Teraz jest 29 mar 2024, 12:26




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lip 2014, 12:11 

Dołączył(a): 02 wrz 2013, 12:04
Posty: 2
Witam ;)

Mam pytanie dotyczące remontu na Zamku w Podzamczu. Nie mam okazji żeby w tym roku wybrać się na Jurę a chciałabym wiedzieć jak postępuje remont zamku, który zaczął się w ubiegłym roku? Gdzieś czytałam, że remont miał potrwać do marca tego roku, ale niestety nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji ani aktualnych zdjęć, czy wszystko przebiegło terminowo i jak to teraz wygląda. Jakby ktoś miał aktualne zdjęcia to będę wdzięczna za udostępnienie.

P.S. Niestety miałam okazję natrafić na stronę http://www.park-ogrodzieniec.pl/ - totalna żenada. Może i jakaś tam dodatkowa atrakcja, ale czemu takie coś stawia się przy dziedzictwie kulturowym?! Brak słów... :?

Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lip 2014, 13:18 

Dołączył(a): 23 lut 2007, 20:57
Posty: 375
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
viewtopic.php?f=17&t=5839

_________________
Forum Eksploratorzy


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2020, 10:36 

Dołączył(a): 28 cze 2015, 20:35
Posty: 183
W celu zaspokojenia wyłącznie prywatnej ciekawości mojego znajomego, mam prośbę o przeczytanie i informacje na poniższe tematy, jeśli coś ktoś z czytających posiada u siebie, albo jeśli gdzieś może to już było publikowane. A być może tez i parę innych osób przeczyta o tym z jakąś ciekawością na forum:

1. pojedynek na zamku w Ogrodzieńcu około lat 1900-1910 między urzędnikiem carskim z Zawiercia Wieńczysławem Sewerynowiczem Orłowem a inżynierem Stanisławem Lipskim. W jego wyniku Stanisław Lipski został ranny.

2. ks. Konstanty Dziedzic z Ogrodzieńca

3. inżynier Stanisław Lipski

4. urzędnik carski z Zawiercie Winczysław Sewerynowicz Orłow

5. dyrektor fabryki Moesa w Pilicy - Feliński

6. dr Garlicki z Pilicy

7. karczmarz żyd, nieznany z nazwiska, który był właścicielem zamku w Ogrodzieńcu, i który rozsprzedawał kamień z rozbiórki murów - czy może są jakieś zdięcia karczmy i tego karczmarza?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2020, 10:44 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
marials będzie znała odpowiedzi na Twoje pytania. Jest ekspertem z tego okresu.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 maja 2020, 12:09 

Dołączył(a): 13 lis 2015, 09:27
Posty: 1241
Lokalizacja: Jura
Włodzimierz Sulima Popiel, "Duchy Ruin. Powieść z pierwszych lat XX wieku na tle dziejów Zamku Ogrodzienieckiego"


Załączniki:
Duchy ruin, 7 Gr, 23, 1939 r., str.10.jpg
Duchy ruin, 7 Gr, 23, 1939 r., str.10.jpg [ 86.15 KiB | Przeglądane 6054 razy ]
Duchy ruin, 7 Gr, 23, 1939 r., str.11.jpg
Duchy ruin, 7 Gr, 23, 1939 r., str.11.jpg [ 85.5 KiB | Przeglądane 6054 razy ]
Duchy ruin, 7 Gr, 23, 1939 r., str.12.jpg
Duchy ruin, 7 Gr, 23, 1939 r., str.12.jpg [ 80.88 KiB | Przeglądane 6054 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2020, 21:02 

Dołączył(a): 13 lis 2015, 09:27
Posty: 1241
Lokalizacja: Jura
I jeszcze jeden fragment:


Załączniki:
Duchy ruin, 7 Gr, 47, 1939 r., str.101.jpg
Duchy ruin, 7 Gr, 47, 1939 r., str.101.jpg [ 84.29 KiB | Przeglądane 6007 razy ]
Duchy ruin, 7 Gr, 47, 1939 r., str.102.jpg
Duchy ruin, 7 Gr, 47, 1939 r., str.102.jpg [ 79.59 KiB | Przeglądane 6007 razy ]
Duchy ruin, 7 Gr, 47, 1939 r., str.103.jpg
Duchy ruin, 7 Gr, 47, 1939 r., str.103.jpg [ 84.87 KiB | Przeglądane 6007 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2020, 21:14 

Dołączył(a): 13 lis 2015, 09:27
Posty: 1241
Lokalizacja: Jura
Mirów Polska napisał(a):
W celu zaspokojenia wyłącznie prywatnej ciekawości mojego znajomego, mam prośbę o przeczytanie i informacje na poniższe tematy, jeśli coś ktoś z czytających posiada u siebie, albo jeśli gdzieś może to już było publikowane. A być może tez i parę innych osób przeczyta o tym z jakąś ciekawością na forum:

1. pojedynek na zamku w Ogrodzieńcu około lat 1900-1910 między urzędnikiem carskim z Zawiercia Wieńczysławem Sewerynowiczem Orłowem a inżynierem Stanisławem Lipskim. W jego wyniku Stanisław Lipski został ranny.

2. ks. Konstanty Dziedzic z Ogrodzieńca

3. inżynier Stanisław Lipski

4. urzędnik carski z Zawiercie Winczysław Sewerynowicz Orłow

5. dyrektor fabryki Moesa w Pilicy - Feliński

6. dr Garlicki z Pilicy

7. karczmarz żyd, nieznany z nazwiska, który był właścicielem zamku w Ogrodzieńcu, i który rozsprzedawał kamień z rozbiórki murów - czy może są jakieś zdięcia karczmy i tego karczmarza?

Wymienione przez Ciebie osoby to bohaterowie powieści "Duchy Ruin. Powieść z pierwszych lat XX wieku na tle dziejów Zamku Ogrodzienieckiego" Włodzimierza Sulimy Popiela.
Niektórzy z nich to bohaterowie historyczni (np. ksiądz K. Dziedzic). Czy wszyscy? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.
Powieść publikowana w odcinkach w 1939 roku w numerach 22-64 dziennika "Siedem Groszy".


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2020, 09:10 

Dołączył(a): 22 lut 2009, 16:06
Posty: 59
Lokalizacja: ogrodzieniec
Jedyna pewna informacja na temat osób tu wymienionych, to informacja o księdzu Konstantym Dziedzicu, który był proboszczem parafii Ogrodzieniec w latach 1887 - 1911.
Pozostałe postaci są mi zupełnie obce.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2024, 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Cytuj:
Fuszerka przy remoncie zamku w Ogrodzieńcu. Stan muru jest tak zły, że grozi zawaleniem

Zamkowe mury w Ogrodzieńcu zostały wyremontowane, ale w czasie prac popełniono błędy. Gmina obawia się, że może skończyć się zawaleniem. Prac nie odebrano. Nie było możliwe rozliczenie dofinansowania.


Całość: https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... y-mur.html

Zdjęcia: https://www.facebook.com/photo/?fbid=81 ... cale=pl_PL

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest 29 mar 2024, 12:26


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL