Teraz jest 28 mar 2024, 13:05




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 20 lis 2019, 21:26 

Dołączył(a): 11 lut 2019, 20:20
Posty: 80
Lokalizacja: Biskupice
Sprawdziłem na Kashmirze 3D lokalizację, o której pisałem. Przyjąłem następujące dane:
- szer./dł. geograficzna: N 50°42’34.22’’ E 19°16’16.80’’;
- wys. n.p.m.: 360 (+2 metry ponad poziom gruntu).
Wyszło mi, że przy normalnych warunkach (bez termicznych aberacji!) powinny być widoczne następujące wierzchołki: Kieżmarski, Łomnica, Durny, Baranie Rogi, Lodowy - wszystkie dość wyraźnie, następnie Gerlach, ździebko Wysokiej i Rysów, ździebko Krywania, ździebko Krzesanicy, Bystra, ździebko Starorobociańskiego. Dalej to już tylko Beskidy: Polica, Babia Góra, Pilsko, Majcherkowa, Romanka, Rysianka, Lipowska, Skrzyczne i Klimczok.
Dla prawdziwych łowców odległości byłoby to dodatkowe około 2,5 km :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 20 lis 2019, 21:30 

Dołączył(a): 11 lut 2019, 20:20
Posty: 80
Lokalizacja: Biskupice
Radku, w pełni się z Tobą zgadzam. Optyka Carl Zeiss Jena to bajka. Niestety kultura pracy - muzeum :cry:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 20 lis 2019, 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Marcin73 napisał(a):
Obiektyw ten to Pentacon 4/200. Do tego dołożyłem też konwerter Carl Zeiss Jena 2x i wszystko to domontowałem do body aparatu za pomocą adaptera. Nie wiem, czy ktoś w Polsce robi jeszcze takie figle-migle z zestawami optycznymi

A jakże,astrofociarze,ci to dopiero kombinują.Dziś coraz rzadziej,ale ciągle schodzą z giełdy Rubinary,Pentacony,Falkony itp.Tam AF niema znaczenia bo i tak ostrość idzie na nieskończoność.
Zastanowiło mnie jeszcze podejście Pana który szuka ratunku w Jasnej Górze,to chyba byłby już rekord Jury absolutny,tyle że "najwyższe Biskupice"leżą na podobnej wysokości n.p.m co szczytowe partie klasztornej wieży więc morze być różnie.W sumie na Jasnej Górze cuda się zdarzają :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 21 lis 2019, 08:25 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Gdyby mieć możliwość regularnego wchodzenia na trzeci poziom wieży to bylibyśmy wyżej niż "najwyższe Biskupice" - tam jest jak z mapy wynika nieco ponad 360 m npm. Tak upraszczając dla Jasnej Góry 296 lub lepiej weźmy 300 m npm. + ok. 90 m (trzeci poziom widokowy) to już daje te 390 m npm. Mam zrobione przez kolegę stamtąd zdjęcie zamku Ogrodzieniec. Jednak to już obserwacja pod innym kątem i te 20 km+ jakąś różnicę pewnie robi.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 21 lis 2019, 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Można to sprawdzić, tutaj wynik z miejsca gdzie fotografował Marcin(spod wieży https://www.udeuschle.de/panoramas/panq ... ght%3A1160
Tatry widać dobrze, z Jasnej Góry niestety, przynajmniej ja nie znalazłem takiego punktu.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 21 lis 2019, 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Radku,te generatory faktycznie są zacnymi zabawkami,teoretycznie pokazują nam możliwości lub ich brak.W praktyce jednak dalekie widoki natura jednak skrywa przed nami,Marcin73 wspomniał że przez cztery lata z miejsca gdzie teraz się udało nic wcześniej nie widział.Pewnie gdyby nie fakt doskonałej widoczności Babiej która wtedy stała się jakby markerem dla doskonałych warunków obserwacyjnych nie widzielibyśmy powyższych zdjęć Tatr.
Nawet jeśli skromne zapewnienia Marcina że to fuks są prawdą to jednak trzeba przyznać że nic by z tego nie wyszło gdyby nie Jego przemyślane podejście do tematu.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 21 lis 2019, 13:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Marianowski napisał(a):
W praktyce jednak dalekie widoki natura jednak skrywa przed nami,Marcin73 wspomniał że przez cztery lata z miejsca gdzie teraz się udało nic wcześniej nie widział.Pewnie gdyby nie fakt doskonałej widoczności Babiej która wtedy stała się jakby markerem dla doskonałych warunków obserwacyjnych nie widzielibyśmy powyższych zdjęć Tatr.
Nawet jeśli skromne zapewnienia Marcina że to fuks są prawdą to jednak trzeba przyznać że nic by z tego nie wyszło gdyby nie Jego przemyślane podejście do tematu.

Cały w tym urok że nie są dostępne na wyciągnięcie ręki :)
Pobawiłem się trochę(wciągnęło mnie :)) generatorem i wskazaniami mapy warstwicowej(polecam tą https://opentopomap.org/#map=13/50.67253/19.37508 ) i nie znalazłem odleglejszego punktu niż Marcin, gdzie można by zobaczyć Tatry. Jedynie w Zaborzu Góra Hajduczka daje taką możliwość ale to na moje oko jest ciut bliżej a wygląda to tak https://www.udeuschle.de/panoramas/panq ... ght%3A1160
Także Marcin masz rekord jeśli chodzi o nasze strony ;)


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 25 lis 2019, 17:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Marcin dzięki Tobie już nie tylko Kraków jest pod Tatrami ale i również Myszków :mrgreen: Gratulacje wyczucia i chęci.


Załączniki:
Komin ciepłowni w Myszkowie na tle Tatr !
IMG_8654.JPG
IMG_8654.JPG [ 46.4 KiB | Przeglądane 15671 razy ]

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek
Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 25 lis 2019, 19:00 

Dołączył(a): 11 lut 2019, 20:20
Posty: 80
Lokalizacja: Biskupice
I to na jakim tle?!
Samego Gerlacha!

Ale i tak komin jest wyższy :lol:


Załączniki:
20191122_220526_781_185_234_234_215_0015.png
20191122_220526_781_185_234_234_215_0015.png [ 101 KiB | Przeglądane 15653 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 25 lis 2019, 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Marcin73 napisał(a):
I to na jakim tle?!
Samego Gerlacha!

Ale i tak komin jest wyższy :lol:


Racja też to analizowałem, kominy Papierni na tle Zachodnich :D Zastanawia mnie jeszcze co to za wieża ze światełkiem...

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 25 lis 2019, 21:37 

Dołączył(a): 11 lut 2019, 20:20
Posty: 80
Lokalizacja: Biskupice
Na linii łączącej punkt obserwacyjny ponad Choroniem z wierzchołkiem Sławkowskiego Szczytu (który znajduje się za wieżą ze światełkiem) głównym podejrzanym jest Kopalnia Pomorzany. Wujek Google mówi, że na terenie kopalni jest wieża szybowa uwieńczona masztem, który bez wątpienia musi być zaopatrzony w światełko.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 26 lis 2019, 01:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
To raczej wygląda na komin ZGH Bolesław.

Marcin73 napisał(a):
Na linii łączącej punkt obserwacyjny ponad Choroniem z wierzchołkiem Sławkowskiego Szczytu (który znajduje się za wieżą ze światełkiem) głównym podejrzanym jest Kopalnia Pomorzany. Wujek Google mówi, że na terenie kopalni jest wieża szybowa uwieńczona masztem, który bez wątpienia musi być zaopatrzony w światełko.

_________________
http://www.rodaki.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 30 lis 2019, 00:34 

Dołączył(a): 27 wrz 2019, 23:09
Posty: 2
Radek, carmen dzięki :)
Zdjęcia z obiektywu Tamron 70-300mm f/4-5.6 podpiętego pod Nikona d5500.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 05 kwi 2021, 18:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Z samego południa Jury, spodziewałem się dzisiaj lepszej widoczności.

Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tatry?
PostNapisane: 05 kwi 2021, 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2016, 13:52
Posty: 255
Lokalizacja: Sosnowiec
Nieźle!
Patrząc na wiatr, oraz dość czyste niebo, myślałem by się ruszyć, ale jak zaczęło niebo się zgodnie z prognozą zaciągać, to piwo otworzyłem.
Ja jesienią z g. Dorotki w Będzinie złapałem Tatry, ale na szerokim kącie zdjęcie robione, choć wiem już w którą stronę ich szukać.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:05


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL