Teraz jest 29 mar 2024, 09:12




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 mar 2008, 09:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Miło słyszeć,tyle ciepłych opinii o okolicach Smolenia.Teraz wiem,że nie jestem zaślepiony w swojej "miłości" .To rzeczywiście jest "inna" Jura,taka która potrafi dać odrobinę spokoju.

Wiesz Opaw77 ciągnie minie w Góry Opawskie bo Pokrzywna,Prudnik,Głuchołazy no i oczywiście Kopa Biskupia to naście lat wakacyjnych wspomnień z czasów kiedy były tam śladowe ilości turystów. Trochę się obawiam konfrontacji wspomnień z teraźniejszością ale w któryś weekend zdradzę Jurę :wink: Taki drobny skok w bok ...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2008, 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Goździk napisał(a):
na fotki czekam z utęsknieniem :)

Trochę już wrzuciłęm do galerii.
Co do rejonu Smolenia, to macie rację. Czadowo. Nawet można się kimnąć w jaskini Jasnej. Zauważam jednak rosnącą liczbę użytkowników tamtego rejonu, co można poznać nawet po babci, która na końcu asfaltu przy dojeździe w stronę Zegarowych kasuje już mamonę za parkowanie (chyba na drodze gminnej). Ale schodzęc gdzieś na boki, omijając główną dolinę wodącej można jeszcze poczuć się swobodnie. Co do ukochanych miejsc, to moim jest Straszykowa Góra. Nie wiem dlaczego, ale tam mi po prostu dobrze. No i wspomniane Ruskie Góry tam są.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2008, 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
ten placyk należy do babci


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2008, 11:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Jonasz widziałem już te fotki i oczywiście uradowały mnie te z Dolinek poniewaz druga wycieczka zaplanowana jest właśnie w te rejony.
a za latem mi się już tęssssssskniiiiiiii bardzooooooo :(

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2008, 12:52 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Widzę, że te okolice działają na nas podobnie, pogodnie, poetycko i ze zbiorem znaków zapytania :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2008, 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
Witam :)

@Goździk

Wycieczka Pilica-Udórz-Dolina Udorki-Kąpiołki-Dolina Wodąca-Podjazd i zjazd w kierunku Gór Bydlińskich a potem lasem do Ryczowa i do Pilicy to piękna trasa (kolory szlaków podam jak w domku będę, bo map jury nie biorą do Gliwic ze sobą. Traska optymalna kilometrażem i zróżnicowaniem terenu, a piękna, w zasadzie zatłoczona czasem bywa Wodąca, ale Udorka jest spokojna i cicha.

PS.W Udorce polecam zatrzymanie się przy skale przy drodze mniej więcej po środku dolinki. Najprawdopodobniej na tej skale gniazdo ma jakieś drapieżne ptaszysko. Widziałem je ze dwa razy :) A w te wakacje mam zamiar zapolować na nie z aparatem.

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2008, 08:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Nie nosisz przy sobie mapy Jury ?? :wink:

Ja tam mam ją jako podstawowe wyposażenie "tornistra" do pracy :D. Zawsze jak dajecie i rozwiązujecie zagadki, lub też opisujecie jakieś miejsca to szukam ich na mapie. W ten sposób moge się uczyć Jury :-)) a i zimowy czas w pracy szybciej biegnie :wink:

Szymonie dokładnie tak jak napisałeś jest w moich planach wymyślone. Nie wiem jak jeszcze z Ryczowa do Pilicy wrócić, bo tam zostawie samochód, ale może czerwonym szlakiem przez Kocikowski Las?

A ta skała o której mówisz to mniej więcej gdzie jest. Widzę tam spichlerz zaznaczony oraz jakieś stawiki, Kapliczkę i krzyż. Przyrzekam ptaszyska nie straszyć i nieniepokoić :!:

Wycieczka planowana na sierpień lub wrzesień, ale może teraz mi podpowiesz gdzie w Pilicy można spokojnie samochodzik zaparkować?

Oczywiście dam znac jak będę rowerki na autko pakował i ruszał w jurajskie klimaty :)

Jonasz sorki że przy twoim powitaniu tak się mi się rozgadało :roll:

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2008, 08:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
siedźcie koło gniazda, za rok już tam ptaszyska nie zobaczycie :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2008, 08:37 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9149
Lokalizacja: Włodowice
Z Ryczowa do Pilicy (dla nie znających terenu) dość fajna jest trasa pod Brzuchacką Skałą, czyli z końca Ryczowa (pętla PKS) jedziemy cały czas główną leśną drogą i wyjeżdżamy na asfalt między Kocikową a stawami w Pilicy skąd rzut beretem na Rynek. Sama droga jest piaszczysta, ale bokiem biegnie wąska w miarę twarda ścieżka, powrót o tyle dobry że czasem można się już zmęczyć :wink: wcześniejszymi etapami, a wraca się prawie że cały czas delikatnie z górki...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2008, 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Już widzę tą drogę dzięki Michale.

Robert nie zamierzam siedzieć pod skałą i czekać na Ptaszka, ale przejeżdżając obok takiego miejsca warto wiedzieć co i jak. Tylko tyle.

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2008, 18:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:16
Posty: 334
Lokalizacja: Pilica
YYYY to ja jednak w poniedziałek spakuje tę mapę Jury :oops:

Co do powrotu z Ryczowa do Pilicy jest ciutkę dłuższy wariant, ale wg mnie lepszy. Nie przez Brzuchacką skałę (droga bardzo piaszczysta momentami) polecam przez Ryczów w stronę Bazelówki i potem na szczycie wzniesienia w polną drogę w lewo do szlabanu i do szutrowej drogi prowadzącej przez las do skrzyżowania Pilica-Kocikowa (po drodze drugi szlaban) i od strony Kocikowy wzdłuż stawów do Pilicy.

PS:Kurka siwa muszę się zmobilizować i tę trasę zaznaczyć na Google maps i wrzucić w wycieczki, albo może nawet przejechać :twisted: jakiś kilometraż i czasomierz podać + co po drodze można spotkać. Bo tak jak czytam swój opis to przed Bazelówką w prawo to wiem gdzie skręcić, ale czy czytający wie :D ?

_________________
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - http://www.sgfp.com.pl

"Fotografia - amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz martwi się o światło" - Henri Cartier-Bresson


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2008, 09:13 

Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:28
Posty: 15
Lokalizacja: częstochowa
Alkosander!

jedź koniecznie w opawskie! a jak już będziesz, to warto zajrzeć na czeską stronę - Zlatohorska Vrchovina - kawałeczek za granicą. rejon miasteczka Zlate Hory. od tych górek w sumie zaczynałem swoją przygodę z tym, co nieco wyżej. wracam tam, kiedy tylko mogę. ostatnio byłem w grudniu 2007. kliknij w link - to parę fotek z wypadu. rejon ciągle dość odludny. niestety, Czesi budują wyciąg na najwyższą górkę Zlatohorskiej Vrchoviny - na Pricny Vrch. ale ludzie i tak rzadko tam zaglądają. same Zlate Hory też są bardzo ciekawe - polecam muzeum i młyny (takie do kruszenia skał). no i jest mnóstwo średniowiecznych szybów po eksploatacji złotego kruszcu
ps. Zlatohorską Vrchovinę traktuję jako czeską część Gór Opawskich
pozdrawiam i przepraszam, że nie na temat Jury (... ale Jurę też bardzo lubię, dlatego tu zaglądam)
fotki:
http://picasaweb.google.com/mjonski/Zla ... inaXII2007


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2008, 14:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2006, 12:35
Posty: 165
Lokalizacja: Zawiercie
Jonasz napisał(a):
Goździk napisał(a):
na fotki czekam z utęsknieniem :)

Zauważam jednak rosnącą liczbę użytkowników tamtego rejonu, co można poznać nawet po babci, która na końcu asfaltu przy dojeździe w stronę Zegarowych kasuje już mamonę za parkowanie
Ta komercjalizacja mnie strasznie wnerwia. A mam pytanie do ciebie czy to jest koło zamku ?

_________________
" zwiększa sie świata majątek ale coraz bardziej znika człowiek "


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2008, 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Znaczy co? Ten parking z babcią? Jest na dojeździe do Zegarowych skał. Do samych skał się nie dojedzie (i na szczęście) a asfalt się kończy, reszta na butach. To jest odbicie z głównej drogi Pilica - Wolbrom około 300 m od zamku. Znajdziesz na mapie bez problemu.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 mar 2008, 14:50 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Babcia zimą nie bierze postojowego, gdy przyjedzie jeden samochód.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 29 mar 2024, 09:12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL