Teraz jest 28 mar 2024, 13:40




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2011, 18:07 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
W dzisiejszym Dużym Formacie wywiad z Lechem Majewskim i kilka fotek z filmu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 11:43 

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 10:00
Posty: 340
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Byłem na "Młynie i krzyżu" w kinie i powiem wam, że film robiący niewątpliwie ogromne wrażenie. Przynajmniej jak dla mnie. Wizualnie wprost olśniewający, a treściowo, hmm. Pojawiały się różne skrajne opinie w internecie - jedni go kochają, inni nienawidzą. Ja go pokochałem, niewiarygodny symbolizm! Trzeba tylko się w niego wpatrzeć i wsłuchać, aby te symbole wychwycić i odpowiednio odczytać, a jest ich tam cała masa. Film generalnie gra ciszą, a raczej odgłosami typu: skrzypienie kół młyna, szmer wiatru, krakanie kruków, śmiech dzieci ale buduje to odpowiedni nastrój - ogarnia przerażeniem, to znów powoduje odprężenie. Cisza irytuje jedynie w scenie, kiedy dzieci Breugla rozrabiają i jego żona próbuje nad nimi zapanować bez użycia słów - poczynania aktorki grającej żonę Breugla są tu raczej żałosne.

Świetna rola Charlotte Rampling (Maryja) - gra głównie gestem, a jedyne co słychać to jej myśli.
Niektórzy statyści też świetnie wypadli - gratulacje dla mieszkańców Jury, którzy statystowali :wink:

Rewelacyjne oświetlenie, dźwięk oraz muzyka. W połączeniu z symbolizmem robi wrażenie (np. scena zatrzymania i uruchomienia czasu, scena burzy).

Plenery jurajskie wyszły super, choć można ich nie poznać :mrgreen: Kobieta za mną siedząca słyszałem jak pytała drugiej: "To naprawdę jest Jura? :shock: ". Świetnie prezentowały się także stodoły w Żarkach.

Polecam do obejrzenia - albo pokochacie albo znienawidzicie, ale niewątpliwie warto taki niecodzienny film zobaczyć.

_________________
"Przechodniu! w dzień jasny i pogodny, wnijdź na szczyt wieży, potocz w około okiem, a mimowolnie schylisz kornie czoło przed Stwórcą, poznasz Jego Wielkość!!!"
Roman Hubicki "Opis trzech zamków..." o Smoleniu


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2011, 09:13 

Dołączył(a): 29 kwi 2009, 15:00
Posty: 8
Lokalizacja: turek
Alferek napisał(a):
Karol napisał(a):
„Demony wojny wg Goi” W. Pasikowski (Olsztyn)


"Demony Wojny" kręcono też w Dolinie Będkówki i przede wszystkim Dolinie Kobylańskiej. Pamiętam jak 11 listopada 1997 byłem właśnie w Kobylańskiej i robiono ostatnie przygotowania do spalenia postawionych tam chałup, maskowano poręcz i schody prowadzące do kapliczki. Dokładnie dzień później kręcono tam sceny i spalono te chałupy.

Potem poszliśmy z żoną do kina na ten film i śmialiśmy się okrutnie jak Linda szedł pod górkę godzinami :) a to były znajome wąwozy i skałki :D.
Akurat te tereny znam jak własną kieszeń.


W Kobylańskiej kręcono też epizody do "Rycerzy i Rabiusiów". Stockinger na koniu :)

"Janosik" w Pieskowej Skale



W wydanej niedawno książce "Polska na filmowo" M.Szymańskiego zacytowany jest właśnie powyższy post w tego forum.
Sama książka dość ciekawa, choć Jura jak dla mnie i tak za mało opisana...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2011, 11:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Tomekarcheo napisał(a):
Stworzyłem listę filmów kręconych na Jurze, co do których jestem pewien. Podane są chronologicznie wraz z lokalizacją zdjęć:
• Rękopis znaleziony w Saragossie (1964, reż. Wojciech Has) (Olsztyn)
• Faraon (1966, reż. Jerzy Kawalerowicz) (Pustynia Błędowska)
• Hrabina Cosel (1968, reż. Jerzy Antczak) – fabularny i serial (Olsztyn)
• Stawka większa niż życie (1968, reż. Janusz Morgenstern, Andrzej Konic)– odcinek „Akcja liść dębu” (zamek Pieskowa Skała)
• Pan Wołodyjowski (1969, reż. Jerzy Hoffman) (zamek Pieskowa Skała [tu w ogrodzie Zagłoba przekonuje Wołodyjowskiego do wystąpienia z klasztoru])
• Podróż za jeden uśmiech (1971, reż. Stanisław Jędryka) – serial (Pieskowa Skała)
• Czarne chmury (1973, reż. Andrzej Konic) – jeden z odcinków (zamek Olsztyn, zamek Tenczyn)
• Janosik(1973, reż. Jerzy Passendorfer) – serial (zamek Pieskowa Skała, Ojców, zamek Ogrodzieniec)
• Potop (1974, reż. Jerzy Hoffman) (zamek Pieskowa Skała [tu kręcono rozmowę Kmicica z Bogusławem Radziwiłłem])
• Oczy uroczne (1976, reż. Piotr Szulkin) – (zamek Mirów?)
• Królowa Bona (1980, reż. Janusz Majewski) – serial (zamek Pieskowa Skała)
• Rycerz (1980, reż. Lech Majewski) (zamek Ogrodzieniec)
• Polonia Restituta (1981, reż. Bohdan Poręba) (Olsztyn)
• Rycerze i rabusie (1984, reż. Tadeusz Junak) – serial (zamek Tenczyn, Dolina Kobylańska)
• Pierścień i róża (1986, reż. Jerzy Gruza) – fabularny i serial (zamek Pieskowa Skała)
• Przyjaciel wesołego diabła (1986, reż. Jerzy Łukasiewicz) – fabularny i serial (Mirów)
• Wyprawa pod podszewkę Alp (1987, reż. Jan Jakub Kolski) – dokument fabularyzowany (Olsztyn, Jaskinia Koralowa)
• Pan Kleks w kosmosie (1988, reż. Krzysztof Gradowski) (Herby – złomowisko)
• Pan Samochodzik i praskie tajemnice (1988, reż. Kazimierz Tarnas) (zamek Mirów)
• Powrót wabiszczura (1989, reż. Zbigniew Rebzda) (Żarki)
• Nad rzeką, której nie ma (1991, reż. Andrzej Barański) (zamek Mirów)
• Dwa światy (1995, reż. Noel Price) – serial (zamek Ogrodzieniec, Podlesice – Jaskinia Głęboka)
• Legenda o świętym Mikołaju (1996, reż. Krzysztof Zaleski) – teatr TV (Jerzmanowice – Jaskinia Nietoperzowa)
• Szamanka (1996, reż. Andrzej Żuławski) (Olsztyn)
• Demony wojny wg Goi (1998, reż. Władysław Pasikowski) (Olsztyn, Dolina Kobylańska, Dolina Będkowska)
• Ogniem i mieczem (1999, reż. Jerzy Hoffman) – fabularny i serial (Jerzmanowice, zamek Pieskowa Skała [końcowa scena])
• Zemsta (2001, reż. Andrzej Wajda) (zamek Ogrodzieniec)
• Summer love (2006, reż. Piotr Uklański) – (Janów – kamieniołom)
• Młyn i krzyż (2008, reż. Lech Majewski) (Olsztyn, Łutowiec, Żarki, Tenczyn, Pieskowa Skała)
• Nie kłam kochanie (2008, reż. Piotr Wereśniak) (Pieskowa Skała)
• Szkoła żon (2008, reż. Jerzy Stuhr) – teatr TV (zamek Pieskowa Skała)
• W 11 i Detektywi (2004-dziś) – kilka odcinków, m.in. w dolinkach podkrakowskich, na zamku Tenczyn

Coś na pewno jeszcze się znajdzie :D
P.S. Pominąłem filmy kręcone na Jurze, ale na Jasnej Górze i w granicach Krakowa (np. Skałki Twardowskiego, Zakrzówek, Wawel, Tyniec) bo lista byłaby strasznie długa.
sandwich napisał(a):
W Mirowei w latach 80(90?) kręcono jakiś film z akcją w I Wojnie Światowej.
Być może był to serial. Wzgórze było zryte okopami, których bronili ... Nie pamiętam. Legioniści?
Może ktoś pamięta tytuł.

Sandwich - to musiał być film "Polonia Restituta" :wink:
segregator napisał(a):
Mam pytanie czy może ktoś wie czy była już premiera i czy
ukazał się już na ekranach western z Bogusławem Lindą kręcony na
Jurze a dokładnie w gminie Janów w Kamieniołomie Warszawskim w Siedlcu.
Film w reżyserii Piotra Uklańskiego p.t Summer Love.

Film leciał już dawno - tak na marginesie to trzeba powiedzieć, że koszmarny. Straszny gniot :|



Bolesław Śmiały

Czy to jest Grzęda Mirowska?

No bo potem to Podzamcze.



_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 gru 2011, 11:54 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
sandwich napisał(a):
Czy to jest Grzęda Mirowska?

Tak, to Grzęda, pięknie wygląda niezarośnięta :D

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 gru 2011, 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Te lasy i rzeka też fajne, ciekawe gdzie to?

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 gru 2011, 21:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
W ostaniej częsci na YOUTUBE pod koniec fajna Kobylańska bez jednego krzaczka i drzewek (chyba).



_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 11:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Tomekarcheo napisał(a):
• W 11 i Detektywi (2004-dziś) – kilka odcinków, m.in. w dolinkach podkrakowskich, na zamku Tenczyn

To akurat widziałem na własne oczy, może pamiętacie takie sceny jak zabijają archeologa i później podpalają "wioskę archeologów", powstałą na cele wykopalisk. Mieliśmy tam imprezę na zamku jak kręcili tą część, uśmialiśmy się po pachy, bo jedną akcję, Maciek i Karolina robili chyba z 10 prób.

Dodam jeszcze jeden film do spisu bo nie widziałem go tam nigdzie:
Ruiny zamku w Rabsztynie pojawiły się w filmie w reż. Giacomo Battiato – Karol. Człowiek, który został papieżem.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 21:01 

Dołączył(a): 17 lut 2010, 08:29
Posty: 65
Lokalizacja: Bukowno
Wiem ,że to już nie Jura, ale nie mogłem się oprzeć :)
Na piaskowni w Bukownie kręcono sceny z " Przedwiośnia "(bodajże filmowe okolice Baku )


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2012, 00:44 

Dołączył(a): 22 gru 2009, 12:04
Posty: 188
Lokalizacja: Olkusz
dawidoruba napisał(a):
Dodam jeszcze jeden film do spisu bo nie widziałem go tam nigdzie:
Ruiny zamku w Rabsztynie pojawiły się w filmie w reż. Giacomo Battiato – Karol. Człowiek, który został papieżem.

viewtopic.php?p=42285#p42285
:-)
Zapomniałem tylko napisać pełną nazwę filmu... :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2012, 01:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2009, 10:42
Posty: 1231
Lokalizacja: Klucze, Ryczowek
Grzesiek napisał(a):
Zapomniałem tylko napisać pełną nazwę filmu... :D

A ja Widocznie nie doczytałem dokładnie, choć przeglądałem posty.

_________________
http://www.oruba.pl
http://www.ryczowek.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 14:51 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Tomekarcheo napisał(a):
Byłem na "Młynie i krzyżu" w kinie i powiem wam, że film robiący niewątpliwie ogromne wrażenie.

W końcu udało mi się i mam podobne odczucia co Tomek - film naprawdę wart spokojnego skupionego obejrzenia. Dźwięk nie zakłócany bezsensownym łoskotem "muzyką" znaczy i malowanie światłem obrazu. Wg mnie część efektów w stylu nadmiernego "nadbudowywania" skał nie potrzebna, ale to mini detal.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 16:48 

Dołączył(a): 26 sty 2012, 19:17
Posty: 812
post skasowany na życzenie usera /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2013, 07:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Być może jurajskie plenery pojawią się w kolejnym filmie. Od 2008 roku trwają przymiarki do nakręcenia filmu pełnometrażowego i serialu o Henryku Sienkiewiczu noszącego roboczy tytuł „Zakochany Sienkiewicz”. Na razie obejrzeć można trailer noszący tytuł Sienkiewicz 1908. Piknik pod Jurajską Skałą

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 cze 2015, 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
suplement do listy filmów

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:40


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL