Teraz jest 28 mar 2024, 15:08




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 maja 2008, 09:07 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
A to ciąg dalszy dziadostwa. Jak ktoś szedł czarnym szlakiem od strony Rzędkowic do Morska to zaraz po wejściu do lasu po prawej stronie jest taka dewastacja że .... "zabić to mała kara".


Załączniki:
Smieci-Rzędkowice-czarny szlak 5.jpg
Smieci-Rzędkowice-czarny szlak 5.jpg [ 174.94 KiB | Przeglądane 19711 razy ]
Smieci-Rzędkowice-czarny szlak 1.jpg
Smieci-Rzędkowice-czarny szlak 1.jpg [ 157.57 KiB | Przeglądane 19711 razy ]
Smieci-Rzędkowice-czarny szlak.jpg
Smieci-Rzędkowice-czarny szlak.jpg [ 160.49 KiB | Przeglądane 19711 razy ]
Smieci Rzędkowice-czarny szlak 4.jpg
Smieci Rzędkowice-czarny szlak 4.jpg [ 152.3 KiB | Przeglądane 19711 razy ]
Smieci Rzędkowice-czarny szlak 3.jpg
Smieci Rzędkowice-czarny szlak 3.jpg [ 165.56 KiB | Przeglądane 19711 razy ]
Smieci Rzędkowice-czarny szlak 2.jpg
Smieci Rzędkowice-czarny szlak 2.jpg [ 153.2 KiB | Przeglądane 19711 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2008, 09:40 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
No i jeszcze trochę. Na koniec zostały "delicje" :evil: Tak jak kiedyś zachwalałem, tak teraz stanowczo odradzam przyjazd nad zbiornik wodny koło Kostkowic-Dzibic w Gminie Kroczyce. Panuje tam totalny rozgardiasz. Teren nad wodą jest połączeniem kopalni odkrywkowej ze śmietniskiem. Auta wjeżdzają nad sam brzeg. Ogólnie skrajna dewastacja. A teren jest w zasięgu Jurajskiego Parku Krajobrazowego. I to wszystko jest zapewnie wiadome władzom gminy bo ludziska zjeżdzają się tam nawet z 50 km.


Załączniki:
Kostkowice nad zalewem 9.jpg
Kostkowice nad zalewem 9.jpg [ 132.21 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 8.jpg
Kostkowice nad zalewem 8.jpg [ 113.25 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 7.jpg
Kostkowice nad zalewem 7.jpg [ 118.96 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 6.jpg
Kostkowice nad zalewem 6.jpg [ 116.69 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 5.jpg
Kostkowice nad zalewem 5.jpg [ 168.43 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 4.jpg
Kostkowice nad zalewem 4.jpg [ 150.01 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 3.jpg
Kostkowice nad zalewem 3.jpg [ 152.43 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 2.jpg
Kostkowice nad zalewem 2.jpg [ 145.24 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem 1.jpg
Kostkowice nad zalewem 1.jpg [ 170.28 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Kostkowice nad zalewem.jpg
Kostkowice nad zalewem.jpg [ 176.11 KiB | Przeglądane 19690 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2008, 19:34 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
I jeszcze małe :evil: co nieco niestety. Najbardziej wkurza mnie wywalenie odpadów azbestowo- gruzowo -popiołowych w korycie chwilowo wyschniętego źródliska rzeczki Wodząca koło Lgoty Murowanej.


Załączniki:
Śmieci-Piaseczno a Lgota M..jpg
Śmieci-Piaseczno a Lgota M..jpg [ 140.4 KiB | Przeglądane 19663 razy ]
Śmieci -azbest- Piaseczno.jpg
Śmieci -azbest- Piaseczno.jpg [ 163.69 KiB | Przeglądane 19663 razy ]
Śmieci - Lgota Murowana źródlisko.jpg
Śmieci - Lgota Murowana źródlisko.jpg [ 170.3 KiB | Przeglądane 19663 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2008, 09:03 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
inicjatywa fotografowania dzikich wysypisk już weszła w życie w postaci portalu smieci-stop:
http://bedzin.naszemiasto.pl/wydarzenia/853664.html
Cytuj:
Internauci sami zamieszczają w serwisie zdjęcia dzikich wysypisk. Na czarną listę z naszego województwa trafiły m. in. Katowice, Wodzisław, Ogrodzieniec, Gorzyce i Częstochowa. Sukces odniósł Jakub Terakowski z Krakowa. W czasie jednej ze swoich wycieczek zauważył stertę śmieci przy szlaku turystycznym wiodącym przez Zagacice w gminie Czernichów w pobliżu Krakowa. Informacje o nim wysłałem do portalu i do urzędu gminy. Czernichowscy urzędnicy w ekspresowym tempie kazali uprzątnąć wysypisko


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 maja 2008, 09:54 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Tom napisał(a):
inicjatywa fotografowania dzikich wysypisk już weszła w życie w postaci portalu smieci-stop:
http://bedzin.naszemiasto.pl/wydarzenia/853664.html
Cytuj:
Internauci sami zamieszczają w serwisie zdjęcia dzikich wysypisk. Na czarną listę z naszego województwa trafiły m. in. Katowice, Wodzisław, Ogrodzieniec, Gorzyce i Częstochowa. Sukces odniósł Jakub Terakowski z Krakowa. W czasie jednej ze swoich wycieczek zauważył stertę śmieci przy szlaku turystycznym wiodącym przez Zagacice w gminie Czernichów w pobliżu Krakowa. Informacje o nim wysłałem do portalu i do urzędu gminy. Czernichowscy urzędnicy w ekspresowym tempie kazali uprzątnąć wysypisko


Tom wielkie dzięki za informację :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2008, 10:27 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Oooo i znalazła się odpowiednia strona do tego typu zdjęć :D
Myślę, że tutaj chcemy raczej poogladąć inne zdjęcia a całe serie ze śmiećmi czy kilkanaście źle zaparkowanych samochód i ich nr rejestracyjne , to chyba nie to forum.
Wystraczy,że tutaj zasygnalizujesz problem - jedno/dwa zdjęcia. Takie jest moje zdanie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2008, 20:25 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Oczywiście że skorzystam z podanego adresu :D . Ale tu także mam zamiar nadal wstawiać zdjęcia. Bo moim celem jest nie samo w sobie pokazywanie zdjęć śmieci ale zaktywizowanie jak najwięcej osób do działania na rzecz Jury pięknej i czystej.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2008, 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
niestety poza zapchaniem serwera niczego nie osiągniesz, śmiecący nie czytają forum, wszyscy doskonale znamy te widoki, jeśli chcesz coś zrobić to wysyłaj zdjęcia na adresy urzędów miast, powiatów, wojewódzkich, tutaj nic nie zdziałasz


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 09:34 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Też tak myślę, wklejanie tutaj mnóstwa fotek z zanieczyszczonych miejsc nie ma sensu.
To nie jest ten adres.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 14:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
Ja popieram J-23 - jest uparty, lubie takich ludzi :) Nie daj sie i dzialaj dalej, Hans!

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 20:57 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
Byłem dzisiaj nad zalewem w Dzibicach. Niezły bajzel tam jest wokoło. Wszędzie śmieci, śmieci i ludzie w campingach i "odpoczywają na łonie natury :lol: " i "wcale a wcale im śmieci nie przeszkadzają :mrgreen: " . Nawet nie zrobiłem zdjęć, bo i po co.

_________________
Rafał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2008, 13:23 

Dołączył(a): 27 kwi 2008, 17:07
Posty: 12
Lokalizacja: Sosnowiec
Też byłem nad zalewem w Dzibicach, tylko że wczoraj ;). Śmieci to jedna rzecz (nawet całe worki ze śmieciami ;) ), druga to "pustynnienie" okolicy. W tej części, gdzie jest barek w blaszanej budce i gdzie kiedyś było zdajsie pole namiotowe (po południowej stronie zalewu, po południowej stronie biegnącej tamtędy szosy) coraz bardziej ubywa trawy, a przybywa piachu. Ludzie wjeżdżają tam autami i zrywają kolejne pasy trawy, coraz bardziej powiększając kawał terenu zajęty samym piachem. Trawa nawet nie ma kiedy odrosnąć, bo w sezonie są tam dziesiątki, jeśli nie setki aut dziennie. W rezultacie coraz bardziej rośnie "spustynniony" obszar.

_________________
http://www.pajacyk.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2008, 07:25 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Żeby nie było że nic nie robię. Wysłałem w czwartek pismo do Wójta Gminy Kroczyce. Przesłałem zdjęcia ze skanem mapy i poprosiłem o usunięcie śmieci w ciągu miesiąca. Trzeba liczyć termin od dzisiaj. A co będzie to czas pokaże.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2008, 07:50 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Zapewne dostaniesz odpowiedź iż teren nie należy do UG Kroczyce (do niedawna pozostawał w gestii Starostwa, lub jakieś instytucji związanej z gospodarką wodną).

Odnośnie zdjęć - jak na razie nie mam nic przeciwko, no może w trochę mniejszej ilości, lub mniejszy rozmiar/waga (super jakość nie jest potrzebna w tym wypadku).
Z jednej strony większość z forumowiczów aż za dobrze zna te widoki, ale z drugiej strony taka "promocja" jest nie korzysta dla samorządów i może w przyszłości podziała to mobilizująco???

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 maja 2008, 07:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
Uwazam, ze Michal ma racje (kurde, dolaczam do grona paziow :)) Na pewno fotki moga byc mniejsze, ale byc powinny. One nie tylko moga mobilizowac gminy. Moga mobilizowac, takze NAS. A mysle, ze takie akcje powinny zaczynac sie od pojedynczych osob i stopniowo "drazyc" ku gorze. W ten sposob - wierze, ze naprawde J-23 i jemu podobni - czyli chyba my wszyscy - ratujemy Jure przed zasmieceniem, rozdeptaniem, rozjechaniem i czym tam jeszcze...

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 15:08


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL