Teraz jest 28 mar 2024, 12:57




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 wrz 2007, 17:46 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Dziś w Skalnym odbyło się spotkanie poświęcone projektowi:

Zajazd jurajski – wykonanie modelowej dokumentacji – projekt umożliwi wdrożenie jednolitej wizualnie sieci obiektów gastronomiczno – turystycznych, które będą się komponować z krajobrazem Jury
i stanowić będą swojego rodzaju wizytówkę tego obszaru.

http://www.perlajury.pl//index.php?opti ... &Itemid=36


Dyskusje poprzedziło 5 krótkich prelekcji przybliżających historię, środowisko naturalne i zagadnienia jego ochrony itp.


Obrazek
Wójt gminy Włodowice - Krzysztof Szlachta

Obrazek
dr Jan Maciej Waga - Katedra Geografii Fizycznej UŚ

Obrazek
Tomasz Labocha - ZPK woj. śląskiego

Obrazek
Piotr van der Coghen - GJ GOPR

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 wrz 2007, 22:27 

Dołączył(a): 04 mar 2007, 21:42
Posty: 29
Lokalizacja: POZNAŃ
Michał napisał(a):
Dziś w Skalnym odbyło się spotkanie poświęcone projektowi:

[i]Zajazd jurajski – wykonanie modelowej dokumentacji – projekt umożliwi wdrożenie jednolitej wizualnie sieci obiektów gastronomiczno – turystycznych, które będą się komponować z krajobrazem Jury
i stanowić będą swojego rodzaju wizytówkę tego obszaru.


Sądzę, że może warto byłoby skorzystać (lub tylko je poznać) z wielkopolskich doświadczeń sprzed 35 lat. Wtedy to po wodzą miłościwuie panującego I sekr. KW PZPR Jerzego Zasady zaczęły powstawać w Wielkoplsce "Goścince". Nie pamiętam wszystkich ale było ich kilkanaście (Górzno PODJADEK, Konin STARYKOŃ, Promno - RZEPICHA itd) Miały drewnianą konstrukcję i dach kryty gontem.W ciągu 5 lat spaliły sie prawie wszystkie - zazwyczaj od papierosa, z którym usnął gość w pokoju hotelowym. Ale Wielkopolska była wówczas jedynym obszarem w kraju, gdzie jadąc samochodem można było coś zjeść (tanio nie było) i jak naszła chęć to i się przespać. Większość spalonych odbudowano, zazwyczaj zmieniając konstrukcję na mniej palną. Istnieją do dzisiaj, ale obecnie są obiektami 2 - 3 kategorii. Wyrosła cała masa restauracji i zajazdów, które mają lepszą kuchnię lub niższe ceny. Do tego dołączyła ekspansja stacji BP z niezłymi restauracjami (Jastrowie przykładowo).
Zawsze jest pytanie, czy został już wybrany (wylosowany?, namaszczony?) właściciel tych przybytków?
Bo jeśli robię coś na mojej prywatnej działce to - "bujaj się misiu" - ze wszystkimi typowymi projektami - ja sie muszę wyróżniać!
Jeśli buduję sieć, to oczywiście jednolitość i powtarzalność to jest kasa na etapie projektu, wykonawstwa (mniej) i eksploatacji (więcej). Czyli o to biega jak u MacDo. Tylko czy mamy 5 chętnych do stworzenia sieci "zajazdów jurajskich"?
"Chłopskie Jadło" Kościuszki się wysypało, "Leśne jadło" nie wyszło z lasu. "Lepperki" coś głośno krzyczały, ale na krzyku sie skończyło. Trzyma sie "Sfinks", oczywiście KFC, McDo, hiszpańska Telepizza i może coś jeszcze, ale nie pomnę. Cała reszta to są indywidualne przedsięwzięcia, na szczęście każde inne.
Nie znam tez konferencji, stąd nie chciałbym stosować damskiego sposobu - domyślania się zamiast myślenia.
Ale sam tytuł brzmi złowieszczo - jednolitej wizualnie sieci obiektów gastronomiczno – turystycznych- już mieliśmy pawilony GS SCh w każdej wsi. Co z tego zostało - każdy widzi.
Może warto byłoby kontynuować tę konferencję (jak będzie sympozjum, to poproszę o zaproszenie), ale poświęconą potrzebom turysty jurajskiego - wszak to on ma tu zostawić pieniądze. Sam jednolity obiekt bez owego turysty wymaga tylko wydawania pieniędzy.

A przy okazji - Pan Krzysztof Szlachta powinien chyba zastanowić się nad celowością zatrudniania osoby odpowiedzialnej za PR. Stoi za stołem z bałaganem butelkowym, kto ostatnio widział w jako tako porządnej restauracji plastikowe butelki z napojami na stole? I to na stole przedstawiciela najfajniejszej władzy, bo samorządowej?
To jest niebezpieczny precedens - przyjmijmy, że mam pieniądze, chciałbym wejść w ten biznes; ale dostaję zdjęcia i widze przedstawiciela władzy za takim właśnie stołem. I od razu sobie zadaję pytanie - czy on mi nie będzie chciał narzucić swoich porządków? Jeśli ktos taki przedstawia mi jednolitą wizualnie sieć (zdarzenie estetyczne) , a sam siedzi za takim stołem, to sorry - chyba nam nie jest po drodze.
Ale to było tylko na marginesie, bo winien jest fotograf - po co zrobił zdjęcie?

_________________
myślenie nie boli, ale nieprzyzwyczajonych męczy.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest 28 mar 2024, 12:57


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL