Teraz jest 28 mar 2024, 13:29




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 327 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 kwi 2018, 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Pozazdrościłem Michałowi i poszedłem szukać gadów,ale chyba za późno dotarłem.Wygrzane w ciepłym powietrzu i słonku wykazywały wiele wigoru i czmychały bardzo sprawnie w gęste zarośla,albo szybko pływały uniemożliwiając fotografowanie jak ten zaskroniec,
Załącznik:
3 (2).JPG
3 (2).JPG [ 147.19 KiB | Przeglądane 10391 razy ]

pomyślałem że jak będzie przy brzegu to złapię go w kadr,ale tylko d... mi pokazał i zniknął :mrgreen:
Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 206.47 KiB | Przeglądane 10391 razy ]

Żaby pojawiły się masowo:
Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 134.23 KiB | Przeglądane 10391 razy ]

w miłosnym uścisku w wodzie,
Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 170.36 KiB | Przeglądane 10391 razy ]

i na brzegu,
Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 108.37 KiB | Przeglądane 10391 razy ]

Inne długo się wahały zanim postanowiły opuścić wodę.
Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 86.16 KiB | Przeglądane 10391 razy ]

Zawodnik wagi ciężkiej.
Załącznik:
9.JPG
9.JPG [ 139.39 KiB | Przeglądane 10391 razy ]


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2018, 19:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
fajna sesja, ja próbowałem traszki w oczku focić ale nie wiem jak to ugryźć


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2018, 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki Radek. :)
Traszki,Metallica gra Trash Metal i tak na fanki tej kapeli wołają,z tymi chyba łatwo by poszło,taki kompromis :mrgreen: :wink:
Poważnie to trudno z tymi stworzonkami,mocno podwodne są,najszybciej smartfonem z certyfikatem IP 67,68.Filtr kołowy na szkiełku tylko utrudni zabawę bo zaniża ekspozycję.
Trzeba chyba poszperać po foto forach i podpatrzeć jak inni do takich zdjęć podchodzą...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2018, 21:15 

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:09
Posty: 103
Gdzie te zdjęcia robiłeś?
Ja dzisiaj widziałam masę ropuch odbywających swoje gody w miejscowości Jezioro. Myślałam, że to żaby ale ktoś z bikestats zwrócił mi uwagę, że to ropuchy szare.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2018, 21:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Te moje trafiłem w Kusiętach.Ten gatunek tak ma że masowo przystępuje do godów chyba jako pierwszy.
Miejscowość Jezioro :?: Chodzi o to w rejonie Cisia i Węglowic,tam jest raj dla gadów i płazów,cały teren od Liswarty po Blachownie,i ogólnie ładnie tam.Szczęściara z Ciebie :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2018, 21:54 

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:09
Posty: 103
Tak, byłam w tym Jeziorze :)
Do Kusiąt pewnie też zajrzę w najbliższych dniach, choć może spóźnię się na "spektakl".


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2018, 06:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Marianowski napisał(a):
Dzięki Radek. :)
Traszki,Metallica gra Trash Metal i tak na fanki tej kapeli wołają,z tymi chyba łatwo by poszło,taki kompromis :mrgreen: :wink:
Poważnie to trudno z tymi stworzonkami,mocno podwodne są,najszybciej smartfonem z certyfikatem IP 67,68.Filtr kołowy na szkiełku tylko utrudni zabawę bo zaniża ekspozycję.
Trzeba chyba poszperać po foto forach i podpatrzeć jak inni do takich zdjęć podchodzą...

:mrgreen: zgadza się, jak już wychodzą na ląd stają się niezbyt fotogeniczne. Zdarzało mi się zeszłego roku wykopać kilka osobników podczas prac ziemnych(zagrzebują się na zimę) i to głównie dla nich wykopałem oczko, teraz tam jest chyba kilkadziesiąt osobników- piękne i kolorowe.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2018, 07:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Radku,twoja działka to prawdziwa ekosfera.Pamiętam jak wspominałeś o żmijach tam bytujących,niezwykłe ptaszki tam zaglądają(były zdjęcia),teraz traszkom pomagasz,i jak tu nie być zazdrosnym.Mnie zaskoczyły kiedyś grzebuszki ziemne.W miękkiej łąkowej glebie podczas kopania dołów pod słupy wykopano trzy osobniki z głębokości 1,5 metra :shock:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2018, 08:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Takiej szukałem(działki) :mrgreen: Jeszcze łąkę kserotermiczną planuję założyć :mrgreen: - teren idealny, południowo nachylone zbocze o wapiennym podłożu. Z tymi grzebuszkami to rzeczywiście zagadkowa sprawa, teren musiał być wyjątkowo lekki.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2018, 10:28 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Piękny portret ropucha na ostatnim zdjęciu :) Tak jak wspomniała anwi sfociłeś gody ropuch szarych.
Trzeba teraz uważać na drogach, bo dosyć niezgrabnie i niespiesznie samice taszczą na plecach swych partnerów, którzy są znacznie od pań mniejsi. Niewiele brakowało bym wczoraj zaliczył glebę jadąc szybko z górki na rowerze. W ostatniej chwili zobaczyłem (przy prędkości 40km/h) dwie pary na swojej drodze. Nie liczmy na to, że zdążą szybko odskoczyć :!:
Radek napisał(a):
Jeszcze łąkę kserotermiczną planuję założyć :mrgreen: - teren idealny, południowo nachylone zbocze o wapiennym podłożu.
Widziałem jakiś czas temu reportaż o malarzu prymitywiście, bodajże z Roztocza. Uwielbiał malować kwiatki. Przed swoją chałupą usypał kilkumetrowy kopiec i zaczął znosić z okolicy wszelkie rośliny kwitnące. Sadził je zgodnie z wymaganiami świetlnymi, wykorzystując rozmaite ekspozycje kopca.
Po paru latach górka wyglądała jak mieniąca się wszystkimi kolorami Fuji-san. Stawiał przed nią swoje sztalugi i malował te kwitnące cuda, a było ich bez liku. Pasjonat znosił swoje okazy z wszelkich siedlisk w promieniu kilkunastu kilometrów. Efekt był oszołamiający. Przy okazji stworzył kwietne repozytorium - swoistą roślinną Arkę.
Pomysł godny przemyślenia :!:
Gdybym posiadał własną działkę zrobiłbym to na pewno. Piękne z pożytecznym, a przy okazji ile latających modeli przyciągnie :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2018, 17:32 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Pływające zaskrońce widuję dość często nad rzekami czy w Kostkowicach, ale fotki zrobić jeszcze się nie udało.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 kwi 2018, 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Jakoś umknął mi ten wpis.
Jak widać mnie też się nie udało,fotka węża jest nie ostra więc się nie liczy.
Długi obiektyw nie pomógł,ale w ferworze nie pomyślałem aby podnieść ISO przynajmniej dwukrotnie :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2018, 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Takich mam lokatorów na działce- padalce, całkiem nieszkodliwe a wręcz pożyteczne, utrzymują liczebność ślimaków na odpowiednim poziomie


Załączniki:
_MG_1314.jpg
_MG_1314.jpg [ 302.69 KiB | Przeglądane 10059 razy ]
_MG_1327.jpg
_MG_1327.jpg [ 143.07 KiB | Przeglądane 10059 razy ]
_MG_1347.jpg
_MG_1347.jpg [ 345.01 KiB | Przeglądane 10059 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2019, 18:05 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
27.02.2019 - jest "moja" niesłychanie ładnie wybarwiona gadzina. Na zdjęciach tego nie widać, bo to tylko zbliżenia, a w naturze coś wspaniałego. Tak intensywną kolorystykę zazwyczaj mają dopiero po wylince, dodatkowo te z mojej okolicy w większości zimują na kontakcie warstw keloweju i oksfordu co często skutkuje sporym zabrudzeniem łuski i okolic oczu marglistą glinką.

Obrazek

Obrazek

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 mar 2019, 08:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Jak wy to robicie. Nigdy w życiu nie widziałem żmii. Raz tylko zaskrońca, ale i tak pies musiał zauważyć. Tak sobie stał i patrzał na coś. To się zainteresowałem. Bydle miało ponad metr. Zaszokowany nie zdążyłem uruchomić aparatu.


P.S. Widziałem. Przejechaną. Padalce też. Całkiem miłe zwierzaki.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 327 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:29


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL