Teraz jest 19 mar 2024, 09:10




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2008, 09:26 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Kilka fot z naszego ( mojego i Jacka ) spływu Białą Przemszą.
Płynęliśmy na odcinku: Sosnowiec Maczki - Jęzor
tj ok 10 km co zrobiliśmy w 4 godziny.
Po drodze 4 przeszkody - 2 jazy ( przenoszenie po ok 10m ) i 2 zwalone drzewa i kilka małych progów naturalnych i jeden sredni.
I część przebiegała lasem, rzeka meandrujaca, przewrócona drzewa, łachy piasku itp
II część częściowo uregulowana, prosta bardziej spokojna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2010, 23:02 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Płynąc dzisiaj Białą zrobiliśmy sobie przerwe by zobaczyc
jak wyglada Biała Przemsza na odcinku Błedów - Okradzionów
pod katem spływu kajakiem.

Wniosek - warto zacząć spływ od miejsca gdzie do B.P. wpływa Biała.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2013, 18:31 

Dołączył(a): 03 maja 2011, 07:31
Posty: 6
W ostatni weekend spróbowałem spływu Białą Przemszą na odcinku Sławków - Sosnowiec. Niestety się nie udało.
Dojazd, wypakowanie i pompowanie mewki poszły ok. Problemy zaczęły się potem. Po pierwsze nie uwzględniłem ze ponton jest nabity ciepłym powietrzem i to leżąc na słońcu. A zimna woda spowoduje spadek ciśnienia w komorach. Więc w kilkanaście sekund zmiękł na tyle, że ławeczka spadła z zamocowań na dno. Nauka na przyszłość - w ciepłe dni skontrolować ponton przed wsiadaniem.
Siedząc na dnie pontonu, odpychałem się od gałęzi zawieszonych tuż nad lustrem wody. I tu się objawił drugi problem - wysoki stan wody i bardzo szybki nurt. Rzeka jest kręta więc 'miota nim jak szatan'. Do pełni szczęścia - co chwilę pnie leżące w poprzek nurtu. Przepłynąłem kilometr, może półtora. Pięć przenosek brzegiem i dwa razy utknięcie na lezącym drzewie. Dobrze że guma na tym radzieckim wynalazku jest z gatunku solidnych. Pomimo tego że ponton opierał się masą swoją i moją na gałęziach - nie pękł. Przy którejś z kolei przenosce władowałem się cały do wody. Mimo że rzeka jest niepozornie wąska - już przy brzegu było półtora metra.
Mając w perspektywie kolejne przenoski , zrezygnowałem. Ponton na brzeg, wyciąganie gałązek ze środka, opróżnienie i spakowanie. A potem dwieście metrów marszu przez pokrzywy żeby dotrzeć do drogi.
Po wydostaniu się na drogę przebrałem się i zostałem podwieziony do Sławkowa przez sympatycznego mieszkańca tamtych regionów. Przy okazji się dowiedziałem że spływy to zaczyna się jakieś półtora kilometra niżej.
Ostatni morał z tej historii- wiosło musi być pojedyncze z piórami po obu stronach. Przy tak wąskiej rzece, ani pagajowanie ani wiosła w dulkach się nie sprawdzają.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2013, 20:38 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Ten odcinek do najłatwiejszych nie należy, a to za sprawą dziesiątek powalonych dużych drzew. Trudne przenoski, omijanie zwałek co kilka metrów i spora monotonia dla kajakarzy to niezła udręka. Pontonem nie płynąłem,ale mogę sobie wyobrazić to kilnowanie między drzewami.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2013, 18:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Jaworzno promuje BP.
http://www.jaworzno.pl/pl/natura/szlak_kajakowy
http://www.youtube.com/watch?v=kv6lK1AOz8s


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2013, 21:06 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Jeszcze przydało by się wodę przefiltrować i zapach odświeżyć i będzie pięknie.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2013, 08:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Męt straszny, ale zapach? Nigdy nie czułem.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 lis 2013, 09:13 

Dołączył(a): 26 sty 2012, 19:17
Posty: 812
post skasowany na życzenie usera /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2013, 09:35 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Zaliczyłem tylko odcinek Sztoła-Maczki i woda była tam nie ładna. Jest tam też bardzo dużo powalonych drzew kilka nie do ominięcia. Po przepłynięciu całej Sztoły wpada się już mocno zmęczonym do Przemszy i zabawa dopiero się rozpoczyna. Skala zapach podobna do tego na Warcie za Częstochową (Mirów).

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2014, 17:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Polecam słpyw Białą Przemszą do Maczek.
Okolica zacna, spływ hardcore. :mrgreen:

I tak co 100m

Generalnie, co nie dała rady zrobić rzeka, zrobiły Bobry, albo na odwrót.


Załączniki:
splyw.jpg
splyw.jpg [ 180.08 KiB | Przeglądane 33598 razy ]

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 mar 2014, 20:47 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Widok koszmarny, w lato jest pewnie jeszcze gorzej bo zieleniny więcej na przenosce. Pomimo tego mam ochotę się tam wybrać na kajak. Jest ktoś chętny?

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2014, 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Gdyby nie okresowe zrzuty syfu z ZGH to bym się pisał, ale nie będę się nurzał w ich gównie :evil: . Może wreszcie zamkną ten geszeft i da się w wodzie brodzić z przyjemnością.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2014, 14:01 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Wczoraj zaliczyłem bardzo dziki odcinek Białej Przemszy od mostu na drodze Błędów-Laski do mostu na Okradzionów (niedaleko przed ujściem złowrogiej Białej).
Rzeka bardzo uciążliwa z wieloma przenoskami, licznie powalonymi drzewami i w początkowej części (pierwsze 2-3km) z wysokimi 3m trawami itp. W początkowym odcinku rzeka dodatkowo się rozlewała na kilka małych odnóg przez co wody było bardzo mało. Warto zwrócić uwagę na załączony Prt Sc endo z śladem gdzie wynika że byliśmy poza korytem rzeki :mrgreen: (odcinek 1-2km)
Odcinek bardzo dziki i wyjątkowo naturalny godny silniejszej ochrony, woda czysta bez zapachu, brak śmieci, jedynie przed końcem jest ok 5 opon.
Jak dla mnie było bardzo trudno, całe ciało miałem mocno pocięte i zdrapane. Odcinek spłynąłem z żonką, ale chyba więcej ze mną na spływ się nie wybierze.
Plany były ambitniejsze i mieliśmy zamiar płynąć do Okradzionowa, lub Białą od Krzykwy. Na koniec przeszedłem się kamienistą drogą na most na Białej i lekki miałem dreszczyk jak zobaczyłem te wody kopalniane. Coś ala Sztoła ale więcej wody i silniejszy nurt.
Generalnie tego odcinka nie polecam amatorom, raczej eksploratorom i nie latem choć cień był przyjemny przy tym upale.


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 242.48 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 149.82 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 283.95 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 173.68 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 155.02 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 158.09 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 148.63 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 185.37 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 214.43 KiB | Przeglądane 33084 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 193.48 KiB | Przeglądane 33084 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2014, 14:16 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
i jeszcze kilka...


Załączniki:
11.jpg
11.jpg [ 188.37 KiB | Przeglądane 33081 razy ]
22.jpg
22.jpg [ 120.33 KiB | Przeglądane 33081 razy ]
33.jpg
33.jpg [ 193.89 KiB | Przeglądane 33081 razy ]
z mostu wygląda to całkiem niewinnie
44.jpg
44.jpg [ 170.65 KiB | Przeglądane 33081 razy ]
biała
55.jpg
55.jpg [ 204.37 KiB | Przeglądane 33081 razy ]
biała
66.jpg
66.jpg [ 163.96 KiB | Przeglądane 33081 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2014, 14:30 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Jurasik ekstremalista :mrgreen: teraz zabierz żonę dla odmiany na szeroką Pilicę, albo inną Wartę.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 09:10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL