Teraz jest 28 mar 2024, 12:18




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2010, 18:12 

Dołączył(a): 30 lip 2007, 23:15
Posty: 204
Lokalizacja: Kraków
W dniach 21-22.08.2010 zapraszamy do wzięcia udziału w niesamowitej wakacyjnej przygodzie. Będziemy zwiedzali jurajskie zamki i warownie wybudowane przez Kazimierza Wielkiego, nazywane Orlimi Gniazdami ze względu na to, że niejednokrotnie usytuowano je na wysokich skałach wapiennych. Budowle te kryją w sobie wiele tajemnic i ciekawych historii, które będziemy odkrywać i poznawać.
Trasa będzie wiodła od Krakowa w stronę Częstochowy.
Oczywiście nie zabraknie też atrakcji „off-roadowych”, przejazdy pomiędzy obiektami poprowadzone zostaną z jak najmniejszą ilością asfaltu, a dla bardziej odważnych przygotujemy miejsca, gdzie będzie można sprawdzić możliwości sprzętu.


Impreza ma charakter przejazdu turystycznego przystosowanego dla samochodów terenowych „seryjnych”, czyli bez dodatkowego modyfikowania.
Nocleg przewidziany pod namiotami, ewentualnie hotel lub agroturystyka w okolicy biwaku.

Spotkanie na parkingu CRA w Białym Kościele w sobotę 21.08 o godz.8.30, wyjazd o 93.0 -

W trakcie wycieczki zwiedzimy zamki: w Korzkwi, Ojcowie, Pieskowa Skała wraz z Maczugą Herkulesa, Rabsztyn, Bydlin, strażnicę w Ryczowie, zamek w Smoleniu, Ogrodzieńcu, Morsku, Bobolicach, Mirowie, strażnicę w Łutowcu, Ostrężnik oraz Olsztyn.

więcej: http://www.imprezy4x4.eu


Załączniki:
DSC01738.JPG
DSC01738.JPG [ 71.82 KiB | Przeglądane 6058 razy ]
DSC01602.JPG
DSC01602.JPG [ 109.71 KiB | Przeglądane 6058 razy ]
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
I gdybym miał samochód terenowy to już wiem gdzie bym spędził przyszły weekend.
Ale Mondeo to chyba się nie nadaje :wink:

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:14 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Egzor przecież to grzech i całkowita degradacja jurajskiej przyrody...

Przy okazji w poniedziałek, jadąc ze swoimi Klientami taką turystyczno widokową trasą, mijałem koło zalewu w Kostkowicach ekipę w samochodzie 4x4 i wyglądali właśnie na takich układających trasę.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Michał napisał(a):
Egzor przecież to grzech i całkowita degradacja jurajskiej przyrody...

Oj ! Czy jak tak kiedyś powiedziałem. Jestem przeciwko jazdą takimi pojazdami w rejonach gdzie jest to zabronione ale taka impreza jak powyżej to dobry przykład (mam nadzieję) "zdrowego off-road'u"
Tylko ta godzina wyjazdu jakaś kosmiczna :roll:
Cytuj:
wyjazd o 93.0

Się czepiam...

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:58 

Dołączył(a): 18 sie 2010, 09:48
Posty: 3
Witam. Jestem zainteresowana taką trasą. Tylko czy macie jakąś mapkę dojazdu i kiedy będziecie w danym miejscu, chodzi o to że w sobotę będę w pracy do 14 i chciała bym z chłopakiem dołączyć gdzieś do was, jestem z Wolbromia. Samochód mam Land Rover Freelander (trzeci miesiąc więc nie znam jeszcze jego możliwości) i czy on wystarczy do pokonania tej trasy? Dziękuję za wszelkie informacje.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 11:30 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Witaj,

to jest impreza komercyjna i tego typu pytania musisz kierować do organizatorów.

p.s.

Egzor tam na końcu zdania miała być ironiczna ikonka.
Nie wiem jak dokładnie będzie ten wyjazd wyglądał, ale tego typu przejazdy organizuję dla swoich Klientów od dawna i wszyscy są zadowoleni. Jeździmy szutrowymi i polnymi drogami poza szlakami, nikomu nie wadzimy jak już mijamy rowerzystę czy pieszego to prędkość spada do 10km/h, a jak trzeba to całkiem zjadę i przepuszczę, ale absolutnie bez degradacji przyrody. Jeżeli już chcę zademonstrować prawdziwe możliwości terenowe samochodu to jedziemy na kamieniołom, albo na teren prywatny daleko poza obszary chronione.

To że nie do wszystkich dociera możliwość pogodzenia turystyki offroadowej z ochroną walorów przyrodniczych i spokojem miłośników innych form wypoczynku przestało mnie już "ruszać".

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 12:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
A jak to się ma do zakazów poruszania się po lasach o których tak często tu czytam ?

Kinga napisał(a):
Samochód mam Land Rover Freelander (trzeci miesiąc więc nie znam jeszcze jego możliwości) i czy on wystarczy do pokonania tej trasy?


Plastik się dotrze :mrgreen:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 14:43 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Kill napisał(a):
A jak to się ma do zakazów poruszania się po lasach o których tak często tu czytam ?

Byłem kilka razy z Adminem i po prostu się po nich nie jeździ... ot taka ciekawostka :mrgreen:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:24 

Dołączył(a): 30 lip 2007, 23:15
Posty: 204
Lokalizacja: Kraków
impreza komercyjna ponieważ są wszystkie pozwolenie z Gmin przez które biegnie szlak (jak i wyznaczone) trasy - wjazdów do lasu nie będzie.
więcej: www.imprezy4x4.pl
- myślę, że sama niedziele też będzie wchodzić w rachubę

Lepiej aby takie przejazdy turystyczne były organizowane, niż przejazdy zwykłych off-Roadowców po lesie i pustyni Błędowskiej z ryczącymi sprzętami:) i wszystko rozjechać


Załączniki:
DSC01582.JPG
DSC01582.JPG [ 117.74 KiB | Przeglądane 5947 razy ]
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:27 

Dołączył(a): 30 lip 2007, 23:15
Posty: 204
Lokalizacja: Kraków
impreza zaczyna się o 09.30 na torze CRA w Biały Kościele przy DK94 (filmik z zawodów dla informacji)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:59 

Dołączył(a): 30 lip 2007, 23:15
Posty: 204
Lokalizacja: Kraków
przykładowa impreza z cyklu ZDOBYWAMY TWIERDZĘ! - czyli krakowskie fortyfikacje w wersji OFF ROAD vol. realizowana przez właścicieli toru CRA w Biały Kościele to:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Michał napisał(a):

To że nie do wszystkich dociera możliwość pogodzenia turystyki offroadowej z ochroną walorów przyrodniczych i spokojem miłośników innych form wypoczynku przestało mnie już "ruszać".


Jest ktoś taki na forum ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
miro napisał(a):
impreza komercyjna ponieważ są wszystkie pozwolenie z Gmin przez które biegnie szlak (jak i wyznaczone) trasy - wjazdów do lasu nie będzie.


Bardzo ciekawe rzeczy piszesz miro, wracam właśnie z Urzędu Gminy Klucze przez którą wasz tor ma prowadzić (ruiny zamku w Bydlinie) nic w tej gminie nie wiedzą o waszym przejeździe, więc proszę mi wyjaśnić jakież to pozwolenia macie i gdzie zgłosiliście? (Nie to żebym był przeciwny waszemu przejazdowi, jak zapewniacie że ma to być bez wjazdów do lasów, taką formę zwiedzania rozumiem i popieram zdrowy sposób przemieszczania się pojazdami terenowymi).
Drugą rzeczą jest fakt, że w tym samym terminie w Kluczach organizowana jest impreza Dożynki Diecezjalno-Gminne na które oczywiście wszystkich zainteresowanych zapraszam http://www.eolkusz.pl/wp-content/uploads/2010/08/dozynki1.jpg
Co do opisu na waszej stronie imprezy4x4.pl nie znalazłem żadnych informacji o tym przejeździe. Proszę mi przyblizyć zagadnienia odnośnie szlaku którym się będziecie kierować.
Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100% że lepiej żeby takie imprezy były organizowane przez solidnych organizatorów i z przemyślanymi trasami niż puszczenie wszystkich samopas .
Z góry dziękuję za odpowiedź.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 wrz 2010, 11:56 

Dołączył(a): 30 lip 2007, 23:15
Posty: 204
Lokalizacja: Kraków
Witam,

kolego "Dawidoruba" nie jestem organizatorem, ale:
- zapraszam Cię na taki przejazd (szczególnie jak to wygląda - 5km/h drogami polnymi tzw. dojazdy do pól)
- na ostrą jazdę wyznaczone są tory, które są w ręku stowarzyszeń np. quad-owców w Bukownie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 wrz 2010, 12:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Kolego miro, cieszę się, że jest to organizowane a nie jakieś dzikie przejazdy jestem jak najbardziej za. Chodziło mi o to tylko, że piszesz o wszystkich zgodach na trasie przejazdu a to nie prawda bo po Gminie Klucze nie dostaliście takiej (a zwiedzania Bydlina nie przejeżdżając przez gminę Klucze nie da się zorganizować), jeśli jest to tylko przejazd oczywiście nie ma problemu, choć tak zorganizowane grupy powinni uzyskać odpowiednią zgodę od Policji. Ostatnio byłem w Nadleśnictwie Olkusz przyszedł pewien Pan i tez ubiega się o przejazd przez tereny nadleśnictwa Olkusz dla zorganizowanej grupy z Gliwic. Jak sam stwierdził wybierali drogi tylko publiczne udostępnione do ruchu, po pokazaniu mapy przejazdu 40% drogi przebiegało przez miejsca zamknięte szlabanami. Jeśli nie jesteś organizatorem, a zapraszasz i piszesz że wszystko jest dopięte na ostatni guzik to warto to sprawdzić bo jak widzisz nie zawsze wszystko jest tak jak podają organizatorzy. Ciekawi mnie również fakt że na stronie domowej organizatorów http://www.imprezy4x4.eu/ nic na ten temat nie było (proszę mi naświetlić w miarę możliwości dlaczego) . Cieszy mnie fakt który napisałeś poniżej ze do wyszalenia korzystacie z Torów będących w stowarzyszeniach ATV. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na wyładowanie energii w terenach do tego przeznaczonych :) Pozdrawiam

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:18


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL