Teraz jest 04 sie 2020, 14:29
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2013, 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6554
Lokalizacja: Śląsk
http://www.zabierzowianie.pl/czy-to-nas ... ra-rudawa/

"Czy to nasza dobra, stara Rudawa?

Każdy przy­po­mina sobie chyba wy­da­rzenia z po­czątku czerwca kiedy to Za­bie­rzów na­wie­dziła wielka woda pod­ta­piając domy, nisz­cząc drogi i pa­ra­li­żując życie. Jeszcze przed jej opad­nię­ciem roz­po­częła się oży­wiona dys­kusja na temat przy­czyn coraz częst­szego wy­stę­po­wania rzeki z jej na­tu­ral­nego ko­ryta. Często ob­wi­niano o to stan sa­mego ko­ryta i brzegów, które przez lata za­rosły już drze­wami i krze­wami sku­tecznie blo­ku­ją­cymi bieg wody.

Ru­dawa od za­wsze przy­spa­rzała miesz­kańcom Za­bie­rzowa zmar­twień o czym mo­żemy prze­konać się w trakcie lek­tury od­po­wied­nich ar­ty­kułów w dziale hi­storia na na­szej stronie ale nigdy wcze­śniej znisz­czenia nie były aż tak nie­pro­por­cjo­nalnie wielkie w sto­sunku do ilości opadów. Za sprawą li­stów z pod­pi­sami miesz­kańców i in­ter­wencji ta­kich jak jak ta, której pro­mo­torem było Sto­wa­rzy­szenie Do­lina Ru­dawy Ma­ło­polski Za­rząd Me­lio­racji i Urzą­dzeń Wod­nych w Kra­kowie podjął długo ocze­ki­wane działania.

Skala prac za­piera dech w pier­siach i chyba każdy kto po­dró­żował ostatnio wzdłuż ulicy Kmity zwrócił uwagę na ciężki sprzęt i ogromne zmiany wzdłuż Ru­dawy. Pu­bli­ko­wane po­niżej zdjęcia na­de­słał do nas jeden z czy­tel­ników, który uwiecznił, że trwa­jące od kilku ty­godni ro­boty roz­po­częte w oko­licy mostu przy ulicy Kra­kow­skiej do­tarły już do Skały Kmity."


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Teraz jest 04 sie 2020, 14:29


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Zgodnie z nowelizacją prawa telekomunikacyjnego informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności


Strony współpracujące:

JuraPolska    Towarzystwo Jurajskie    Jurajska Informacja Turystyczna    Jura-Pilica.com    Związek Gmin Jurajskich

Jaskinie Jury    Jurajska Strona Alferka    Ojcowski Park Narodowy - informator turystyczny

it-jura.pl    Jurajski Serwis Turystyczny    jura.eko.org.pl   Informator Turystyczny Ojcow.pl   JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


Wydawnictwo

Zamek

Towarzystwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze

Malamuty w Potrzebie


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL