Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Katowice - Kielce
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=34&t=5820
Strona 1 z 1

Autor:  Robert [ 03 kwi 2013, 10:56 ]
Tytuł:  Katowice - Kielce

Znowu będzie można na Jurę pojechać pociągiem.

http://bedzin.naszemiasto.pl/artykul/17 ... 7fbf,1,3,5

"W maju na linię przez Olkusz wrócą bezpośrednie pociągi Katowice-Kielce

...bezpośrednie połączenie kolejowe Katowice - Sosnowiec Południowy - Olkusz - Kielce ma być przywrócone. Decyzja o przekazaniu Przewozom Regionalnym połączeń w relacji Katowice - Sławków - Sędziszów/Kielce zapadła w Katowicach w miniony wtorek.

- Niezadowolenie pasażerów wynikające z konieczności przesiadania się w trakcie podróży było jednym z powodów podjęcia przez województwo rozmów w sprawie ustalenia nowych zasad organizacji połączeń na tej linii - mówi Witold Trólka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. - Ku takiemu rozwiązaniu skłaniały się również samorządy województw świętokrzyskiego i małopolskiego - wyjaśnia Trólka.

Od grudnia ubiegłego roku jadąc pociągiem np. z Olkusza do Katowic trzeba się dwukrotnie przesiadać. Nie można też kupić jednego biletu. Pasażerów jest więc mniej...

....Przewozy Regionalne przejmą całe połączenie już w maju.
- Wtedy znikną uciążliwe przesiadki. Udało się tak przeorganizować rozkład jazdy i obiegi, że Przewozy Regionalne będą, tak jak w poprzednim rozkładzie jazdy, wjeżdżać bezpośrednio do Katowic - informuje Witold Trólka.
Nowy rozkład ma zakładać kursowanie sześciu par pociągów obsługiwanych przez tabor Przewozów Regionalnych. Jak się dowiadujemy, będą to jedyne połączenia na tej trasie.

- Pociągi Przewozów Regionalnych będą stanowić całą ofertę na tej linii - potwierdza Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich i dodaje, że uruchomienie dodatkowych kursów byłoby nieopłacalne.

Jak tłumaczy Witold Trólka, deficyt związany ze świadczeniem usług na tej linii będzie pokryty z budżetu województw, z pieniędzy, które były zabezpieczone na organizację kolejowych przewozów pasażerskich w roku 2013. Inną bolączką linii do Kielc jest niska prędkość. Dziś 23-kilometrową trasę z Sosnowca do Sławkowa pociąg pokonuje w 50 minut.

- Aktualnie na trasie prowadzone są prace utrzymaniowe. Rozważana jest możliwość wykonania rewitalizacji linii z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego na lata 2014-2020"

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/