Teraz jest 19 mar 2024, 03:16




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 kwi 2017, 00:29 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Rozpoczynamy kolejną edycję wycieczek rowerowych po Jurze, Górach Świętokrzyskich, Beskidzie Śląsko-Morawskim i Jesionkach. W tym roku poza jurajską rozgrzewką wybierzemy się na zdobycie łysych szczytów tzn. Łysica (Łysogóry, G. Świętokrzyskie), Lysa Hora (Beskid Ś-M), Pradziad (Jesionki).

Jurajskie Intro to pierwsza wycieczka po urokliwych Skałkach Kroczyckich z Łysakiem, która już za kilka dni. Kolejna wycieczka planowana jest 3 maja do Krakowa, rocznicę uczcimy wjazdem na kopiec Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.
Wycieczki pozostałe odbędą się Łysica w czerwcu, Lysa Hora w lipcu, Pradziad w sierpniu. Trasy te wymagają większego przygotowania logistycznego i powinny być omówione w gronie zadeklarowanych osób.
Planowane są również wycieczki jesienne.
Zapraszam: Adam Bakalarczyk Towarzystwo Jurajskie


Załączniki:
122.jpg
122.jpg [ 200.73 KiB | Przeglądane 26730 razy ]
333.jpg
333.jpg [ 180.83 KiB | Przeglądane 26730 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 kwi 2017, 20:19 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
No nikt nic nie napisze? Żadnego zainteresowania?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 kwi 2017, 21:13 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Ślad najbliższej wycieczki...


Załączniki:
44.jpg
44.jpg [ 99.75 KiB | Przeglądane 26639 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2017, 07:12 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Napisze - ładne grafiki, mi szczególnie przypadły do gustu ze względu na klasyczną kolorystykę mapy.
Ale że nie ma na niej Włodowic :mrgreen:

Niestety wygląda że nawet na pierwszą wycieczkę nie będę mógł pojechać, gdyż pokrywa się ze szkoleniem w OPNie, które nietypowo w niedzielę zorganizowano.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 kwi 2017, 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Mnie również podobają się plakaty :wink: Od Mirowa mogę pociągnąć dalej terenem jakby co :P

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2017, 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Super trasa, szkoda że rower mam rozebrany na części pierwsze


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2017, 16:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Jeśli pogoda będzie jaka-taka (podobna do dzisiejszej), to się stawię.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2017, 17:42 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Dziękuję za wspólną wycieczkę. Wszystkie zdjęcia dam trochę później.


Załączniki:
01.jpg
01.jpg [ 231.11 KiB | Przeglądane 26438 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2017, 06:39 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Co to za boschowski elektryk? Jak w terenie się sprawdzał i ile aku wytrzymał?

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 kwi 2017, 08:19 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Czuję się wywołany do odpowiedzi, bo głównie ja jeździłem na tym sprzęcie. Po wycieczce, o 15:00, umówieni byliśmy w Villa Verde na testy rowerów Scotta, a tak w zasadzie na testy wszystkich najwyższych modeli tego producenta. Punkt ten stał się integralną częścią wycieczki, bo większość jej uczestników pojechała również na testy.

Ja miałem zarezerwowany rower elektryczny, w tym przypadku Scott E-Genius 910 (jeden z tańszych rowerów na testach, bo za niecałe 19 tysięcy złotych). Rower miał wszystkie możliwe bajery, łącznie ze zdalnym sterowanie wysuwem sztycy. Jeździłem na nim przez 45 minut w grupie, która wybrała sprzęt MTB - czyli jakieś 10 osób.

Co do odcinków asfaltowych - przyspieszenie wspaniałe, wystarczy lekko kręcić pedałami, żeby napęd przejmował całe obciążenie na siebie, rozpędzając rower do 25km/h, kiedy to następowało odłączenie silnika. Powyżej tej prędkości trzeba było korzystać wyłącznie z własnych mięśni, co przy tak ciężkim sprzęcie było męczące. Niestety na normalnym rowerze jechałbym po asfalcie szybciej. Ten sam silnik montowany jest również w rowerach sprzedawanych w krajach, w których ograniczenie prędkości jest na poziomie 45km/h, tak więc prawdopodobnie to kwestia oprogramowania.

Prosty teren, szutry, piachy - Scott idzie jak burza, nadal można jechać by szybciej na normalnym rowerze, ale tym jedzie się przyjemniej, bo wybiera praktycznie wszytko. Trzeba jednak kontrolować dużą masę roweru (dokładnie nie wiem ile ważył, ale ze 25kg na pewno). Z załączonym napędem ciężko również zawrócić, bo minimalne naciśnięcie na pedały, zwłaszcza w trybie Turbo, powoduje gwałtowne przyśpieszenie roweru.

Prawdziwa zabawa zaczęła się na Strachach, i widać było, że to jest właściwe przeznaczenie tego roweru. Podjazd od strony Zawiercia - jak większość uczestników objazdu pamięta - nawet niespecjalnie trzymałem się ścieżki, bo rower i tak utrzymywał tam niemożliwą do osiągnięcia z mięśni prędkość 24-25km/h. Duża masa roweru też przydawała się na podjeździe, bo roweru kompletnie nie podnosiło na stromiźnie. Tutaj przyjemność była największa.

Co do baterii to się nie wypowiem, podczas godzinnej jazdy w trybie Turbo zeszła jedna kreska (z 5). Cały czas podawany był zasięg przy obecnym poziomie naładowania, ale to zależy od wybranego trybu jazdy i samego terenu, w którym będziemy jeździć.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2017, 08:28 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Dzięki za odpowiedź Pawle.
Jak jeździ po asfalcie rower ze wspomaganiem wiem bo kupiłem żonie wersję miejsko/trekingową dwa tygodnie temu też z napędem Boscha i już trochę km na nim zrobiłem. Głównie ciekawi mnie jak z wytrzymałością akumulatora w terenowej jeździe ciężkim rowerem z grubymi oponami na naszych pagórkach.

Moje wrażenia tu i tutaj.
Dziś żona pojechała nim po raz pierwszy do Podzamcza, zobaczymy co powie ;)

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 kwi 2017, 12:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Tańsze e-bike oferują już polskie firmy, przyzwoity sprzęt można mieć za 4-6 tys. zł, a za nieco ponad 8 tys. zł rower, w którym wspomaganie działa do 45km/h, z silnikiem 500W. Niedługo starsze panie z biura będą nas pod górkę wyprzedzać :) Włączy sobie kobitka wspomaganie turbo i na podjeździe w Złożeńcu zrobi każdego z nas.
Bateria wytrzymuje 1000 cykli ładowania, co dla przeciętnego rowerzysty okazjonalnego oznacza wieczność, np. 10 lat do wymiany, zakładając że będzie jeździł nie więcej niż 100 dni w roku. W praktyce jest to jazda co weekend w sezonie, od połowy kwietnia, do połowy września. W tym czasie zapewne jakiś postęp się dokona w bateriach, a pewnie i silnikach. Najtańszy rower z silnikiem w tylnym kole jaki znalazłem, kosztuje 4 tysiące, co prawda zasięg ma dość mały, bo maksymalnie 45km, ale na dojazdy w mieście jak znalazł. Zawsze można kupić większą baterię, albo drugą na zmianę.
Jesteśmy skazani na wymarcie w ciągu najbliższych 10 lat najwyżej.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2017, 08:51 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Marek napisał(a):
Niedługo starsze panie z biura będą nas pod górkę wyprzedzać :) Włączy sobie kobitka wspomaganie turbo i na podjeździe w Złożeńcu zrobi każdego z nas.
Jesteśmy skazani na wymarcie w ciągu najbliższych 10 lat najwyżej.

Niespełna dziesięć lat temu zaintrygowały mnie krążące nocą kolorowe światła na niebie.
Okazało się, że to modelarze pilotują swoje, prawie bezszelestne, latające skrzydła o napędzie elektrycznym :shock: .
Nieuchronność postępu technicznego w dziedzinie konstrukcji akumulatorów i silników elektrycznych spowoduje, że za dziesięć lat oglądać będziemy znikające plecy emerytów śmigających na swych elektro-rowerach.
Za następną dekadę pojawi się potrzeba organizowania grup rekonstrukcyjnych kolarstwa klasycznego :) .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2017, 12:19 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Pozostałe zdjęcia z niedzieli:

https://goo.gl/photos/LSTpPQv6Wri8LimY8


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2017, 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Kolejna udana wycieczka, kto nie był niech żałuje.

Ode mnie krótki filmik: https://youtu.be/VxhiWe-cjGI

Ps. Coś nie widzę w rozkładzie pociągu do Krakowa :twisted:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 03:16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL