Teraz jest 28 mar 2024, 12:22




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 26 gru 2009, 20:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
wszystko kwestia przyzwyczajeń do danego systemu, kiedyś wziąłem w łapę d700 Nikona i kompletnie mi nie pasował- jakiś taki, pomyslałem :lol: Canonem mogę focić po omacku :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 26 gru 2009, 20:42 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Właśnie o to chodzi, każdy ma inne preferencje, wystarczy przemyśleć, sprawdzić dostępny sprzęt w jakimś MM, a później kupić tam gdzie warunki nam bardziej odpowiadają.

p.s.
Absolutnie nie piszę że Canon, czy Alfal to zły sprzęt, jest wręcz przeciwnie, zresztą to tylko narzędzie, a zdjęcie powstaje w głowie fotografa...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 26 gru 2009, 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Michał napisał(a):
wybrałem coś innego



Co tam nowego u Pana Admina ? Sądząc po ostatnich, mocno myśliwskich opisach, coś w stylu Bigmy ? :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 26 gru 2009, 22:38 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Nie, nic z tego, nie ten zakres finansowy :lol: ale pojawiła się używka Bigmy na allegro.
Myślę dalej nad zamiennikiem kita.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 27 gru 2009, 02:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Ja jestem za Canonem. Tata ma nikona ja mam canona. i jednym i drugim fotografowałem jednak bardziej odpowiada mi canon. Oczywiście to tylko chodzi o gust bo w środku prawie niczym się nie różnią. Wiem tylko jedno, że jak kupować szkło to tylko firmowe. Kiedyś strzelałem sigmą, kitami itp. Teraz mam canonowskie i wiem że są warte tych pieniędzy które na nie wydałem ;). Lepiej zbierać dłużej na dobre szkło niż później zbierać o ten np 1500 zł więcej które wydaliśmy na słabe np Sigmę a którą później trudno sprzedać za dobre pieniądze. Miałem taki przypadek kupiłem szkło canona stałkę 400mm f/5.6L w stanach w sklepie za 2600 pln (koleżanka mi przewoziła więc bez opłat) porobiłem n im zdjecia przeszło 2 lata i sprzedałem w polsce na allegro. Nic niby w tym nadzwyczajnego nie ma ale sprzedałem jako używkę za 3800. Czyli zarobiłem jeszcze na tym 1200 zł. Przemyślcie to. Poniżej podaje link gdzie ja kupuje sprzęt tylko trzeba by miec kogoś kto przewiezie :)
http://www.adorama.com/searchsite/defau ... on%20400mm

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 27 gru 2009, 09:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Michał napisał(a):
Myślę dalej nad zamiennikiem kita.


Znaczy nad przedłużeniem Sigmy ? Jak nie musi być jasny to starszawy 24-90 Pentaksa 3.5-4-5 daje całkiem ładne obrazki :), tylko trudno go trafić.


dawidoruba napisał(a):
Wiem tylko jedno, że jak kupować szkło to tylko firmowe.


Polityka Canona wobec Sigmy jest szeroko znana, jednak inne systemy nie mają tych problemów :P

dawidoruba napisał(a):
Nic niby w tym nadzwyczajnego nie ma ale sprzedałem jako używkę za 3800. Czyli zarobiłem jeszcze na tym 1200 zł.


Nie tylko na szkłach Canona tyle można było zarobić, także na przykładowej Bigmie, ceny w USA + niski wtedy kurs $ dały piękną kombinację.


Ostatnio edytowano 27 gru 2009, 09:39 przez Robert, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 28 gru 2009, 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2007, 17:17
Posty: 309
Lokalizacja: Jaworzno
Ja pod choinką znalazłem : http://www.dpreview.com/lensreviews/tam ... p3_vc_n15/ i obecnie testujemy :mrgreen:

_________________
Marek&Buddy&Wena
http://picasaweb.google.com/nitka.marek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 28 gru 2009, 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Doradzają Mariuszowi osoby które robią fotki - nie boję się użyć słowa - profesjonalne. Ale trzeba sobie powiedzieć że zwykły amator (np ja :roll: ) nie wyciągnie z lustra + marne szkło jakiś super rezultatów. Ja jestem obecnie w posiadaniu czterech aparatów. Miedzy innymi Canona 400D i Fuji 6500 fd. Wiem że zaraz podniosą się głosy że tych dwóch aparatów nie ma co porównywać, ale dla mnie - zupełnego amatora - bardziej przyjazna jest właśnie hybryda Fuji. Dlaczego ?
- nie jest tak delikatna jak lustrzanka.
- obiektyw 28-300
- szumy dopiero widać przy 400 ISO
- manualny zoom co pozwala na zaoszczędzeniu baterii
- cena - 1/3 lustrzanki

Największa wada Canona - CENA DODATKOWYCH SZKIEŁ (!!!) i posiadanie pewnych umiejętności fotografowania, wiedzy i praktyki aby wykonać dobrą fotkę.

Hybryda ma dla amatora podstawową zaletę: na wyświetlaczu widzisz co fotografujesz przy danych ustawieniach. W lustrach tego niema bo na wyświetlaczu widzisz mnóstwo ikonek na których ustawieniach trzeba się znać :P

@Mariusz1 - reasumując: jeżeli przejrzysz wątki w dziale "Jura w obiektywie - technika naszych fotek", i dojdziesz do wniosku że nie wiesz o czym tam piszą (ja mam takie odczucia) to sobie kup hybrydę - taki aparat pomiędzy lustrzanką a kompaktem. Jak taki sprzęt opanujesz to kupisz sobie lustro.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 28 gru 2009, 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
Ja kupując aparat poszedłem prawie dwa lata temu drogą dedukcji Egzora - popatrzyłem w portfel, w granicach 1 tyś się uciułało luźnego, potem testy w necie i wybór padł na Fuji FinePix 5700, typowy kompakt, 10 mln pix, 10-krotny zoom, iso do 800 i w sumie tyle. Aha i to co mi pasowało, ruch optyki w zamkniętym obiektywie (nie ma wysuwanego "ryjka") - a że biorę aparat na manewry, ćwiczenia czy akcje ratowniczo-gaśnicze to było dla mnie ważne.

Przez te dwa lata napstrykałem sporo fotek i dopiero jak mnie wciągnęło i zauważyłem, że warto coś lepszego i do tego pobawiłem się lustrzanką szwagra (canon 10d bodajże) dorosłem do lustrzanki. Niby jego canon i moje finepix mają podobne paramtery podstawowe (matryca) to lustrzanka robi o niego lepsze zdjęcia. I teraz przymierzam się do zakupu canon 450d + podstawowe szło, potem szeroki kąt i potem teleobiektyw. Ale wiem, że kupię nowy, raczej nie będę się bawił w używki - chyba że ktoś znajomy bedzię sprzedawał lustrzankę i będę wiedział dokładnie jaka ona jest. Aha no i mój wyśniony canon ma LiveView - widzisz na ekraniku podgląd fotki jak na kompakcie :D

Jeżeli Mariusz wie, że go fotografowanie wciągnie to warto zaryzykować lustrzankę - tam też da się robi fotki na full automacie i potem stopniowo bawić się w manuale. Jak kupisz teraz kompakta choćby nie wiem jak wypaśnego (nawet jak do wykrywania uśmiechy dodadzą wykrywanie fajnych lasek :D) to z czasem i tak dojdziesz do wniosku, że dorosłeś do lustrzanki jak lubisz focić.

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 28 gru 2009, 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Czy Olympus e420 będzie dobrą lustrzanka która poradzi sobie z ostrością i nie będzie na fotkach ziarna?

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 28 gru 2009, 21:59 

Dołączył(a): 12 lis 2008, 11:14
Posty: 14
Lokalizacja: Będzin
http://www.optyczne.pl
znajdziesz tu trochę mniej lub bardziej obiektywnych testów aparatów min. wspomnianego Olka

_________________
foto


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 29 gru 2009, 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Szymon napisał(a):
(...)Niby jego canon i moje finepix mają podobne paramtery podstawowe (matryca) to lustrzanka robi o niego lepsze zdjęcia. (...)


Oj chyba Ci się Szymonie coś pomyliło :!:

To właśnie fizyczna wielkość matrycy jest największą zaletą lustrzanek. Oznaczenie w kompaktach wielkości matrycy za pomocą ułamka opatrzonego symbolem cala w dzielniku, nie ma nic wspólnego z wymiarami matrycy. Czym iloraz tego ułamka jest większy, tym matryca jest większa. Innymi słowy: FinePix 5700 ma matrycę 1/2.5'' czyli mniejszą od FinePix 6500 1/1.7''.

W lustrzankach wymiary matryc podawane są w mm a nie jak w kompaktach w postaci nic nie mówiącego ułamka. Drugą sprawą jest to ile pikseli upchnęli na danej matrycy, co ma zasadnicze znaczenie w szumach.

Dla porównania dane matrycy FinePix 5700 i Canona 10D:

FinePix 5700 – matryca 1/2.5'' - 5,76 mm x 4,29 mm CCD – 7,1 MPix
Canon 10D – matryca 22,7 mm x 15,1 mm CMOS – 6,3 Mpix

Więc jak widać na powyższym to zupełnie inna klasa aparatu

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 29 gru 2009, 12:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
egzor napisał(a):

FinePix 5700 – matryca 1/2.5'' - 5,76 mm x 4,29 mm CCD – 7,1 MPix
Canon 10D – matryca 22,7 mm x 15,1 mm CMOS – 6,3 Mpix


Wszystko się zgadza (kto nie wierzy tu opisane ) Ale jednego nie rozumie, czemu wielkość ma wpływ na jakość zakładając nawet że ten Canon ma tyle samo Mpix co Fuji to tak jakby o jakości obrazu decydowało ilość cali tv a nie rozdzielczość filmu.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 29 gru 2009, 12:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Kill napisał(a):
czemu wielkość ma wpływ na jakość


Musisz o tym porozmawiać z jakąś kobietą :twisted: .

Dobra, serio, wystarczy wpisać w gugle to co zacytowałem i już wszystko jasne :P , pierwszy wynik http://www.chip.pl/blogi/fotoblog/2009/ ... -znaczenie


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Lustrzanka
PostNapisane: 29 gru 2009, 14:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Mój "lustrzany" Canon ma jeszcze jedną poważną przewagę nad hybrydą - szybkość działania AF :D To się daje zauważyć od razu jak się przesiadam z Fuji 6500.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:22


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL