Teraz jest 19 mar 2024, 04:08




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 wrz 2016, 21:32 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Wycieczka po dolinkach przebiegła bez większych problemów. Wpływ na tę wypad miała rewelacyjna pogoda i fajne zainteresowane towarzystwo.
Oczywiście miejsca znane i oklepane ale ciągle mnie osobiście zachwycają
I były to: Dolina Racławki, Sokolica, Powroźnikowa
A że czasu było więcej pozwoliliśmy sobie na przerwy kulinarne
I były to: piwko pod Sokolicą (Brandysówka) i kebab z lodami na rynku w Olkuszu.

Za tymi plusami są niestety minusy w postaci fatalnie oznaczonych szlaków (szczególnie szlaków rowerowych) i dużego ruchu aut na wąskich asfaltach (szczególnie w dolinie Będkowskiej).


Załączniki:
1.Dolina Racławki.jpg
1.Dolina Racławki.jpg [ 249.79 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
2.Racławka.jpg
2.Racławka.jpg [ 241.92 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
3.Racławka.jpg
3.Racławka.jpg [ 168.62 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
4. Dolina Będkowska, Wodospad Szum.jpg
4. Dolina Będkowska, Wodospad Szum.jpg [ 129.58 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
5.Grodzisko 513.jpg
5.Grodzisko 513.jpg [ 156.47 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
6.Racławice.jpg
6.Racławice.jpg [ 136.89 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
7. Powroźnikowa.jpg
7. Powroźnikowa.jpg [ 172.03 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 138.49 KiB | Przeglądane 21783 razy ]
22.png
22.png [ 283.15 KiB | Przeglądane 21783 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2016, 21:35 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
a tu link do galerii Zbyszka https://goo.gl/photos/goSCcxZmSSuwKtdq9

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2016, 06:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Jak zawsze udana wycieczka :wink: Zastanawia mnie tylko czy nikt już z tego forum nie chce jeździć w grupie :?:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2016, 07:51 

Dołączył(a): 07 sie 2014, 16:41
Posty: 113
@ kill, chce, chce tylko często ciężko terminy zsynchronizować jeżeli się pracuje w weekendy :/
Jestem dobrej myśli, może w październiku się uda.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2016, 08:36 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Wycieczka rowerowa pt."Legionowe Termopile na Jurze"

Towarzystwo Jurajskie zaprasza na wycieczkę rowerową która odbędzie się 11 listopada. Spotykamy się pod fontanną przy dworcu PKP w Zawierciu. Start w piątkowy patriotyczny poranek o 9.00, a przewidywany powrót ok.15.

Wycieczka o charakterze turystycznym z kulminacyjnym punktem w Krzywopłotach i Bydlinie gdzie w listopadzie 1914 roku toczyły się zacięte walki Legionów Polskich.
Oczywiście wiele terenowych odcinków po malowniczych zakątkach Jury, okolicy Podzamcza, Smolenia i Ryczowa.

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=xxjsbvpqbfacfltf ślad do pobrania i parametry trasy

poprawiłem link do trasy on-line /Michał


Załączniki:
Planowany przebieg trasy przy dobrej pogodzie
legion14.jpg
legion14.jpg [ 99.84 KiB | Przeglądane 21417 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2016, 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Fajnie, oby pogoda dopisała :)

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2016, 17:44 

Dołączył(a): 07 sie 2014, 16:41
Posty: 113
Norwegowie wróżą, że będzie bez opadów. Z temperaturą od 0 do 3.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2016, 11:41 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Kolejna, z realizowanych przez Jurasika (Adama) w ramach Towarzystwa Jurajskiego, wycieczka rowerowa. Tym razem celem jesiennego wyjazdu był Bydlin i Krzywopłoty które to perfekcyjnie wpisują się w datę wycieczki. 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, a u celu naszego wyjazdu podczas Wielkiej Wojny, dokładniej 17-18 listopada 1914r. rozegrała się Bitwa pod Krzywopłotami nazwana przez Józefa Piłsudskiego "Krzywopłockimi legionowymi Termopilami". Taki też tytuł nadał wycieczce Adam.

Spotykamy się o godz. 9 pod fontanną w Zawierciu i 10 minut później ruszamy na trasę. W sumie w wycieczce udział brało 8 osób, z czego 3 w trakcie musiało odpuścić dalszą jazdę. Niestety z fotek kasza wyszła, pochmurno i szaro było, aparat miałem na niskie ISO ustawiony i większość pstryków w lasach poruszona wyszła. Najbardziej mi szkoda zdjęcia z mijanym na szlaku koło Złożeńca konnym w barwach Jurajskiego Szwadronu Kawalerii.

Trasa samej wycieczki ok. 57-59km i zgodnie z planem 6h zajęła, mój przejazd był o 20km i godzinę dłuższy.

Obrazek
Mapa wycieczki, link do mapki on-line na GPSies (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)

Obrazek>
Na groblach dawnych stawów koło Markowizny.

Obrazek
Rondo w Bzowie.

Obrazek
Bzów, skąd asfaltem nad nieczynnym kamieniołomem do pierwszych zabudowań Podzamcza i na Górę Birów.

Obrazek
Góra Birów.

Obrazek
Góra Birów.

Obrazek
Omijając Górę Janowskiego i ruiny ogrodzienieckiego zamczyska podążamy szuterkiem w stronę Pasma Smoleńsko-Niegowonickiego.

Obrazek
Zjazd do Ryczowa.

Obrazek
Na niebieskim szlaku przed Złożeńcem jednemu z uczestników bębenek w piaście odmawia posłuszeństwa i dalej ruszamy już tylko w 5 osobowym składzie.

Obrazek
Zjazd niebieskim szlakiem na dno Doliny Wodącej.

Obrazek
Wdrapujemy się na Zegarowe Skały, ja z Kilem i rowerami zostajemy pod płytami Zegarowych i reliktem średniowiecznego umocnienia, a 3 osoby wspinają się do Jaskini Jasnej i na punkt widokowy nad nią. Z zegarowych ruszamy błotnistą ścieżką grzbietem w stronę Grodzisk.

Obrazek
Podejście na Grodzisko Pańskie.

Obrazek
Wchodzimy na szczyt skałek wieńczących Grodzisko Pańskie w Dolinie Wodącej.

Obrazek
Na zejściu/zjeździe z Grodziska.

Obrazek
Na zejściu/zjeździe z Grodziska.

Obrazek
Na zejściu/zjeździe z Grodziska.

Obrazek
Docieramy do osady Góry Bydlińskie i teraz bardzo przyjemny odcinek miejscami ostro w dół do Krzywopłotów.

Obrazek
Zjazd czerwonym pieszym wąwozami z Gór Bydlińskich.

Obrazek
W Bydlinie był rozgrywany XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów”
Najpierw wizyta na cmentarzu pod obeliskiem upamiętniającym poległych tu Legionistów, później odpoczynek i przerwa na posiłek na terenie ruin zamku. Pod cmentarzem spotykamy grupkę rowerzystów m.in. z Zawiercia i okolic na rowerach trekingowych, którzy corocznie 11.11 jeżdżą do Bydlina

Obrazek
Na skróty (ścieżką którą przejechałem m.in. w listopadzie 2014r.) dojechaliśmy do Stoków.

Obrazek
Przy starym Młynie w Stokach.

Obrazek
Hucisko na południowych zboczach Pasma Smoleńsko-Niegowonickiego.

Obrazek
Niemiły odcinek piaszczystą drogą (stale delikatnie pod górkę) przecinający Pasmo Smoleńsko-Niegowonickie z Huciska do Żelazka.
Choć w porównaniu do alternatywnego podjazdu południowym skrajem Ciesnecia (którędy przeprowadziłem jedną z tras opracowanych w 2008r dla Jurajskiej Organizacji Turystycznej), nie było źle ;)

Obrazek
Krępa.

Obrazek
Bród na Potoku Ogrodzienieckim przed Józefowem.

Obrazek
Podmokła i błotnista Dolina Czarnej Przemszy między Józefowem a Zawierciem.
Koło fontanny w centrum Zawiercia rozstajemy się po 6h wspólnej jazdy, a ja po własnym śladzie wracam via Blanowice i Parkoszowice do domu.

Podziękowania dla prowadzącego i wszystkich uczestników wycieczki.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 lis 2016, 13:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Mniej słońca mieliście, niż u mnie, ale chyba całkiem niezła pogoda na rower.
Michał, spróbuj coś w tym stylu, mniej dziubania na kompie
https://play.google.com/store/apps/deta ... geotracker .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2016, 13:49 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Nie miałem ze sobą telefonu, a samo wyklikanie trasy na gpsies.com nie jest zbyt uciążliwe.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 lis 2016, 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, 11:28
Posty: 183
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Uuu... na Krępie nadal wody ani śladu. Smutno :cry:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2016, 08:58 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Dzięki Michał za wyręczenie mnie z relacji, specjalnie nie ma co dodać. Było miło i sympatycznie dla większości bo nie wszyscy przejechali całą trasę. Na szlakach Jury bardzo ślisko, a dodatkowo liście przysłaniają korzenie i kamienie. Poszaleć się nie dało, o czym się przekonałem glebując w Górach Bydlińskich. W Krzywopłotach i Bydlinie radosna patriotyczna atmosfera, prawdopodobnie za rok wycieczka na 11 listopada też dotrze w miejsca związane z legionami.
Dzięki wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce.


Załączniki:
1.Udostępnione jaskinie Birowa.jpg
1.Udostępnione jaskinie Birowa.jpg [ 161.59 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
2. Birów w ponurej scenerii.jpg
2. Birów w ponurej scenerii.jpg [ 196.94 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
3. Awaria na niebieskim szlaku przed Złożeńcem.jpg
3. Awaria na niebieskim szlaku przed Złożeńcem.jpg [ 208.26 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
4. Na szczycie Zegarowych Skał.jpg
4. Na szczycie Zegarowych Skał.jpg [ 107.07 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
5. Pomimo brzydkiej pogody widok na zamek był niezły.jpg
5. Pomimo brzydkiej pogody widok na zamek był niezły.jpg [ 106.95 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
6. Grodzisko Pańskie.jpg
6. Grodzisko Pańskie.jpg [ 175.33 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
7. Było naprawdę ślisko i bardzo stromo.jpg
7. Było naprawdę ślisko i bardzo stromo.jpg [ 143.06 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
8. Mój ulubiony odcinek, zjazdz G.Bydlińskich.jpg
8. Mój ulubiony odcinek, zjazdz G.Bydlińskich.jpg [ 200.14 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
9. Bardzo ślisko i sporo liści zasłaniających szlak.jpg
9. Bardzo ślisko i sporo liści zasłaniających szlak.jpg [ 255.69 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
10. Główny cel naszej wycieczki czyli cmentarz legionistów.jpg
10. Główny cel naszej wycieczki czyli cmentarz legionistów.jpg [ 149.6 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
11.Zamek w Bydlinie.jpg
11.Zamek w Bydlinie.jpg [ 114.16 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
12.Młyński stawik w Stokach.jpg
12.Młyński stawik w Stokach.jpg [ 193.31 KiB | Przeglądane 21045 razy ]
13. Ania a za nią młyn.jpg
13. Ania a za nią młyn.jpg [ 234.29 KiB | Przeglądane 21045 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2016, 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Kto nie był niech żałuje, tempo było mocna rekreacyjne czyli dla każdego a poranne zimno było do zniesienia, dzień później było gorzej :mrgreen: Dzięki wszystkim i mam nadzieje że jeszcze cośw tym roku pojeździmy :twisted:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2016, 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
Gratuluje wycieczki. Niestety nie mogłem uczestniczyć, choć byłem rzut kamieniem. Obiecałem dzieciakom udział w biegach w Bydlinie. Mając wielki smak na tą wycieczkę odbyłem ją w niedzielę. Warunki zrobiły się zimowe i wracałam przecierając śnieg z okularów.

_________________
http://www.rodaki.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Teraz jest 19 mar 2024, 04:08


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL