Teraz jest 28 mar 2024, 13:40




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2012, 10:41 

Dołączył(a): 08 paź 2011, 14:24
Posty: 22
Witam :)
W poniedziałek 12 marca w obecności Tomka, który zagorzale mi kibicował praca magisterska o tematyce Doliny Krztyni została obroniona na 5 :) Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, wypowiedzi na forum, które były dla mnie cennymi wskazówkami. Najbardziej za poświęcony czas dziękuje Tomkowi, Adamowi (Jurasik) i Panu Aleksandrowi!
Efekt pracy zamieszczam poniżej, który być może posłuży TJ jako koncepcja aktywizacji turystycznej Doliny Krztyni i ułatwi pewne działania w Urzędzie Gminy Kroczyce:)
Jeszcze raz serdeczne dzięki i do zobaczenia mam nadzieje nie raz !

Praca mgr: http://www.sendspace.pl/file/0a739e6d7fd3e5d5e1d791d

Temat wydzielony /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 18:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Gratuluję, chętnie bym poczytał ale :

"Wyślij SMS (koszt 2 złotówki) o treści SEND na numer 72926" :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Spróbuj rano, jak nie ma dużego ruchu na serwerze.

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 19:39 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Bardzo się cieszę iż fragment z mojej strony został żywcem przepisany i zamieszczony w "pracy", oczywiście bez podania źródła...

3.2.5 Rys etnograficzny str. 88 z zamieszczonego wcześniej linku, a tekst oryginalny jest na http://jurapolska.com/etnografia.php

Aż przeczytam całość dokładnie.

p.s.
Szczególnie podoba mi się w zalinkowanym dokumencie doc druga strona.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
W takim razie cofam gratulacje :| .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 10:02 

Dołączył(a): 08 paź 2011, 14:24
Posty: 22
Zwyczajnie mogło mi to umknąć, tekst mógł już być przez kogoś kopiowany i źródłem dla mnie nie musiała być podana strona internetowa. Rozumiem że jest to naruszenie praw autorskich ale po co od razu oskarżać nie czekając na wyjaśnienie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 10:12 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Panie Bugajczyk to nie jest jednostkowy przypadek, poniżej próbka.

3.1.1.2 Położenie fizyczno – geograficzne str 30
Cytuj:
między Krakowem a Częstochową rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - krainą pełną skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym potocznie zwana Jurą. Wyżyna Krakowsko - Częstochowska rozciąga się ponad stu kilometrowym łukiem pomiędzy Krakowem a Częstochową.


3.1.1.2 Położenie fizyczno – geograficzne str 31
Cytuj:
Szerokość Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest bardzo zróżnicowana. Jej szerokość waha się od kilku kilometrów w części północnej, aż do 40 kilometrów w części południowej.


http://jurapolska.com/jura.php
Cytuj:
Spójrzmy na mapę naszego kraju, a dokładniej na pogranicze Śląska i Małopolski. Każdy wie gdzie położony jest Kraków, Zagłębie i Częstochowa. Pomiędzy nimi rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - kraina skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym.

Jura Krakowsko - Częstochowska rozciąga się ponad 100km łukiem, pomiędzy Krakowem i Częstochową. Szerokość waha się od kilku kilometrów na północy do blisko 40km w części południowej (na wysokości Zabierzowa), średnio wynosi około 20km.


3.1.2.1 Rozwój i budowa geologiczna str34
Cytuj:
Wyżyna potocznie zwana Jurą jest fragmentem monokliny Śląsko-Krakowskiej rozciągającej się na przedpolu Karpat. Od zachodu sąsiaduje z zapadliskiem górnośląskim, jego południowa granicę stanowi dolina Wisły będąca częścią Zapadliska Przedkarpackiego (Rys. 9). Cała płyta zapadła się pod kątem około 8o w kierunku Niecki Miechowskiej (w kierunku wschodnim).


http://jurapolska.com/geologia.php
Cytuj:
Wyżyna Krakowsko - Częstochowska jest fragmentem monokliny śląsko - krakowskiej, rozciągającej się na przedpolu Karpat. Od zachodu sąsiaduje z zapadliskiem górnośląskim, jego południowę granicę stanowi dolina Wisły będąca częścią zapadliska przedkarpackiego. Cała płyta zapada się pod kątem około 8 stopni w kierunku (pod osady) Niecki Miechowskiej.


3.1.2.1 Rozwój i budowa geologiczna str35-36
Cytuj:
Jednocześnie następuje bardzo intensywny rozwój roślin oraz trwa orogeneza hercyńska. Występują wówczas intensywne ruchy górotwórcze i wzmożona erozja, której produkty pokrywają gnijące szczątki roślin dając początki pokładom węgla, które znajdują się w południowej części Jury. W ostatnim okresie ery paleozoicznej-permie aż do początku triasu Jura była obszarem lądowym. Miały wtedy miejsce bardzo intensywne procesy erozyjne.
Efektem, których są piaskowce i iły o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. ...
W południowej części Jury często możemy natknąć się na skały pochodzenia wulkanicznego (porfiry, diobazy), które są świadectwem na zachodzące zjawiska wulkaniczne występujące w Permie.


http://jurapolska.com/geologia.php
Cytuj:
Karbon
Stopniowo oceany ustępują, powstają płytkie morza i zalewiska, następuje bardzo intensywny rozwój roślin. W tym samym czasie trwa orogeneza hercyńska - mają miejsce znaczne ruchy tektoniczne i wzmożona erozja, której produkty pokrywają butwiejące szczątki roślin dając początek pokładom węgla - południowa część Jury.

Perm
Od końca karbonu, przez cały perm, aż do początku triasu cała Wyżyna beła obszarem lądowym. Miały wtedy miejsce bardzo intensywne procesy erozyjne, efektem których są piaskowce i iły o charakterystycznym czerwonawym zabarwieniu(perm często nazywany jest czerwoną pustynią) W dzisiejszej południowej części Jury często natkniemy się na skały pochodzenia wulkanicznego - porfiry, diabazy, melafiry czy tufity - są to świadectwa permskich zjawisk wulkanicznych.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 10:33 

Dołączył(a): 08 paź 2011, 14:24
Posty: 22
Chciałem publicznie przeprosić i wyjaśnić po krótce zaistniałą sytuacje.

6 lat temu kiedy zaczęła się moja przygoda z Doliną Krztyni, chciałem napisać o niej książkę, którą sobie oprawiłem i mam jedno swoje wydanie (40 stron). Wiedzę czerpałem głównie z materiałów internetowych, nie podawałem źródeł, zmieniałem jedynie szyk zdania.
Kilka elementów wykorzystałem w obecnej pracy, czasem pojedyncze zdania . Po 6 latach przepisując coś ze "swojej książki" przez sekundę nie pomyślałem by szukać jakichś przypisów, bo to przecież "moja książka". Oto geneza tej kwestii.

Jedyne co mogę zrobić to przeprosić za to niedopatrzenie. Obliguje się również do tego że przed ewentualnym przekazaniem jej dalej uzupełnię wszystkie przypisy. Opisania sytuacja nie podważa mojego błędu ale mam nadzieje że chociaż trochę wyjaśnia ten błąd.

Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 18:55 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
ale numer :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 21:20 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Pomimo tej wpadki i pewnie innych błędów praca jest znośna i można się sporo dowiedzieć.
Jak znam życie to twój promotor nie był z tobą w terenie i tak naprawdę niewiele wie o Pradłach czy całej dolinie Krztyni. Nie było za wiele czasu na większą pomoc z mojej strony, ale może i dobrze bo sam szukałeś.
Przeważnie pracę m. pisze się do szuflady mało kto to publikuje. Ty miałeś odwagę wrzucić to na bardzo fachowe forum pełne znających temat recenzentów.

Co by nie było jest to jedyne takie obszerne opisanie tej części Jury

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 21:45 

Dołączył(a): 08 paź 2011, 14:24
Posty: 22
Dziękuje za pozytywny komentarz. Tym bardziej chciałem podkreślić że nie byłem świadomy tego niedopatrzenia, gdybym celowo kopiował pewne frazy to nie chwaliłbym się i nie umieszczał tego na forum autora tekstów. Nie jestem na tyle bezczelnym człowiekiem. Mam nadzieje że mnie zrozumiecie i wybaczycie ten występek. Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 23:31 

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 10:00
Posty: 340
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Nie chcę się czepiać, ale muszę :mrgreen: Mam wątpliwości co do natury prawnej. U nas na uczelni od zawsze tłukli nam do głowy, że 6 miesięcy od obrony nie mamy prawa publikować nigdzie pracy, nawet w internecie. Wg obowiązującego prawa pierwszeństwo publikacji na okres 6 miesięcy przysługuje wyłącznie uczelni. Poszperałem w internecie i wszędzie tak piszą - punkt 15a ustawy o prawie autorskim.

_________________
"Przechodniu! w dzień jasny i pogodny, wnijdź na szczyt wieży, potocz w około okiem, a mimowolnie schylisz kornie czoło przed Stwórcą, poznasz Jego Wielkość!!!"
Roman Hubicki "Opis trzech zamków..." o Smoleniu


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 00:29 

Dołączył(a): 08 paź 2011, 14:24
Posty: 22
Frank - sprawa nie dotyczy kopiowania tekstów Pani Urszuli Myga - Piątek, jej przypisy są obecne w pracy, ale przypis nie jest kopiowaniem.
Sprawa tyczy się czegoś innego.
Tomekarcheo - mi nikt tego nie powiedział, chciałem się podzielić owocem pracy ze wszystkimi zainteresowanymi a mam z tego powodu tylko nieprzyjemności i oskarżenia.
Nie chce by kilka zdań skopiowanych w nieświadomości przekreślało setki godzin mojej pracy a dziesiątki godzin pracy w terenie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 08:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Tomek - jak zwykle prostujesz rzeczywistość pod własne widzimisię a z wątku robisz zaczątek do kolejnej jatki. Jeśli to forum Ci się nie podoba to się z niego wypisz a nie obrażaj innych użytkowników.

Tutaj sprawa jest nie o Tomku tylko o pracy magisterskiej, wyszło niezbyt ciekawie i prawdę mówiąc nie wiem jakie konsekwencje może ponieść autor, gdyby to drążyć. Więc lepiej by to przyschło (dla magistra oczywiście) niż było rozwlekane na cały świat, tutaj nie ma czego bronić, w najlepszym razie można spuścić zasłonę milczenia.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 09:14 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
tomek_ napisał(a):
Nie ma co się denerwować, czy przejmować, bo tak naprawdę, prawdziwych miłośników Jury spotkać można tylko i wyłącznie w terenie a nie na tym forum (poza nielicznymi wyjątkami oczywiście) :)


Za ten tekst dostajesz ostrzeżenie - to jest zwykłe sianie zamętu i wprowadzanie rozkładu na forum.

edycja godz. 9:52

Odnośnie reszty tematu - praca jako całość jest OK, wiadomo że nikt do magisterki nie prowadzi zaawansowanych badań a bazuje się na literaturze.

Piotr Bugajczyk napisał(a):
Nie chce by kilka zdań skopiowanych w nieświadomości przekreślało setki godzin mojej pracy a dziesiątki godzin pracy w terenie.

Zdaje się że o tym rozmawialiśmy telefonicznie:
- po pierwsze to trochę więcej niż kilka zdań, czy naprawdę mam przytoczyć wszystkie "zapożyczenia"
- po drugie, co niby oznacza "skopiowane w nieświadomości" napisane przez magistra, czyżby system edukacji upadł tak nisko?
- po trzecie chodzi również o zapożyczenia opisowe jak np.:
Cytuj:
Pomiędzy nimi rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - kraina skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym
http://jurapolska.com/jura.php


Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, a Tomek w tym temacie tylko pogrąża sprawcę zamieszania, który ma się czym przejmować.

I na koniec jedno, wróć dwa pytania:
- czemu nie wymieniłeś ForumJurajskiego.pl pod koniec pracy, przecież korzystałeś z materiałów tu zawartych?
- czy mając zamiar przekazania pracy Towarzystwu Jurajskiemu zakładałeś że nie zapoznam się z materiałem?

Odebrałem całość jako naprawdę siarczysty policzek i tak jak Robert napisał - po takiej zagrywce każdy rozsądny człowiek na miejscu autora spuścił by uszy po sobie i modlił się żeby wszystko przyschło.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:40


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL