Teraz jest 29 mar 2024, 10:33




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2007, 21:04 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Spływ rzeką Krztynią i Pilicą - rozpoczynamy od Bonowic i płyniemy najpierw rozlaną Krztynią potem szuwarową mocno meandrującą (gdy wody mało przenosek pełno). Za młynem w Tęgoborzu docieramy do wspaniałej Pilicy niesamowicie dzikiej i odludnej. Powalone drzewa, wysokie skarpy, meandry, wartki nurt - nie trzeba szukać daleko, cudna woda jest w zasięgu każdego miłośnika jury. Ten odcinek czyli od Bonowic do Przyłęku jest dość szybki i można to zrobić w 4 - 5 godz. Polecam kajak szczególnie w upały


Załączniki:
trudno powiedzieć gdzie to.jpg
trudno powiedzieć gdzie to.jpg [ 140.28 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
Pilica - tuż za uj¶ciem Krztyni.jpg
Pilica - tuż za uj¶ciem Krztyni.jpg [ 127.12 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
po prawej stawy rybne w Tęgoborzu.jpg
po prawej stawy rybne w Tęgoborzu.jpg [ 206.68 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
olszynowy odcinek za stawami.jpg
olszynowy odcinek za stawami.jpg [ 187.38 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
młyn w Tęgoborzu.jpg
młyn w Tęgoborzu.jpg [ 193.87 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
gałęzisty zator.jpg
gałęzisty zator.jpg [ 150.4 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
Przyłęk młyn.jpg
Przyłęk młyn.jpg [ 208.72 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
Głębokie zakole.jpg
Głębokie zakole.jpg [ 153.61 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
troszkę czasu, a sosenki popłyn±.jpg
troszkę czasu, a sosenki popłyn±.jpg [ 160.07 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
spokojna woda.jpg
spokojna woda.jpg [ 161.33 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
powelonych drzew nie brakuje.jpg
powelonych drzew nie brakuje.jpg [ 206.21 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
Przyłęk-letniskowa dzielnica Szyszki.jpg
Przyłęk-letniskowa dzielnica Szyszki.jpg [ 154.56 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
Przyłęk-Suchy Młyn.jpg
Przyłęk-Suchy Młyn.jpg [ 208.72 KiB | Przeglądane 13433 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 21:07 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Przepraszam troszkę nie pokolei te fotki


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2007, 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
ciężki składak znalazłby tam dość wody ?

teraz suszy nie ma, woda dość wysoko widzę


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2007, 20:36 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Na Pilicy można pływać prawie wszystkim nawet przy niskich wodach. Mój kolega kilka lat temu spłynął od Bonowic do Koniecpola na archaicznym masywnym składaku, jednak mocno go uszkodził, bo drzew korzeni i rycia po dnie nie brakuje


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2007, 21:46 

Dołączył(a): 27 cze 2007, 08:07
Posty: 10
Lokalizacja: Niegowonice
Dla zainteresowanych:

Obrazek


Fotki z ostatniego spływu w albumie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lip 2007, 09:41 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
maliniak napisał(a):
Dla zainteresowanych:

Obrazek


Fotki z ostatniego spływu w albumie


Kolejne forum o Jurze ????? Bez sensu ..........


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2007, 20:35 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Pewnego razu wybrałem się na Pilicę w niedzielne przedpołudnie. Płynę sobie i myślę jestem zupełne sam w tym dziewiczym miejscu, aż tu nagle jeden drugi i kolejne dziesięć kajaków mijam :evil: , oj od razu mi się humor popsuł, komerchą zawiało strasznie. Zdałem sobie sprawę że nie jestem pionierem. Jednak w tygodniu żywego ducha nie spodkasz


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2007, 21:20 

Dołączył(a): 25 cze 2007, 20:51
Posty: 52
Lokalizacja: Częstochowa
Brawo Jurasik! Ładne zdjęcia ale po takiej "reklamie" spodziewaj sie najazdu kolejnej grupy rządnych wrażeń kajakowiczów :D moja żona już sie tam wyrywa.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2008, 14:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Super! Mam za sobą spływ z Koniecpola do Sulejowa. Rzeka miała być spoko, a tymczasem ilość drzew w korycie była chwilami spora, bo jak nam to wyjaśnił jeden miejscowy: "te sku..syny bobry". Kumpel płynął nomen omen właśnie dmuchanum Heliosem. Ja od lat używam polskiego, dmuchanego "Rekina". Niestety na jednym zakręcie nie wyrobił i miałem akcję "ratunkową" na rzece. A wyglądało to tak: Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 mar 2008, 20:19 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Guma czasem pęka. Rekin to był bliski kuzyn heliosa. Na Pilicy jest sporo przenosek i takie lekkie kajaki spisują się bardzo dobrze. Ja mam Pilice spłyniętą od Woli Libertowskiej do Maluszyna.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2008, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
z waszych fotorelacji wynika, że taki spływ to świetna sprawa!

świetnie wyglądają zdjęcia z poziomu rzeki.

drogi jest taki relaks? 8)

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 mar 2008, 09:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Moim zdaniem jest to jedna z tańszych form wypoczynku. Cała sprawa rozbija się o kajak. Warto mieć swój. Osobiście preferuję dmuchańca za łatwość transportu, wygodę i stabilność. Jak widać nie tylko ja preferuję dmuchańce. Jak będziesz miał szczęście to taki kajak używany można kupić w cenie 150-300 zł. W cenie 700-2000 masz już w czym wybierać. Oszczędza się choćby na noclegach, bo to w większości na dziko i za darmo. A urok...trzeba spróbować.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 mar 2008, 10:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
mam auto i namiot, a poza tym wszędzie mam blisko, więc zawsze oszczędzam na noclegach 8)

I taki sobie kupie, tylko raczej tańszą wersję :)

A wiosło?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 mar 2008, 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008, 13:42
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Zwykłe aluminowe wystarczy, aczkolwiek lepsze jest drewniane, lub z twardego tworzywa. Na kajaku często trzeba wiosła używać jak puchowego, słabe wiosełko można złamać. Raczej nie polecam wiosła składanego z 3 lub 4 części. Zwykłe, dzielone na pół. Co warto, to postarać się o dobre wory, lub pakować w folę . Chodzi nie tylko o to, by chlapiąc nie przemoczyć rzeczy, ale również o to, by w razie wywrotki bagaż pływał.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 mar 2008, 21:44 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
z tańszymi wersjami dmuchańców to bym uważał, bo na tak nie przetartych i dość płytkich rzekach może to się skończyć paną. Dzięki temu że dmuchańce można spakować i nosić na plecach wicieczki stają się łączone tzn. spływ z prądem i dla odprężenia spacerek w górę rzeki często po krzaczorach i dzikich zakątkach. Fakt kajak bardzo tania rozrywka szczególnie polecam osobom biernym sportowo, trochę na początku trzeba zainwestować i na kilka lat starczy. Ja heliosa mam już 4 lata i specjalnie nie jest zniszczony, przykładowo w rower przez 4 lata dokładasz jego wartość albo i więcej


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest 29 mar 2024, 10:33


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL