Żerkowice, Karlin, Pomrożyce, Skarżyce, teren ośrodka Morsko z najbliższymi przyległościami.


GMINA NIEGOWA
Wójt -Krzysztof Motyl
adres e-mail: urzad@niegowa.pl, wojt@niegowa.pl

Niektóre sołectwa Gminy Niegowa: NIEGOWA, Mirów, Bobolice, Lutowiec, Moczydło, Ludwinów, Antolka, Ogorzelnik.


GMINA KROCZYCE
Wójt - Stefan Pantak
adres email: kroczyce@kroczyce.pl

Gminne sołectwa: KROCZYCE, Lgotka, Lgota Murowana, Piaseczno, Kostkowice, Dzibice, Biała Błotna, Dobrogoszczyce, Szypowice, Huta Szklana, Browarek, Pradła, Podlesice, Przyłubsko, Siamoszyce, Gołuchowice, Trzciniec, Siemiężyce, Siemiężyce-Dołki, Siemiężyce-Wrzoski, Siemiężyce-Zefirek.


GMINA OGRODZIENIEC
Burmistrz Miasta i Gminy - dr inż. Andrzej Mikulski
adres e-mail: ogrodzieniec@ogrodzieniec.pl

Obszar: Miasto Ogrodzieniec i sołectwa: Śrubarnia, Żelazko, Ryczów, Ryczów - Kolonia, Podzamcze, Kiełkowice, Fugasówka, Giebło, Giebło-Kolonia, Gulzów, Mokrus, Markowizna.


GMINA WŁODOWICE
Wójt - Krzysztof Szlachta
adres email: urzad@wlodowice.pl

Gminny obszar: WŁODOWICE, Góra Włodowska, Hucisko, Morsko, Kopaniny, Parkoszowice, Rudniki, Rzędkowice, Skałka, Zdów.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2008, 06:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
Swietny pomysl, J-23 :D Tylko obawiam sie, ze po jakims czasie soltysi beda latac i z broni krotkiej i dlugiej ubijac kazdego turyste na Jurze, aby tylko miec mniej roboty :) Ale pomysl, dobry, wiadomo, ze jesli zaczyna grzmiec, to czesto jest z tego burza.

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 maja 2008, 12:28 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
J-23 napisał(a):
Mam pomysł :twisted: Proponuję, żeby w przypadku stwierdzenia dzikich wysypisk śmieci, braku porządku czy innych nieczystości pisać do konkretnych władz miast i gmin. Najlepiej z dokładnym opisem miejsca i zdjęciem, a kto potrafi to mógłby dodać skan mapy z zaznaczeniem felernego miejsca.
Jest bowiem taka podstawowa ustawa na którą można się powołać - czyli ustawa z dnia 08 marca 1990r. "o samorządzie gminnym"(tekst jedn. Dz.U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ). Artykuł 7 ust.1 tejże ustawy stwierdza, że" zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań włąsnych gminy. Wszczególności zadania własne gminy obejmują sprawy:
pkt 1 m.in : ochronę środowiska i przyrody;
pkt 3 m.in usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, utrzymanie czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, utrzymywanie wysypisk, unieszkodliwianie odpadów komunalnych.

W związku z powyższym dla ułatwienia sprawy koleżeństwu forumowiczów zamieściłem poniżej kilka adresów e-mailowych do poszczególnych gmin i zaznaczyłem w miarę (mam nadzieję) dokładnie spis miejscowości wchodzących w zasięg danej gminy.

MIASTO ZAWIERCIE
Prezydent - Mirosław Mazur
adres e-mail: sekretarz@um.zawiercie.pl

Niektóre dzielnice i sołectwa Miasta Zawiercie: Blanowice, Kromołów, Żerkowice, Karlin, Pomrożyce, Skarżyce, teren ośrodka Morsko z najbliższymi przyległościami.


GMINA NIEGOWA
Wójt -Krzysztof Motyl
adres e-mail: urzad@niegowa.pl, wojt@niegowa.pl

Niektóre sołectwa Gminy Niegowa: NIEGOWA, Mirów, Bobolice, Lutowiec, Moczydło, Ludwinów, Antolka, Ogorzelnik.


GMINA KROCZYCE
Wójt - Stefan Pantak
adres email: kroczyce@kroczyce.pl

Gminne sołectwa: KROCZYCE, Lgotka, Lgota Murowana, Piaseczno, Kostkowice, Dzibice, Biała Błotna, Dobrogoszczyce, Szypowice, Huta Szklana, Browarek, Pradła, Podlesice, Przyłubsko, Siamoszyce, Gołuchowice, Trzciniec, Siemiężyce, Siemiężyce-Dołki, Siemiężyce-Wrzoski, Siemiężyce-Zefirek.


GMINA OGRODZIENIEC
Burmistrz Miasta i Gminy - dr inż. Andrzej Mikulski
adres e-mail: ogrodzieniec@ogrodzieniec.pl

Obszar: Miasto Ogrodzieniec i sołectwa: Śrubarnia, Żelazko, Ryczów, Ryczów - Kolonia, Podzamcze, Kiełkowice, Fugasówka, Giebło, Giebło-Kolonia, Gulzów, Mokrus, Markowizna.


GMINA WŁODOWICE
Wójt - Krzysztof Szlachta
adres email: urzad@wlodowice.pl

Gminny obszar: WŁODOWICE, Góra Włodowska, Hucisko, Morsko, Kopaniny, Parkoszowice, Rudniki, Rzędkowice, Skałka, Zdów.



GMINA OLSZTYN
Wójt - Tomasz Kucharski
e-mail: sekretariat@olsztyn.ug.gov.pl

Sołectwa: OLSZTYN i m.in Kusięta, Turów, Bukowno, Skrajnica, Biskupice, Zrębice Pierwsze, Krasawa.


GMINA ŻARKI
Burmistrz miasta i gminy - Klemens Podlejski
e-mail: poczta@umigzarki.pl

Miasto Żarki z dzielnicami Olesiów, Leśniów, Przewodziszowice oraz sołectwa Kotowice, Jaworznik, Czatachowa, Zawada,Suliszowice, Jaroszów, Wysoka Lelowska, Przybynów, Ostrów, Zaborze.


GMINA JANÓW
Wójt - Adam Markowski
e-mail: gmina@janow.pl

Sołectwa: JANÓW i m.in. Siedlec, Ostrzęznik, Potok Złoty, Góry Gorzawskie, Apolonka, Bystrzanowice, Sokole Pole, Skowronow, Żuraw, Lipnik, Teodorów.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2008, 14:30 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
J-23 napisał(a):
J-23 napisał(a):
Mam pomysł :twisted: Proponuję, żeby w przypadku stwierdzenia dzikich wysypisk śmieci, braku porządku czy innych nieczystości pisać do konkretnych władz miast i gmin. Najlepiej z dokładnym opisem miejsca i zdjęciem, a kto potrafi to mógłby dodać skan mapy z zaznaczeniem felernego miejsca.
Jest bowiem taka podstawowa ustawa na którą można się powołać - czyli ustawa z dnia 08 marca 1990r. "o samorządzie gminnym"(tekst jedn. Dz.U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ). Artykuł 7 ust.1 tejże ustawy stwierdza, że" zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań włąsnych gminy. Wszczególności zadania własne gminy obejmują sprawy:
pkt 1 m.in : ochronę środowiska i przyrody;
pkt 3 m.in usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, utrzymanie czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, utrzymywanie wysypisk, unieszkodliwianie odpadów komunalnych.

W związku z powyższym dla ułatwienia sprawy koleżeństwu forumowiczów zamieściłem poniżej kilka adresów e-mailowych do poszczególnych gmin i zaznaczyłem w miarę (mam nadzieję) dokładnie spis miejscowości wchodzących w zasięg danej gminy.

MIASTO ZAWIERCIE
Prezydent - Mirosław Mazur
adres e-mail: sekretarz@um.zawiercie.pl

Niektóre dzielnice i sołectwa Miasta Zawiercie: Blanowice, Kromołów, Żerkowice, Karlin, Pomrożyce, Skarżyce, teren ośrodka Morsko z najbliższymi przyległościami.


GMINA NIEGOWA
Wójt -Krzysztof Motyl
adres e-mail: urzad@niegowa.pl, wojt@niegowa.pl

Niektóre sołectwa Gminy Niegowa: NIEGOWA, Mirów, Bobolice, Lutowiec, Moczydło, Ludwinów, Antolka, Ogorzelnik.


GMINA KROCZYCE
Wójt - Stefan Pantak
adres email: kroczyce@kroczyce.pl

Gminne sołectwa: KROCZYCE, Lgotka, Lgota Murowana, Piaseczno, Kostkowice, Dzibice, Biała Błotna, Dobrogoszczyce, Szypowice, Huta Szklana, Browarek, Pradła, Podlesice, Przyłubsko, Siamoszyce, Gołuchowice, Trzciniec, Siemiężyce, Siemiężyce-Dołki, Siemiężyce-Wrzoski, Siemiężyce-Zefirek.


GMINA OGRODZIENIEC
Burmistrz Miasta i Gminy - dr inż. Andrzej Mikulski
adres e-mail: ogrodzieniec@ogrodzieniec.pl

Obszar: Miasto Ogrodzieniec i sołectwa: Śrubarnia, Żelazko, Ryczów, Ryczów - Kolonia, Podzamcze, Kiełkowice, Fugasówka, Giebło, Giebło-Kolonia, Gulzów, Mokrus, Markowizna.


GMINA WŁODOWICE
Wójt - Krzysztof Szlachta
adres email: urzad@wlodowice.pl

Gminny obszar: WŁODOWICE, Góra Włodowska, Hucisko, Morsko, Kopaniny, Parkoszowice, Rudniki, Rzędkowice, Skałka, Zdów.



GMINA OLSZTYN
Wójt - Tomasz Kucharski
e-mail: sekretariat@olsztyn.ug.gov.pl

Sołectwa: OLSZTYN i m.in Kusięta, Turów, Bukowno, Skrajnica, Biskupice, Zrębice Pierwsze, Krasawa.


GMINA ŻARKI
Burmistrz miasta i gminy - Klemens Podlejski
e-mail: poczta@umigzarki.pl

Miasto Żarki z dzielnicami Olesiów, Leśniów, Przewodziszowice oraz sołectwa Kotowice, Jaworznik, Czatachowa, Zawada,Suliszowice, Jaroszów, Wysoka Lelowska, Przybynów, Ostrów, Zaborze.


GMINA JANÓW
Wójt - Adam Markowski
e-mail: gmina@janow.pl

Sołectwa: JANÓW i m.in. Siedlec, Ostrzęznik, Potok Złoty, Góry Gorzawskie, Apolonka, Bystrzanowice, Sokole Pole, Skowronow, Żuraw, Lipnik, Teodorów.




Można też pisać do ZESPOŁU PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w Złotym Potoku, ul. Kościuszki 9, 42-253 Janów
e-mail: zpkpotok@zpk.com.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2008, 08:52 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
A oto plon ostatniej podróży po gminie Kroczyce i Włodowice.
To się w paru przypadkach kwalifikuje chyba do zgłoszenia do służb mundurowych :twisted:
Na wszystkich poniższych zdjęciach widać jak okoliczna ludność potrafi "zagodpodarować" rowy strzeleckie. Na drugim zdjęciu od góry widać resztkę betonowego schronu z 1944r. wypełnionego czym się da. Zainteresowani wiedzą że te "cuda" mozna znalezć nad wsią Hucisko w odległości ok. 100 m od wiezy GSM.


Załączniki:
Hucisko k. Rzędkowic 4.jpg
Hucisko k. Rzędkowic 4.jpg [ 176.47 KiB | Przeglądane 21230 razy ]
Hucisko k. Rzędkowic 3.jpg
Hucisko k. Rzędkowic 3.jpg [ 188.39 KiB | Przeglądane 21230 razy ]
Hucisko k. Rzędkowic 2.jpg
Hucisko k. Rzędkowic 2.jpg [ 156.07 KiB | Przeglądane 21230 razy ]
Hucisko k. Rzędkowic 1.jpg
Hucisko k. Rzędkowic 1.jpg [ 131.71 KiB | Przeglądane 21230 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 14:53


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL