Teraz jest 28 mar 2024, 13:39




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lip 2020, 22:12 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Nie podoba mi się ta historia. Ostatnią stacją przed ewentualną obwodnicą w kierunku Kielc byłby w takim razie Orlen, a w drugą stronę? Komu zależy na uszczupleniu dochodów stacji Zenit? Jestem piechurem, ale stojąc wielokrotnie na przystanku PKS w Kroczycach w stronę Zawiercia nie zauważyłem superspecjalnego ruchu tirów. Historycznie podchodząc do sprawy, a mając nieco czasu, należałoby się przyjrzeć tym terenom bliżej.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lip 2020, 06:11 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
:lol: Tak, na tej drodze nie ma wzmożonego ruchu ani ciężarowych, ani osobówek :lol:
Uwierzył bym, ale jestem mieszkańcem sąsiedniej gminy, z DK78 korzystam bardzo często, w sezonie letnim nawet bardzo, bardzo, równie często muszę ją przecinać samochodem czy rowerem. Są dni/pory dnia kiedy jest to zadanie dość trudne...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lip 2020, 08:55 

Dołączył(a): 16 kwi 2016, 18:47
Posty: 201
To wszystko jest mierzalne. Wg danych z 2015 roku ruch na DK78 w ok. Szczekocin wynosil okolo 11 tys. pojazdow na dobe. Dla porownania na DK7 w okolicach Miechowa (gdzie obecnie buduje sie droge ekspresowa) bylo to 12-13 tys.
Szczekociny sa w pierwszej 10-20 (wg roznych szacunkow) najbardziej obciazonych ruchem miast bez obwodnicy w Polsce.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lip 2020, 16:41 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Szczekociny to osobna historia. Dane z zeszłego roku mówią już nie o 11, a 14 tysiącach pojazdów na dobę. Ale tam zbiegają się 46-tka i 78-ka. Obdzwoniłem kilku mieszkańców Kroczyc i podobno wielu czuje się zaniepokojonych przesunięciem drogi. Z mojej perspektywy - do tej pory - widziałem tylko niebezpieczne przejście dla pieszych koło delikatesów. Ale nie jestem np cyklistą, to fakt.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lip 2020, 21:35 

Dołączył(a): 16 kwi 2016, 18:47
Posty: 201
@Rybak Skad pochodza dane o 14 tys. pojazdow pod koniec ubieglego roku?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 04:23 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Z "Dziennika Zachodniego"

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 07:25 

Dołączył(a): 16 kwi 2016, 18:47
Posty: 201
^^ @Rybak Dzieki. W internecie czy na papierze? Jesli w internecie to moze znasz link :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 12:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Zaczyna się właśnie tegoroczny pomiar, zobaczymy jakie będą wyniki.

PS Są miasta z ruchem do 30000 aut bez obwodnicy. Szczekociny raczej nie są w pierwszej 20stce.

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 15:04 

Dołączył(a): 16 kwi 2016, 18:47
Posty: 201
Troche off-topic ale ktore to miasta maja ruch 30 tys i brak obwodnicy? Wg danych (z 2015r) najbardziej obciazonym ruchem miastem bez obwodnicy jest Zgierz z ruchem rzedu 18 tys. pojazdow i obwodnica w budowie.

Inna kwestia jest jeszcze jaki ruch generuja spolecznosci lokalne a jaki tranzyt, bo w tym pierwszym przypadku obwodnica niewiele daje. Rzeczony Zgierz wraz z gmina ma 70 tys mieszkancow a gmina Szczekociny 8 tys. A natezenie ruchu tylko niecale 2 razy wieksze w Zgierzu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 17:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Tak na szybko Olkusz (25 tys), Oświęcim (26,5 tys), Swarzędz (30,5 tys), Pszczyna (40,5 tys) - raczej wszystkie miejscowości to "przelotówki" porównując wyniki z sąsiednich punktów.

Chyba, że interpretujesz po swojemu i chodzi Ci o mieściny ~10 tys mieszkańców i krajówkę puszczoną przez rynek...

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 17:23 

Dołączył(a): 16 kwi 2016, 18:47
Posty: 201
Nie wiem jaka jest Twoja definicja obwodnicy jesli Oswiecim czy Pszczyna takowej nie maja. Krotko mowiac nie przekonales mnie :). Ale dzieki za odpowiedz.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 20:27 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
kwab napisał(a):
Troche off-topic ale ktore to miasta maja ruch 30 tys i brak obwodnicy? Wg danych (z 2015r) najbardziej obciazonym ruchem miastem bez obwodnicy jest Zgierz z ruchem rzedu 18 tys. pojazdow i obwodnica w budowie.

Inna kwestia jest jeszcze jaki ruch generuja spolecznosci lokalne a jaki tranzyt, bo w tym pierwszym przypadku obwodnica niewiele daje. Rzeczony Zgierz wraz z gmina ma 70 tys mieszkancow a gmina Szczekociny 8 tys. A natezenie ruchu tylko niecale 2 razy wieksze w Zgierzu.

Tak się złożyło że w 2016/2017 regularnie jęździłem do/z Wrześni przez Łódź. Dopóki nie otwarto odcinka A1 mijającego Łódź od wschodu w Zgierzu rzeczywiście była katastrofa. (A to wąskie gardło pod charakterystycznym ceglanym wiaduktem to nie zmieniło się od 1968 kiedy przejeżdżałem pod nim po raz pierwszy :mrgreen: ) Po otwarciu brakującego odcinka A1 jeździłem już A1/A2 omijając zarówno Zgierz jak i Łódź więc nie wiem jak obecnie sytuacja w Zgierzu. Myślę że chyba jednak trochę się poprawiło w stosunku do 2015? Natomiast zgadzam się całkowicie z uwagą co do podziału ruchu pomiędzy tranzyt a lokalny. Tyle że - moim zdaniem - dobrze zaprojektowana obwodnica powinna przejąć nawet część ruchu lokalnego


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 21:16 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Rybaku kto jest zaniepokojony puszczeniem obwodnicy Kroczyc w Kroczycach? Zaniepokojeni są tym że będzie ciszej i bezpieczniej? Czy tym że będzie wiecej wolnych miejsc na parkingach przed krupówkami?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2020, 22:20 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
@kwab. Postaram się odszukać link
@Maćko. To forum jest apolityczne. Błagam. Nie ciągnij mnie za język

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 lip 2020, 06:29 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Rybak napisał(a):
Nie podoba mi się ta historia. Ostatnią stacją przed ewentualną obwodnicą w kierunku Kielc byłby w takim razie Orlen, a w drugą stronę? Komu zależy na uszczupleniu dochodów stacji Zenit? Jestem piechurem, ale stojąc wielokrotnie na przystanku PKS w Kroczycach w stronę Zawiercia nie zauważyłem superspecjalnego ruchu tirów. Historycznie podchodząc do sprawy, a mając nieco czasu, należałoby się przyjrzeć tym terenom bliżej.

To ja wtrącę się jako kierowca :wink: Ktoś zauważył że "wszystkie generalizacje są niebezpieczne - nawet ta powyższa" jednak zaryzykuję swoją. Czy zauważyliście jak się jeździ po Polsce? Wszystkie miejscowości - od pipidówek począwszy na dużych miastach skończywszy rozbudowują się wzdłuż dróg i to nie tylko lokalnych (co byłoby jeszcze zrozumiałe) ale i "dwucyfrowych krajówek"! Z punktu widzenia kierowcy wygląda to tak że cały czas ma teren zabudowany i slalom między traktorami a mieszkańcy mają hałas i problem z przejściem na drugą stronę ulicy. Moim zdaniem doszło do sytuacji w której potrzebujemy nie 100 a 1000 obwodnic - że obwodnic potrzebują już nawet nie małe miasta ale i wsie... :(


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:39


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL