Teraz jest 28 mar 2024, 13:52




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2017, 10:10 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Rybak napisał(a):
Nie ukrywam, że nieco żałuję, że ta dziwna ustawa nie przyczyniła się do odsłonięcia skał.

Nie ukrywam, że mocno żałuję, iż nie powstała jeszcze ustawa, która mogłaby się do tego przyczynić.
Nie mogę zrozumieć Waszego rozgorączkowania w tym temacie. Czyżby minister pod osłoną nocy wycinał Wasz cenny drzewostan na Waszych działkach.
Macie już państwowe dzieci ( to państwo decyduje jak i jakimi metodami macie je wychowywać ), macie państwową własność prywatną ( musicie pytać się o zgodę, jeśli chcecie coś na niej wybudować ) i jeszcze narzekacie, gdy ktoś próbuje przywrócić normalność. Normalnie homo sovieticus.
Jeżeli ktoś przyłapie ministra z piłą na gorącym uczynku ( na własnym terenie ), należy to zgłosić niezwłocznie do prokuratury.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 10:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Mam duże wątpliwości czy potrafisz czytać z zrozumieniem. :wink: Napij się kawy i jeszcze raz wszystko przewertuj.
Środowisko naturalne to dobro wspólne,ale jak widać nikt ogółu o nic nie pyta,władza nie omylna to dyktatura.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
niki napisał(a):
Nie ukrywam, że mocno żałuję, iż nie powstała jeszcze ustawa, która mogłaby się do tego przyczynić.
Nie mogę zrozumieć Waszego rozgorączkowania w tym temacie. Czyżby minister pod osłoną nocy wycinał Wasz cenny drzewostan na Waszych działkach.
Macie już państwowe dzieci ( to państwo decyduje jak i jakimi metodami macie je wychowywać ), macie państwową własność prywatną ( musicie pytać się o zgodę, jeśli chcecie coś na niej wybudować ) i jeszcze narzekacie, gdy ktoś próbuje przywrócić normalność. Normalnie homo sovieticus.
Jeżeli ktoś przyłapie ministra z piłą na gorącym uczynku ( na własnym terenie ), należy to zgłosić niezwłocznie do prokuratury.

Ja nie mogę zrozumieć Twojej obojętności na to co się dzieje w tym temacie. Rozumiem jeżeli ktoś wytnie świerka przy garażu, którego sam wsadził bo zbyt się rozrósł. Natomiast padające od piły kilkusetletnie dęby czy wręcz całe połacie zadrzewień to nie jest to co bym chciał oglądać.
Tak jak Marianowski napisał "środowisko naturalne to dobro wspólne", niestety nie można pozwolić ludziom na wszystko.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 14:25 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Radek napisał(a):
Ja nie mogę zrozumieć Twojej obojętności na to co się dzieje w tym temacie. Rozumiem jeżeli ktoś wytnie świerka przy garażu, którego sam wsadził bo zbyt się rozrósł.

I to właśnie miałem na myśli. Prawo własności powinno być świętością i nikt nie powinien mi mówić co mam zrobić z drzewem, które na własnej działce posadziłem. A że ostatnio głośno o szyszkowej aferze, również na FJ ( bezpośrednio i między wierszami ) to wyraziłem swoje zdanie.
Jeśli chodzi o moją obojętność w temacie środowiska naturalnego, to rozbawiłeś mnie do łez.
Gdyby każdy z Was był choć w połowie jak ja zaangażowany w dobro wspólne, jakim jest środowisko naturalne, to Polska byłaby rajem na Ziemi i mielibyśmy problem z niekontrolowanym napływem imigrantów, chcących zamieszkać w tym raju :D .
Co roku sadzę około setki drzew, których ubywa w dolinach rzecznych za sprawą bezrozumnych " ekologów ", którzy to introdukowali bobry, a teraz nie wiedzą co z problemem zrobić. Jakby nie było historycznych analogii, choćby z królikami w Australii.
Własnymi skromnymi środkami oczyszczam ze śmieci nie tylko rezerwaty przyrody, ale i cenne przyrodniczo tereny ogólnodostępne. A wystarczyłoby nie śmiecić :evil: .
Przez własną filozofię życiową pozwalam żyć kilku, a może kilkunastu osobom, które by w innym przypadku zmarły z głodu.
A w przedmiotowej spawie rezerwatu działajcie. To w końcu wasza mała ojczyzna. Ja mieszkam zbyt daleko, a u siebie zderzam się z większego kalibru problemami.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 15:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Prawo własności nie jest, nie było i nie powinno być świętością. Podlega bardzo wielu ograniczeniom w imię wspólnego dobra.Między innymi ogranicza je ochrona przyrody i ochrona zabytków. Jest jeszcze np. ochrona krajobrazu.
Ochrona przyrody została właśnie zniesiona przez "ministra ochrony środowiska". Czekamy na ruch ministerstwa kultury, by każdy mógł sobie wyburzyć co chce na swojej działce.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 15:51 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
sandwich napisał(a):
Prawo własności nie jest, nie było i nie powinno być świętością.

Rozumiem, że nie miałbyś nic przeciw nacjonalizacji Twoich dóbr ?
sandwich napisał(a):
Jest jeszcze np. ochrona krajobrazu.

Tak, widziałem to wyraźnie w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd :wink: .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 16:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
niki napisał(a):
Co roku sadzę około setki drzew, których ubywa w dolinach rzecznych za sprawą bezrozumnych " ekologów ", którzy to introdukowali bobry, a teraz nie wiedzą co z problemem zrobić. Jakby nie było historycznych analogii, choćby z królikami w Australii.

:D teraz to Ty piszesz śmieszne rzeczy,analogia choćby do europejskich królików w Australii czy karpi tam zawleczonych do bobrów zamieszkujących Eurazję od"zawsze" ma się jak pięść do oka jeśli chodzi o pojęcie introdukcji.
Jeśli chodzi o bobry to mówimy o reintrodukcji,która jak zauważyłeś w niektórych rejonach powiodła się aż nadto,w takich miejscach nie mam nic przeciwko aby prowadzić kontrolowaną selekcję,ale kontrolowaną selekcję,nie zagładę.Jak pamiętam bobry zasiedlane były z myślą o naturalnej małej retencji w szczególności dla wzbogacenia przyrodniczego podupadających i wciąż ginących łęgów wzdłuż małych i średnich cieków wodnych.Działalność bobra w łęgu jest pozytywna,sarny już nie koniecznie.Ale to właśnie dzięki bobrom łęgi się rozrastając dając doskonałe warunki bytowe dla fauny,czyli dużych i małych ssaków jak i ptactwa.
Zamiar był fajny w chwili startu,ale co z tego jak póżniej za sprawą unijnych datków gminy bezpowrotnie zniszczyły mnóstwo potencjalnych stanowisk bobrowych prostując rzekę i łęgi kosząc do zera.
Może nie wiesz,ale pierwsze prawa i dekrety chroniące bobry na terenach polskich wprowadzono już XIw :!:
Niki niestety ale przez niewiedzę dzisiaj łatwo wrzuca się wszystkich DZIAŁAJĄCYCH na rzecz natury do jednego worka z opisem ekolog,słowo ma już wydźwięk niczym terrorysta.
I życzę Ci żeby drzewka które sadzisz osiągnęły piękny wiek,zamiast masowej wycinki jaka przytrafia się 90-ciu procentom naszych cieków.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 16:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
niki napisał(a):
Radek napisał(a):
Jeśli chodzi o moją obojętność w temacie środowiska naturalnego, to rozbawiłeś mnie do łez.

Ja tylko jeszcze raz zacytuję Kolegę "Mam duże wątpliwości czy potrafisz czytać ze zrozumieniem"
Pozdrawiam i szczerze życzę kolejnych spektakularnych sukcesów w ochronie środowiska.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 16:23 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Dobrze, że mi wytknąłeś błędy terminologiczne odnośnie introdukcji. Teraz to mój wpis nie ma sensu i jest bardzo śmieszny :D .
Marianowski napisał(a):
Jak pamiętam bobry zasiedlane były z myślą o naturalnej małej retencji w szczególności dla wzbogacenia przyrodniczego podupadających i wciąż ginących łęgów wzdłuż małych i średnich cieków wodnych.Działalność bobra w łęgu jest pozytywna

Aktualnie nie tylko w pobliżu małych, ale i średnich cieków nie ma już prawie drzew za sprawą tych wspaniałych gryzoni. Wchodzą już w rowy melioracyjne i zgryzają drzewa w prywatnych sadach.
Za to niewątpliwą atrakcją ( zwłaszcza wczesną wiosną ) są drzewa w parkach owinięte czarną folią i metalową siatką ogrodzeniową.
To co opisuję ma oczywiście miejsce na nizinach.
Miejsce bobra jest na terenach leśnych, w celu poprawienia retencji.
Dawniej populacja bobra była regulowana przez naturalnych wrogów, braci zakonnych i polujących dla cennego dawniej futra.
Dzisiaj nie ma żadnego z tych ogniw.
Wbrew obiegowym opiniom bobry " wzięły się " nawet na likwidację sosen w lasach, które nie są zbyt oddalone od choćby rowów melioracyjnych.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 16:27 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Radek napisał(a):
niki napisał(a):
Radek napisał(a):
Jeśli chodzi o moją obojętność w temacie środowiska naturalnego, to rozbawiłeś mnie do łez.

Ja tylko jeszcze raz zacytuję Kolegę "Mam duże wątpliwości czy potrafisz czytać ze zrozumieniem"
Pozdrawiam i szczerze życzę kolejnych spektakularnych sukcesów w ochronie środowiska.

Mam spore kłopoty z czytaniem w ogóle, a co dopiero ze zrozumieniem.
Myślę jednak, że z pewną pomocą życzliwych kolegów uczynię jakiś postęp :wink: .
Pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
niki napisał(a):
Dobrze, że mi wytknąłeś błędy terminologiczne odnośnie introdukcji. Teraz to mój wpis nie ma sensu i jest bardzo śmieszn

Nie chodzi tu o samą terminologię,ale o fakt błędnego porównania gdzie do czynienia mamy z wprowadzeniem do ekosystemu gatunków absolutnie obcych (w tym przypadku dla kontynentu ),które bez pomocy człowieka nigdy by tam nie trafiły.Bobry były i wróciły,w okolicach o któtych piszesz nie koniecznie akurat w tym miejscu"podrzucił" je człowiek.Może to być np. sukcesja terytorialna na skutek wzrastającego pogłowia.
Sytuacja jaką opisujesz może przyczynić się do pozyskania środków na inne szczytne eko akcje.Kontrolowana selekcja wiążąca się z odstrzałem dałaby sporo prawdziwych pieniążków,myśliwi z bogatego zachodu słono zapłacili by za udział w takim polowaniu.
Ale tu ochrona środowiska i inne stowarzyszenia musiałyby współpracować,na co w chwili obecnej szans nie ma.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 17:48 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Marianowski napisał(a):
niki napisał(a):
Dobrze, że mi wytknąłeś błędy terminologiczne odnośnie introdukcji. Teraz to mój wpis nie ma sensu i jest bardzo śmieszn

Nie chodzi tu o samą terminologię,ale o fakt błędnego porównania gdzie do czynienia mamy z wprowadzeniem do ekosystemu gatunków absolutnie obcych (w tym przypadku dla kontynentu ),które bez pomocy człowieka nigdy by tam nie trafiły.

Z tą terminologią to był oczywiście sarkazm ( swoją drogą jesteś bardzo pedantyczny ) :shock: .
Tu nie chodzi o terminologię tylko o analogiczny problem.
Wiem, że nasi myśliwi dostali pozwolenie na odstrzał 10000 sztuk i stwierdzili, że będą w stanie zredukować populację w najlepszym przypadku o około 3000 szt, czyli tyle ile co roku bobrów się rodzi.
Mój autorski pomysł sięga nie na zachód, ale daleki wschód.
W końcu Chińczycy to najbardziej rozwinięty kulinarnie naród świata. Jedzą prawie wszystko.
Myślę, że dla bogatych elit chińskich byłaby to ciekawa propozycja konsumpcyjna, a spryt ich rodzimych myśliwych sprostałby wyzwaniu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 17:57 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Darujcie sobie przytyki czy kto umie czytać czy tez nie, proszę.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 18:13 

Dołączył(a): 30 sie 2015, 17:50
Posty: 109
Lokalizacja: D.G. - Strzemieszyce
Nie jestem pewien czy masowe sprowadzanie chińskich myśliwych i wysyłanie bobrów do Chin tak bardzo wyjdzie na dobre środowisku naturalnemu :wink: .
Mniejsza o ustawę o wycince drzew, na temat której się nie wypowiadam i która nie ma tu zastosowania ale boję się że trzeba będzie pilnować każdego kawałka lasu czy krajobrazu przy obecnym "klimacie dla ekologii" i nastawieniu instytucji publicznych i LP na eksploatację czego się da i jak się da.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Ja proponuję jednak Wszystkim aktywnym powrót do tematu, jakim jest wzniesienie zwane Górą Chełm...

A informacja o niedostępnym rezerwacie pojawiła się już w marcu. Czy ktoś doczytał w ogóle coś więcej?
http://www.siewierz.katowice.lasy.gov.p ... Mk45X_ySjw

To nie Białowieża, jesteśmy na Jurze. Nadleśnictwo zabezpiecza się przed ewentualnymi wypadkami.

Cytuj:
Informujemy, że na szlaku zielonym, który biegnie przez Rezerwat "Góra Chełm", istnieją utrudnienia związane z powalonymi przez wiatr drzewami.

W związku z tym w najbliższych dniach szlak ten jest niedostępny dla osób odwiedzających rezerwat.

Rezerwat Góra Chełm to w znacznych fragmentach wiekowy las. Rosną w nim drzewa 160 letnie i starsze. Drzewa te chorują ze starości i sukcesywnie obumierają. W miejscu obumarłych drzew wkracza nowe pokolenie lasu. Niestety wywracające się drzewa i spadające gałęzie oraz konary stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla osób przebywających w rezerwacie. Z uwagi na fakt, że w obszarze rezerwatu możliwości wycinki drzew starych są mocno ograniczone, prace związane z usuwaniem zagrożeń mogą potrwać kilka dni.

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:52


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL