Teraz jest 28 mar 2024, 12:49




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: WITAAAM!
PostNapisane: 01 kwi 2008, 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2008, 00:29
Posty: 6
Lokalizacja: Częstochowa
Witam wszystkich Forumowiczów! Pochodze ze świetokrzyskiego, ale mieszkam teraz w Częstochowie i należę do tych którzy Jurę mogą oglądać całymi dniami i wciąż z niezmiennym zachwytem. Pasjonują mnie przede wszystkim zamki, nie tylko jurajskie - choć te i tak wydaja mi się najpiękniejsze! Staram się oczywiście uwieczniać je na zdjęciach. Przeczuwam że dowiem się tu o wielu ciekawych miejscach, których jeszcze nie odkryłam. Pozdrawiam i zabieram się za czytanie. :lol:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 02 kwi 2008, 07:16 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Witamy!
Zapraszam do czytania i oczywiście udziału w forum.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 02 kwi 2008, 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Oj to ja też Cię przywitam tym bardziej że moim marzeniem jest zwiedzenie wszystkich zamków jakie są w Polsce, ale na rowerku :-)), (a ty jak widze też zameczki lubisz) szalone marzenie ale jest. W tym roku również wybieram się w tereny z których jak mówisz pochodzisz :-). Ja tez chce mieszkać na Jurze :cry:

A witam oczywiście...

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 02 kwi 2008, 11:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2007, 23:37
Posty: 253
Lokalizacja: obywatel świata
Witam. :-)

Krótko, ale gorąco.

Goździk napisał(a):
...moim marzeniem jest zwiedzenie wszystkich zamków jakie są w Polsce, ale na rowerku :-))...


To może czas pomyśleć o zorganizowaniu cyklu eskapad w tym właśnie celu? Jakieś urlopy zsynchronizować i coś pokombinować. W te wakacje już jakieś tam palny się wykluły u mnie, ale .... gdybyś był zainteresowany póki co pomyśleniem nad taką eskapadą, a szukał chętnych to pisz.

Ciekawe ile w naszym kraju jest zamków.....


Pozdrawiam

_________________
http://www.juraonline.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 02 kwi 2008, 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Widzisz przemku_g to co piszesz jest super i tez bym bardzo bardzo chiał wyjechać np na dwa tygodnie urlopu i zwiedzac sobie zamki i oczywiście ruiny zamków bo tych chyba jest troszeczkę więcej niż okazałych dostepnych zamków i pałaców. ale moja sytuacja zyciowa , domowa nie pozwala mi na wycieczki dłuższe niż jedną dobę :-(((((( :cry: tak od 17-18 jednego dnia do 21 dnia następnego. Niestety nic na to nie poradzę i nie chcę poradzić. Do tego jeszcze dochodzi to że moja zona równiez jeździ rowerem ze mną, tak naprawde to ona mnie zaraziła rowerowaniem :) wiec przykro by mi było i jej chyba tez jakbym pojechał sam na kilka dni. przepraszam cie...

jednak oczywiście jak będę u was to dam znac bo plany na ten sezon sa juz mocno sprecyzowane ( no może góry świetokrzyckie troszke sie skomplikowały ale..)

tu znajdziesz moje plany tych powazniejszych wycieczek http://www.bikebrother.com/index.html id mariusz123 więc jakby co to pisz na PW

Ile zamków ??? no cóż teraz własnie zakupiłem sobie książke pt. - "ZAMKI W POLSCE" BOHDAN GUERQUIN i tam jest naprawde bardzo dużo ich opisanych nawet tych po których dzś juz raczej śladu nie ma. Ciekawa pozycja naprawde.

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 03 kwi 2008, 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008, 19:37
Posty: 43
Lokalizacja: Skrzydlów
santa napisał(a):
Przeczuwam że dowiem się tu o wielu ciekawych miejscach, których jeszcze nie odkryłam.

a może też odkryjesz ciekawe miejsca o których z forum się nie dowiesz???


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 03 kwi 2008, 22:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2008, 00:29
Posty: 6
Lokalizacja: Częstochowa
Oj bardzo zameczki lubię Gożdziku, bardzo! A im bardziej zapomniane i im więcej sie trzeba naszukać, tym większa frajda. Może niekoniecznie na rowerku, ale też mi się marzy zobaczenie wszystkich! Piszesz że wybierasz się w świętokrzyskie- na pewno nie pożałujesz-jest co oglądać. Przede wszystkim Zamek Krzysztopór, Szydłów, Bodzentyn, Chęciny oczywiście, i wiele wiele innych mniejszych lub większych ruin. Polecam Mokrsko latem, kiedy przesiadują tam bociany. :D Jakby co zawsze chętnie służę informacją. :D


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 04 kwi 2008, 08:18 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
He... he... No to witam wśród fanów zamków. :D :D :D
Kiedyś nawet liczyłam na bieżąco ile ich już widziałam. :D Ostatnią liczbą było zdaje się pięćset ileś... A przestałam prowadzić poważniejsze statystyki jakieś trzy lata temu. :) :) :)
Najfajniejsze są te zamki, o których nawet tubylcy nie wiedzą. Choć muszę przyznać, że od początków mojej przygody z podróżami (i zamkami, bo to one początkowo były głównym motorem moich wypraw) świadomość społeczna wzrosła. :) Albo zainteresowanie wszelakimi miejscami ciekawymi. W każdym razie coraz częściej ludzie wiedzą, że mury jakiejś chałupy, czy kępa krzaków na polach kryje jakieś cegły zamku. :)
Polecam stronkę pasjonata niemal z mojego podwórka:
http://zamkipolskie.com/


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 04 kwi 2008, 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Santa, a wiesz co mnie się podoba w tych zamkach ? Lubie sobie właśnie połazić po takich ruinach czy też zdrowych okazałych egzemplarzach :) i czytająć wcześniej dzieje danego zamku myśleć o tym, kto tu był, kto mieszkał, jacy wielcy mężowie stawali w jego murach, myśleć i wyobrażać sobie jak były zdobywane, jak musieli biedni ludzie cierpieć itp. Widzieć i słyszeć oczami wyobraźni całe życie i dzieje danego zamku. Usiąść sobie gdzieś obok i wyobrażać sobie jak np jakis król na zamek przyjeżdzał, albo np. jak głosi legenda Kazimierz Wielki spotykał się z Esterka w Bochotnicy i inne takie legendy i opowieści....
Ojjj już mi się chce jakis kolejny zameczek najechać zbrojnie na moim rumaku :lol:
A w świętokrzyckim palujemy zobaczyc i kielce i chęciny no i oczywiście sam park, w Bodzentynie (jak dobrze wszystko wyjdzie ) przespać jedną nockę.
Dzieki santa

emh łaaaałłł ładnie masz tych zamków, ale to chyba nie tylko w Polsce podbijałaś te zameczki ???
ja mam taka mapę z zamkami i sobie zakreślam który już najechałem.
Kurcze mnie to najbardziej boli ten okres w dziejach naszych zamków , kiedy to sami tubylcy mieszkańcy okoliczni rozbierali je na materiały budowlane :( , wiele obiektów tak zostało zniszczonych bezpowrotnie. Teraz faktycznie ta świadomość jest troszkę inna.

a stronka oczywiście znana :-)

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 04 kwi 2008, 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2008, 00:29
Posty: 6
Lokalizacja: Częstochowa
Emh, jak to zrobiłaś, że odwiedziłaś ich az tyle??? W porównaniu do Ciebie wypadam, hm...dość żółto...
Pamiętam, ze na początku mojego zwiedzania też mi się parę razy zdarzyło pojehac "na zamek" i zobaczyc jedynie piękna, zieloną ale zupełnie pustą łąkę :cry:W Zarnowcu to było. Okoliczny mieszkaniec mnie na tą łąkę wyprowadził, pokazał chmury i powiedział "to jest zamek, widzi pani?" Wtedy trzeba umieć sie do swojej wyobraźni odwołac i tyle. :D
Też mi sie trudno pogodzić z tym, że wiele z tych obiektów zostało rozebranych przez samych mieszkańców, jak czytalam na Jurze dość często miało to miejsce :(

Dobrze że ta leganda o Bochotnicy przetrwała, no i że z zamku chociaż te resztki dwóch ścian zostały, a nie pusta łąka tylko.....
A legandy zamkowe piękne! I powietrze tam jakby inne, czuć historię, tajemnice....najlepiej mi się "akumulatory" na zamku ładują...ech!


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 04 kwi 2008, 09:56 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
No, ja właśnie dlatego przestałam katalogować i liczyć te zamki. Bo dopóki jakieś wyraźne ślady w postaci cegieł były, to ok. Pamiętam jak dziś, że stworzyłam rubryki w excelu: zamek, ruina, pałac (bo sporo jest przebudowanych na pałace), dawny zamek (bo w murach np. ratusza czy spichlerza kryją się cegły zamku). Potem musiałam jeszcze dodać: miejsce po zamku. I w tym momencie uznałam, ze to zbyt naciągane i dałam sobie spokój z liczeniem. Poza tym granica pomiędzy zamkiem a pałacem, pałacem a dworem jest dość płynna. Zwłaszcza w tych czasach, po tylu przeróbkach.
Fakt jest też faktem, że nie widziałam kilku całkiem dobrze wygladających obiektów. Np. ruiny zamku w Świeciu w Kotl. Jeleniogórskiej, czy Nowy Jasiniec na Kujawach...


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 04 kwi 2008, 12:52 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Ja to bym odbudował zamek w Żarnowcu nad Pilicą.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 05 kwi 2008, 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
santa napisał(a):
Zamek Krzyżtopór, Szydłów, Bodzentyn, Chęciny

Zaiste, szkieletczyzna to mój drugi rejon wypadowy po Jurze. Szczególnie polecam Szydłów. Jak zobaczyłem to miasteczko pierwszy raz, to z deka szczena mi opadła. Od tego czasu byłem tam już ze 3 razy, ale jeszcze mi się nie udało dotrzeć na święto śliwki. W okolicy jest jeszcze ciekawy Raków, dawna stolica arian polskich. To tych ciekawych, wartych zobaczenia miejscowości doliczył bym jeszcze Wiślicę.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 06 kwi 2008, 08:42 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Jeśli chodzi o Szydłów, to tam jest drugie wgłębienie w bruku po mojej szczęce. Piękne miasteczko, ciekawe czy pakuje się tam pieniądze w renowację. Do katalogu zabytków, które warte są odwiedzenia, dodałbym Kurozwęki mające prywatnego właściciela. Drugi element to Staropolskie Zagłębie Przemysłowe, kapitalny zespół zabytków, który jest nieźle obfotografowany na Panoramio i w Google Earth.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WITAAAM!
PostNapisane: 06 kwi 2008, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Łał no proszę jaka piękna baza informacji się tu zrobiła o świetokrzyskim. No cóż pewnie podczas jednego pobytu nie uda nam się wszystkiego zobaczyć . Coś trzeba bedzie przenieść na następny rok. To może jeszcze bym się dowiedział od Was czy w zagnańsku zatrzymuje się pociąg taki z wawki do kielc ?? :)

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:49


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL