Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Dwa w jednym.
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=40&t=7196
Strona 1 z 1

Autor:  Marianowski [ 14 lut 2020, 18:43 ]
Tytuł:  Dwa w jednym.

Poszukując dla siebie długiego obiektywu do małego Canona rozważałem wiele opcji.Ponieważ zależy mnie by był mały i lekki pomyślałem że świetnie do tych celów nadawałby się jakiś teleskopik o ogniskowej 420mm. w carbonowej obudowie oraz pozbawiony aberek,czyli zbudowany na soczewkach tzw.ED.Wśród miłośników astronomii uznanie zdobył np.ten produkt TS,(Teleskop Service),firma niemiecka,optyka chińska :wink: https://www.astroshop.pl/teleskopy/ts-o ... r_0_select
Pewnie bym nie zakładał tego wątku gdybym w swych poszukiwaniach nie trafił coś co jest jak w tytule takim trochę kombajnem zarówno dla fotografów jak i obserwatorów ptaków czy nieba.Współpracuje ten wynalazek z każdym statywem foto,za pomocą złączek kompatybilny z każdym aparatem foto a po zastosowaniu odpowiedniej kątówki mamy lunetę obserwacyjną lub teleskop astronomiczny.
Wśród Forumowiczów nie brak fotografów czy miłośników ptaków więc może komuś się spodoba,pooglądać i poczytać można otwierając link.
https://www.astroshop.pl/teleskopy/omeg ... ta/p,33081
Omegon to marka sklepu,produkt też niemiecki z optyką chińską,tyle że tu szkiełka produkują Chinczycy ale z Tajwanu.Tajwańskie firmy już dały się poznać z dobrej strony,choćby popularna już dzisiaj GSO.
Czy go przytulę,jeszcze nie wiem,choć wiele przemawia za BRAĆ.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/